Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 25.08.2014 22:07

Jak to jest z tymi cenami. Dopiero sie wybieram pierwszy raz do Chorwacji, przegladam watki, kusi mnie cholernie Makarska, a konkretnie jej okolice, czytam ze teraz ciezko o kwatere, wszystko wołaja 50-60 euro, a tak wskoczyłem tez na forum fly4free i tam widze ze ktos pisze 15 euro za nocleg w Bratus a to jest niedaleko Makarskiej.
Monti
Globtroter
Posty: 49
Dołączył(a): 21.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monti » 25.08.2014 23:24

50-60e to za apartament, a 15e chyba od osoby.
I w Pakostane pojawiło się więcej tabliczek z wolnymi pokojami.
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 25.08.2014 23:27

To moze zapytam inaczej.
Jezeli nie mam duzych wymagac, chcialbym dwa lozka plus zeby gdzies cos ugotowac to szukac czegos innego jak apartament? Wtedy pokoj, czy studio wchodzi w gre? Bo moze nie potrzebnie mysle o apartamencie, a wystarczylo byc cos innego.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.08.2014 23:37

Krzysiek88 napisał(a):To moze zapytam inaczej.
Jezeli nie mam duzych wymagac, chcialbym dwa lozka plus zeby gdzies cos ugotowac to szukac czegos innego jak apartament? Wtedy pokoj, czy studio wchodzi w gre? Bo moze nie potrzebnie mysle o apartamencie, a wystarczylo byc cos innego.


W pokoju nie ma nic do gotowania, góra czajnik elektryczny, studio to 1 pomieszczenie gdzie mieści i sypialnia i kuchnia i salon.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2014 23:41

Fanka napisał(a):
Krzysiek88 napisał(a):To moze zapytam inaczej.
Jezeli nie mam duzych wymagac, chcialbym dwa lozka plus zeby gdzies cos ugotowac to szukac czegos innego jak apartament? Wtedy pokoj, czy studio wchodzi w gre? Bo moze nie potrzebnie mysle o apartamencie, a wystarczylo byc cos innego.


W pokoju nie ma nic do gotowania, góra czajnik elektryczny, studio to 1 pomieszczenie gdzie mieści i sypialnia i kuchnia i salon.

+ łazienka :wink: :idea:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 25.08.2014 23:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Fanka napisał(a):
Krzysiek88 napisał(a):To moze zapytam inaczej.
Jezeli nie mam duzych wymagac, chcialbym dwa lozka plus zeby gdzies cos ugotowac to szukac czegos innego jak apartament? Wtedy pokoj, czy studio wchodzi w gre? Bo moze nie potrzebnie mysle o apartamencie, a wystarczylo byc cos innego.


W pokoju nie ma nic do gotowania, góra czajnik elektryczny, studio to 1 pomieszczenie gdzie mieści i sypialnia i kuchnia i salon.

+ łazienka :wink: :idea:


No tego chyba pisać nie trzeba, chociaż może jednak trzeba, bo są też pokoje bez łazienki, tzn łazienka wspólna dla kilku pokoi na korytarzu 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.08.2014 00:13

Po co wynajmować pokój bez kuchni i łazienki :?: :roll:

Rozumiem, że w hotelu, kiedy mamy w nim wyżywienie. Wtedy w pokoju tylko śpimy. 8)

Ale jak nie mamy wykupionego wyżywienia :?: :!: :roll:

A już brak łazienki to lekko krępująca sprawa 8)
Jacek 206
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2822
Dołączył(a): 30.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek 206 » 26.08.2014 11:47

Spokojnie, pełno apartamentów:
Jestem w Marusici-wolne
Brela-stoją z tabliczkami apartman
Baśka Voda-stoją z tabliczkami apartman
Promajna-stoją z tabliczkami apartman
nawet przed Konzumem :D
Tak dla ciekawości 50 eur/apartman 4 osoby
Krzysiek88
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 17.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysiek88 » 26.08.2014 13:00

Dziękuje wam za objasnienie i informacje ze sa wolne miejsca.

To studio jest zazwyczaj tansze jak apartament? Czesto sie spotyka?
50 euro za 4 osoby,to za dwie osoby, w sensie dwa lozka to pewnie drozej?
zamek5
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zamek5 » 26.08.2014 18:00

Czy dojeżdżając po południu do miejscowości X.. o godzinie powiedzmy 18.00 jest szansa że jeszcze ktoś stoi z tabliczkami ,,apartamenty"?
do której najpóźniej można ich na wjeździe do miasta spotkać? Dziękuję za podpowiedź.
ALEX-77
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ALEX-77 » 26.08.2014 18:27

Ja byłem właśnie tydzień temu w Baska Voda około 18-tej i dla dwóch osób było ciężko ,trochę się nachodziłem ,ale teraz już powinno być luźniej ,co nie znaczy że lepiej być do południa na miejscu ,wtedy widziałem więcej osób z tabliczkami przed apartamentami.
zamek5
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zamek5 » 27.08.2014 09:58

Napracowałam się i znalazłam na necie w Baśka- okolice Zarok na KRK apartament za 66 e - to mam nadzieję, że przyzwoity wybór ,w terminie 31 -08 do 6 -09 właśnie mam nadzieję tam dotrzeć na wieczór.
zamek5
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zamek5 » 27.08.2014 10:02

na 4 osoby i malucha
yogi180
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 16.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) yogi180 » 27.08.2014 18:00

W niedzielę rano wróciliśmy ze znajomymi z Cro. Było nas 6 osób. Podsumowanie wyjazdu w ciemno od 11.08 do 23.08? PORAŻKA! Oczywiście biorę pod uwagę ten rok. Po przyjeździe na miejsce ok 10.30, 11 rano nasze poszukiwania zaczęliśmy w zasadzie od Podstrany kierując się w stronę Omisia, dalej Nemira, wszystkie mniejsze i większe miejscowości po drodze, Brela, Baśka Voda itd. Dla 6 osób? Nic wolnego, wszystko full. Może dwóch gości z kartkami w zasadzie zero naganiaczy. Tak trafiliśmy do Baski. Tam gość na skuterku zaoferował nam kogoś kto ma apartament dla 6 osób. Z braku laku pojechaliśmy. Warunki? Takie sobie, ale wszystko byłoby do przeżycia gdyby nie cena. Pani zameldowała nam za dobę 135 euro za apartament! Chyba się urwała z choinki, pomyślałam. Wychodzimy. Kiedy odmówiliśmy Pani zaczęła za nami krzyczeć łamanym polskim: "Ile dajecie? Za 100 będzie!" Pani chyba myślała, że trafiła na grupkę naiwnych ludzi, którzy wezmą byle co za duże pieniądze. No nic, szukaliśmy dalej. Rozdzieliliśmy się i każdy poszedł szukać w swoją stronę. Po 30 min żadna z 6 osób nic nie znalazła i mówię poważnie. Zmęczeni już w sumie po ok 3 godzinach poszukiwań dotarliśmy do Promajny. Tam ponownie rozdzieliliśmy się i każda para szukała noclegu. Po 15 minutach zadzwonili znajomi, że coś mają. Zadowoleni poszliśmy w ich kierunku. Oglądnęliśmy apartament i po burzliwej dyskusji stwierdziliśmy, że bierzemy bo w Makarskiej będzie jeszcze gorzej. Apartament z dwiema sypialniami, salon z kanapą łączony z kuchnią, która nawet nie miała na wyposażeniu czajnika elektrycznego wyszedł 100 euro za dobę + 5 euro za dzień za klimatyzację, więc żadna rewelacja. Na apartamencie nie chcieli NIC opuścić. Właściciele upierdliwi, zero znajomości angielskiego i niemieckiego, ciągłe pytania o to czy "klima stop" jak wychodzimy na plażę, co chyba jest oczywiste. Owszem można zapytać. Ale co dwa dni? Nawet o papier toaletowy w dniu przyjazdu musieliśmy się prosić bo nie było, a kiedy właścicielka łaskawie nam dała powiedziała zdanie w stylu "isc do konzum i kupic". Wszystko rozumiem, ale takie rzeczy jak papier chyba powinny być zapewnione, chociaż na parę dni. Teraz sprawa czajnika. Poprosiliśmy właścicielkę o takież to urządzenie - ufff zrozumiała po 10 minutach o co chodzi - dała nam, ale taki z którego lało się z "grzałki". I jak u licha mam zrobić herbatę?! Co ciekawe opakowanie z czajnika było całe w napisach polskich. Właścicielka jak na sknerę przystało zobaczyła kiedyś w pokoju czajnik elektryczny, który pewnie zostawili polscy turyści, ponieważ był zepsuty więc nawet go nie sprawdzając dała nam. Po interwencji, w końcu dostaliśmy to co chcieliśmy, co prawda z czasów króla Ćwieczka, ale był.
Miejscowość polecam z całego serca bo jest tam przepięknie! Wyjazd w ciemno? Owszem, ale w 4 osoby max. Osobiście, nawet sytuacja z brakiem noclegów nie zraziła mnie do wyjazdów w ciemno, ale ten rok to jakaś tragedia była biorąc pod uwagę liczbę turystów. Co do pogody, mieliśmy 12 dni lampy i tego życzę wszystkim cromaniakom na wczasach! :)
jacaj
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 102
Dołączył(a): 14.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacaj » 27.08.2014 19:55

Wczoraj wróciliśmy więc też się podzielę.
Dla pewności mieliśmy zarezerwowane 3 noclegi w okolicy Rogożnicy jako takie miejsce tranzytowe, poplażować, odpocząć, zobaczyć Primosten i Trogir.
Dalej jechaliśmy w ciemno, naszym celem były okolice za Dubrovnikiem - Cavtat, Mlini. Po pierwsze jak wjechaliśmy na plaże koło hotelu w Cavtat to nas lekko odrzuciło, innymi słowo okolice nas nie zauroczyły a z kwaterami problem. W informacji turystycznej proponowano nam wolne za 85, 120 Euro. To samo mniej więcej w Mlini, czy Srebreno. Jak staliśmy pod punktem to sam nas zaczepił Chorwat że ma za 85 Euro i to tylko na 5 dni. Nie urządzało nas to całkowicie więc decyzja o ucieczce.
Wydawało nam się, że miejsce oddalone max na południe, to powinno być luźniej. Widocznie dużo osób tak sądzi, no i też nie ma co ukrywać jest to "zaplecze" kwaterniane dla Dubrovnika i ceny wobec tego również odpowiednio wysokie.
Jest popołudnie i co robić? Wsiadamy i jedziemy spowrotem.
Ponieważ to nie był nasz potencjalny cel, ale rzuciło mi się wcześniej kilka wątków o półwyspie, klub miłośników itp. itd. więc zakręcamy na Peljesac. Dotarliśmy do Orebic. Wcześniej na campingu dostaliśmy namiar na wolny ap u córki właścicieli campingu.
Jedziemy, jest, niedaleko morza, bez klimy, 2+2 ale dzieci razem na rozkładanej sofie w kuchni-salonie więc rezygnujemy.
Szukamy dalej. Ładny ap, bardziej dla 5 osób więc i cena 80Euro, 75 Euro bez klimy ... ale im bliżej jesteśmy wyjścia to i cena spada do 70 - jednak rezygnujemy.
Za 50Euro jest "wczesny gierek" żona sama oglądała ale tzn że się nie podoba, odpada.
Kolejna nie chce nas wypuścić, bo ma wolny ale od jutra i koniecznie, na siłę chce dla nas znaleźć u kogos na 1 noc. Apartamentu nie widzieliśmy bo jeszcze byli goście więc byłoby to ciemno w ciemno, robi się późno i ciemno, jedziemy dalej.
I tu sprawdza się stara zasada, jak nie ma to jedź w bok albo w górę.
My pojechaliśmy w górę, to już właściwie nie Orebić ale Ruskovice. W 2 czy 3 domu znaleźliśmy ap z widokiem na morze, 2+2 z klimą, kuchnią, po krótkich negocjacjach stanęło z 50 na 45 Euro na 10 dni.
Trafiliśmy na gospodarzy, którzy częstowali tym co mieli akurat, owoce, warzywa, ciasto, wino, raz na pobyt dla gości robia grilla. Mili, uczynni, gościnni, po angielsku można się dogadać bez problemu.
Ktoś powie, że ok 1 kilometr od morza to nie warto, ale dla nas to nie jest kłopot, tym bardziej że auto można było zostawić ok 100 metrów od portu, centrum. A taka lokalizacja sprawia, że nie jesteśmy uwiązani do miejsca i praktycznie codziennie byliśmy gdzie indziej na plaży.
Dodam, że szukaliśmy tam 13 sierpnia więc w szczycie, kiedy na forum czytaliśmy że wolnych kwater praktycznie nie ma.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 245
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone