Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe?

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zamek5
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zamek5 » 21.08.2014 11:38

Witam!
Można słuchać i czytać ... ale najlepiej samemu zobaczyć... tak więc po raz pierwszy zdecydowaliśmy się na 6 dni w Istrii w okolicach Puli.
Czasu jest niewiele, a ja usycham czytając portale z apartamentami.
Proszę o pomoc lub podpowiedź w znalezieniu noclegu

Jesteśmy rodziną czyli 2+ trzech chłopców 12 lat, 10 lat i 3,5 roku.
Planujemy dojechać tam na późny wieczór 31 sierpnia a wyjazd 6 września - czyli 6 nocy.
Obawiam się że późna pora nie jest dobra na szukanie, a ceny w serwisach są niestety dla nas za wysokie (liczę się z wydatkiem do 50 euro za noc) ale jak na pierwszy raz -po wysłuchaniu naprawdę wielu relacji znajomych i czytaniu postów, nie chciałabym zaczynać urlopu z 4 chłopakami ,,wypranymi" po podróży (Białystok-Pula) gdzie ja maszeruję w poszukiwaniu domu ( jeszcze z widokiem na morze itp)-
proszę o podpowiedź przyzwoitego noclegu ( my również chcielibyśmy się zarazić zachwytem z pobytu w tym kraju). Dziękuję za każdą wskazówkę: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
jarod
Odkrywca
Posty: 111
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) jarod » 21.08.2014 11:46

zamek5 napisał(a):Witam!
proszę o podpowiedź przyzwoitego noclegu ( my również chcielibyśmy się zarazić zachwytem z pobytu w tym kraju). Dziękuję za każdą wskazówkę: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Z własnego i bardzo aktualnego doświadczenia mogę podpowiedzieć żeby wysłać mailem pytanie bezpośrednio do kilku miejsc które wybierzesz z neta. W odpowiedziach zazwyczaj otrzymasz oferty dużo korzystniejsze niż te które są w necie. Negocjacje mailowe pozwalają jeszcze trochę zbić cenę (mi się udało zejść z 45 do 36 euro). Rezerwujesz i jedziesz bez stresu, a cena i tak przyzwoita. Może szukając w ciemno można coś wyhaczyć taniej ale ja jestem skłonny zaplacić te parę euro za spokój.
zamek5
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 18.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zamek5 » 21.08.2014 11:52

szukając w ciemno można coś wyhaczyć taniej ale ja jestem skłonny zaplacić te parę euro za spokój

właśnie tak, spokój, to tylko może nam uratować :)
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 21.08.2014 12:45

Biorąc pod uwagę doświadczenia z tego roku skorzystam chyba z porady jaroda.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 21.08.2014 22:15

czy czyta ten wątek ktoś kto teraz jest w Tucepi? :?:
czy coś tam się robi luzniej :?:
ruszam jutro wieczorem ale w Tucepi bedę w poniedziałek rano
i mam nadzieję że z kwaterami nie będzie kłopotu,
reasumując,czy są wolne miejsca?
mikawajos
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikawajos » 21.08.2014 22:39

pozdrowienia z Promajny,
my (rodzinka 2+2) znalezlismy tydzien temu w sobotę apartament w 30 min. jest troche wolnych apartamentow, lecz obecnie chodzacych dopytujacych rowniez troche widać na ulicach.
Ogólnie miejscowość polecam - nie za duza, nie za mała - ot w sam raz, a sama plaża w kształcie małej zatoczki potrafi się spodobać.
Ja planowałem troche inaczej podróż - poranny wyjazd z Polski w piątek by być na sobotę na miejscu na godzinę 6-7. Wcześnie to prawda - lecz plan był by wpierw obejrzeć miejscowość, przejść się trochę (nie ma wówczas problemu z zaparkowaniem gdziekolwiek auta, np zwykle pod Konzumem jest jakieś miejsce wolne), i wybrać.
Plan udany - znaleziony apartament blisko morza (2 min piechotą) za cenę <60E.
Droga również udana.
Ogólnie - polecam Promajne!
M>
brown
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brown » 21.08.2014 23:04

Dziś wróciłem z Promajny. Często widywałem Polaków szukających w ciemno kwatery. W niedzielę 10 sierpnia rano na wjeździe do miejscowości gdzie zawsze było sporo osób z kartkami "apartmani" było pusto, w trakcie pobytu nie widziałem praktycznie ani razu kartki na budynkach z informacją o wolnych kwaterach. Tylko wieczorami bezpośrednio przy plaży pojawiały się pojedyncze osoby z informacją o dostępnym miejscu noclegowym. Generalnie tłoczno. Właścicielka kwatery, w której byliśmy mówiła, że nie pamięta kiedy ostatnio był taki nawał osób szukających na miejscu noclegu. Była szczerze zdziwiona postępowaniem rodziców, którzy z małymi dziećmi na rękach chodzą od budynku do budynku i szukają. Mówiła też, że spodziewają się na tłocznego września (lipiec podobno też był mocno obłożony).
Tak z mojej perspektywy (niezainteresowany szukaniem kwatery) wyglądała sytuacja w mniejszej miejscowości jaką jest Promajna. Chyba lepiej jest w dużych miejscowościach np. Makarskiej. Tam osób z kartkami "apartmani" przy drodze było zawsze kilka. Pytanie tylko jaki standard, cenę i miejsce proponują?
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 22.08.2014 20:55

Witam, od niedzieli 17.08 jesteśmy w Stupin Čeline koło Rogoznicy - pierwszy raz w ciemno :)
Jest nas 2+2. ( awaryjnie miałem namiot, więc bez komentarzy proszę)

Przyjechaliśmy z samego rana około 8:00 najpierw do Primostenu i gdybyśmy wzięli pierwszy apartman z brzegu to znalezienie kwatery zajęło by nam 3 minuty. Ale życie nie jest takie słodkie, więc po kolei  :
- Primosten – pierwsza kwatera – kobieta ma wolny apartament 6-kę za 100e, gotowa jest zajść do 90e, ale dla nas jeszcze za dużo. Apartament przy wodzie, ale bez plaży. Z dwulatkiem bez plaży? :(
- Primosten – druga kwatera – ta sama sytuacja tylko bez negocjacji ceny i dopiero od następnego dnia. Chodzę jeszcze trochę po mieście ale nic nie rzuca się w oczy poza małym 2+1.
Jedziemy dalej – kierunek Rogoznica.
Przy wylocie z miasteczka przepuszczam kilku naganiaczy i dopiero kawałek dalej zatrzymuję się koło samotnego dziadka. Tłumaczę mu czego szukam, pytam o cenę ale nie chce powiedzieć bez konsultacji z żoną. Dzwoni i mówi, że 50e. Zgadzam się i jedziemy, dziadek mówił, że do Rogoznicy ale to były przedmieścia. Ciasne uliczki jak pieron, wjazd do posesji na trzy razy wyjazd na sześć – tak ciasno. Wchodzimy na górę i nagle okazuje się, że on mnie nie zrozumiał. Cena była za mnie i żonę udaje głupa, że o dzieciach nie wiedział. Dziękujemy mu, ale na siłę prowadzi na plażę 20-30m uliczką – myśli, że tym nas kupi – myli się.
Jadę pomiędzy budynkami dalej w kierunku Rogoznicy, znajduję miedzy innymi:
- 55e – klitka na piętrze, z niezabezpieczonym tarasem – z małym dzieckiem odpada
- 70e – na parterze – smród stęchlizny i najarane fajami przez poprzedników – odpada z tego samego powodu
Odpuszczam Rogoznicę i jadę w kierunku Trogiru, zaraz następna malutka miejscowość to Stupin Čeline, moja „M” mówi żebym skręcił. Podchodzę do sympatycznego pana w średnim wieku przy swoim skuterze i pytam o apartman. Woła żonę, prowadzi na górę – w środku alles gute austriacki ordnung dla 4+2. Szybko się dogadujemy co do ceny, przy 12-tu noclegach jest to ułatwione a i nasz młodszy złapał ich za serce  Od tego momentu żyjemy jak w rodzinie, traktują juniora jak wnuka, zabawy na plaży, na tarasie itp. Ja pomagam przy noszeniu mebli, oni podrzucają miejscowe specialite de la maison – istna sielanka. Do kameralnej plaży mamy 250m, jak dla nas bomba. Do sklepu też blisko a na lody można zawsze podjechać.
Reasumując nie ma się co pchać na siłę do super znanych miejscowości bo i mniejsze też mają swój urok. To, że mieliśmy szczęście to inna sprawa.
P.S.
Dzisiaj rano troje Słowaków i ośmioro Polaków szukało kwatery – odjechali z kwitkiem wiemy to od naszych gospodarzy.
fammoni
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 06.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) fammoni » 23.08.2014 11:59

Podgora, stan na dziś czyli sobotę rano - wolnych kwater zatrzęsienie - po godzinie szukania, obejrzeniu 3 (ceny z księżyca, wczesny gierek 80 eur za 4 os. klitkę) znależliśmy 50 m od plaży z widokiem na morzez z pełną opcją wi fi klima, taras
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2014 12:10

fammoni napisał(a):znależliśmy 50 m od plaży z widokiem na morzez z pełną opcją wi fi klima, taras

Jaka cena?
waldi-ia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldi-ia » 23.08.2014 19:57

waldi-ia napisał(a):
ALEX-77 napisał(a):A więc tak ,tak się złożyło że wybrałem się sam do Baska Voda ,w domu nie będę siedział jak mam urlop :hut: jest to mój pierwszy wyjazd do Chorwacji :D z kwaterami jest bardzo ciężko teraz i nie radzę wyjazdu w tym tygodniu w ciemno, na pewno nie do Baski ,ja szukałem dzisiaj dość długo ,w końcu obwiózł mnie koleś na skuterze po całej Baśce :D pokoju 2 osobowych jak na lekarstwo ,ja jestem w dwójce za 50E "szału ni ma "ale mi wystarczy ,także odradzam wyjazd w ciemno w tym czasie ,tym bardziej z dzieckiem ,a tak po za nawiasem to planuje pozwiedzać parę miejsc z dalszych wypadów to Dubrownik jak ktoś jest chętny z okolicy czy z samej Baśki to dać znać ,auto jest więc nie ma problemu ,a na piwko też chętnie się ugadam także pisać smsmować jestem otwarty na propozycje :wink: dobra padam na pysk po dzisiejszej przeprawie ,korki niesamowite ,

jak coś to :
tel.503641541


Miałem być dzisiaj w Chorwacji, ale widzę że na szczęście się nie ułożyło, ruszam 20.08 w nocy z Warszawy, mam nadzieję że znajdę apartament, jadę w ciemno okolice Trogiru i ominą mnie korki .
Miłego odpoczynku. :papa:


Szczęśliwie dotarłem do Chorwacji.
Jesteśmy od 21.08.2014r w Marinie k/Trogiru, apartament z garażem i basenem(czego w ogóle nie braliśmy pod uwagę), znależliśmy w 5 minut. Do plaży mamy 30m, jest super.
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 23.08.2014 23:50

Ja jadę w tym roku też jadę w ciemno najpierw do Breli potem do Mlini - z mężem i dorosłą córką. Wyjeżdżamy 31.08 w niedzielę, żeby być na miejscu w poniedziałek rano .Myślę o apartamencie przy ul.Podrace za max 60 euro z pięknym widokiem na morze - na pewno się uda :mrgreen:
Luska77
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luska77 » 24.08.2014 12:00

bakard napisał(a):Witam.
Z rodzinką wróciliśmy dzisiaj z Pakostane , byliśmy tam od 4 sierpnia , pierwszy raz w ciemno. Wcześniejsze wyjazdy zawsze były rezerwowane ale będąc na miejscu zawsze widziałem wolne apartamenty więc nie spodziewałem się problemów. A jednak było ciężko znaleść lokum. Na miejscu byliśmy ok. 9.00 , zaczęliśmy pytać , wszędzie zajęte. Trafiliśmy na uczynnych Ukraińców którzy tam prowadzą swój apartament , zaczęli oni dzwonić po swoich znajomych , zabrali nas do dwóch miejscowych agencji turystycznych , wszędzie nic , całe miasto zajęte. Dopiero po 3 godzinach pytania od domu do domu udało nam się znaleść wolny apartament , w sumie dość blisko centrum miasteczka u sympatycznego starszego pana. Ale też dochodzę do wniosku że początek sierpnia to najgorszy moment na wyjazd w ciemno.


My też mieliśmy podobną sytuację, z tym, że na riwierze makarskiej, byliśmy tam od 12.08. zaczęliśmy szukać od Tucepi, potem Podgora i tak dalej, zero stojących z tabliczkami, co niektóre agencje pozamykane, na bramach domów powywieszane kartki - brak miejsc, ogólnie PORAŻKA !!!!I jeszcze ponad 30 stopni, pytaliśmy po domach, i dodam że takich jak my było wielu, różnych narodowości.W końcu po 3 godzinach trafiliśmy nocleg w Igrane, bez szału, ale w końcu dach nad głową :) Także, jak dla mnie pomysł wyjazdu w ciemno w sierpniu nie był trafiony, ale też nie mieliśmy możliwości wcześniej rezerwować, bo nie wiedzieliśmy kiedy będziemy mogli wyjechać.Więc w sumie nie było wyjścia. I te ilości ludzi na riwierze....jakaś masakra !!!!Drugi tydzień pobytu na Korculi, jak dla mnie bardziej kameralnie i bez przygód :) Także, ja za rok postaram się już takiej sytuacji uniknąć :)
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 24.08.2014 12:14

Współczuję Luśka. Na Makarskiej też szukałem 3 lata temu i było ciężko. Tam po prostu w ścisłym sezonie nie ma miejsc a ceny kosmos. Toś się Luśka namęczyła . :papa:
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 24.08.2014 12:39

Luska77 napisał(a):
bakard napisał(a):Witam.
Z rodzinką wróciliśmy dzisiaj z Pakostane , byliśmy tam od 4 sierpnia , pierwszy raz w ciemno. Wcześniejsze wyjazdy zawsze były rezerwowane ale będąc na miejscu zawsze widziałem wolne apartamenty więc nie spodziewałem się problemów. A jednak było ciężko znaleść lokum. Na miejscu byliśmy ok. 9.00 , zaczęliśmy pytać , wszędzie zajęte. Trafiliśmy na uczynnych Ukraińców którzy tam prowadzą swój apartament , zaczęli oni dzwonić po swoich znajomych , zabrali nas do dwóch miejscowych agencji turystycznych , wszędzie nic , całe miasto zajęte. Dopiero po 3 godzinach pytania od domu do domu udało nam się znaleść wolny apartament , w sumie dość blisko centrum miasteczka u sympatycznego starszego pana. Ale też dochodzę do wniosku że początek sierpnia to najgorszy moment na wyjazd w ciemno.


My też mieliśmy podobną sytuację, z tym, że na riwierze makarskiej, byliśmy tam od 12.08. zaczęliśmy szukać od Tucepi, potem Podgora i tak dalej, zero stojących z tabliczkami, co niektóre agencje pozamykane, na bramach domów powywieszane kartki - brak miejsc, ogólnie PORAŻKA !!!!I jeszcze ponad 30 stopni, pytaliśmy po domach, i dodam że takich jak my było wielu, różnych narodowości.W końcu po 3 godzinach trafiliśmy nocleg w Igrane, bez szału, ale w końcu dach nad głową :) Także, jak dla mnie pomysł wyjazdu w ciemno w sierpniu nie był trafiony, ale też nie mieliśmy możliwości wcześniej rezerwować, bo nie wiedzieliśmy kiedy będziemy mogli wyjechać.Więc w sumie nie było wyjścia. I te ilości ludzi na riwierze....jakaś masakra !!!!Drugi tydzień pobytu na Korculi, jak dla mnie bardziej kameralnie i bez przygód :) Także, ja za rok postaram się już takiej sytuacji uniknąć :)



A jakie wrażenia z Igrane?
My w ubiegłym roku byliśmy w Żivogosce Porat , do Igrane mieliśmy spacerkiem 20 minut. Miasteczko ma swój urok , chociaż na plaży tam nie byliśmy bo nasza plaża przy hotelu Nimfa spełniała wszystkie nasze oczekiwania.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? - strona 244
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone