Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyjazd do Czarnogóry 13.08.2005

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004
Wyjazd do Czarnogóry 13.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 19.06.2005 09:36

Może ktoś jedzie w tym kierunku w tym czasie, my jedzeimy dwoma autkami z małymi dzieciakami z Radomia i Olsztyna.
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 19.06.2005 15:30

Witam! Jadę miesiąc przed Tobą do Ulcinj. Razem więc nie pojedziemy, ale po powrocie będę mógł służyć świeżymi informacjami.
pozdrawiam
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 19.06.2005 18:52

Dzieki za deklareację :D
Darmar
Croentuzjasta
Posty: 344
Dołączył(a): 18.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darmar » 19.06.2005 19:13

Jade 26.06 do Petrovaca.Postaram się coś naskrobać po powrocie.Trasa na Belgrad.
lajkonik
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 08.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) lajkonik » 20.06.2005 08:29

Wybieram się z końcem sierpnia w okolice Budvy. Będę wdzięczny za wszelkie informacje jakie podeślecie po Waszym powrocie (przejazd-trasa, noclegi, zakwaterowanie, ... )
- pozdrawiam :)
pklimas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pklimas » 23.06.2005 09:16

A jaka trase kolega Zbyszek_mat ma zaplanowana.
Tez jade w tym terminie do CG lecz zwykle moje trasy sa za sporym "nadrzutem" km.
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 23.06.2005 22:45

Moja trasa to Radom-Chyzne-Żilina-Budapeszt-Osiek-Sarajewo-Dubrownik-Boasici, nareszcie :P
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2005 00:00

...też myślałem o Czarnogórze w tym roku....ale przyjaciel, który tam byl opowiedział mi nieco o gówienkach pływajacych po czarnogórskim jadranie, ogólnym syfie na plażach....no i przeszło mi :cry: ...nie chcę Was zrażać ....broń boże....ale opinia is opinia......oby Was to nie spotkało....a widoki super i pogoda ponoć pewna !!!!!...chętnie poznam Wasze opinie po powrocie....
pklimas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pklimas » 24.06.2005 10:06

to zapewne nie raz bedziemy sie widziec na trasie:
ja planuje Zilina-Komano-D.Mohijac (nocleg)
Tuzla-Sarajewo-Mostar(nocleg) - Ulcinj

jakimi samochodami jedziecie ?

ps. slapol mnie nie przekonal by tam nie jechac - bylem w CG w zeszlym roku i zgodnie z zona stwierdzilismy ze powtorka bedzie mile widziana
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 24.06.2005 11:57

slapol napisał(a):...też myślałem o Czarnogórze w tym roku....ale przyjaciel, który tam byl opowiedział mi nieco o gówienkach pływajacych po czarnogórskim jadranie, ogólnym syfie na plażach....no i przeszło mi :cry: ...nie chcę Was zrażać ....broń boże....ale opinia is opinia......oby Was to nie spotkało....a widoki super i pogoda ponoć pewna !!!!!...chętnie poznam Wasze opinie po powrocie....


Polecam Czarnogóre. Ale nie ze względu na plaze. Wolę małe plaże takie jak na Hvarze czy Peljesacu, Czarnogórcy mają większośc plaż dużych szerokich, nawet piaszczystych (choć im bardziej na południe tym bardziej to coś rzeczywiście przypomina piasek).
Własnie wróciłem z Czarnogóry, ale nastawiałem się głównie na inne atrakcje niż plaze.
Chciałem zobaczyć tą Wielką Plaże ciągnącą się kilkanaście km za Ulcinjem aż do granicy albańskiej. Dojechałem aż do naturystycznej wyspy Ada Bojana, przejechałem przez most, ale na wyspę wpuszczają tylko gości hotelowych. Wróciłem się kilka km i dotarłem do plaży Copacabana - kilka tysięcy identycznych leżaków z parasolami (nie płaci się za leżaki) ciągnących się przez kilkaset metrów. Piasek bardzo ciemny, ale bardzo drobny. Jesli komuś takie plaże odpowiadają to ok. Ja na tych kilku plażach nie widziałem brudu ani w morzu ani na plaży. Jeśli plaże ktoś dzierżawi, zarabia na niej, to dba o porządek. Co nie oznacza ze na innych plażach nie ma brudu. Generalnie czarnogórcy maja specyficzne pojęcie czystości, nie dbają o nią szczególnie, ale tak jak napisałem na tych kilku "cywilizowanych" plażach na których byłem nie zauważyłem brudu. Może dlatego że jeszcze nie ma sezonu :-)
Ja wole zdecydowanie małe plaże na Hvarze.... No i kamieniste dno które czyni wodę przejrzystą a piasek nie przylepia się do każdego skrawka mokrej skóry....
A czarnogórę polecam ze względu na swego rodzaju egzotykę (oczywiście oprócz walorów przyrodniczych). Zdecydowana większość samochodów pochodzi z lat 80/90, króluje VW Golf w każdej wersji (nawet widziałem Policje w starym Golfie z końca lat 80), ambulanse to łady kombi, wraki samochodów często są porzucane na poboczach, no i to co od razu rzuciło mi się w oczy (a w zasadzie "w uszy") - cały czas ktoś na kogoś trąbi, czy to żeby podspieszyć, zwrócić komuś uwagę, pozdrowić kogoś, a nawet podziękować (u nas dziękuje się kierunkowskazami, bądź podnosząc rękę, ale gdy zostałem obtrąbiony jak ustąpiłem komuś miejsca to domyśliłem się że tak to u nich wygląda)
Ulcinj mnie rozczarował, nastawiałem się na - jak to określały przewodniki - powiew orientu, miniature Stambułu, a to był ledwie "zefirek orientu".
Duo bardziej mnie urzekł Kotor, Durmitor i Lovcen.
Zbyszek_mat
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 03.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbyszek_mat » 25.06.2005 12:44

Jedziemy fordem Mondeo i Reno 11 mnie też nikt nie przekona, byłem juz w Czarnogórze na wakacjach trzy razy i nie widziałem takiego syfu jak opisywali niektórzy. Owszem nie jest za czysto, ale w porównaniu do Polskich plaż jest super.
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 25.06.2005 20:30

Jest tak jak pisze Zbyszek. Nie ma super czysto
Northstar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 92
Dołączył(a): 06.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Northstar » 25.06.2005 20:36

Sorry coś się nie tak kliknęło. Jest więc tak jak pisze Zbyszek. Nie ma super czystości, ale nie można mówić o totalnym brudzie. Chociaż to co można zobaczyć w niedzielę wieczorem na małej plaży w Ulcinj moze przyprawić o mdłości. Plażowicze zostawiają cały swój smietnik tam, gdzie leżeli widok jest więc straszny. Po opuszczeniu plaży przez ludzi do akcji wkraczają służby porządkowwe i po jakimś czasie wszystko jest OK. Lepiej jednak korzystać z Wielkiej Plaży lub Ady Bojany. Pozdrawiam i do zobaczenia w CG
pklimas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 41
Dołączył(a): 27.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pklimas » 25.06.2005 21:42

Ada Bojana jest tylko dla gosci hotelowych, chyba ze cos sie zmienilo ?

PiotR
zawodowiec
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3461
Dołączył(a): 17.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) zawodowiec » 25.06.2005 21:54

Dla campingowych też :) Nie wiem jak dla niezameldowanych. Ale myślę że można spróbować wjechać mówiąc strażnikowi na bramie że jedziesz się rozbić na kampie, a potem się rozmyślić i wrócić.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wyjazd do Czarnogóry 13.08.2005
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone