Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.05.2015 06:58

Nie przesadzaj. Droga od Wrocławia do Boboszowa chociaż ciasna w dzień, bo tam duży tranzyt na Kudowę, jest wyremontowana, asfalt bez zarzutu, jedynie przejazd przez Kłodzko zamula w dzień. Przejazd z Barda do Kłodzka i sławetne zjazdy są atrakcją samą w sobie i dają niezapomniane widoki jakich mało w Polsce i na każdym podjeździe sa dwa pasy.
Ja też jeżdżę na samo południe Cro (jakieś 1400 z Wrocławia). Jadę z dziewczyną bez prawka więc za sterami siedzę sam non-stop. Na autostradzie po kilku godzinach można usnąc z nudów, a jak jest trochę zakrętów od czasu do czasu to od razu pobudza :)
W naszym kraju paliwo przy autostradach jest jakoś bardzo drogie. LPG potrafi być 40gr droższe niż gdziekolwiek poza nimi (dodatkowo dochodzą kolejki na stacjach na autrostradzie w sezonie wakacyjnym).
Kiedyś przekalkulowałem ten odcinek trasy przez A4, i A1 i potem autostradą czeską do Brna i biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki czasowe i ekonomiczne i nie ma takiej opcji aby było taniej i szybciej niż przez Boboszów. Dodaję znowu, że chodzi mi tylko osoby jadące od Wrocławia.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 484
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 08.05.2015 07:11

AdamBeata napisał(a):Wszystkim jadącym z północy i chcącym jechać przez Wrocław A4 i na A1 mogę tylko podpowiedzieć, że w najbliższym czasie rozpoczyna się remont asfaltu od bramek we Wrocławiu przez jakieś kilkadziesiąt kilometrów w stronę Katowic i jakoś od najbliższej przyszłości do końca wakacji bedzie tylko jeden pas w każdą stronę. Na tych bramkach w normalne dni sa korki po kilka godzin stania w godzinach szczytu. Rekordowo teraz na Wielkanoc korek był chyba przez półtora dnia (mówię poważnie, prawie 25km). Jak remontowali w zeszłym roku pasy po drugiej stronie to przebić sie tamtędy to był koszmar. Korek zaczynał się czasem od zjazdu na kostomłoty i trwał aż do bramek. Nie wyobrażam sobie co będzie w wakacje w okolicy Wrocławia jak będą A4 na wakacje ludzie jeździć w obie strony przy tym remoncie.



Witam.mozesz mi powiedziec odkiedy ma byc remontt A4.dzieki
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.05.2015 07:19

marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8674
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 08.05.2015 07:37

AdamBeata napisał(a):Nie przesadzaj. Droga od Wrocławia do Boboszowa chociaż ciasna w dzień, bo tam duży tranzyt na Kudowę, jest wyremontowana, asfalt bez zarzutu, jedynie przejazd przez Kłodzko zamula w dzień. Przejazd z Barda do Kłodzka i sławetne zjazdy są atrakcją samą w sobie i dają niezapomniane widoki jakich mało w Polsce i na każdym podjeździe sa dwa pasy.
Ja też jeżdżę na samo południe Cro (jakieś 1400 z Wrocławia). Jadę z dziewczyną bez prawka więc za sterami siedzę sam non-stop. Na autostradzie po kilku godzinach można usnąc z nudów, a jak jest trochę zakrętów od czasu do czasu to od razu pobudza :)
W naszym kraju paliwo przy autostradach jest jakoś bardzo drogie. LPG potrafi być 40gr droższe niż gdziekolwiek poza nimi (dodatkowo dochodzą kolejki na stacjach na autrostradzie w sezonie wakacyjnym).
Kiedyś przekalkulowałem ten odcinek trasy przez A4, i A1 i potem autostradą czeską do Brna i biorąc pod uwagę te wszystkie czynniki czasowe i ekonomiczne i nie ma takiej opcji aby było taniej i szybciej niż przez Boboszów. Dodaję znowu, że chodzi mi tylko osoby jadące od Wrocławia.


Podpisuję się.
My też zawsze przez Boboszów. I też jedynym kierowcą jest mąż.
Do wjazdu na A8 mamy 2-3 km, na ósemkę wypadamy w Magnicach. Czasowo dojazd do Mikulova wygląda podobnie jak A4, więc po co nadkładać km?
Ostatnio edytowano 08.05.2015 09:46 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
Miłosz_S
Cromaniak
Posty: 919
Dołączył(a): 01.07.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miłosz_S » 08.05.2015 09:11

AdamBeata napisał(a):Nie przesadzaj.


Ja nie przesadzam. Mam tylko swoje zdanie.
Tak na marginesie to troszkę wyolbrzymiasz problemy na autostradzie a umniejszasz na "ósemce" :D
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5795
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 08.05.2015 09:19

Miłosz_S napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Nie przesadzaj.


Ja nie przesadzam. Mam tylko swoje zdanie.
Tak na marginesie to troszkę wyolbrzymiasz problemy na autostradzie a umniejszasz na "ósemce" :D

Niekoniecznie. Wszystko zależy od indywidualnych predyspozycji. To, co dla jednego może być problemem, dla drugiego bułka z masłem. Mnie też autostrady nudzą i usypiają - a to też może być niebezpieczne. Natomiast kręta droga nie stanowi dla mnie żadnego problemu.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 08.05.2015 09:23

AdamBeata napisał(a): Jadę z dziewczyną ........
Na autostradzie po kilku godzinach można usnąc z nudów...........

Jak to mozliwe :?:
:wink: :mrgreen:
Prawda taka, że ile ludzi, tyle tras.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.05.2015 14:24

Bo ona zaraz zasypia i tyle z niej mam :)
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 14:28

Na zwykłej drodze dziewczyna nie śpi i wykonuje program artystyczny :?: :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.05.2015 14:28

Boboszów to słaba opcja.
grzesiek-swidnica
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 08.07.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiek-swidnica » 08.05.2015 14:29

Lednice napisał(a):Na zwykłej drodze dziewczyna nie śpi i wykonuje program artystyczny :?: :wink:

Przy większych wybojach może uszkodzić migdałki :)
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 08.05.2015 14:38

po cholere nam te autostrady buduja skoro jak widac zwykle waskie drogi z zakretasami takie dobre

i czlowiek sie nie nudzi i widoki ma, nie to co plaska szeroka autostrada gdzie tylko usnac mozna

ja proponuje zglosic to do gddika zeby sie nie meczyli z autostradami


a tak na serio, zaiste ciekawe jak czlowiek sobie potrafi nagiac argumenty zeby uzasadnic swoj wybor racjonalnie

ja juz wolalbym powiedziec: tak wiem ze ta trasa jest gorsza, jest kreta i waska, ale ja lubie i dlatego wybieram


tak samo jak objazd przez Ptuj, ja wiem ze jest oszczednosc, ze duzo sie nie nadklada, ale i tak pojade autostrada bo mam taki kaprys:)
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.05.2015 14:40

DamianM napisał(a):
AdamBeata napisał(a):Wszystkim jadącym z północy i chcącym jechać przez Wrocław A4 i na A1 mogę tylko podpowiedzieć, że w najbliższym czasie rozpoczyna się remont asfaltu od bramek we Wrocławiu przez jakieś kilkadziesiąt kilometrów w stronę Katowic i jakoś od najbliższej przyszłości do końca wakacji bedzie tylko jeden pas w każdą stronę. Na tych bramkach w normalne dni sa korki po kilka godzin stania w godzinach szczytu. Rekordowo teraz na Wielkanoc korek był chyba przez półtora dnia (mówię poważnie, prawie 25km). Jak remontowali w zeszłym roku pasy po drugiej stronie to przebić sie tamtędy to był koszmar. Korek zaczynał się czasem od zjazdu na kostomłoty i trwał aż do bramek. Nie wyobrażam sobie co będzie w wakacje w okolicy Wrocławia jak będą A4 na wakacje ludzie jeździć w obie strony przy tym remoncie.



Witam.mozesz mi powiedziec odkiedy ma byc remontt A4.dzieki



W wakacje czekają nas jeszcze większe utrudnienia. Przez siedem miesięcy remontowany będzie 27-kilometrowy odcinek A4 od węzła Brzezimierz do granicy z woj. opolskim. Remont rusza na przełomie maja i czerwca i będzie polegał na wymianie nawierzchni na jezdni południowej, tj. na jezdni w stronę Opola.

Czytaj więcej: http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 08.05.2015 14:45

kazow napisał(a):po cholere nam te autostrady buduja skoro jak widac zwykle waskie drogi z zakretasami takie dobre

i czlowiek sie nie nudzi i widoki ma, nie to co plaska szeroka autostrada gdzie tylko usnac mozna

ja proponuje zglosic to do gddika zeby sie nie meczyli z autostradami


a tak na serio, zaiste ciekawe jak czlowiek sobie potrafi nagiac argumenty zeby uzasadnic swoj wybor racjonalnie

ja juz wolalbym powiedziec: tak wiem ze ta trasa jest gorsza, jest kreta i waska, ale ja lubie i dlatego wybieram


tak samo jak objazd przez Ptuj, ja wiem ze jest oszczednosc, ze duzo sie nie nadklada, ale i tak pojade autostrada bo mam taki kaprys:)



Ja nie neguję absolutnie jazd autostradami. Też, kiedy mogę to staram się nimi jeździć i nie oszczędzam na kilometrach i opłatach bo równie dobrze mógłbym jechać do Dubrovnika Jadranką przez całą Cro przez pół tygodnia, a jadę autostradami ile mogę. Mówię tylko o dojeździe od strony Wrocławia do Czech i dalej w stronę Wiednia. W tym konkretnym wypadku przejazd na Śląsk A4 i na A1 jest po prostu bez sensu.
Użytkownik usunięty
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.05.2015 14:45

kazow napisał(a):po cholere nam te autostrady buduja skoro jak widac zwykle waskie drogi z zakretasami takie dobre

i czlowiek sie nie nudzi i widoki ma, nie to co plaska szeroka autostrada gdzie tylko usnac mozna

ja proponuje zglosic to do gddika zeby sie nie meczyli z autostradami



Ja bym to nie zgłaszał, bo spełnią te życzenie od razu :!: :roll:
Powiedzą, że kierowcy stanowczo protestują przeciwko budowie autostrad :!: :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 12...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone