Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekkg
Croentuzjasta
Posty: 325
Dołączył(a): 16.02.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekkg » 20.02.2015 18:12

Nie nie ma co ja tylko chcialem poczytac rad tych ktorzy znaja trase z polnocno-zachodniej Polski bo z tego co widze to wiecej jedzie z centralnej i poludniowej ale dzieki za porady reszte doczytam.
Warto posłuchac madrych forumowiczow
Pozdrawiam
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5795
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 20.02.2015 19:05

slawekkg napisał(a):
Bartek1977 napisał(a):Jeżeli jechałbyś na Monachium , Salzburg, Lubljana to nie ma sensu omijać autostrady...

Chyba tak bedzie najlepiej przeprowadzona analiza map jak bys dal namiar na nocleg po drodze bedze wdzieczny :D

Ja spałem podobnie jak Bartek - w Werfen. Polecam! Bardzo malownicze miasteczko u podnóża zamku Hohenwerfen - znanego z filmu Tylko dla orłów :) Nocleg znalazłem na miejscu, bez wcześniejszej rezerwacji - pokój oczywiście z widokiem na zamek :oczko_usmiech:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.02.2015 19:40

yooshky napisał(a):
Lednice napisał(a):Dokładnie :!:

To zupełnie inne trasy :!: Poza trasą Mureck-Lenart-Ptuj objazd słoweńskich autostrad nie ma kompletnie sensu. Traci się bardzo dużo czasu


Zbaczając już w Ilz (dalej Mureck - Lenart - Ptuj) to ok 40 min dłużej (20 km mniej) niż autostradą

Nie mówimy o omijaniu odcinka słoweńskiej autostrady A1+A4 na odcinku od granicy austriacko-słoweńskiej do Ptuj, tylko o tym, że nie warto rezygnować z winiety, kiedy jedziemy przez całą Słowenię np. na Istrię i pokonujemy ok. 250 km autostradą A1,
czy prawie 200 km od Villach autostradą A2 w kierunku Zagrzebia.
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015
Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 02.03.2015 11:59

Witam,
Proszę o informację forumowiczów jaką najlepiej jechać trasą z Wrocławia do Vodice w 2015. Znalazłem parę propozycji ale były nie aktualne ( 2006-2010r), zawierały info o korkach spowodowanymi budową dróg.
W zsiązku z tym chciałbym abyście mi doradzili, będziemy jechali z małymi dziećmi, więc lepiej trasa mniej uciążliwa dla bąbli.


DZIĘKI Z GÓRY :lol:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10904
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.03.2015 12:28

przykładowa nr 1

przykładowa nr 2

omawiane wielokrotnie za i przeciw
GOLDEN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1756
Dołączył(a): 12.02.2014
Re: Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 02.03.2015 12:37

Ja przetestowałem drugi wariant :D
Krótsza trasa.Czas przejazdu ok 12godz. spokojnym tempem w niedzielę. 8)
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.03.2015 12:46

Zawsze jeździłem przez Boboszów-Brno... zastanawiam się nad jazdą przez Gliwice-Chałupki-Brno, ale podobno w weekendy tworzą się korki na bramkach w Gliwicach... czy ktoś zna temat?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2015 12:53

slavko.v napisał(a):Zawsze jeździłem przez Boboszów-Brno... zastanawiam się nad jazdą przez Gliwice-Chałupki-Brno, ale podobno w weekendy tworzą się korki na bramkach w Gliwicach... czy ktoś zna temat?

Największe korki na bramkach w Gliwicach widziałem w piątkowe popołudnia/wieczory :oczko_usmiech:
Weekendy raczej spokojnie.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.03.2015 12:57

27.06. (sobota) godz. 7.00 wyjazd z Gniezna. W Gliwicach na bramkach będę ok. 11.30... Twoim zdaniem powinno być spoko?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Trasa Wrocław-Vodice w 2015r

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2015 13:00

slavko.v napisał(a):27.06. (sobota) godz. 7.00 wyjazd z Gniezna. W Gliwicach na bramkach będę ok. 11.30... Twoim zdaniem powinno być spoko?

To jest pierwszy dzień wakacji , ale powinno być spoko :oczko_usmiech: :mrgreen:
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.03.2015 13:06

Jadąc z Wrocka, jechał byś do Cro przez Boboszów-Mohelnice-Breclav(lub Mikulov), czy przez Gliwice-Chałupki-Breclav? (zawsze mam dylemat...hehe i zawsze jadę przez Boboszów-Milulov (bez winiet)...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7954
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 02.03.2015 13:37

Ja zapewne wybrałbym trasę przez Boboszów i może nawet bez winiet w Czechach :oczko_usmiech: :mrgreen:
Z drugiej strony, jedziesz z Gniezna i jeśli robisz trasę "na raz" to lepiej jak najwięcej autostradami. Zawsze to mniej męczące niż jazda zwykłymi drogami :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8675
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.03.2015 13:39

slavko.v napisał(a):Jadąc z Wrocka, jechał byś do Cro przez Boboszów-Mohelnice-Breclav(lub Mikulov), czy przez Gliwice-Chałupki-Breclav? (zawsze mam dylemat...hehe i zawsze jadę przez Boboszów-Milulov (bez winiet)...


My jeździmy z Wrocka i zawsze przez Boboszów :D .
I nigdy nie mam dylematu :lol: .
Ostatnio edytowano 02.03.2015 14:14 przez marze_na, łącznie edytowano 1 raz
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 02.03.2015 14:02

ja mam zawsze dylemat... hehe... ale jadę przez Boboszów-Mikulov (bez winiet). Nie robię trasy na raz... nocleg w Karlovac... punkt docelowy Dobra Voda - Czarnogóra
Loraq12
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 25.02.2015
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loraq12 » 02.03.2015 21:23

a autostradami jak najwięcej to jak trzeba jechać? nie chcę nadrzucać w Polsce ileś tam km żeby dojechać do autostrady .Do granicy, najlepiej jakąś expresówką ewentualnie blisko położoną (czyt. po drodze) autostradą i potem (za granicą) same autostrady .

Dzięki ogromne za pomoc.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 12...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone