Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wspaniały Paljesac - wakacje w Orebić bardzo udane !

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 22:28

Jescze takie zdjątko...
Obrazek
Plażowanie,zwiedzanie,zwiedzanie ,plazowanie i nadszedł czas powrotu :( 8.07.2010 o godz. 9.30 opuściliśmy Orebic...
własnie nadpływa prom...
Obrazek
i heja kierunek Poland!!! :)
Niechlubna prędkość , byle szybciej,szczerze to nie odczuwało się tej prędkości a średnio 140 szło :);)
Obrazek
Szcęśliwie dotarliśmy o 5.00 :D
to będą niezapomniane wakacje, za rok pewnie Grecja,a potem może znów CRO?Kto wie?Zyczę udanych wakacji na Paljesacu!To dobry wybór! :papa:
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 22:31

Interseal napisał(a):Jomarijo - to nie jest cykada :) . Cykadę raczej brzydziłbym się wziąć do ręki :wink:

Aco ?Konik polny ? chorwacki? oświeć mnie! :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2010 22:36

jomarijo napisał(a):
Interseal napisał(a):Jomarijo - to nie jest cykada :) . Cykadę raczej brzydziłbym się wziąć do ręki :wink:

Aco ?Konik polny ? chorwacki? oświeć mnie! :oops:


Jakiś skakac... :) Cykada to brzydka, duża mucha. Gdzieś mam zdjęcie... trudno ją upolować obiektywem, bo raz że cykanie nie wiadomo skąd słychać, a dwa że nieźle się maskuje to milknie przy próbie podejścia... :wink:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.07.2010 22:40

Może skakavac...
A cykada to jest to:
Obrazek
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 15.07.2010 23:20

Ja to generalnie uwielbiam owoce morza i rybki i chetnie nimi bym tylko żył... staram się czesto gesto w domu robic cosie z Makro, a to małze a to krewetki a to oktopusy ale jakos nigdzie jeszcze nie powalilo mnie jedzenie wyjazdowe, np. w BG jakos słabo zarówno ze zróżnicowaniem jak i przygotowaniem rybów w knajpkach..chciałbym trafic kiedys na wakacje tam gdzie niekoniecznie tanie ale nie powalajace ceny najchetniej od rybaków małże, rybki, ostrygi, kalmary... Wydaje mi sie że w takich okolicznościach przyrody to wcale a wcale nic innego sie nie chce jeść a na pizze czy bigosy tudziez klopsiki i ziemniaki... blech! ;) optymalnie to za porcje owoców morza to tak ze 50 zł, bo 100 zł to już sie troche drogo wydaje...:> tym dziwniejsze jak mówię że wód i stworzen morskich tam dostatek, ale widocznie cenę określa popyt...
marta1709
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta1709 » 25.07.2010 20:44

Witam wszystkich! My wybieramy się do Orebica w sierpniu. Mam takie pytanie czy w cenę za samochód na promie wliczona jest opłata za osoby czy trzeba doliczyć za każdą osobę. Chodzi mi konkretnie o prom ploce-trpanj. I jeszcze jedno pytanie jak wygląda droga z ploce do orebica lądem (czy są jakieś problemy na granicy z BiH). Pozdrawiam!
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.07.2010 22:24

Ceny są oddzielne a problem na granicy to czasem 15 sekund postoju... chyba, że nie masz ZK...
Mario 1975
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario 1975 » 26.07.2010 11:25

Marta 1709, polecam stronkę www.jadrolinija.hr, masz tam ceny wszelkich promów chorwackich. A jeśli chodzi o prom Ploce-Trpanj to ceny wyglądają tak - dorosły 32 kn, dzieci 3-12 lat 16 kn, auto osobowe 138 kn.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.07.2010 11:53

Bocian napisał(a):Kurna , normalnie... :):)
Peljeskie Dvori, nasza ulubiona knajpa w Orebić, z miejscem do tańczenia gdzie fajnie przygrywa zespół "String Boys" Darzę sentymentem tą knajpę bo szef sali, gdy byliśmy trzeci raz w Orebic , poznał nas i za każdym razem teraz poznaje, podchodzi, wita, i na koniec częstuje od siebie piwkiem, winkiem czy soczkiem dla dzieciaków.... :)

Moja ulubiona knajpka,ja chcę tam wrócić, już teraz, zaraz :)

Miło z Wami powspominać, jeszcze chwilkę temu tam byłam.
Cieszy też Wasza radość z tego pobytu.
2salamandra22
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 407
Dołączył(a): 26.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) 2salamandra22 » 26.07.2010 12:30

Parę dni temu wrócilam z Orebica. Polecam do plażowania plaże w Dubie i Diwnej. Trzeba zobaczyć także Tripanij. My z racji awarii samochodu musieliśmy zostać dwa dni dłużej i dla 16 osób znaleźliśmy kwaterę (całe piętro) za 150 EUR za noc. Trzy duże apartamenty, łóżek wystarczyło dla wszystkich, warunki luksusowe. Polecam pytać na targu koło Konzuma.
Jak wam (czego nie życzę) auto odmówi posłuszeństwa nie pozwólcie lawecie wyciągnąć Was na Korculę. Nasz ubezpieczyciel w ramach asistance przysłał lawetę, która wywiozla nasze autko na Korculę do miejscowości Blato. Na drugi dzień okazało się, że warsztat nie jest w stanie naprawić alternatora i jedyne wyjście to za 350 EUR (z naszej kieszeni) na tej samej lawecie przetransportowanie auta promem do Splitu. Właściciel lawety dokładnie wiedział, że bez jego pomocy nie wydostaniemy auta z wyspy. Nie dajcie się oszukać. Najpierw popytajcie tutejszych o dobre warsztaty samochodowe.
marta1709
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 25.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marta1709 » 26.07.2010 17:34

Dziękuję za info odnośnie granicy a stronkę jadroliniji już odwiedziłam :)
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 02.08.2010 11:27

Korzystając z tematyki mam pytanie. Jestem w trakcie szukania informacji o plażach w Orebicu. Czy coś bliżej możecie dookreślić? Które omijać, gdzie z dzieckiem ok. 7 lat najlepiej, najbezpieczniej. Będę najpewniej na kampie, jeszcze nie zdecydowaliśmy na którym. :) Może jakieś sugestie? Trafiłem Wasz temat w wyszukiwarce. Pozdrawiam za tydzień o tej porze będę gdzieś (mam nadzieję) na autostradzie w Cro :lol:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 02.08.2010 12:09

bzyku2010 napisał(a):Korzystając z tematyki mam pytanie. Jestem w trakcie szukania informacji o plażach w Orebicu. Czy coś bliżej możecie dookreślić? Które omijać, gdzie z dzieckiem ok. 7 lat najlepiej, najbezpieczniej. Będę najpewniej na kampie, jeszcze nie zdecydowaliśmy na którym. :) Może jakieś sugestie? Trafiłem Wasz temat w wyszukiwarce. Pozdrawiam za tydzień o tej porze będę gdzieś (mam nadzieję) na autostradzie w Cro :lol:

Ja tam będę iść w zaparte i twierdzić, że warto z Orebica te kilka kilometrów pokonać i na plaży w Divna leżakować. Dla mnie nie ma lepszej w okolicy.
W Orebicu samym taka plaża "pod dzieci", czyli drobny żwirek, łagodne zejście do wody to Triestenica ale ona jest zatłoczona i brudna (zazwyczaj).
bzyku2010
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 20.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyku2010 » 02.08.2010 12:28

Dzięki za odpowiedz. mam dylemat bo i w Orebic są kempingi i dalej w Divie. Najwyżej będzie przeprowadzka :?
bl
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 06.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bl » 02.08.2010 22:11

Aldonka napisał(a):
bzyku2010 napisał(a):Korzystając z tematyki mam pytanie. Jestem w trakcie szukania informacji o plażach w Orebicu. Czy coś bliżej możecie dookreślić? Które omijać, gdzie z dzieckiem ok. 7 lat najlepiej, najbezpieczniej. Będę najpewniej na kampie, jeszcze nie zdecydowaliśmy na którym. :) Może jakieś sugestie? Trafiłem Wasz temat w wyszukiwarce. Pozdrawiam za tydzień o tej porze będę gdzieś (mam nadzieję) na autostradzie w Cro :lol:

Ja tam będę iść w zaparte i twierdzić, że warto z Orebica te kilka kilometrów pokonać i na plaży w Divna leżakować. Dla mnie nie ma lepszej w okolicy.
W Orebicu samym taka plaża "pod dzieci", czyli drobny żwirek, łagodne zejście do wody to Triestenica ale ona jest zatłoczona i brudna (zazwyczaj).


A poza tym - dno na Trstenicy usiane kamulcami i kawałami skały przypominającymi bezładnie porozrzucane kawałki pokruszonego betonu. Dla dziecka zdecydowanie Divna (przetestowane przez moją dwójkę: dziesięciolatka i ośmiolatkę), choć IMHO lepsza Prapratna koło Stonu, ale to już cała wyprawa z Orebića niestety.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wspaniały Paljesac - wakacje w Orebić bardzo udane ! - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone