Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wspaniały Paljesac - wakacje w Orebić bardzo udane !

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piamir
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 809
Dołączył(a): 19.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) piamir » 13.07.2010 09:12

Witam. Jestem i czekam na ciąg dalszy. Jeśli chodzi o Peljesac to jestem nienasycony i czekam na kolejne relacje. Pozdrawiam :D
gloriosa1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 11.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) gloriosa1 » 13.07.2010 13:37

witam fajna relacja a jeśli chodzi o Namysłów to ja mam jakieś 20 km rzut beretem pozdrawiam
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 15:05

No proszę tylu z okolic Namysłowa! :D :D
Jesli chodzi o szukanie kwater to zwyczajnie, wychodzisz z auta a ludziska sami się proszą ! :D 8O :o 8) :D Zero problemu, w ciągu pól godzmielismy kilka propozycji,wybralismy może mniej atrakcyjną,ale za to razem we trzy rodziny , z tym,że to był koniec czerwca :roll:
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 15:15

Na Paljesacu zwidziliśmy kościółek WNMP , zupełnie nieświadomie podjechaliśmy tam autami!Podjazd- MASAKRA! Mój M ma lęk wysokości i ta malenka trasa była wiecznym koszmarem, myslałam,że wysiądziemy , ale gdzie?Droga wąska na jedno auto , podjazd bardzo stromy!Serpentynki,że hej!Ale udało się jakoś!Zjeżdżała się znacznie lepiej, warto było, bo widoki przecudne!!!
Obrazek
Obrazek
Byliśmy też na samym cypelku półwyspu, woda cieplejsza o kilka stopni,ale i brudniejsza ...za to po drodze przepiękne widoki! :o 8O :D 8)
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 15:26

Dużo można by pisać o tym pobycie, nie będęWam smucic za bardzo.Dodam,że zwiedziliśmy urocze miasteczko Marca Polo-Korczulę, płynelismy tam czymś w rodzaju łajby, M namolnie negocjował ceny biletu ( bardziej z własnej potrzeby targu- juz taki jest- niż z faktycznego targowania ceny) . W końcu ruszylismy . Dzieciak naszych znajomych, dwulatek całą drogę przypomniała nam o tym,że on tez płynie :lol: i wrzeszczał nieziemsko 8O . chyba jednak bai się pływac takimi wynalazkami, w drodze powrotnej już płynęli duzim śtatkiem - jak mawia moja córcia -2,5 roku! :D
Obrazek

Warto wynając motorówkę , nawet na cały dzień, my wynajelismy na 3 godz - 300 kun i zwiedzilismy wszystkie okoliczne wysepki, a frajda niesamowita , zwłaszcza dla chłopaków, potem nieco adrenalinki nam się udzieliło , bo paliwo się kończyło a my nie mogliśmy znaleźc stacji paliw, ale się udało , i to tez fajne doświadczenie!
Obrazek
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 15:38

No i z Korczuli troszkę zdjątek!
Obrazek
Obrazek

cdn :D
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 14.07.2010 16:18

jomarijo :arrow: może zadam głupie pytanie ale aby pożyczyc motorówkę trzeba mieć jakis papier (prócz dowodu tożsamości;)) bo na takiej solinie to nawet żaglówke teraz pożyczają na dowód oczywiście za kaucją... z racji chorego kregoslupa nie moge ani pagajowac a i noszenie pontonu z motorkiem i aku w gre nie wchodzi wiec chetnie pożyczyłbym coś już zacumowanego. choćby wlasnie pontonik z motorkiem ale chetnie bez kierowcy:> dzieki za info, może tez wiesz ile krzyczą sobie za dzień?
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 14.07.2010 16:45

Peljesać i Orebic zaliczyliśmy dwa lata temu,warto tam zawitać,jeszcze tam wrócimy.
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 21:36

Owain napisał(a):jomarijo :arrow: może zadam głupie pytanie ale aby pożyczyc motorówkę trzeba mieć jakis papier (prócz dowodu tożsamości;)) bo na takiej solinie to nawet żaglówke teraz pożyczają na dowód oczywiście za kaucją... z racji chorego kregoslupa nie moge ani pagajowac a i noszenie pontonu z motorkiem i aku w gre nie wchodzi wiec chetnie pożyczyłbym coś już zacumowanego. choćby wlasnie pontonik z motorkiem ale chetnie bez kierowcy:> dzieki za info, może tez wiesz ile krzyczą sobie za dzień?



Tak własnie to coś w rodzaju pontonu z silnikiem ;):) ale papiery niekonieczne, wystarczy podpisać tylko ,że na własną odpowiedzialnośc wszelkie szkody - jesli ktos nie ma uprawnień... za cały dzień ile to niestety nie wiem ...
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 22:03

To foteczka wysepki z latarnią , która wydawała nam się kapliczką ....
Obrazek

a to z bliska , kiedy podpłynęliśmy motoróweczką już widać było,że to latarnia
Obrazek

Ogólnie mówiąc -warto aktywnie spędzać czas :P

Jeszcze fotka z widokiem wartym przejechanie 1400km w ciągu 19 godz .bez mała - łącznie z przeprawą promową i oczekiwaniem na takową , ,aby je ujrzec !!Zdjęcia nie oddają uroku i emocji jakie wówczas towarzyszą podziwijającym :o 8O :D :)
-niestety samego widoku mąż nie uwiecznił , za zasłonięte części krajobrazu przepraszam :lol: :lol:
Obrazek
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 14.07.2010 22:22

Warto napisac o naszych gospodarzach,bo to na prawdę świetni, uczynni,życzliwi ludzie, zaraz na początku raczyli nas winkiem,potem było inne winko, rakija w karafce i gruszki - notabene swietny zestaw :lol: ....nie mogło się obyć bez meczu, w końcu były mistrzostwa, w sekundzie boss załatwił antene, rzucił na pobliskie krzaki i juz widownia była usatysfakcjonowana! :D
Obrazek

cdn...mam nadzieję,że ktoś czyta? :(
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.07.2010 08:24

jomarijo napisał(a):cdn...mam nadzieję,że ktoś czyta? :(


Spoko...
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 15.07.2010 09:36

W Twojej relacji widać dużo entuzjazmu i szczerej radości.
Dzięki Tobie mam fajny poranek.Obrazek

Dziękuję i pozdrawiam
WojteC5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 28.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojteC5 » 15.07.2010 10:03

Super relacja, super zdjącia!!! pisz i wklejaj - w tą sobotę tam będę :D :D :D ,więc tym bardziej czekam na cd, żeby coś więcej się dowiedzieć.
Pozdrówki
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.07.2010 10:50

Ja będę w Orebiću już w poniedziałak :D
Będę tam już po raz czwarty i wszystkie te miejsca bardzo znajome, a i tak z wielką przyjemnością oglądam i czytam Twoją relację :lol:
Tak więc pisz, pisz, a ja między pokowaniem kolejnej walizki sobie poczytam :lol:
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wspaniały Paljesac - wakacje w Orebić bardzo udane ! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone