Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wspaniały Paljesac - wakacje w Orebić bardzo udane !

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 15.07.2010 14:02

Heh.. niektórym to dobrze :roll: Ja zawitam na Peljesac dopiero za 15 dni, hurrrra!!! :D
Oczywiście śledzę uważnie Twój wątek :D
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 14:24

No to dadaliście mi skrzydeł :lol: lecimy dalej :P :D
Kurczę no szkoda,że tak szybko minął ten pobyt na Paljesacu :( ...zazdroszczę tym ,którzy go na dniach zobaczą...koniecznie prześlijcie pozdrówki Jadrankowi :)

...co do plaż , Trsenica mnie zawiodła,nie podobała mi się ,tłum już był - choc sama nie wiem dlaczego, w Orebicu jest tyle pieknych plaż ...
bylismy na plazy w Makalo i choć tam tez małoludzi nie było to jej urok zachęciła nas do plażowania przez cały dzień, do południa, potem do domu , obiadek i znów, wszystkie manele zostały i nikt niczego nie ruszył ,a Polakó byłobardzo dużo, nasi Rodacy to porządni ludzie :D !Nie wiem czemu maja złą opinię :roll: ...między skałami nie brakowało nudystów zwłaszcza z Czech :wink: :)
Ale woda cudna , mimo,że na początku pobytu ciepła nie była, z każdym dniem było lepiej :)
Obrazek
Ostatnio edytowano 15.07.2010 15:40 przez jomarijo, łącznie edytowano 1 raz
monia85
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 666
Dołączył(a): 05.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia85 » 15.07.2010 14:29

Ale woda cudna , mimo,że na początku pobytu ciepła nie była, z każdym dniem było lepiej icon_smile.gif

Już wprost nie mogę się doczekać, kiedy zanurzę się w Jadranku :D Czekam...
AndreaMia
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndreaMia » 15.07.2010 14:45

Czytam , czytam i czekam na ciąg dalszy :-) Przy okazji wspominam Orebicz sprzed kilku lat.....pozdrawiam z opolskiego !
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 15:48

jeszcze Makalo
Obrazek

Bardzo mnie ujmują dostojne Jadrolinie płynące spokojnie po Adriatyku :P niektóre małe, inne duże i takie jak ten , mieszczące 60 aut i zbawienie dla podróżujących, prawie wszyscy czekający w kolejce moga liczyc na przeprawę
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 15.07.2010 16:01 przez jomarijo, łącznie edytowano 1 raz
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 15:56

Orebić wieczorem, właśnie zmierzaliśmy do naszej konoby na tańce :lol: swoją droga bardzo ładnie grali, niesamowity chorwacki klimacik sie wytworzył,a nasz córcia przechodziła samą siebie :);)
Obrazek
Obrazek
cennik w knajpce,może ktos zainteresowany jest
Obrazek
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 15.07.2010 16:32

kurna, drogo 8O
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.07.2010 17:11

Kurna , normalnie... :):)
Peljeskie Dvori, nasza ulubiona knajpa w Orebić, z miejscem do tańczenia gdzie fajnie przygrywa zespół "String Boys" Darzę sentymentem tą knajpę bo szef sali, gdy byliśmy trzeci raz w Orebic , poznał nas i za każdym razem teraz poznaje, podchodzi, wita, i na koniec częstuje od siebie piwkiem, winkiem czy soczkiem dla dzieciaków.... :)
Owain
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 50
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Owain » 15.07.2010 17:17

no wiem wiem, generalnie ceny nie jakies masakryczne.. prócz ryb:) tego fenomenu nie rozumiem ale dyskurs juz o tym był na tym forum w wielu miejscach... ryby ryby plum !
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 15.07.2010 17:25

Ryby zawsze kosztowały tyle co kosztowały :)
Można spotkać ryby nie na wagę tylko na porcję i to wydaje się tańsze. Do Peljeski Dvori uczęszczam od 2003 roku i te ceny zwiększają się około 5 kun rocznie na porcji...
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 20:55

Generalnie jedzenie tanie nie jest,ale to wszyscy wiedzą,bardziej mnie dziwią ceny owoców , tam na wyciągnięcie ręki rosną figi, cytryny, pomarańcze o winogronach nie wspomne , a ich cena z kosmosu...może dlatego,że to nie pora na owoce...czy ktoś kto był np we wrześniumoże potwierdzić,że wówczas sątańsze ;) taki paradoks :?
...my mieliśmy dużo żarcia z Polski, brałam nie ze względu na wielkie oszczędności - choc brałam to pod uwagę, ale głównie ze względu na córeczkę 2,5 letnią ,moi synowie 10 i 12 lat mogliby na pizzy przezyc całe wczasy 8O :wink: ...gotowe dania przygotowane w Polsce , gulasze, sosy , bigos,gołabki,potem tylko odgrzaliśmy , jakis makaron, kasza i gotowe -tamtejsze ziemniaki były bardzo niesmaczne :? ...bardzo nam to ułatwiło zycie i oszczędziło czas-polecam :D
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 21:08

Pewnego dnia pod nasze kwatery przyszedł sobie żołw :D
Obrazek
dzieciaki pooglądały,podotykały i wypuścilismy tubylca, trzeba przyznać,że jak na zołwia był bardzo szybki,pchał się do klimatyzowanej chaty błyskawicznie :lol:
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 15.07.2010 21:11

A to cykady umilające biesiady, amoże i natręty dla innych ?
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2010 21:24

jomarijo napisał(a):Generalnie jedzenie tanie nie jest,ale to wszyscy wiedzą,bardziej mnie dziwią ceny owoców , tam na wyciągnięcie ręki rosną figi, cytryny, pomarańcze o winogronach nie wspomne , a ich cena z kosmosu...może dlatego,że to nie pora na owoce...czy ktoś kto był np we wrześniumoże potwierdzić,że wówczas sątańsze ;) taki paradoks :?


Najtańsze figi, granaty i migdały są prosto z drzewa :) . We wrześniu zaczynają się już złocić cytryny, jednak pomarańcze są zielone, a kiwi twarde jak jasny gwint. :wink:
W Orebićiu nie ma niestety takich opuszczonych, oddalonych od morza domostw i wiosek z zachowanymi drzewami owocowymi (Stare Drasnice, Stary Zaostrog), gdzie każdy spacer to sporo różnych owoców w plecaku.

Co do wrześniowych cen to trudno mi powiedzieć, ma słabą pamięć i nie znam cen sezonowych. Mnie zamiast porównywania cen do polskich zastanawiają tam raczej proporcje cenowe pomiędzy poszczególnymi owocami. U nas jabłko jest kilka razy tańsze od pomarańczy... tam wszystkie owoce są jakby z jednego worka cenowego.

jomarijo napisał(a):...my mieliśmy dużo żarcia z Polski, brałam nie ze względu na wielkie oszczędności - choc brałam to pod uwagę, ale głównie ze względu na córeczkę 2,5 letnią ,moi synowie 10 i 12 lat mogliby na pizzy przezyc całe wczasy 8O :wink: ...gotowe dania przygotowane w Polsce , gulasze, sosy , bigos,gołabki,potem tylko odgrzaliśmy , jakis makaron, kasza i gotowe -tamtejsze ziemniaki były bardzo niesmaczne :? ...bardzo nam to ułatwiło zycie i oszczędziło czas-polecam :D


Zapach bigosu nie pasuje mi tam do otaczających nas zapachów :).
Ziemniaki - fakt - pastewne. Frytki też z nich kiepskie wychodzą, jednak lekkie skropienie oliwą lub sosem własnym z kalmara skutecznie przykrywa smak skrobi.

Fajna relacja
Pozdrawiam
Interseal
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.07.2010 21:25

Jomarijo - to nie jest cykada :) . Cykadę raczej brzydziłbym się wziąć do ręki :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wspaniały Paljesac - wakacje w Orebić bardzo udane ! - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone