Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrzesień

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 26.09.2003 15:45

spike27 napisał(a):I stało się... znów w domku. Muszę przyznać, że pogodą jestem bardo mile zaskoczony, Spędziłem 2 tyg na podróżowaniu po Cro ( Split => Hvar => Dubdorwnik ) a jedyną niedogodnością, jaka mnie spoykała był słaby wiatr wiejący od morza (okolice Splitu). Wbrew obawom II-ga połowa wrześnianie nie była taka straszna, nie spadła na mnie nawet kropla deszczu a opalenizna wyborna :-)

Możesz mi powiedzieć, na jakim kempingu byłeś na wyspie Hvar?
spike27
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 18.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) spike27 » 30.09.2003 20:01

Juz odpowiadam! Spędziłem 3 noclegi na prywatnym campingu w miejscowości Mala Milna. Prawdopodoponie niechciało mi się dłużej szukać ale nie znalazłem nic lepszego w okolicach Hvaru (w Stari Gradzie pustki, camp w Vira zamknięty :-( W Milnej było bardzo ładnie, mały camping, cichutko. Co prawda do sanitariatów można było mieć zastrzeżenia ale generalnie bardzo fajnie. Niestety zmuszony byłem nieco zmienić plany i szybciej wyjechać z powodu dosyć uciążliwych inspekcji. :?
ewa.z
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 824
Dołączył(a): 11.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) ewa.z » 01.10.2003 08:51

spike27 napisał(a):Juz odpowiadam! Spędziłem 3 noclegi na prywatnym campingu w miejscowości Mala Milna. Prawdopodoponie niechciało mi się dłużej szukać ale nie znalazłem nic lepszego w okolicach Hvaru (w Stari Gradzie pustki, camp w Vira zamknięty :-( W Milnej było bardzo ładnie, mały camping, cichutko. Co prawda do sanitariatów można było mieć zastrzeżenia ale generalnie bardzo fajnie. Niestety zmuszony byłem nieco zmienić plany i szybciej wyjechać z powodu dosyć uciążliwych inspekcji. :?

Co to były za inspekcje?
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 01.10.2003 09:47

Też byłem na tym campie :))
Bardzo fajny właściciel i super recepcja z pnia drzewa.
I piękne morze wokół
Pozdrowienia
spike27
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 24
Dołączył(a): 18.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) spike27 » 02.10.2003 00:10

MariuszLo napisał(a):Też byłem na tym campie :))
Bardzo fajny właściciel i super recepcja z pnia drzewa.
I piękne morze wokół
Pozdrowienia

:o Kiedy tam bywałeś jeśli można spytać? jeśli mowa o właścicielu to niemam żadnych zastrzeżeń (troszkę zabalował w dniu naszego przyjazdu z kumplami i przezkilka minut nie był w stanie zrozumieć co tak późną porą od niego chcemy jednak doszliśmy do porozumienia 8) Pani właściciel (matka młodego mężczyzny) również okazała się bardzo miłą osobą. Recepcja bardzo oryginalna :) na plażę niedaleko, niestety z tego co wiem właściciele niezbyt dobrze dogadują sie z resztą społeczności w Milnej, która to ponoć nasyła przeróżne kontrole uprzykrzające życie campingowiczom :evil:
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 02.10.2003 16:36

Byłem tam 3 dni (28-30 czerwca) . Właściciel przygotowywał się do budowy prawdziwej recepcji (miał już deski i trochę wyrównał teren przy wjeździe). Żadnych inspekcji wtedy nie było, a 'lokalną społeczność' spotkałem w niedzielę, gdy grała w kule na terenie kampu (z 15 facetów). Może później się pokłócili. (Kamping był dosyć drogi, a właściciel nie dawał rachunków)
W czasie tegorocznych wakacji spałem na 7 chorwackich kampach, na jednym w BiH i jednym w Czarnogórze. Najbardziej podobało mi się właśnie na kampie w Małej Milnie.
Pozdrowienia
Eugeniusz K.
Kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eugeniusz K. » 04.10.2003 12:19

Proszę o informacje odnośnie kempigów w BiH i Czarnogórze. Planuję w 2004 wyjazd na dwa tygodnie do Czarnogóry. W tym roku tylko jeden dzień Kotor i Sv.Stefan.
Pozdrowienia
Eugeniusz K.
MariuszLo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 18.09.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszLo » 04.10.2003 21:15

W Czarnogórze spałem dwie noce na kampie w miejscowości Milocer. Kamp nazywał się Sv.Stefan i rzeczywiście z plaży był widok na tę wyspę.
Do morza było dosyć daleko i stromo (trochę dalej niż w Orasacz - Rudine). Za to na małej plaży (kamienistej) była knajpka i natryski. Sanitariaty kiepskie (dziura), woda zimna, chyba, że nagrzał się zbiornik czujnie pomalowany na czarno i umieszczony na dachu. Żadnego sklepu na kampie (trzeba stromo wrócić na magistralę i skręcić do miasteczka). Osoba 2,5 Euro, auto 2, Namiot 3,podatek 1 euro/os (na rachunku kamp nazywa się jeszcze Crvena Glavica, ale drogowskaz był już na kamp Sv.Stefan.
W BiH spałem na kampie w miejscowości Ilidza, kamp prowadzony jest wraz z hotelem (bungalowy). Jest ciepła woda i tylko 5 km od centrum Sarajewa. Osoba 3,auto 3, namiot 4, podatek 2, no i jakieś ubezpieczenie 3 (ceny w KM).
Muszę koniecznie pojechać jeszcze raz do Sarajewa lub do Mostaru, żeby sobie kupić bośniacki zestaw do kawy :) A w przyszłym roku już będzie odbudowany most w Mostarze - trzeba koniecznie zobaczyć !!!
Pozdrowienia
Eugeniusz K.
Kempingi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eugeniusz K. » 05.10.2003 11:11

Dziękuję za informacje, zwłaszcza odnośnie kempingu koło Sarajewa.
W tym roku jechaliśmy do Dubrovnika przez Banja Lukę, Jajce i oczywiście Mostar. Odbudowywany most w Mostarze widzieliśmy. Spaliśmy za 30 euro 5 km za Mostarem (3 osoby + dziecko) u b.miłej pani. Dostałem na drogę 0,3 l jakiejś palinki, a dziecko czekoladę i cukierki. Mogę podać adres. A do Dubrovnika czy Czarnogóry tylko przez BiH.
Pozdrowienia
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
Wrzesień - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone