Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowenię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
czark123
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 21.05.2012
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) czark123 » 18.05.2014 20:52

walp napisał(a):
czark123 napisał(a):... w Słowenii omijamy płatne bo się nie opłaca, a na forum znajdziesz jak ominąć płatne w Słowenii

Zauważ, że rogigor jedzie przez całą Słowenię, na Istrię (a nie do przejścia w Macelj) i ma do przejechania prawie 250 km płatnymi drogami, więc szukanie objazdu w tym wypadku nie jest uzasadnione.


Widziałem i dopisałem o Słowenii i opłatach w Chorwacji. Autostrad w Chorwacji od wjazdu na A2 do zjazdu na A6 to coś około 10 euro tak zliczyłem z opłat kartą na bramkach, ale też dalej niż drogą przez Słowenię. Ja i tak jestem za jazdą autostradami, tylko dlatego że staram się tam dojechać w jeden dzień. Ja chce spędzić urlop nad wodą a nie w aucie. Ja nie emeryt i urlop mam zawsze od poniedziałku.
Użytkownik usunięty
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2014 21:08

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):Jechałem z Wrocka do Chorwacji 12 razy. Przedstawię Ci moje zdanie w temacie.
Jeśli masz duuuużo czasu (np. emeryturka) i po drodze np. w 3 dni w jedną stronę chcesz pozwiedzać, spoko możesz pojechać Twoją w/w wklejką.
Jeśli natomiast chcesz sprawnie dostać się nad Jadran i jedziesz tam na 1 lub 2 tygodnie - zasuwaj autostradami. Będzie trochę, ale nie drastycznie drożej, będzie krócej i bezpieczniej.
Wybór należy do Ciebie.
Szerokiej drogi i miłego pobytu :!:
Pozdrav

A Ty kolego emeryt czy jeszcze autostradami? :mrgreen:

Autostradami (emeryci po drodze nocują k/Gratzu) :mrgreen:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.05.2014 21:09

slapol napisał(a):Autostradami (emeryci po drodze nocują k/Gratzu) :mrgreen:

Nocują bo maja na to kasę :mrgreen: :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.05.2014 21:13

Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):Autostradami (emeryci po drodze nocują k/Gratzu) :mrgreen:

Nocują bo maja na to kasę :mrgreen: :oczko_usmiech:

Czego i sobie życzę na emeryturze :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 18.05.2014 21:14

slapol napisał(a):
Bocian napisał(a):
slapol napisał(a):Autostradami (emeryci po drodze nocują k/Gratzu) :mrgreen:

Nocują bo maja na to kasę :mrgreen: :oczko_usmiech:

Czego i sobie życzę na emeryturze :lol:

A i ja Tobie. zawsze przyda się to 2 kilo euro na starość :)
Pozdrav.
rogigor
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 17.05.2014
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) rogigor » 19.05.2014 20:27

Zmęczenie wygrało i kupiłem winietę za 30 Euro. Nie żałuję. W ogóle trasa Austria i Słowenia jest rewelacyjna. Szkoda mi było kasy na winietę w Czechach, bo po fakcie okazało się, że tej autostrady to było z 20km :P Ale w sumie wolę to niż 15 tys koron mandatu...

Trasa taka jak z pierwotnego linka, tylko płatna. W sumie jakieś 940km. Polecam generalnie.
Użytkownik usunięty
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2014 21:45

No to dobrze, że dojechałeś szczęśliwie do celu, bez przemęczenia :D
Użytkownik usunięty
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2014 17:52

rogigor napisał(a):...Szkoda mi było kasy na winietę w Czechach, bo po fakcie okazało się, że tej autostrady to było z 20km :P Ale w sumie wolę to niż 15 tys koron mandatu...

Jeśli chodzi o Czechy to wg mnie optymalną jest trasa z winietką przez Mohelnice (początek czteropasmówki), Olomouc, Brno, Mikulov, Wiedeń.
Jeśli kupiłeś winietke i pojechałeś przez Svitavy i centrum Brna, to może rzeczywiście nie było za dużo tej autostrady :wink: , ale wracając spróbuj trasy, którą Ci podałem powyżej.
Jak wspomniał Lednice, najważniejsze że dojechałeś zadowolony i teraz się resetujesz :wink:
Miłego wypoczynku :lol:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 20.05.2014 19:13

Najlepsza, IMHO, to Sośnica, Ostrava, Brno, Breclav, Reintal, Wilfersdorf.
Użytkownik usunięty
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2014 21:59

Stare tematy :)
Wg mnie, dalej, szybko na trasie i więcej paliwa, przyjazd do celu o tej samej porze.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 21.05.2014 06:12

Za wygodę trzeba płacić...
:mrgreen:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.05.2014 10:08

rogigor napisał(a):...Szkoda mi było kasy na winietę w Czechach, bo po fakcie okazało się, że tej autostrady to było z 20km... :P
To wygląda na to, że te 20 km jechałeś drogą R52 od strony Brna do Mikulova 8) I zapewne jechałeś tak jak pisze kolega slapol drogą 43 przez Lanskroun, Svitavy :?: Jeśli tak to jak Ci się jechało porą wieczorowo-nocną tą drogą :?:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.05.2014 10:22

endryu napisał(a):
rogigor napisał(a):...Szkoda mi było kasy na winietę w Czechach, bo po fakcie okazało się, że tej autostrady to było z 20km... :P
To wygląda na to, że te 20 km jechałeś drogą R52 od strony Brna do Mikulova 8) I zapewne jechałeś tak jak pisze kolega slapol drogą 43 przez Lanskroun, Svitavy :?: Jeśli tak to jak Ci się jechało porą wieczorowo-nocną tą drogą :?:

Jechałem tą trasą kilka razy, także nocą. Mimo wszelkich niedogodności związanych z drogą lokalną (miejscowości, ograniczenia, zakręty itp), ogólnie przejazd nie stanowi większego problemu. :wink:
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 21.05.2014 15:43

walp A jak wygląda przejazd przez Brno weekendowym wieczorem od zachodniej strony :?: Zapewne tą stroną objeżdżałeś miasto drogą 43, dalej 42 na 52 do Rajhrad :?:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowen

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 21.05.2014 16:01

endryu napisał(a):walp A jak wygląda przejazd przez Brno weekendowym wieczorem od zachodniej strony :?: Zapewne tą stroną objeżdżałeś miasto drogą 43, dalej 42 na 52 do Rajhrad :?:

Nie powiem, jak to wygląda w weekend, bo jechałem albo w dzień powszedni, albo przed świętem 15.08 bądź w samo święto,
a to w Czechach nie jest dzień wolny.

Przez Brno jechałem tak Nawet po południu nie było żadnych problemów.
W Brnie zamotałem się tylko raz, kiedy chcieliśmy pozwiedzać i w centrum trwały jakieś prace drogowe, organizacja ruchu zmieniona, a navi oszalała. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wrocław - Porec bez opłat przez Czechy, Austrię i Słowenię - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone