Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wiosenna Istria (1-5 maja 2013)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agabe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 02.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agabe » 18.05.2013 21:55

zdj mnie powaliły :hut: walcze aby w tym roku ruszyc na Istrie koncem sierpnia ale mąż sie upiera ze to niezbyt dobry czas na Istrie-wiatry i niepewna pogoda
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107704
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.05.2013 00:15

agabe napisał(a):zdj mnie powaliły :hut: walcze aby w tym roku ruszyc na Istrie koncem sierpnia ale mąż sie upiera ze to niezbyt dobry czas na Istrie-wiatry i niepewna pogoda

Walcz uparcie do końca, Istria warta grzechu nawet końcem sierpnia :lol:

PS Małe pytanie: dlaczego "ą" i "ż" tylko w "mąż" :?: :oczko_usmiech:
agsz97
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 10.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) agsz97 » 19.05.2013 00:26

eystrasalt napisał(a):Otóż na wakacje polecałbym jednak Dalmację. Z drugiej strony Istria jest oddalona od południowej Polski o przysłowiowy rzut beretem i można się na nią wybrać praktycznie z dnia na dzień.

Ech, tylko niektórzy to muszą najpierw "przekopać się" przez całą Polskę, żeby dotrzeć do tego punktu rzutu beretem :(. Nic to, na nasze pierwsze chorwackie wakacje wybraliśmy Istrię z bazą właśnie w Rovinj, dlatego też uważnie śledzę Twoją relację. A Dalmacja to może będzie następnym razem... pod warunkiem, że nam się Chorwacja spodoba :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.05.2013 00:38

Witam wszystkich. Bardzo mi miło, że zaglądacie do mojej relacji. Z powodów rodzinnych (szczęśliwych, ale bardzo absorbujących) nie mam zbyt dużo czasu na pisanie i wklejanie zdjęć. Najpóźniej w poniedziałek będzie ciąg dalszy.

Pozdrawiam :papa:
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 20.05.2013 09:36

Janusz Bajcer napisał(a):

PS Małe pytanie: dlaczego "ą" i "ż" tylko w "mąż" :?: :oczko_usmiech:


Bo o męża trzeba dbać i szanować :mrgreen: :lol:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 20.05.2013 10:02

krutom napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):

PS Małe pytanie: dlaczego "ą" i "ż" tylko w "mąż" :?: :oczko_usmiech:


Bo o męża trzeba dbać i szanować :mrgreen: :lol:



:mrgreen:
anka.gd
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka.gd » 20.05.2013 17:41

agabe napisał(a):zdj mnie powaliły :hut: walcze aby w tym roku ruszyc na Istrie koncem sierpnia ale mąż sie upiera ze to niezbyt dobry czas na Istrie-wiatry i niepewna pogoda

Osobiście, lepsza pogodę (tzn. totalny upał, ani chmurki przez dwa tygodnie) miałam na Istrii w drugiej połowie sierpnia niż na przełomie czerwca i lipca (jeden dzień w połowie pochmurny i jeden w połowie deszczowy).... :) Choć jednak wolę wczesne lato ze względu na wszechobecną, cieszącą oczy soczystą zieleń. Pod koniec wakacji, zwłaszcza po lecie takim jak ubiegłoroczne, jednak trochę sucho i bardziej szaro....
anka.gd
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka.gd » 20.05.2013 17:45

Ech, tylko niektórzy to muszą najpierw "przekopać się" przez całą Polskę, żeby dotrzeć do tego punktu rzutu beretem :(. Nic to, na nasze pierwsze chorwackie wakacje wybraliśmy Istrię z bazą właśnie w Rovinj, dlatego też uważnie śledzę Twoją relację. A Dalmacja to może będzie następnym razem... pod warunkiem, że nam się Chorwacja spodoba :oczko_usmiech:

Na pewno się spodoba! :D
Ja z nad jednego morza jeżdżę nad drugie i dziwią się tylko ci, co nigdy w Cro nie byli... :wink:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 20.05.2013 17:47

Ja w zeszłym roku na Istrii byłam od 6 do 13 września i pogoda była cudna. Cały tydzień ciepło. Ostatniego wieczora była lekka burza i następnego dnia 2 godzinki popadało ale później znów słonecznie, więc polecam wyjazd na Istrię po sezonie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2013 22:54

krutom napisał(a):
eystrasalt napisał(a):... Marzenko, prowadź na Roc, a potem na Hum! ;-)


cdn.


I co, dała radę czy wywiodła w pole? :wink:

Pozdrawiam


Spisała się na medal :-)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.05.2013 23:52

Napisałem wyżej, że 4 maja 2013 miał być dniem odpoczynku od samochodu, ale tak się zmęczyłem tym odpoczynkiem, że nie mogąc usiedzieć w miejscu, wybrałem się... samochodem do Rocu i Humu (a może Roca i Huma ;-) ). Zanim tam jednak trafiłem, "zwiedziłem" północną, plażowo-sportową część Umagu (a może Umaga ;-) ). Dopiero wieczorem okazało się, jak bardzo zmęczyło mnie to "plażowanie": "redneck" to jedno z określeń, które przyszło mi wtedy do głowy. Zapomniałem, że majowe słońce to jednak Słońce 8O


Pod stopami i za plecami miałem wprawdzie betonową plażę, ale widok całkiem, całkiem ;-)
Obrazek


Kamienne głazy urozmaicają linię brzegową
Obrazek


Prawie wszędzie było tak pusto
Obrazek


Albo jeszcze puściej...
Obrazek


W tym samym czasie w Krakowie na Brackiej padał deszcz ;-)
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Ostatnie cztery zdjęcia zostały zrobione na terenie Stella Maris Resort
Obrazek


Umag tenisem stoi
Obrazek


Obrazek


Na ostatnim zdjęciu z Rovinja była mewa. Tę serię z Umagu też zakończy przedstawiciel(ka) lokalnej fauny...


Obrazek
Ostatnio edytowano 21.05.2013 16:55 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2013 00:28

Nieopodal miejsca, gdzie po raz pierwszy (mam nadzieję, że nie ostatni) w tym roku zamoczyłem stopy w Adriatyku, natknąłem się na jeszcze jeden ciekawy obiekt, tym razem architektoniczny:


Hotel Beograd dziś i...
Obrazek


...wczoraj (zdjęcie poniższej pocztówki z 1957 roku pochodzi ze strony http://www.delcampe.net
Obrazek


Skojarzenie z "Lśnieniem" S. Kubricka nie do końca uzasadnione, ale jakoś tak mi się nasunęło :|


cdn.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2013 00:42

agsz97 napisał(a):Ech, tylko niektórzy to muszą najpierw "przekopać się" przez całą Polskę, żeby dotrzeć do tego punktu rzutu beretem :( (...)


Racja, jednak, nawet jeśli odległość wymaga drugiego rzutu beretem, warto :-)
anka.gd
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 07.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) anka.gd » 21.05.2013 16:49

Wapienne skały na brzegu- mój ubiegłoroczny zachwyt. :D
Przesiedziałam na nich niejeden wieczór w rejonie Umagu i chyba będę trochę rozczarowana jeśli nie znajdę takich w tym roku... ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2013 16:54

anka.gd napisał(a):Wapienne skały na brzegu- mój ubiegłoroczny zachwyt. :D
Przesiedziałam na nich niejeden wieczór w rejonie Umagu i chyba będę trochę rozczarowana jeśli nie znajdę takich w tym roku... ;)


Nie pamiętam lub nie wiem, dokąd się wybierasz w tym roku, tzn. wspominałaś Dalmację, ale chyba nie podawałaś miejscowości. W każdym razie skał nie powinno zabraknąć i to całkiem wysokich :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wiosenna Istria (1-5 maja 2013) - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone