Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.04.2010 17:52

Maslinka polecam sie na przyszłośc :wink: , nie ma za co dziękowac ja też korzystam z wielu cennych informacji zawartych w Twoich relacjach :papa:
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 07.04.2010 20:43

Dopiero teraz trafiłem na tę fantastyczną relację. Cieszę się, że smakował Wam Vlasicki (czasem piszą Vlaski) ser. I tylko jedno sprostowanie: zdjęcie z Sarajeva przedstawia rzeczkę Mlijacka, chociaż koło lotniska w dzielnicy Ilidża są źródła rzeki Bosna.

Też spałem w Telal od strony owego meczetu. Ciekawe jak byłoby z drugiej strony czy też słychać mułłę o 4:30?

Największym jednak plusem jest bliskość starówki, ale warto wejść w drugą stronę, lekko w górę skąd widać całe miasto jak na patelni. No i koło źródeł Bosny tunel pod lotniskiem.

Pozdrawiam i gratuluję inspirujących opisów.
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 07.04.2010 23:28

armar Na Twoich zdjęciach z Trstenika ( a i maslinka o tym wspomniała) widac dość wcześnie zachodzące słonce.Napisz jak możesz do której godziny jest słonce na plaży w Żuljanie. Dla mnie nie jest to aż takie ważne,ale małżonka sie niepokoi.... :D Pozdrawiam
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 08.04.2010 08:40

MWN napisał(a):Cieszę się, że smakował Wam Vlasicki (czasem piszą Vlaski) ser. I tylko jedno sprostowanie: zdjęcie z Sarajeva przedstawia rzeczkę Mlijacka, chociaż koło lotniska w dzielnicy Ilidża są źródła rzeki Bosna.

Też spałem w Telal od strony owego meczetu. Ciekawe jak byłoby z drugiej strony czy też słychać mułłę o 4:30?


No o zakupie sera wiedziałem dzięki Tobie !!
To była bardzo cenna informacja :wink:

Ser naprawdę super :D , starczył nam na cały pobyt dzięki temu że sprzedający dał nam go w woreczku w słonej zalewie , mimo upału wogóle nie skisł , dobry jest też wędzony który tam raczej używają jako tarty na potrawy .
W tym roku mam zamiar spróbowac sera na Pagu , mam nadzieję że bedzie dobry ale z pewnością to już nie będzie ten sam stosunek ceny do jakości co w Bośni .

Dzięki za sprostowanie odnośnie nazwy rzeki

A co do śpiewu mułły , też mieliśmy jeden pokój od strony meczetu ( tam spał syn ) , a drugi na podwórko ( na parterze) , chyba mieliśmy bardzo ciężki sen bo wogóle nie słyszałem :(

killer napisał(a):Na Twoich zdjęciach z Trstenika ( a i maslinka o tym wspomniała) widac dość wcześnie zachodzące słonce.Napisz jak możesz do której godziny jest słonce na plaży w Żuljanie. Dla mnie nie jest to aż takie ważne,ale małżonka sie niepokoi....


Możesz uspokoić żonę :wink:

Trstenik jest tak położony względem kierunku świata i tak blisko u podnóża góry , że to powoduje ten cień pojawia się w połowie sierpnia ok. godz.16-17 ( w lipcu jak jest dłuższy dzień może to byc troszkę później ) , ale morze w tym czasie w odległości 100-150m od lądu srebrzy się w słońcu :D .

Myślę że dla niejednych taki popołudniowy cień to może byc wytchnienie , tym bardziej że na plaży w tym miasteczku brak cienia naturalnego :?

W Żuljanie słońce jest do końca :D , dzień kończy się wraz z zachodem słońca na widnokręgu
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 08.04.2010 08:57

armar napisał(a):
No o zakupie sera wiedziałem dzięki Tobie !!
To była bardzo cenna informacja :wink:

Ser naprawdę super :D , starczył nam na cały pobyt dzięki temu że sprzedający dał nam go w woreczku w słonej zalewie , mimo upału wogóle nie skisł ,


Ser sam w sobie by skisł gdyby nie spora dawka soli; ja po 3 tygodniach jadłem go jeszcze w Polsce!

armar napisał(a): dobry jest też wędzony który tam raczej używają jako tarty na potrawy .
W tym roku mam zamiar spróbowac sera na Pagu , mam nadzieję że bedzie dobry ale z pewnością to już nie będzie ten sam stosunek ceny do jakości co w Bośni .


Kupowałem go w Splicie; cena masakryczna, ale ze 2 razy taniej niż na Korculi. Będę na Pagu to sprawdzę jak jest u źródła...

armar napisał(a):A co do śpiewu mułły , też mieliśmy jeden pokój od strony meczetu ( tam spał syn ) , a drugi na podwórko ( na parterze) , chyba mieliśmy bardzo ciężki sen bo wogóle nie słyszałem :(


Ja też nie miałem problemów, byłem w tej trójce na 1 piętrze, ale po 16 godzinach w samochodzie trudno by jeszcze nie spać. W tym roku jednak jadę przez Budapeszt i już taki padnięty nie będę, i tak się zastanawiam czy od drugiej strony jest ciekawiej, spokojniej?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 08.04.2010 09:13

MWN napisał(a):Kupowałem go w Splicie; cena masakryczna, ale ze 2 razy taniej niż na Korculi. Będę na Pagu to sprawdzę jak jest u źródła...


Wstępnie , jedna z osób u której szukałem lokum , podała mi że ser z domowej produkcji na wyspie można kupic 20Eu/kg , za tyle oferował , dodał ze indywidualnie można kupic u niektórych miejscowych a najprędzej w miejscowości Kolan .

Z tym facetem , mimo że w końcu nie wziąłem u niego noclegu ( w miejscowości LUN 5m od otwartego morza , dośc ładny ogród wkoło - ale też dośc drogi ) umówiłem sie w sierpniu na wycieczkę łódką motorową do RAB-u .

i tak się zastanawiam czy od drugiej strony jest ciekawiej, spokojniej?


Jak wspomniałem nasze lokum miało położenie w poprzek budynku , jeden pokój z oknem na meczet , drugi na podwórko , widok od strony podwórka nie zaciekawy - poprostu zwykłe podwórko , ale zaletą było to że można było apartament przewietrzyc naturalnie .
Dla mnie tam było bardzo spokojnie :D
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 08.04.2010 13:31

armar Uspokoję Dziękuję :) Wybieramy się w II połowie czerwca więc mamy nadzieję na przyjazne temperatury 8)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 08.04.2010 13:37

killer w drugiej polowie czerwca to tam chyba będzie totalny luzik , można jechac nawet w ciemno , tak mi się wydaje , ale woda pewnie troszkę chłodniejsza niż w sierpniu :?

Życze udanego pobytu w takim razie :D
Ostatnio edytowano 08.04.2010 16:03 przez armar, łącznie edytowano 1 raz
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 08.04.2010 15:45

Kolejna supcio relacyjka :D To czytanie kolejnych relacji ,wlazło mi w krew i to na dobre......... :wink: Pozdrawiam
killer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) killer » 08.04.2010 18:07

armar Na ten luzik właśnie liczę :) W zeszłym roku też byliśmy w Cro (Żivogoscie) w tym terminie i woda była całkiem,całkiem. Pozdrawiam 8)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 08.04.2010 18:49

Jolanda napisał(a):Kolejna supcio relacyjka To czytanie kolejnych relacji ,wlazło mi w krew i to na dobre......... Pozdrawiam


Dzięki też pozdrawiam koleżankę :papa:


killer napisał(a):armar Na ten luzik właśnie liczę W zeszłym roku też byliśmy w Cro (Żivogoscie) w tym terminie i woda była całkiem,całkiem. Pozdrawiam


No tak nie każdy ma jeszcze tak dobrze żeby jeździc w czerwcu czy wrześniu ( termin dopasowuję narazie do wakacji syna ) :wink:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 08.04.2010 20:46

:D :papa:
Jolanda
Cromaniak
Posty: 3553
Dołączył(a): 11.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanda » 08.04.2010 21:46

Jolanda napisał(a)::D :papa:
armar - zapomniałam dodac że Focie bardzo ale to bardzo super imponujące :wink:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.05.2010 23:04

Wykorzystałam swoją chorobę na spokojną podróż z Wami. Rozpoczęła się od mocnego uderzenia, chyba nie zdecydowałabym się na spływ, za wielki tchórz ze mnie :) ubolewam nad tym ale jakoś nic z tym nie robię :)

Bardzo podobały mi się Twoje historyczne wstawki, powiem więcej było mi ich mało. Bardzo mnie pasjonuje historia a o tej wiem stosunkowo niewiele niestety.

Dla mnie Peljesac też jest numerem 1, choć w moich ustach to brzmi raczej dziwnie. Od tylu lat jeżdżę do Cro i tylko Peljesac znam :) W tym roku zmiana - Sevid. Mam nadzieję, że nie będę żałowała. Ale chcę czegoś nowego.

Bardzo Wam dziękuję za tą podróż.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 15.05.2010 10:52

Dzięki Yskyerka !

Mam nadzieję że Sevid Ci się spodoba , choć północna i środkowa Dalmacja nie jest taka zielona jak Peljesac , za to fajne miasteczka pod nosem :wink: a sama miejscowość spokojniutka :D

Historia to mój konik , a jeszcze tak nieodległa , w tym rejonie Europy wzbudza we mnie cały czas emocje .....

Pozdrawiam i zdrówka zyczę :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone