Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 13.01.2011 14:35

Sorry,że tak późno śię zapisuję,ale znowu mi ucieknie !
kaja45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 276
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaja45 » 06.03.2011 22:28

Dzięki armar za relację, w tym roku też się wybieram do Rogoźnicy i zaklepałem już apartamenty w Villi Kliskovic :D Potrzebowałbym trochę szczegółów jesteś w stanie mi pomóc ?
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 06.03.2011 22:48

Oczywiście pytaj tu albo jak wolisz na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 09.03.2011 01:37

Ja w zeszłym roku podczas majówki zainspirowałem się Twoją relacją. Bardzo Ci dziękuje - okolice Velikiej Kladusy i Cazina są śliczne. Planuję pojechać tam jeszcze raz na trochę dłużej. Kostelski Buk jest rewelacyjny - jedyny problem to... zaleta. Piękny widok na wodospad z czasem staje się męczący z powodu głośnego szumu. Sam Bihać to aktualnie na prawdę przyjemne i zadbane miasteczko - szczególnie centrum. Dodam, że w maju była piękna soczysta zieleń i często ośnieżone szczyty (te wyższe). Co do słoweńskich numerów, to chyba najpopularniejszy kierunek emigracji z tych stron - sytuacja wyglądała jak w lato w Albanii - 75% aut miało "emigracyjne" rejestracje.
Pozdrawiam
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 09.03.2011 01:48

Piter mnie skolei zainspirowały Twoje relacje :D w tym roku mam zamiar zahaczyć na parę dni o Ohryd , potem przejazd do Czarnogóry przez Albanię .

Pytałem w Twoim wątku ale nie odpowiedziałeś , czy w sierpniu ( dokładnie polowa sierpnia ) nie ma problemu z kwaterami w Ohrydzie ?
piter83pl
Cromaniak
Posty: 651
Dołączył(a): 16.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piter83pl » 09.03.2011 02:13

Bo jak zwykle pewnie nie zauważyłem ;) Przepraszam
Ja nie miałem problem, choć to sezon wydaje mi się że znajdziesz - jak nie w tym to w miejscu parę metrów dalej. Ja się wybieram w czerwcu i potem chyba w sierpniu :)
Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 11.08.2011 10:25

armar napisał(a):I niech mi tu ktoś powie że bośniaccy muzułmanie to nie słowianie :!: ( niektórzy Serbowie twierdzą pogardliwie że to potomkowie Turków )



A z kolei niektórzy twierdzą, że to Chorwaci którzy przez Turków zostali zislamizowani. Zbyt wiele z tego islamu im nie zostało, ale gdzie niegdzie przestrzegają jeszcze pewnych zwyczajów.

Bardzo ciekawie się czyta, nie wiem czemu tak późno to znalazłem...

Byłem w Bihacu i okolicach i też wyjeżdżałem na Ukrainę (też służbowo :D ) ale mimo podobieństw więcej jest różnic.

Kolejnym razem muszą zajrzeć do Kladusy i wpaść do restauracji Bondeo, gdzie 3 lata temu zjedliśmy najlepszy obiad na Bałkanach.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 11.08.2011 10:53

Doczytałem do 3-ciej strony.
Jestem zachwycony formą i treścią.
Zostawiam ślad, zeby tu wrócić.
Podziwiam i Pozdrawiam
MWN
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1996
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MWN » 11.08.2011 10:54

armar napisał(a):Wjeżdżamy do Sarajewa . Miasto rozwijało się od wschodu; tam leży słynna Bašćaršija, do zachodu wzdłuż rzeki Bośnia ,

Rzeka płynąca przez Sarajevo to Mlijacka, chociaż w Ilicy są źródła rzeki Bosna, z której kraina wzięła swą nazwę. To piękny park, który w upalnie dnie daje odrobiną wytchnienia.

BTW. spaliśmy w tym samym hotelu
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 11.08.2011 11:33

Buber , MWNdzięki :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.10.2011 22:13

No i doczytałem do końca ...
Dziękuję ...
A Bośnia w poszerzonym programie i powrót na Peljesac, po Twojej relacji czeka na mnie :wink:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 17.03.2012 11:22

Ponieważ opisuje w powyższej relacji rafting na rzece Una , jako suplement pozwolę sobie dodać link do artykułu z angielskiej prasy

http://www.dailymail.co.uk/news/article ... ds-newsxml

Naprawdę warto odwiedzić to piękne i dzikie miejsce w drodze do lub z wybrzeża ( do skakania z wodospadu nikt nie zmusza :wink: )
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 08.01.2013 14:52

Z Rogoźnicy zostały mi tez w pamięci wieczorne "szpile" w bule miejscowej starszyzny okraszone niecenzuralnym sloganem w ich wydaniu gdy toczyła sie zażarta dyskusja nad wynikiem końcowym :D . Miejscami było bardzo ostro choć wiadomo bardziej to miało charakter pokazowy niż prawdziwy. Gdy za pierwszym razem zobaczyłem ta grę lata temu na żywo przypomniał mi się teledysk Enigma - Return to Innocence na którym podobnie jest fragment tej gry i klimat do złudzenia przypominający kraje południowe.
Można też wspomnieć o kutrze przypływającym dwa razy w tygodniu z różnymi "stworami" i rybami przy którym kotłowała sie z reguły spora rzesza ludzi chcąca zakupić szkramfy czy krewetki lub ośmiornice na wieczornego grilla - pychotka - pieczonki ziemniaczane i ośmiornica w talarkach - super :-)
Na koniec można dodać o samej Marinie w Rogoźnicy - Marina Frapa jednym z najpiękniejszych portów jachtowych w tej części Dalmacji. Luksus w każdym calu i na każdym kroku.

Pozdrawiam.
KrisLukas
Croentuzjasta
Posty: 180
Dołączył(a): 24.10.2008
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisLukas » 28.02.2013 21:21

armar napisał(a):W dole szrutowa droga Trstenik-Żuljana
Obrazek

Już nie szutrowa z dziurami i wystającymi kamieniami :wink:
W ramach wejścia półwyspu do UE w 2011 wylano asfalt łączący Trstenik z Zulianą. :lol: :wink:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.03.2013 21:49

Witaj Armar,
Super relacja :D
W związku z raftingiem na Unie mam pytanie: czy Twój 13-letni wówczas syn brał udział w całym spływie? Dostałam info od 2 firm zajmujących się raftingiem na Unie. Jedni piszą, że ten najtrudniejszy odcinek ŠTRBAČKI BUK - LOHOVO jest od 16 roku życia, a drudzy, że od 18 8O
Jak to wygląda w praktyce? Mąż chciałby się wybrać z synami 11 i 14, ale nie wiem, czy będą mogli wziąć udział w całym spływie :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone