Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 19.03.2010 18:09

sroczka66, Kasia.K , JacYamaha, monia85- ślicznie dziękuję :D

Kasia.K napisał(a):Bardzo spodobała mi się Zuliana i cały półwysep, mam nadzieję, że jak najdłużej będą tam takie spokojne i trochę odludne miejsca. Chciałabym zobaczyć je jeszcze przed wybudowaniem mostu.

No trzeba się pośpieszyc , kryzys spowolnił tempo budowy ale za rok myślę na 90% będzie gotowy 8) .

Ja jestem z tych dla których Peljesac to nr1 z tego co widziałem :D

Poza tym wydaje się że pomału ale kwater trochę przybywa na Peljesacu a co za tym robi się tłoczniej z każdym rokiem :? , za parę lat trzeba będzie uciekac na wyspy w poszukiwaniu klimatów odosobnienia :wink:

A katedra w Szybeniku faktycznie wspaniała i na zewnątrz i wewnątrz . :wink:

Kasia.K napisał(a):Kasia miłośniczka wszelkiego zielska i kamieni
Pozdrowienia dla małżonki

I mąż też się godzi na wożenie tego w aucie ? :roll:

Moja żona dziękuje i też pozdrawia bratnią duszę od kamieni i zielska

Tak naprawdę , to jak się okazało po przyjeździe , połowę fotek z tego wyjazdu to roślinki .... :? ( jak wspominałem w relacji aparat dzierzyła żona - i taki skutek :twisted: )
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 19.03.2010 19:32

Po pierwsze witam wszystkich! Po tygodniu wczytywania się w forum postanowiłam zalogować się tutaj, w tej prawdziwej skarbnicy wiedzy o Chorwacji :D . Doprowadziły mnie do was Google, gdy szukałam kwater "gdzieś w Chorwacji". Oczywiście to mój chorwacki debiut... Gdy zaczęłam wgryzać się w to, co napisaliście w milionach wątków :wink: , zwątpiłam... Każde kolejne opisywane przez was miejsce było piękniejsze i bardziej godne obejrzenia niż poprzednie... Jeszcze nie zdążyłam zbliżyć się do granicy, a już, dzięki wam, zauroczył mnie ten kraj... Jednak wobec takiego natłoku fajnych miejsc, byłam bliska szaleństwa, bo nie mogłam się zdecydować :mrgreen: .

armar, tobie jestem winna ogromne podziękowania. Gdy trafiłam na twoją fantastyczną relację, wszystko mi się rozjaśniło. Rogoźnica to jest właśnie takie miejsce, o jakie nam chodziło. W dodatku spodobał mi się dom, w którym mieszkałeś i okazało się, że mają jeszcze wolny apartament. Co prawda to ten malutki, z dostawką dla trzeciej osoby, ale i tak jest ok, tak przynajmniej wygląda na zdjęciach :D . Zatem dzięki wielkie za inspirację :) . Już nie mogę doczekać się lipca...
Kasia.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 667
Dołączył(a): 18.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia.K » 19.03.2010 19:47

armar napisał(a):
I mąż też się godzi na wożenie tego w aucie ? :roll:
No cóż został zmuszony :wink: do kamieni mam pomocnika bo synek też lubi zbierać "okazy" a co do roślinek... to po tym jak musiałam wyskubywać z tylnej półki pozostałości po przepięęęknych chorwackich kwiatuszkach to się już ograniczam :wink: i też wolę zdjęcia.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 19.03.2010 20:00

Kasia.K napisał(a):No cóż został zmuszony do kamieni mam pomocnika bo synek też lubi zbierać "okazy" a do roślinek... to po tym jak musiałam wyskubywać z tylnej półki pozostałości po przepięęęknych chorwackich kwiatuszkach to się już ograniczam i też wolę zdjęcia.


No to podobnie jak u nas :D
Żona na szczęście kwiatków nie zbierala tylko zaszczepki i jakieś nasionka itp. . Coś tam ponasadzała . A i drzewko oliwne rośnie u nas w domku 8)


morgana miło mi że pomogłem w wyborze myślę że będziecie zadowoleni , spróbujcie figi które rosną przy tarasie :D , w połowie sierpnia były super
A ile płacicie za apartament ? To jest ten nr 3 ?[/quote]
morgana
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 519
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) morgana » 19.03.2010 20:07

armar napisał(a): spróbujcie figi które rosną przy tarasie :D , w połowie sierpnia były super
A ile płacicie za apartament ? To jest ten nr 3 ?

Tak, trójka, płacimy 49 EUR.

My jedziemy od 17 lipca, nie wiem, czy figi nie będą dopiero w stanie dojrzewającym ;) .
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 19.03.2010 20:12

No fakt z figami , ale może akurat :wink: , w połowie sierpnia to już prawie spadały z drzewa . :D

Morgana napisz na maila - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl - to Ci jutro napiszę jeszcze parę porad i uwag z pobytu :D
marytka
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 26.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 19.03.2010 22:24

bardzo uważnie czytałam relację armala , bo mój wybór na wakacje 2010 to również rogożnica.
z tego co zrozumiałam z twojego opisu, to plaża lozica była najbardziej oblegana.
ja będę trochę dalej w kierunku zeceva i mam nadzieję ,że tam już tłumów na plaży nie bedzie/na zdjęciach z apartamentu-osiedle RTIC na plaży widać same kamerdole i widok na wyspe też jest fajny.
jestem też ciekawa jak z komunikacją miejską , bo mój małżonek już teraz się odgraża że nigdzie nie bedzie jeżdził i nie zamierza wędki z ręki wyciągać.
ale i tak bedzie fajnie!!!!
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.03.2010 23:10

Ech...wspaniała relacja a z tą Rogoźnicą ( ale nie tylko ) trafiłeś w mój czuły punkt...akurat tę miejscowość darzę największym sentymentem...
Brawa za relację, wytrwałość w pisaniu i piękne zdjęcia...
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 24.03.2010 09:18

marytka napisał(a):bo mój wybór na wakacje 2010 to również rogożnica.
z tego co zrozumiałam z twojego opisu, to plaża lozica była najbardziej oblegana.
ja będę trochę dalej w kierunku zeceva i mam nadzieję ,że tam już tłumów na plaży nie bedzie/na zdjęciach z apartamentu-osiedle RTIC na plaży widać same kamerdole i widok na wyspe też jest fajny.
jestem też ciekawa jak z komunikacją miejską , bo mój małżonek już teraz się odgraża że nigdzie nie bedzie jeżdził i nie zamierza wędki z ręki wyciągać.


Zecevo leży na peryferiach i spewnością jest mniej oblegane :D , plaże betonowo-kamieniste , tyle ze spacerek np. do starej częsci rogoźnicy to juz naprawdę kawałek :?

na temat komunikacji trudno mi cokolwiek powiedziec , nie zwracałem uwagi i nie widziałem :(

a z wędkowaniem to niech małżonek popatrzy tutaj ( na cropli) 8O jakieś wątki bo nie wiem czy jest dozwolone bez wykupienia pewnych pozwoleń .

alessandro1977 napisał(a):Ech...wspaniała relacja a z tą Rogoźnicą ( ale nie tylko ) trafiłeś w mój czuły punkt...akurat tę miejscowość darzę największym sentymentem...
Brawa za relację, wytrwałość w pisaniu i piękne zdjęcia...


Dzięki :oops:
No przecież wiesz , że w Rogożnicy znalazłem sie w ten sposób , że oprócz tego że szukałem na drugi tydzień coś większego niż wioska nad pełnym morzem w okolicach Szybenika ( bliżej domu ) , to na wybór tej miejscowości miały wpływ Twoje pozytywne opinie na tym forum oraz relacja myszy73 z 2008 roku :D .
marytka
Croentuzjasta
Posty: 298
Dołączył(a): 26.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marytka » 24.03.2010 14:42

dzięki amar za info.-kamień z serca ,że plaże ''lużniejsze'
co do wędkowania to wiem , że jest potrzebne pozwolenie, ale można je wykupić na miejscu,bez większych ceregieli.
szkoda że nie wiesz jak z komunikacją, bo kierowca ze mnie żaden,chyba że walnę sobie coś na odwagę/ciekawe co można wypić żeby było dopuszczalne 0,5 promila :?: :?: :?:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 24.03.2010 15:15

marytka - może skoro nie chce mąż Ciebie wozic to niech weźmie albo wypożyczy na miejscu rower :wink:

Lepiej nie pić jak kierowca mało doświadczony :D , ja sobie jak już to pozwalam w Chorwacji na jedno piwko do kolacji czy obiadu , policja miejscowa raczej nie zatrzymuje turystów - no chyba że sie mocno podpadnie 8)

A co do komunikacji na krótkich trasach może być problem , ale może na stopa ?? :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.04.2010 21:31

Armar, czytam sobie jeszcze raz, powoli i dokładnie :) Twoją relację, bo przyznam szczerze, że bardzo mnie zainspirowała i sprawiła, że trochę zmieniłam plany wakacyjne :)

Po pierwsze Rogoźnica. Bardzo podoba mi się położenie tej miejscowości. Myślę, że spełnia kilka moich wymagań - ma ładne plaże, a wieczorkiem jest co robić. No i jest camping! (A my należymy do "campingowców".) Właśnie, co do campingu... widziałeś może niejaki camp Marko? Podobno jest położony na wyspie (chodzi chyba o tą wyspę, na której znajduje się starówka?). Czy daleko jest stamtąd w inne ciekawe miejsca? (Nie wiem, gdzie właściwie znajduje się centrum miejscowości...)
I boję się, że jest za mały. W linku, który podałam (szczątkowe informacje na stronie :() jest mowa o 30 miejscach...

Drugie miejsce, które biorę pod uwagę w Chorwacji, to Żuljana lub Trstenik. Interesuje mnie ten camping na półwyspie w Żuljanie. Widziałeś go bliżej? Jakie robi wrażenie?

Zdecydowanie skłaniam się ku Żuljanie ze względu na ładne plaże. Myślałam też o campingu Perla w Trsteniku, ale do tej miejscowości zniechęca mnie fakt, że słonko zachodzi koło 16:00, a ja lubię słonko :)

Mam więc dylemat - Żuljana czy Trstenik (obie miejscowości na pewno są urocze).

Proszę więc Ciebie o radę :) Zwłaszcza jeśli chodzi o camping Marko, o którym w necie jest bardzo niewiele...

Pozdrawiam serdecznie :papa:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 07.04.2010 11:00

Maslinka niestety nie mogę za wiele powiedziec na temat campingów :( .

Najpierw jeśli idzie o Rogoźnicę .

Nie widziałem tego campingu ale skoro pisze że jest oddalony od centrum o 2 km to powinien leżec w stronę Primostenu wzdłuż wybrzeża co by chyba się zgadzało z widokiem na jednej z fotek .

Centrum Rogoźnicy to wysepka z małą starówka ( uliczka z knajpkami wzdłuz promenady ) oraz teren przed mostem na wyspie od strony lądu ( tu jest targ , supermarkety, sklepy itp. )

Plaża tam to niestety albo to :
http://www.visit-rogoznica.com/pl/galer ... varska-Plaža.aspx

albo ciut dalej i trochę spokojniej :D , jeżeli by camping leżał bliżej miejscowości Zecevo to tam mogłoby byc całkiem spokojnie .

Naprawdę spokojne miejsca to plażowanie na skałkach na półwyspie za mariną albo wysepce ze starówką - te będą spory kawałek czyli ok. właśnie te 2 km .

A teraz odnośnie Żuljany .

Jak zauważyłem Joanniko zdążył ci odpowiedzieć co nieco :D .

Co do Trstenika masz rację z zachodzącym słońcem - widac to nawet na moich fotkach w tej relacji - zacienione centrum miejscowości i nasłonecznione morze . :?

Jak ktoś nie lubi za długo słonka to ten cień jest na plus , dla wygrzewających się to jest minus :roll:

Jeśli idzie o camping Vucine to nie zachodziłem do niego tylko patrzyłem z drogi powyżej z odległości ok 50-80m ,.
Jest tam , na poczatku campingu murowany budynek gdzie są jak mniemam ze dwa apartamenty i byc może mieszka właściciel a na dole pewnie zaplecze socjalne dla turystów . U stóp tego budynku zaczyna sie plaża Kremena
Camping jak dla mnie super położony , między dwoma plażami , na półwyspie , u podnóża campingu są małe skałki .

Powyżej campingu przecinając dróżkę na plażę Vucine , można wejśc do kościółka skąd pochodzą moje fotki zachodzącego słońca 8O , wogóle widoki w Żuljanie na pełne morze są super .

Camping ma dużo naturalnego cienia , w zasadzie z góry nie było widac ani aut ani namiotów , gdzieniegdzie tylko coś przeświecało . :D

Skolei z campingów o których wspominał Joanniko , macie bliżej na drogę w kierunku Trstenika , a tam wiele małych ustronnych plaż :wink: , z dosyc trudnym dostępem , dlatego raczej nie ma tam ludzi z dziećmi ( no chyba że podpływają łódką - my tam nieplażowaliśmy tylko przejechaliśmy górą z kolegą rowerami , ale dla Was , nie obciążonych dziećmi może to byc fajne miejsce ) , tą ścieżką można też dojść na plażę Zaglavak przed Trstenikiem która widnieje na Twojej mapie - ale to już spooory kawałek :? .

A tak właśnie sobie przypomniałem ze MKM wspominał , że po drodze na tę plażę mija się camping - może on coś może napisac o campingu w Trsteniku ?

Pozdrawiam , a i na koniec chciałem pogratulowac wytrwałości ( i kondycji :wink: ) i podziękowac za ciekawe opisy ośrodków narciarskich :D
JJMS
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 20.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) JJMS » 07.04.2010 11:06

Armar pisze cos o figach "spróbujcie figi które rosną przy tarasie "


Ciekawe czy w lipcu już będą? Uwielbiamy je!!!! :lol:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14797
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.04.2010 15:28

Armar, dzięki za wszystkie informacje :)
Zawsze staram się dowiedzieć jak najwięcej o miejscach, gdzie jadę, żeby potem nie być zła, że coś mnie ominęło :wink:
Pytam więc u najlepiej poinformowanych, którymi, w tym wypadku, jesteście Ty i Janniko :)

Na pewno znajdziemy jakieś bardziej odludne plaże, zarówno w Rogoźnicy, jak i w Żuljanie. Tym bardziej, że chcemy kupić dmuchany kajak :) Wszystkie pobliskie zatoczki i wysepki będą nasze :D

W campingu Vucine bardzo podoba mi się położenie i bliskość fajnych plaż. Jeśli nie będzie zbyt tłoczno, chyba jednak zdecydujemy się na niego. Zresztą takie szczegóły to już "dogramy" na miejscu, najważniejsze, żebyśmy wiedzieli, dokąd chcemy jechać :)

armar napisał(a):Pozdrawiam , a i na koniec chciałem pogratulowac wytrwałości ( i kondycji :wink: ) i podziękowac za ciekawe opisy ośrodków narciarskich :D

Wytrwała to faktycznie jestem, rzadko się poddaję :) Mam nadzieję, że opisy się przydadzą :)

Jeszcze raz dzięki.
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone