Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.03.2010 09:20

Basiulinek napisał(a):My, w trakcie naszych poszukiwan ,trafilismy wlasnie na wysepke,czyli praktycznie do centrum i to nas przerazilo...
A jednak sa tam ladne i spokojne plaze
W tym roku chodzi nam po glowie rowniez Sevid-znajomi jezdza tam od lat i sa zachwyceni.
Tyle tylko,ze oni nigdy nie byli na Hvarze...

Gdybys mial porownac Rogoznice i Peljesac ,to....



Odpowiem tak , oczywiście moim subiektywnym zdaniem :D

Jeśli lubisz spokojne i być może odludne miejsca to na riwierze Szybenickiej też są takie miejsca :D , ale mimo wszystko w bliskiej odległości od większych miejscowości , np. Obok Rogoźnicy leży Zecevo 8) , niewielkie i spokojne otwarte na pełne morze , ale z daleka widzisz zabudowania większego miasta i nie masz takich klimatów ze jesteś gdzieś na końcu świata , wielu entuzjastów ma też Grebastica - dla mnie minusem jest to że leży nad zatoką i praktycznie wzdłuż przelotowej drogi :? .

Sevid wygląda zachęcająco podobnie może być ciekawie w Ljublievie obie leżące nad morzem ale w oddaleniu od głównej drogi :D te miejscowości brałem pod uwagę ale ponieważ wziąłem znajomych którzy byli pierwszy raz w Chorwacji , chciałem im po spokojnej Żuljanie :D pokazać cos nieco większego , a poza tym plusem Rogoźnicy była piękna Marina ( obaj z kolegą młodość spędzaliśmy na jachcie na Mazurach czy Zalewie Wiślanym ) 8)

Jeśli wolicie ciut większe miejscowości ( a wspominałaś o Orebicu i Starym Gradzie ) to Rogoźnica czy Primosten jest pewną alternatywą . :D

Rogoźnica ma długą linie brzegową ( wyspa , półwysep .zatoka ) więc można znaleźć spokojne miejsce do plażowania , wg mojego rozeznania jest z tym łatwiej niż np. w rozreklamowanym i pełnym turystów Primostenie . :D

Niemniej to już mimo wszystko są klimaty bardziej kurortowe :? , a nie takie odludne jak na Hvarze czy Peljesacu , być może można z tego coś znaleźć właśnie w Sevid z racji jego małej wielkości i położenia z dala od głównej drogi , nie wiem nie dotarłem do tej miejscowości :oops:

Dla osób pragnących co nieco pozwiedzać , riwiera Szybenicka ma dużo do zaoferowania :wink: , ale dla osób przekładających nad to piękne widoki i roślinność to Hvar i Peljesac zdecydowanie bije ją na głowę :!: , właściwie krajobrazy na trasie Szybenik-Trogir są byle jakie jak na Chorwację ( nie wspominam tutaj przełomu rzeki KRKa), a jeszcze dopełniają je co raz napotykane na każdym kroku ( przynajmniej tak było w tamtym roku ) ślady po pożarach lub smugi unoszącego sie dymu , które jednak robią co nieco przygnębiające wrażenie :(

Ja mimo wszystko ( no cóż pewnie to po części kwestia wieku :( , do młodzieniaszków się już nie zaliczam ) lubię klimaty małych miejscowości gdzie po dwóch dniach prawie wszystkich znam z widzenia i czuję sie po prostu swojsko , :D

Ja za każdym razem dzielę urlop na dwa pobyty ( nie licząc trasy dojazdowej która tez u mnie jest osobna wartością ) bo chce przy okazji poznać ten kraj :hut: i myślę że okolice Szybenik -Trogir akurat się nadają na taki jeden tydzień pobytu .

Różnica jest taka że nie wiem czy tam szybko wrócę ( zostało jeszcze tyle ciekawych miejsc ), a na Peljesac w tym roku zawitam po raz trzeci .

Wcześniej chce zobaczyć Pag 8O , wyspa z obrazków inna niż pozostałe , tam też można znaleźć fajne spokojne miejsca ...... ( Lun ,Metajna , Bosana-Dubrava , Jaskienica ) , gdzie można znaleźć kwatery przy samym morzu z pięknymi widokami . :D

Basiulinek napisał(a):Mysle,ze jezeli ktos "poprobowal" Peljesaca i Hvaru,to trudno znalezc miejsce,ktore to przebije


No tak coś w tym jest , ale ...... ewentualnie pozostają jeszcze inne wyspy :D
aga_manka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 15.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_manka » 05.03.2010 09:25

armar - coś pięknego! Relacja pod każdym względem profesjonalna , już się nie mogę doczekać bo my w tym roku jedziemy w sierpniu do Orebica i planujemy kilka wycieczek po Peljesacu. Pisz dalej świetnie się czyta , świetna rodzinaka i w ogóle!
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.03.2010 09:30

aga-manka napisał(a):armar - coś pięknego! Relacja pod każdym względem profesjonalna , już się nie mogę doczekać bo my w tym roku jedziemy w sierpniu do Orebica i planujemy kilka wycieczek po Peljesacu. Pisz dalej świetnie się czyta , świetna rodzinaka i w ogóle!


Dzięki :!: :D
Jeśli nie byliście na Peljesacu to jestem przekonany że Was oczaruje :D
A więc gratuluję wyboru :wink:
trinity
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 421
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) trinity » 05.03.2010 10:14

relacja idealna :D
właśnie jestem zainteresowana okolicami Rogoźnicy, jest w nieskonkretyzowanych planach na wakacje. Troche jestem rozczarowana tłumem :? ale fotki super!!!
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.03.2010 10:57

trinity napisał(a):właśnie jestem zainteresowana okolicami Rogoźnicy, jest w nieskonkretyzowanych planach na wakacje. Troche jestem rozczarowana tłumem


W dzien tłumów nie ma , jest tyle miejsc do plażowania :D że zawsze można spotkac spokojne miejsce , jednak te plaże (żwirkowe) najbardziej przyjazne dzieciom są dosyc zatłoczone . 8)

Wieczorem za to fakt centrum miasteczka tętni życiem :wink:
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 05.03.2010 11:46

Najpierw odwiedziliśmy Trogir :D .
Ja byłem tu już po raz trzeci ale trzeba było pokazać naszym znajomym .
Miasta opisywane tutaj wielokrotnie , i śmiem twierdzić ze z racji centralnego położenia na wybrzeżu być może najbardziej znane przez Cromaniaków , wstawię wiec tylko parę fotek :wink: :

przechodzimy kładką z parkingu do starego miasta
Obrazek

Obrazek

Idziemy podglądać stare kamienice .... i ludzi
Obrazek


zaszywamy się w te mniej uczęszczane zaułki , czasem cudnie wieje w ten nieznośny upał
Obrazek

fajnie jest od czasu do czasu przytulić się do chłodnej kamienistej ściany ... co za ulga
Obrazek

To dla takich zaułków , warto tu sie zaszyć
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Chwila oddechu
Obrazek

siadamy na małe co nieco , nasza knajpka
Obrazek

No i docieramy na główny plac
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

w sklepie z pamiątkami , nawiasem mówiąc to chyba nigdzie nie widziałem takiego wyboru muszli i muszelek
Obrazek

Obrazek

obok sklepiku , na wystawie widac parę "muszelek"
Obrazek

na koniec zwiedzania zabawa z małymi katarynkami
Obrazek

jako uzupełnienie parę fotek z 2008
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Często kelnerzy zapraszają do skorzystania z oferty restauracji ale robią to nie nachalnie
Obrazek

I jeden z najfajniejszych momentów zwiedzania każdej starówki w Chorwacji , lody jedzone w cieniu siedząc na kamiennym chłodnym murku
Obrazek

Wracając z Trogiru staneliśmy zakosztować mięsa jagnięcego :D z rusztu w jednym z zajazdów , wg. mnie było bardzo dobre 8) , podano nam tylko chude mięso super przyprawione i nie przesolone .

Od razu uprzedzam że co wrażliwsze osoby ( tak jak np. moja żona ) niech przed jedzeniem nie spoglądają na ruszt :evil: ( znajdował się w osobnej wiacie ), bo mogą się zniechęcić :? a naprawdę warto spróbować :!: .

A pieczone jagnię wygląda na ruszcie tak 8O ( szczególnie oczy robią wrażenie i wywalony na bok jęzor )
Obrazek

Druga wycieczka to pobliski Primosten :D .

Miasto też wielokrotnie opisywane na tym forum , ma wielu zagorzałych zwolenników , faktycznie z drogi prezentuje się bardzo efektownie :wink: ale mnie po kilkugodzinnym pobycie jakoś nie do końca przekonało do siebie :? , owszem ładne i sympatyczne , ma klimat ale nie jest szczególnie wyjątkowe jak na Chorwację , a tak to odebrałem czytając parę relacji na tym forum :roll: .

Być może ( a nawet na pewno :( ) byłem za krótko żeby odkryć wszystkie walory tej miejscowości , tylko jedno popołudnie i wieczór , ale po pierwsze starówka trochę mnie rozczarowała :? , w godzinę można ja obejść całą , brak zabytków , kościół na wzgórzu , aczkolwiek ładnie położony :D , wybudowany bodajże po wojnie , jak dla mnie z racji swojej wielkości , brakuje mi tam miejsc ( mówię o szczycie sezonu w sierpniu ) gdzie można samemu się poszwędac dłuższą chwilę po fajnych zaułkach tak jak ma to miejsce chociażby nawet w zatłoczonym turystycznie Trogirze :P .

Plaże które widziałem bardzo zatłoczone :? i pewnie trzeba oddalić się nieźle parę kilometrów od Primostenu żeby zastać bardziej odludne miejsce . :roll:

Miejsc do spacerów poza starówką jakoś nie widziałem a droga przelotowa przechodząca przez część lądową miasta o sporym natężeniu :? ( w Rogoźnicy droga ta przechodzi praktycznie poza miastem ) na pewno nie jest atutem :roll: .

Na dodatek tego wszystkiego , nasza najmłodsza członkini wycieczki pośliznęła się na dosyć śliskim bruku schodząc z góry i mocno sie poobijała :evil: może i na trochę nerwowa sytuacja miała wpływ na nasze wrażenia :?

To co mi sie szczególnie podobało to fajne skałki wokół starówki od strony pełnego morza :( , żałuję ze nie byłem przygotowany i nie zakosztowałem tam kąpieli ....... :| ) , oraz ładne położenie na wyspie wysuniętej na pełne morze

Primosten z drogi - jako tło
Obrazek

Stare domy Primostenu
Obrazek

Schodki do kościoła
Obrazek

Znowu kojące działanie chłodnych ścian :wink: , a przy tym gra światłocieni :D
Obrazek

ja tam na ten dach bym się bał wchodzic
Obrazek

Skałki i pełne morze
Obrazek

Przed starówką :D ; chwila oddechu
Obrazek

Plaża przed starówką :? ; wolałbym jednak skałki wokół starówki :D
Obrazek

mały kościólek przed starówką
Obrazek

Zachód słońca w Primosten obok starówki 8)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
aga_manka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 103
Dołączył(a): 15.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_manka » 05.03.2010 12:49

szkoda że nie można wejść do monitora :) 8) Cudnie
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 05.03.2010 14:23

Ależ koleżanko. Niech koleżanka wejdzie wirtualnie. Przekąsi jagnięcinę, pospaceruje waskimi uliczkami, przekąpie sie w u kolegi Armara w w basenie w kompleksie apartamnów dla bogatych turystów, zafunduje sobie półmisek owoców morza za jedyne kilkaset kun. Zapraszamy, Prosze bardzo :D
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 05.03.2010 19:21

armar-dzieki serdeczne za wyczerpujaca odpowiedz :D

I teraz wiem tyle.......,.......ze nic nie wiem :oops:

Dla nas byloby idealnie,gdyby dalo sie przeniesc np.Stary Grad nad brzeg pieknego,otwartego morza...
Bo wlasnie tego ciagle poszukujemy:zeby byly kameralne,nie tloczne plaze,a wieczorem wybor paru knajpek :P

No nic-do lata jeszcze pare miesiecy.I jak znam zycie,to pewnie znow pojdziemy na kompromis :D

Pozdravki!
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 05.03.2010 20:19

Ale pięknie pokazałeś Trogir :) , do którego powoli zmierzam w mojej relacji ( z akcentem na "powoli" :wink: niestety )
Zatłoczony - fakt , ale poszwędać się można do woli po urokliwych uliczkach , podziwiać elementy architektury - schodki , balkoniki , często pięknie okwiecone 8) :D
A Rogożnica , Primosten jeszcze przed nami - jakoś brakło czasu :wink: więc tym bardziej ciekawe

Pozdrawiam
Piotr
andrzej.k
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 613
Dołączył(a): 18.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej.k » 05.03.2010 21:47

Trogir czeka na mnie. Piękne foty, relacja jeszcze lepsza
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 06.03.2010 14:19

Basiulinek napisał(a):Dla nas byloby idealnie,gdyby dalo sie przenieśc np.Stary Grad nad brzeg pieknego,otwartego morza...
Bo wlasnie tego ciagle poszukujemy:zeby byly kameralne,nie tloczne plaże,a wieczorem wybor paru knajpek


Na stałym lądzie w tym problem , jak ładna ciut większa starówka to skolei ludzi sporo :? , a jeszcze ma byc otwarte morze ...... :roll: No nie wiem w jakich miesiącach jeździcie , we wrześniu taki Primosten może byłby mniej zatłoczony ... 8)

Na Makarskiej podobało mi się w Briście , nie ma tłoku na plażach a do Gradaca można się przespacerowac i tam dłuuuga promenada nad morzem pełna knajpek :D

aga_manka , piotrf , andrzej.k - dzięki :D

Koledze Darkowi1 też dziękuję za wpis :wink:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 08.03.2010 13:14

armar napisał(a):
Basiulinek napisał(a):Dla nas byloby idealnie,gdyby dalo sie przenieśc np.Stary Grad nad brzeg pieknego,otwartego morza...
Bo wlasnie tego ciagle poszukujemy:zeby byly kameralne,nie tloczne plaże,a wieczorem wybor paru knajpek


Na stałym lądzie w tym problem , jak ładna ciut większa starówka to skolei ludzi sporo :? , a jeszcze ma byc otwarte morze ...... :roll: No nie wiem w jakich miesiącach jeździcie , we wrześniu taki Primosten może byłby mniej zatłoczony ... 8)

Na Makarskiej podobało mi się w Briście , nie ma tłoku na plażach a do Gradaca można się przespacerowac i tam dłuuuga promenada nad morzem pełna knajpek :D

aga_manka , piotrf , andrzej.k - dzięki :D

Koledze Darkowi1 też dziękuję za wpis :wink:



Ależ nie ma za co. Gdzież by mnie było stać na taki piękny, wyposażony w basen, internet, klimę apartament. O konobach, owocach morza i innych atrakcjach nie wspomnę. Co innego kolega, toż to widać, że kolega z kazdej kieszeni wyciąga zielone albo ojro.Pozdrawiam
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 08.03.2010 14:07

darek1 napisał(a):Gdzież by mnie było stać na taki piękny, wyposażony w basen, internet, klimę apartament. O konobach, owocach morza i innych atrakcjach nie wspomnę


Nono kto by pomyślał :wink: , kolega Darek1 jak zwykle przesadza ze swoją skromnością :roll:

A propo ww. apartament nie odbiegał szczególnie cenowo od innych jak na tę bliskośc morza i miesiąc sierpień :D .
CalaLuna
Odkrywca
Posty: 94
Dołączył(a): 13.12.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) CalaLuna » 08.03.2010 21:20

Fantastyczna relacja. Szczególnie dla mnie ciekawa część dotycząca Bośni, Czarnogóry i Zuljany. W tym roku mieliśmy jechać do Zuljany, ale wygrała Czarnogóra - cenowo. Ale będziemy też kiedys w Zuljanie. Zdjęcia fantastyczne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wakacje 2009 Bośnia , Czarnogóra , Żuljana , Rogoznica - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone