Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

W jaki dzień tygodnia najlepiej wyruszyć??

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pkost
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.02.2006
W jaki dzień tygodnia najlepiej wyruszyć??

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pkost » 19.02.2006 22:14

Witam,
Z pozoru głupie pytanie :) , ale jaki dzień tygodnia wybrać na wyruszenie do Cro??
Z rodziną chcemy jechać na Murter, końcówka czerwca,jedziemy w ciemno.
Jak to jest z pensonatami, czy istnieje jakaś reguła "turnusowa" powiedzmy od piatku do piątku. Czy jak zajedziemy w środę to może się okazać że dużo pensjonatów bedzie wolnych ale od piątku albo niedzieli.
I jak to jest z korkami - podejrzewam że w środku tyg jest zdecydowanie miejszy ruch na drogach, tunelach itp.


Pozdr
Pkost
ja1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 12.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja1 » 19.02.2006 22:34

Witam!
Ja byłem trzy razy w Croati, zawsze jechałem na poczatku tygodnia (poniedziałek ,wtorek). Jadąc pierwszy raz dokonałem rezerwacji, kolejne dwa razy jechałem w ciemno, czyli bez wcześniejszej rezerwacji i nie było problemu ze znalezieniem apartmana, a był to lipiec. Zasadniczo tzw. turnusy liczy się od soboty do soboty, ale nie jest to chyba aż tak istotne.
Jeśli chodzi o ruch na drodze to zależy od dnia tygodnia i pory dnia (wieczorem i w nocy ruch niewielki, szczególnie w nocy).
Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to śmiało pytaj.
Pozdrawiam !
Janusz
kasper68
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 09.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasper68 » 20.02.2006 10:14

Zdecydowanie nie w soboty ani w niedziele. Zwłaszcza w sezonie. Przeważnie tworzą się straszne korki przed tunelami Mala Kapela i Sv. Rok.
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 20.02.2006 10:34

kasper68 napisał(a):Zdecydowanie nie w soboty ani w niedziele. Zwłaszcza w sezonie. Przeważnie tworzą się straszne korki przed tunelami Mala Kapela i Sv. Rok.


Do CRO można spokojnie wjeżdżać w niedziele. Jechałem 2 razy i nie było żadnych problemów. Za to po drugiej stronie nie było tak ciekawie. To pewnie wracający z soboty.

Pozdrawiam :)
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 20.02.2006 12:16

WoYo napisał(a):
kasper68 napisał(a):Zdecydowanie nie w soboty ani w niedziele. Zwłaszcza w sezonie. Przeważnie tworzą się straszne korki przed tunelami Mala Kapela i Sv. Rok.


Do CRO można spokojnie wjeżdżać w niedziele. Jechałem 2 razy i nie było żadnych problemów. Za to po drugiej stronie nie było tak ciekawie. To pewnie wracający z soboty.

Pozdrawiam :)


Potwierdzam. W zeszłym roku wyjechałem z Polski 18 czerwca w sobotę z samego rana, do CRO wjeżdżałem 19 czerwca w niedzielę ok. 11.00 w dzień. Cała droga (Polska, Czechy, Słowacja, Austria i Cro) to był totalny luzik. Sv. Rok przeleciałem bez zatrzymywania się.

Wracałem w środę, CRO zupełnie luz. Polska - makabra, wszystkie TIRy wyległy na drogę.
Puszcza41
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 215
Dołączył(a): 11.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Puszcza41 » 20.02.2006 13:31

Największy tłok na drogach jest w piątek popołudniu i w sobotę do południa - sobotnia zmiana turnusów. Ja wyjeżdżam zawsze w czwartek, mimo że w "moim" apartamencie mogę się zameldować dopiero w sobotę. Noc z piątku na sobotę spędzam na campingu. W ten sposób jestem na miejscu przed korkami :D
W zeszłym roku na granicy dawali taką rozpiskę - w jakie dni i w jakim kierunku jest największy ruch na drogach. Wiecie może czy w internecie można gdzieś to znaleźć?
Pozdrawiam:)
jabu
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 24.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) jabu » 20.02.2006 14:33

Jadąc w drugiej połowie czerwca wyjeżdżałem w piątek wcześnie rano.
Więcej tego błedu nie zrobię. Wyjeżdżając z Poznania pierwsze korki spotkały mnie we Wrocławiu :cry: . później było coraz gorzej a w szczegóności powolny przejazd zatłoczonym Wiedniem. W przyszłości raczej będę wybierał podróż w środku tygodnia. Powrót z Chorwacji (początek lipca 2005) potwierdził, że nie warto podróżować do Chorwacji w piątek i sobotę - widziałem kilkukilometrowe korki przed tunelami w Chorwacji oraz potężny korek na granicy Słowenii i Chorwacji.
pozdrawiam
Janusz
Pkost
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pkost » 20.02.2006 15:41

Dziękuję wszystkim za odpowiedź.
Decyzja zapadła, jedziemy 21.06 - środa :D



Pozdr
Pkost
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 22.02.2006 20:35

Siedem razy już byłem w Cro i w to lato następny raz i zawsze jezdziłem w sobotę bardzo rano z Warsiawki , nocowałem po drodze w Austrii lub Słowenii , nie powiem czasem łapałem jakies korki ale bez jakichś wiekszych scen!! Teraz jak jest autostrada to wogóle spoko , stałem(bardzo wolno jechałem) może 1h.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 23.02.2006 00:26

5 razy w Chorwacji, zawsze w ciemno ,zawsze wyjazd w soboty raniutko,trasa przez Słowację,Węgry,nocleg(kolacja,piwko)w Letenye.Wjazd do Cro w niedzielę rano.Nigdy nie stałem w żadnym korku(miałem szczęście?), a i TIRów na trasie mniej.W zeszłym roku trasę od granicy w Letenye do zjazdu z A1 na Split przejechałem z postojami w 4 godziny.
Pozdrawiam.
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.02.2006 15:44

jechalam w sob i duze korki ale to dopiero wieczorem..sv.Rok itd..2godz w korku:/eh ok10wrzesnia
teraz bede jechac jakos po niedzieli:)))w strone chorwacka;))
agasiax
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 19.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) agasiax » 24.02.2006 18:38

W zeszlym roku jechalismy do chorwacji w piątek wieczorem i to byl nasz najwiekszy bląd ,granice w kolbaskowie przekraczalismy o 20 a na KRK dojechalismy o 16 w sobote,to byla po prostu tragedia jakie korki przed tunelami i granicą slowensko-chorwacką.
morfeusz_kr
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 22
Dołączył(a): 20.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) morfeusz_kr » 06.03.2006 19:06

Myślę że najlepiej w środku tygodnia . Ruch będzie mniejszy . I najlepiej nocą . Choć to zależy od umiejętności kierowcy do jazdy nocnej .
JachuG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 142
Dołączył(a): 05.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) JachuG » 06.03.2006 19:51

Witam
3 razy dopiero byłem i jak dotąd nie patrzyłem jaki jest w chwili wyjazdu dzień,
poprostu pakowałem się i jechałem.
krzychu_72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 515
Dołączył(a): 06.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 06.03.2006 20:04

Z kolei ja mam pytanie - czy można z CRO wracać w niedzielę bez ryzyka trafienia na korki-giganty? Konkretnie 2 lipca?
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
W jaki dzień tygodnia najlepiej wyruszyć??
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone