Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Vinisce 2013 - na wariackich papierach

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CK-Kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 13.01.2014 13:46

Witajcie!
Spadł pierwszy śnieg tej zimy (przynajmniej w Kielcach) więc z większą ochotą człowiek sięga wspomnieniami do miłych chwil spędzonych na błogim leniuchowaniu, skąpany letnimi promieniami chorwackiego słońca.
W tej historii opowiem Wam o szybkich decyzjach, zwątpieniu, światełku nadziei, wariackim pakowaniu się i szczęśliwym zakończeniu. Tym bardziej chętnie, że na forum informacji o tym miejscu jest niewiele.
Jest sobie na mapie mała miejscowość położona w Dalmacji, w zatoce, pomiędzy niewielkimi wzgórzami, droga do niej kręta, długa i niebezpieczna, a zwie się Vinisce (Winiszcze).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2014 13:54

Witaj,
Dzisiejszy dzień wymaga "czegoś ciepłego" :lol:
greenrs
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 13.01.2014 14:12

Miejscowość niedaleko popularnej Rogoźnicy a jednak trochę na uboczu od utartych szlaków.
Mam nadzieję, że zdjęcia jakieś też będą :)
JoannaMaxel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 13.01.2014 14:17

Chętnie poczytam, zasiadam do relacji :) Może nasunie się jakiś nowy pomysł :)
robert39
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) robert39 » 13.01.2014 19:10

To i ja siądę i poczytam :D
Jacekp
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 14.01.2014 12:29

To i ja zasiadam. Dawaj zdjęcia
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 14.01.2014 12:47

Chętnie poczytam i pooglądam:)
CK-Kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 14.01.2014 15:47

Zasadniczo to tej relacji miało nie być. Miało nie byc wyjazdu a to wszystko z racji przeprowadzonego wiosną remontu w mieszkaniu. 2013 rok miał być wakacyjną pauzą ale… słoneczko śmielej zaświeciło, część prac wykonałem sam i w głowie zaczęły rodzić się pomysły: a może by jednak gdzieś pojechać. Ale jeden warunek: musi być ciepło. Pierwszy wybór padł na Bułgarię – z racji jak by nie patrzeć ograniczonych środków finansowych. Nawet mieliśmy wstępnie zaklepaną kwaterę w Pomorie ale – o , dzięki gogle street – zrobiliśmy rekonesans i kwatera pomimo ładnego wystroju wewnątrz nie miała nadto atrakcyjnego położenia …
Więc zaczęła ponownie kusić Chorwacja. Na kilka dni przed rozpoczynającym się urlopem zasiadłem, nie ukrywam sceptycznie nastawiony – przed komputerem i zacząłem wysyłać zapytania o kwaterę – w zasadzie do różnych miejsc i na lądzie i na wyspach. Wysłałem bez kozery powiem pińcet ... Większość kwater była zajęta , co mnie nie dziwiło – połowa sierpnia. Większość odpowiedzi była treści: przykro ale w wyznaczonym terminie nie ma miejsc. W końcu odezwała się pani Iwona z Winiszcze , że niestety , jest jej przykroale w wyznaczonym terminie nie ma miejsc ale ... i tu światełko nadziei zaświeciło się … może popytać się znajomych, sąsiadów czy nie ma u nich wolnych miejsc. Szczęśliwym trafem okazało się ,że w domku sąsiednim , tuż za jej jest wolny apartament. Wiadomość tą uzyskałem na dwa dni przed wyjazdem. Co prawda dom nie stoi w pierwszej linii i widok na morze jest częściowo przysłonięty ale bierzemy go.

Szybkie zakupy tego co będzie potrzebne, rezerwacja noclegu po drodze – w miejscu nam znanym z ubiegłorocznych wakacji – miejscowość Radoboj – zaraz za granicą ze Słowenią. I co? Pakujemy się.

Droga jaką obraliśmy była nam znana i prowadziła z Kielc do Cieszyna, potem Brna, przez Wiedeń, Maribor Zagrzeb i docelowe Winisce.

Dość sprawnie przebiegała podróż, jako, ze była to niedziela w Polsce na drodze nie było ciężarówek , co ostatecznie pozwoliło nam przed 12 opuścić Polskę. Nawet w ulubionej przeze mnie Pszczynie poszło gładko.
Obrazek
A za Bielskiem do samej granicy droga jest prosta jak sznur. Prosta i pusta. Żyć nie umierać. Znaczy jechać i nie umierać...
Obrazek

Droga przez Czechy i Austrię przebiegła bezproblemowo (prawie, bo przed Brnem uzmysłowiliśmy sobie, że nie mamy ładowarki do kamery). Całe szczęście, że był aparat foto, który stanowił namiastkę kamery.
Ruchu specjalnego nie było , więc poszczególne punkty przelotowe zaliczaliśmy w zaplanowanym czasie.
Granica z Austrią.
Obrazek
Do Wiednia dojechaliśmy koło godziny 16 ale ruchu specjalnego nie było. Trochę obawiałem sie o zestaw CB, którego nie zdjąłem, ale tym razem się udało :)

Na granicy ze Słowenią zakupiliśmy winietę, która z miejsca wylądowała na przedniej szybie.

Obrazek

Błąd polegający na zagapieniu się i wjechaniu na autostradę w ubiegłym roku kosztował nas niemiłym mandatem. Więc doświadczeni pilnie śledziliśmy zjazd do przygranicznego sklepu.
Kawałek za granicą Chorwacką zjechaliśmy z autostrady i o godzinie 19 zawitaliśmy na noclegu w Radoboj.
Obrazek

Cała familia na spacerze.
Obrazek
Bardzo lubimy zwierzęta .. naprawdę.
Obrazek

Po spacerze, kolacji spędzonej z gospodarzami udaliśmy sie na zasłużony odpoczynek.
darek1
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 14.01.2014 17:06

Mi się Viniście podobało. Taka mała miejscowość wtulona w góry i zatokę. Cicho, sielsko i spokojnie. Ekstra dla osób pragnących odetchnąć od tłumów ludzi.
Rafał78
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 14.01.2014 17:43

Jak Viniszczóweczka to ja poproszę na rozgrzewkę :wink:
areq
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) areq » 14.01.2014 22:02

Vinisce - moje ulubione miejsce. W 2013 wspaniałe wakacje i wciąż zbieram się do pisania relacji.
2014 już zaklepane i również Vinisce...
więc pisz, pisz i wklejaj...
Jacekp
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacekp » 14.01.2014 22:57

Tylko może te zdjęcia trochę większe
Mi$iek
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 15.01.2014 10:16

Vinisce... nie znam, nie byłem. Chętnie poznam, może pojadę ? :)
Berbel
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Berbel » 15.01.2014 11:51

Nie znam Vinisce, wiec chetnie zasiade i poznam.
CK-Kondi
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) CK-Kondi » 15.01.2014 14:11

Jacekp napisał(a):Tylko może te zdjęcia trochę większe

Postaram się tak robić linki, by otwierały się w pełnym rozmiarze :)
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2021