Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Usunięty DPF - kary, kontrole, opinie (Europa)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.06.2018 07:36

I można, konkretnie i rzeczowo jak boboo. Super. Dzieki.

Patrząc na to jako poruszanie się pojazdem niesprawnym technicznie to wyczytałem tu:
https://motopodhale.info/mandaty-na-slo ... c-i-placz/
że np w Słowacji mandat za jazdę takim pojazdem to 50E. Dane z 2016 roku.
jasiek
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasiek » 21.06.2018 19:49

Koledzy ja tylko zadałem pytanie czy ktoś wie w jakim państwie jakie są koszty mandatów i jak to się odbywa ,a tu rozpętała się burza całkiem nie potrzebnie .Ja z wyciętym chwastem jeżdziłem do Norwegii 3 lata przez Niemcy,Szwecję,Danię różnie jak mi pasowało i nigdy i nigdzie mnie nie spotkała żadna kontrola (a trzepali mi samochód na granicy Szwedzko-Norweskiej)byłem też w Chorwacji 2 razy(bez chwasta) tylko teraz wszedłem na wasze forum i znalazłem taki post więc chłonny wiedzy chciałem zapytać o doświadczenia z trasy opisanej .Pozdrawiam panowie bez agresji SPOKOOOOO!!!!!!!!!!>
Sol-Wagon
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 22.06.2018 04:52

w PL są prace nad wprowadzeniem obowiązku kontroli dpf, fap, itp. przy corocznym badaniu technicznym...
boboo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 22.06.2018 05:19

jasiek napisał(a):Ja z wyciętym chwastem jeżdziłem do Norwegii 3 lata przez Niemcy,Szwecję,Danię (...) chłonny wiedzy chciałem zapytać o doświadczenia
Jeśli jesteś tak chłonny wiedzy, to poszukaj i poczytaj po co on (DPF*) w ogóle jest.
Ale nie na forach typu "cro.pl" (sorry) - tu możesz się m.in. dowiedzieć, że to "chwast", zbędny złom i "wyciągacz kasy od kierowców".

* domyślam się, że pisząc "chwast", masz na myśli filtr cząstek stałych
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2018 16:42

Jak jeszcze mieszkalem w Polsce, to mialem sasiada, co palil w piecu c.o. oponami i smieciami 8)
Kradl prad, bo cos tam nielegalnie przerobil przy liczniku i rachunki mial zerowe az do czasu wpadki po pol roku :roll:
I jezdzil dieslem bez "chwasta"

I zawsze narzekal, ze jest obiektem dla niego zupelnie niezrozumialych przesladowan ze strony tych, co rzadza i wymyslaja przepisy utrudniajace zatruwanie srodowiska 8)
jasiek
Autostopowicz

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasiek » 22.06.2018 19:23

Panowie po co te zbędne komentarze na temat kto jest zajebi..m ekologiema kto nie czy nie można normalnie odpowiedzieć na pytanie krótko i na temat tak jak to zrobił Sol-Wagon tylko jaki ja jestem zajebis..y a reszta to dn.. , po niku nikt nikogo nie zna o oceny są przerażajace zastanówcie sie trochę ale chyba jest dużo prawdy w tym że patrząc w lustro widzę wszystkich tak samo ( ta sama osoba w odbiciu) .Pozdrawiam i życzę miłego wypoczynku w CRO.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2018 21:12

To, ze ciebie nikt nie zlapal i nie ukaral za usuniecie DPF pokazuje tylko, ze masz szczescie 8)

Konsekwencje w razie wpadki sa o wiele powazniejsze niz w przypadku innych wykroczen drogowych

Nie oczekuj rozgrzeszenia, bo celowo i swiadomie lamiesz prawo,
takze w Polsce :!:
anakin
Administrator

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 22.06.2018 21:18

Eger napisał(a):Konsekwencje w razie wpadki sa o wiele powazniejsze niz w przypadku innych wykroczen drogowych

O to Alonzo_ pyta i na tym się skup.
Autorowi pytania nie chodzi o duchowy aspekt takiego zdarzenia, więc nie musisz się specjalnie w tym temacie wywnętrzać.

Kolejne posty w moralizatorskim tonie wylądują w smietniku, z wszelkimi tego konsekwencjami dla autorów.
Na temat więc proszę.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.06.2018 21:22

Pisze o swiadomym i celowym lamaniu prawa w celu oszukania, a nie o duchowosci :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 11:00

Jadąc w weekend przez Słowację, Węgry nigdzie nie spotkałem kontroli drogowej, żadnego trzepanego auta.
Jedynie nad ranem na M70 przy granicy z Cro na parkingu mieli odprawę w dość sporej liczebnie grupie, ze sprzętem poważniejszym w busach. Podobnie na autostradzie w Chorwacji. Żadnych kontroli.
Co nie znaczy że kopciuch nie zostałby namierzony. Przyznam, że kilku dymiących, których widziałem to wszystko byli lokalesi na chorwackich tablicach.
Pozdrowienia dla wszystkich Cromaniaków z Podgory.
anlama
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) anlama » 26.06.2018 11:14

Coś w temacie:)
Załączniki:
comment_7bb0sHjvXgGN56hHCHgh3T8OhdKFeX9u.jpg
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 11:48

Z opowieści szwagra, to oni bardziej zasadzają się na ciężarówki - tu jest największa kasa... Jak auto Ci nie dymi, to w zasadzie nie ma podstaw do zatrzymania - chyba, że się ktoś mocno uprze. Choć zrobienie akcji, jak np. szwagier widział Niemczech - stoją i kontrolują wszystkich. I nie chodzi tutaj o spełnianie norm Euro4 czy Euro5, czy dymi a może nie a o to, że pojazd jest nielegalnie zmodernizowany a tym samym nie spełnia homologacji i nie powinien poruszać się po drogach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 14:28

anlama napisał(a):Coś w temacie:)

Mówisz?
ciekawe czy komuś się to udało :oczko_usmiech:
zag
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 26.06.2018 14:42

Kurcze kupują samochód i następnie nie nie mają na jego utrzymanie, następnie zastanawiają się jak z pewnego rodzaju oszustwem funkcjonować w Europie.
Pan w "Białej Czapetce" jeszcze napisał:
"O to Alonzo_ pyta i na tym się skup.
Autorowi pytania nie chodzi o duchowy aspekt takiego zdarzenia, więc nie musisz się specjalnie w tym temacie wywnętrzać."
W takim razie o co chodzi autorowi pytania, jak nie o usankcjonowanie oszustwa.
Hulajnogą będzie taniej.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.06.2018 15:17

zag napisał(a):W takim razie o co chodzi autorowi pytania, jak nie o usankcjonowanie oszustwa.

Jest takie stare porzekadło - "mądremu dwa słowa wystarczą a głupiemu grubej książki będzie mało"
Na braki w edukacji albo w intelekcie czytającego nic nie poradzimy.
Ostatnio edytowano 26.06.2018 15:39 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Usunięty DPF - kary, kontrole, opinie (Europa) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019