Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Usunięty DPF - kary, kontrole, opinie (Europa)

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Wycięty DPF - ryzyko złąpania

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.04.2018 16:05

Adrianos napisał(a):... wybrać się na Chorwację samochodem ....


Coś tu jest nie tak, (Janusz?)
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Wycięty DPF - ryzyko złąpania

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 24.04.2018 16:41

Usunąłeś DPF? Świetnie! Samochód Ci dłużej posłuży, "ekolog" wycięty, puszka ładnie zaspawana, kontrola spalin nic nie wykaże, tak samo na stacji diagnostycznej.
Musieliby fizycznie otworzyć i odkryć wycięcie dziadostwa.
Pół Europy wycięło już to pseudo ekologiczne urządzenie.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015
Re: Wycięty DPF - ryzyko złąpania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 24.04.2018 16:43

Adrianos napisał(a):Cześć,
mam w samochodzie wycięty dpf i żałuję tego,
ale tego już w tym nie cofnę i chciałem wybrać się na Chorwację samochodem,
czy powinienem się obawiać policji ? Czechy ? Węgry ? Słowenia ? Austria ?
auto nie zostawia czarnej chmury za sobą, ale ryzyko zawsze jest, próbował ktoś ?

Żeby to wyłapać muszą zrobić analizę spalin, ale jak to wyniuchają, to nie licz że Ci podarują. :wink:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Wycięty DPF - ryzyko złąpania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 24.04.2018 17:50

Co da analiza spalin jak zazwyczaj jest zmieniony soft lub emulator ? :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.04.2018 18:11

Adrianos napisał(a):Cześć....

Cześć.


Myślę, że w tym wątku znajdziesz coś ciekawego.
A na przyszłość radzę poszukać, zamiast dublować tematy.
jasiek
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 10.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasiek » 17.06.2018 14:35

Witam Kolegów.Mam pytanie czy ktoś z forumowiczów (z usuniętym DPF-em)miał taką kontrole na drodze do Chorwacij (Niemcy,Slowenia,Austria,Chorwacja) jeżeli tak to z jakim skutkiem się ona zakończyła ponieważ mam też usunięty i właśnie się wybieram do Chorwacij tą trasą.
SebastiaN76
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.05.2018
Re: Wycięty DPF - ryzyko złąpania

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastiaN76 » 17.06.2018 21:36

bykman napisał(a):Usunąłeś DPF? Świetnie! Samochód Ci dłużej posłuży, "ekolog" wycięty, puszka ładnie zaspawana, kontrola spalin nic nie wykaże, tak samo na stacji diagnostycznej.
Musieliby fizycznie otworzyć i odkryć wycięcie dziadostwa.
Pół Europy wycięło już to pseudo ekologiczne urządzenie.


Pół Europy? Masz na myśli Polske, Rosję, Ukraine, Rumunie??? Jesli tak no to brawo Ty.
emilek34
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 05.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) emilek34 » 17.06.2018 23:20

Ja nawet nie wiem czy mam dpf czy nie mam. Mam to w du...
Użytkownik usunięty
Re: Wycięty DPF - ryzyko złąpania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 13:36

Bratwojciech napisał(a):Żeby to wyłapać muszą zrobić analizę spalin, ale jak to wyniuchają, to nie licz że Ci podarują. :wink:


Czyli co grozi i gdzie?
W Austrii podobno 3500E
w Niemczech podobno 1000-5000E
Pisze podobno bo to gdzieś tam wyczytane że takie stawki są za trucie. Prawda to?
No i rozumiem zabranie dowodu i laweta.
A Czechy? Słowacja, Węgry, Chorwacja?
Jak tu faktycznie jest z kontrolami spalin i jakie są konkretnie "urzędowe" stawki, a nie zasłyszane coś gdzieś?
Ekohisteria wkoło panuje i się ludzie sami wzajemnie bardziej nakręcają niż to warte. Tak mi się wydaje.
U nas wiadomo 500 zł, zabrany dowód i laweta. Z tym że największy problem (albo szczęście)* to brak kontroli spalin w osobówkach pod kątem wyciętego dpf na drogach.

* niepotrzebne skreslić

PS. Nie zamierzam wywoływać i nie podejmuję dyskusji ideologicznych w temacie trucia spalinami.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 17:52

To nie jest dyskusja ideologiczna, po prostu zabieraja ci dowod rejestracyjny, auto masz unieruchomione na amen, placisz z WLASNEJ kieszeni za lawete ( zadna firma ubezpieczeniowa nie pokryje w tej sytuacji kosztow assistance ), placisz mandat za usuniecie DPF

Nikt z toba nie bedzie dyskutowac 8)
Masz przes.ane, bo zlamales w sposob ordynarny prawo w celu oszukania 8)
Mozesz nazywac to ekohisteria :D
Twoje prawo, ale w swietle przepisow prawa jestes oszustem 8)

Ryzyko zlapania :?: Wystarczy, ze policja w Austrii zrobi lapanke na autostradzie i zaczna kontrolowac auta, szczegolnie ich interesuja winiety i wizualny stan techniczny aut
Przy okazji moga sprawdzic tez inne rzeczy, np. czy ktos nie usunal DPF
Albo odpukac, jest awaria lub kolizja auta i po zaholowaniu do warsztatu odkryte zostanie wyciecie DPF :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 19:06

Kolejny post na liczniku masz nabity, przepraszam że zapytam bo nie chce mi się szukać - wszystkie wcześniejsze 46 są podobnie bezwartościowe?
Nie napisałeś niczego czego nie wiem.
Jak nic więcej nie wiesz to nie zaśmiecaj bo takie posty już tu były.

PS. I radziłbym nie zwracać się ad persona do mnie czy do kogokolwiek w taki bezczelny sposób, kierując takie rzeczowniki.
Ja wiem, że to akurat kwestia kultury znaczy jej braku. Ale jednak dorosły, prawy człowiek o nienagannym kręgosłupie moralnym i zasadach, jak mniemam z powyższego, powinien elementarne zasady kultury znać i panować nad tym co pisze.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 20:48

Alonzo_ napisał(a):Kolejny post na liczniku masz nabity, przepraszam że zapytam bo nie chce mi się szukać - wszystkie wcześniejsze 46 są podobnie bezwartościowe?
Nie napisałeś niczego czego nie wiem.
Jak nic więcej nie wiesz to nie zaśmiecaj bo takie posty już tu były.

PS. I radziłbym nie zwracać się ad persona do mnie czy do kogokolwiek w taki bezczelny sposób, kierując takie rzeczowniki.
Ja wiem, że to akurat kwestia kultury znaczy jej braku. Ale jednak dorosły, prawy człowiek o nienagannym kręgosłupie moralnym i zasadach, jak mniemam z powyższego, powinien elementarne zasady kultury znać i panować nad tym co pisze.



Rob, co chcesz, ja napisalem, jak wyglada sytuacja prawna, a ty obrazasz sie, ze ktos ci nie napisal, ze usuniecie DPF to sluszna walka z ekoterrorystami, ze jestes zaje.istym wojownikiem,
ze masz smialo jechac z usunietym DPF i ze nic ci nie grozi :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 21:57

Problem w tym, że Ty nie napisałeś nic wartościowego. Bo po pierwsze nie znasz mnie kompletnie a używasz epitetów wg własnego widzimisię, nie wiesz czym jeżdżę i w jakim stanie są moje pojazdy, gdzie jeżdże, ile mam lat...nie wiesz nic o mnie ale wiesz że jestem oszustem i to co wyżej.
Łatwo rzucasz widzę oskarżenia i łatwo Ci idzie ocena innych.
Na szczęście jak mi się ktoś trafia taki w realu omijam go szerokim łukiem, a w necie można w pewnym momencie zignorować.
Napisałeś jak wygląda sytuacja prawna? Łał jestem pod wrażeniem. Zmierzam do piątej dyszki na karku i właśnie mnie oświeciłeś , że za coś co jest niedopuszczone przepisami, zakazane grożą konsekwencje. Brawo, dzięki za wykład. Obszerny, szczegółowy.....nic dodać.
No dobra, wiem teraz że dostanę za to klapsa...na to sam wpadłem "Szerloku", tyle że mnie bardziej ciekawi w jakim kraju i konkretnie jakiego (wartość w walucie i konkretnie wg taryfikatora), poza oczywiście zabraniem kwitów i lawetą?
Napisałem to w pierwszym poście ale w tej ogromnej chęci wyzwania mnie od oszustów co mają przesrane umknęło Ci widzę to o co się zapytałem. Widać tu właśnie ideologię z która tak nie lubię poelmizować, w każdej materii i sferze życia bo nie ma nic gorszego niż rozmowa z nawiedzonymi.
To powtórzę - z mojego stanu wiedzy w PL za brak dpfa w osobówce nie ma żadnych kar określonych konkretnie " za wycięty dpf" - podpina się to pod auto niesprawne technicznie, brak wyposażenia zgodnego z homologacją, itp. Zabiera się dowód, laweta, mandat 500 zł i kieruje się na ponowne badanie oczywiście poprzedzone "naprawą" pojazdu. Mylę się?
I ciekawi mnie jak to konkretnie wygląda w wyżej wymienionych krajach. Austria i Niemcy, czy np Wielka Brytania - wiemy bo o tym się pisze, można wyczytać w necie i są konkretne wartości.
Bo nawiązując do tematu - ryzyko złapania jest wszędzie ale jakie są konkretnie konsekwencje?

I dla jasności żeby nie było że jestem nawiedzonym przeciwnikiem ...czegoś tam - jestem przekonany, że auta z usuniętym dpfem jak i stare kopciące dizle czy plujące olejem benzyniaki zostaną wyeliminowane u nas z ruchu. Nie ma co się łudzić. Chyba że nasza władza nam PolExit zaserwuje, jedynie wtedy nic się nie zmieni. Tylko nikt nie chce popełnić samobójstwa politycznego gdy wiekszość wyborców jeżdzi "igiełkami" w dizlu z wyciętym filtrem i żyje z kasy branej od państwa.
Zrobi się to mniej boleśnie niż drakońskimi karami/mandatami - poprzez SKP i niedopuszczenie do ruchu, ale to chwile jeszcze potrwa.
Inną sprawą jest jak przejdą ewentualne, nowe restrykcyjne badania całkiem świeże benzynki za kilka lat, które też nie łapią norm w realu a jedynie na papierze skoro taki VW TSI 1,8 potrafił palić wg norm producenta 1 l oleju silnikowego na 1 tyś km i nie tylko dlatego...Nie bez powodu właśnie wprowadza się obowiązkowe filtry GPF w benzynach. Ktoś tu sie zapętlił śrubując normy aby chronić planetę czytaj zbić kasę na tym ale okazuje się że gospodarka, technologie nie nadążają za tym. Bycie eko będzie wszytskich bolało ale nas najbardziej bośmy biedni na tle "czystej" Europy. Można by na te tematy dłuuugo rozmawiać.

Także jakby były jakieś konkrety to z chęcią uzupełniłbym swą wiedze ale faktami, prawdą w konkretnym przypadku/Państwie.
Sądzę że nie tylko ja, wielu i tych co mają dpfy sprawne i co je powycinali.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.06.2018 22:20

Alonzo_ napisał(a):Problem w tym, że Ty nie napisałeś nic wartościowego. Bo po pierwsze nie znasz mnie kompletnie a używasz epitetów wg własnego widzimisię, nie wiesz czym jeżdżę i w jakim stanie są moje pojazdy, gdzie jeżdże, ile mam lat...nie wiesz nic o mnie ale wiesz że jestem oszustem i to co wyżej.
Łatwo rzucasz widzę oskarżenia i łatwo Ci idzie ocena innych.
Na szczęście jak mi się ktoś trafia taki w realu omijam go szerokim łukiem, a w necie można w pewnym momencie zignorować.
Napisałeś jak wygląda sytuacja prawna? Łał jestem pod wrażeniem. Zmierzam do piątej dyszki na karku i właśnie mnie oświeciłeś , że za coś co jest niedopuszczone przepisami, zakazane grożą konsekwencje. Brawo, dzięki za wykład. Obszerny, szczegółowy.....nic dodać.
No dobra, wiem teraz że dostanę za to klapsa...na to sam wpadłem "Szerloku", tyle że mnie bardziej ciekawi w jakim kraju i konkretnie jakiego (wartość w walucie i konkretnie wg taryfikatora), poza oczywiście zabraniem kwitów i lawetą?
Napisałem to w pierwszym poście ale w tej ogromnej chęci wyzwania mnie od oszustów co mają przesrane umknęło Ci widzę to o co się zapytałem. Widać tu właśnie ideologię z która tak nie lubię poelmizować, w każdej materii i sferze życia bo nie ma nic gorszego niż rozmowa z nawiedzonymi.
To powtórzę - z mojego stanu wiedzy w PL za brak dpfa w osobówce nie ma żadnych kar określonych konkretnie " za wycięty dpf" - podpina się to pod auto niesprawne technicznie, brak wyposażenia zgodnego z homologacją, itp. Zabiera się dowód, laweta, mandat 500 zł i kieruje się na ponowne badanie oczywiście poprzedzone "naprawą" pojazdu. Mylę się?
I ciekawi mnie jak to konkretnie wygląda w wyżej wymienionych krajach. Austria i Niemcy, czy np Wielka Brytania - wiemy bo o tym się pisze, można wyczytać w necie i są konkretne wartości.
Bo nawiązując do tematu - ryzyko złapania jest wszędzie ale jakie są konkretnie konsekwencje?

I dla jasności żeby nie było że jestem nawiedzonym przeciwnikiem ...czegoś tam - jestem przekonany, że auta z usuniętym dpfem jak i stare kopciące dizle czy plujące olejem benzyniaki zostaną wyeliminowane u nas z ruchu. Nie ma co się łudzić. Chyba że nasza władza nam PolExit zaserwuje, jedynie wtedy nic się nie zmieni. Tylko nikt nie chce popełnić samobójstwa politycznego gdy wiekszość wyborców jeżdzi "igiełkami" w dizlu z wyciętym filtrem i żyje z kasy branej od państwa.
Zrobi się to mniej boleśnie niż drakońskimi karami/mandatami - poprzez SKP i niedopuszczenie do ruchu, ale to chwile jeszcze potrwa.
Inną sprawą jest jak przejdą ewentualne, nowe restrykcyjne badania całkiem świeże benzynki za kilka lat, które też nie łapią norm w realu a jedynie na papierze skoro taki VW TSI 1,8 potrafił palić wg norm producenta 1 l oleju silnikowego na 1 tyś km i nie tylko dlatego...Nie bez powodu właśnie wprowadza się obowiązkowe filtry GPF w benzynach. Ktoś tu sie zapętlił śrubując normy aby chronić planetę czytaj zbić kasę na tym ale okazuje się że gospodarka, technologie nie nadążają za tym. Bycie eko będzie wszytskich bolało ale nas najbardziej bośmy biedni na tle "czystej" Europy. Można by na te tematy dłuuugo rozmawiać.

Także jakby były jakieś konkrety to z chęcią uzupełniłbym swą wiedze ale faktami, prawdą w konkretnym przypadku/Państwie.
Sądzę że nie tylko ja, wielu i tych co mają dpfy sprawne i co je powycinali.


Naprawde nie mozesz zrozumiec, ze w razie wpadki masz bardzo powazne klopoty poza granicami Polski :!:
I ze policja sprawdzi usuniecie DPF w ciagu kilku minut, jak bedzie chciala 8)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.06.2018 05:25

Alonzo_ napisał(a):Także jakby były jakieś konkrety to z chęcią uzupełniłbym swą wiedze ale faktami, prawdą w konkretnym przypadku/Państwie.
Nie wiem, jak jest w innych państwach, mogę opisać sytuację prawną w Niemczech.
W przypadku auta zarejestrowanego w Niemczech:
Boli.
Boli, ponieważ jest to przestępstwo podatkowe.
Podatek za auto płaci się od pojemności i "klasy zanieczyszczeń" (schadstoffklasse).
Wycinając filtr, zmienia się klasa, a fiskus tylko na to czeka :x
Kary mogą iść w tysiące €, niewykluczone pozbawienie wolności.
Dodatkowo dochodzi jazda niedopuszczonym do ruchu pojazdem,
w razie wypadku ubezpieczalnia może poprosić o zwrot kosztów.
Oczywiście jasne, że auto już tylko na lawecie do warsztatu - czyli też koszty.

W przypadku auta zarejestrowanego za granicą:
Mandat do 500 € za jazdę niedopuszczonym do ruchu pojazdem.
Zagraniczni z fiskusem nie mają do czynienia.
Ale też już tylko laweta i warsztat. Do momentu przywrócenia stanu oryginalnego, auto nie ma prawa poruszać się po publicznych drogach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Usunięty DPF - kary, kontrole, opinie (Europa) - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone