Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tym razem Włochy - jezioro Garda

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.07.2011 09:29

wojtap napisał(a):Podsumowując;
Gardalandia - nie jest duża, słabo oznaczona, często wejścia do poszczególnych atrakcji są ukryte, ciężko do nich trafić. Wszyscy stwierdzili, że Mirabilandia była dużo fajniejsza.

Wieć jeśli ktoś już był w Mirabilandii to naprawdę polecam aby sobie odpuścił ta atrakcję nad Gardą.


Byłem tam z dziećmi dokładnie dwa tygodnie temu. Mimo tego, że było gorąco,do różnych atrakcji trzeba było nie raz odstać swoje w kolejce, nogi trochę bolały :D ale w drodze powrotnej dzieciaki miały bużki uśmiechnięte .... :D :D
Moim zdaniem takie "atrakcje" zalicza się generalnie dla dzieci - moje były zadowolone. :D
Pozdrav.
Quecal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Quecal » 05.07.2013 12:07

Witam
A ja mam takie pytanie do autora lub innego forumowicza jeśli potrafiłby mi pomóc???

Widzę, że aby dojechać do Tignale zapoznałeś się już z częścią trasy, którą ja chciałbym w najbliższym czasie pokonać lecz na nieco dłuższym odcinku (cała trasa załączona poniżej). Ciekaw jestem jak ona wygląda w całej okazałości i czy warto się tam pchać dla tych wąskich i stromych atrakcji czy jednak olać to, nie męczyć się i przeleciec Garde prawą strona po autostradzie? :D Dodam, że wjazd na SRD w Dubrovniku bardzo mi się podobał, ale tutaj szykuje się znacznie więcej kilometrów :D


Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 11.06.2014 10:15

Przyłaczę się do tematu... mam do dyspozycji apartament w Peschiera del Garda. Jadę z małym dwuletnim dzieckiem. Czy to dobry wybór? Zna ktoś tę miejscowość? Ja osobiście wolałabym oczywiście górne partie jeziora ze względu na widoki, ale musże mysleć tez o tym,zeby dziecko miało sie gdzie popluskac nad wodą. A ta miejscowośc wydaje sie byc dobra bazą wypadową....chociaz widokowo chyba niespecjalnie...co powiecie?
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2014 14:45

elka505 napisał(a):Przyłaczę się do tematu... mam do dyspozycji apartament w Peschiera del Garda. Jadę z małym dwuletnim dzieckiem. Czy to dobry wybór? Zna ktoś tę miejscowość? Ja osobiście wolałabym oczywiście górne partie jeziora ze względu na widoki, ale musże mysleć tez o tym,zeby dziecko miało sie gdzie popluskac nad wodą. A ta miejscowośc wydaje sie byc dobra bazą wypadową....chociaz widokowo chyba niespecjalnie...co powiecie?

Nie wiem elka505, czy pobyt już masz za sobą. Ja miejsce zweryfikuję dopiero w sierpniu.
Czy widokowo jest niespecjalnie? Może nie aż tak jak miejscowości w północnej części jeziora, ale też jest co podziwiać.
I plaża na zdjęciach przypomina chorwacką. :)

Z całą pewnością Peschiera będzie dobrą bazą wypadową np. do Werony i Wenecji (mam nadzieje, że tym razem się uda) :wink: oraz do zwiedzania pozostałych miejscowości nad jeziorem.

Czy może ktoś napisać, jak czasowo wygląda wycieczka objazdowa dookoła Gardy. Długość drogi znam, ale biorąc pod uwagę stopień trudności trasy, zapewne trzeba sporo doliczyć. Zamierzamy zatrzymać się Riva del Garda na północy i w Sirmione na południu. Plus oczywiście krótkie postoje na całej trasie, dla podziwiania widoków.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 25.07.2014 19:45

walp napisał(a):Czy może ktoś napisać, jak czasowo wygląda wycieczka objazdowa dookoła Gardy. Długość drogi znam, ale biorąc pod uwagę stopień trudności trasy, zapewne trzeba sporo doliczyć. Zamierzamy zatrzymać się Riva del Garda na północy i w Sirmione na południu. Plus oczywiście krótkie postoje na całej trasie, dla podziwiania widoków.


Trasę wokół jeziora najprościej można porównać do Jadranki :D dużo zakrętów, tunele, duży ruch, nie daj Boże jakiegoś wypadku, bo wtedy nie jedziesz tylko stoisz ... :( przeżyłem to w ostatni piątek za Desenzano - dobrze, że miałem miejscowego pilota.Ominęlismy korek górą - wrażenia z jazdy niezapomniane :lol: :lol:

DSC04780.JPG


DSC04771.JPG


:D :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 25.07.2014 20:43

wojan napisał(a): Trasę wokół jeziora najprościej można porównać do Jadranki :D dużo zakrętów, tunele, duży ruch, nie daj Boże jakiegoś wypadku, bo wtedy nie jedziesz tylko stoisz ... :(

Wygląda na to, że największym utrudnieniem może być duży ruch, więc na taki objazd ze zwiedzaniem Riva del Garda oraz Sirmione, pół dnia zejdzie. :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 26.07.2014 21:08

Lepiej zaplanuj sobie cały dzień :D :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 26.07.2014 21:25

Ok. Czy planując Tour de Garda brać pod uwagę kierunek? Chcę pojechać Peschiera -> Riva del Garda -> Sirmione.
Czy nie ma to absolutnie znaczenie?
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 28.07.2014 07:59

Nie wiem elka505, czy pobyt już masz za sobą. Ja miejsce zweryfikuję dopiero w sierpniu.
Czy widokowo jest niespecjalnie? Może nie aż tak jak miejscowości w północnej części jeziora, ale też jest co podziwiać.
I plaża na zdjęciach przypomina chorwacką. :)

Z całą pewnością Peschiera będzie dobrą bazą wypadową np. do Werony i Wenecji (mam nadzieje, że tym razem się uda) :wink: oraz do zwiedzania pozostałych miejscowości nad jeziorem.

Cóż...jednak zdecydowałam się na Peschiera del Garda ze względu na male dziecko i ciepłą wodę i rzeczywiście punkt wypadowy bardzo dobry ( nas interesuje Werona, bo Wenecję już widzieliśmy )....jedziemy pod koniec sierpnia, wiec tez jeszcze czekam na wrażenia. A co do wycieczki wokół jeziora...cóż...myślę,ze z opisów zdecydowanie cały dzień bez zbytniego szału ze zwiedzaniem. Ja mam raczej w planie wycieczkę z Peschiera do Malcesine( ze zwiedzaniem miasteczka ) i wjazd na Monte Baldo..... Może jeszcze uda mi się dojechać do Riva del Garda ale tego sobie już nie obiecuję ze względu na dziecko. Wycieczka dookoła jeziora raczej nie wchodzi w grę niestety tym razem :-(
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2014 09:19

elka505 napisał(a):Ja mam raczej w planie wycieczkę z Peschiera do Malcesine( ze zwiedzaniem miasteczka ) i wjazd na Monte Baldo..... Może jeszcze uda mi się dojechać do Riva del Garda ale tego sobie już nie obiecuję ze względu na dziecko. Wycieczka dookoła jeziora raczej nie wchodzi w grę niestety tym razem :-(

Niestety, wszystkiego nie da się zobaczyć i trzeba dokonywać bolesnych wyborów. :(

Monte Baldo odpuszczę raczej na rzecz podziwiania przepięknych widoków na Gardę z "tarasów grozy" w Pieve. :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.07.2014 20:51

walp napisał(a):Ok. Czy planując Tour de Garda brać pod uwagę kierunek? Chcę pojechać Peschiera -> Riva del Garda -> Sirmione.
Czy nie ma to absolutnie znaczenie?


Moim zdaniem - nie ma znaczenia :D :papa:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.07.2014 21:52

Po dzisiejszej lekturze relacji i artykułów, odniosłem wrażenie, że droga biegnąca wzdłuż zachodniego brzegu, jest bardziej atrakcyjna, ale też bardziej wymagająca, dlatego myślę, że zacznę objazd jeziora od tamtej strony. :wink:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 28.07.2014 21:54

Zachodnia.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 15.08.2014 21:42

walp napisał(a):
elka505 napisał(a):Przyłaczę się do tematu... mam do dyspozycji apartament w Peschiera del Garda. Jadę z małym dwuletnim dzieckiem. Czy to dobry wybór? Zna ktoś tę miejscowość? Ja osobiście wolałabym oczywiście górne partie jeziora ze względu na widoki, ale musże mysleć tez o tym,zeby dziecko miało sie gdzie popluskac nad wodą. A ta miejscowośc wydaje sie byc dobra bazą wypadową....chociaz widokowo chyba niespecjalnie...co powiecie?

Nie wiem elka505, czy pobyt już masz za sobą. Ja miejsce zweryfikuję dopiero w sierpniu.
Czy widokowo jest niespecjalnie? Może nie aż tak jak miejscowości w północnej części jeziora, ale też jest co podziwiać.
I plaża na zdjęciach przypomina chorwacką. :)

Teraz mogę napisać trochę więcej.
Peschiera to typowe citta turistica nad Jez. Garda. Dzieli się na dwie części: centralną oraz kempingową (località San Benedetto). Część centralna jest bardzo ładnie usytuowana i obejmuje cztery wysepki.
W miejscowości są dwie plaże, ta w części centralnej jest mniejsza i bardziej zatłoczona. Plaże są kamieniste (tzw. pebble beach). Jest możliwość wypożyczenia kajaków, rowerów wodnych, parasoli, leżaków.

Widokowo też całkiem nieźle, chociaż tak jak się spodziewałem, nie są to widoki które można podziwiać w górnej partii jeziora, np. w Riva del Garda. Jak już zostało wspomniane, miejscowość jest dobrą bazą wypadową, zarówno do Wenecji, Werony i Padwy, ale także do Sirmione i Malcesine.

Przez miejscowość przebiega linia kolejowa Mediolan - Wenecja, więc jeśli ktoś chciałby odpocząć od jazdy samochodem, może udać się do np. do Wenecji pociągiem i my tak zrobiliśmy.

Jeżeli chodzi o robienie zakupów, to w Peschierze jest 7 marketów, my upodobaliśmy sobie otwarty w tym roku Eurospin.

Jeśli będziesz potrzebować więcej informacji, pisz na PW. :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.08.2014 15:08

wojan napisał(a):Trasę wokół jeziora najprościej można porównać do Jadranki :D dużo zakrętów, tunele, duży ruch,

wojan napisał(a):Lepiej zaplanuj sobie cały dzień :D :papa:

Dokładnie jak napisałeś, z tym, że natężenie ruchu przeszło moje oczekiwania - średnia prędkość wyniosła 29 km/h.
FUX napisał(a):Zachodnia.

Zachodnia strona zdecydowanie bardziej atrakcyjna. Wijąca się na brzegiem jeziora Gardesana Occidentale, jest niesamowicie widowiskowa. Znad Gardy do Schwangau naliczyliśmy 52 tunele (krótsze i dłuższe), ale tylko nad Gardą trafiliśmy na rozwidlenia w tunelach, gdzie mamy rozjazdy z SS45 do Campione del Garda.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tym razem Włochy - jezioro Garda - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone