Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Turcja w maju z 3-latką - dokąd?

Największym miastem Turcji jest Stambuł - miasto o dużej wadze historycznej (niegdyś znany był pod innymi nazwami: Bizancjum i Konstantynopol). Ciekawostką jest, że w Stambule zmarł Adam Mickiewicz – wybitny polski poeta epoki romantyzmu. W jego niegdysiejszym domu mieści się dziś Muzeum Adama Mieckiewicza, gdzie znajduje się ekspozycja poświęcona pamięci artysty. Turcja jest jednym z niewielu państw na świecie, które są całkowicie samowystarczalne pod względem produkowanej żywności.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Turcja w maju z 3-latką - dokąd?

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 13.01.2012 12:09

Najprawdopodobniej urlop będziemy mieli od 1 maja (2 tygodnie)więc wtedy chyba Turcja jest idealna, nie będzie jeszcze za gorąco, ale woda w morzu już będzie dobra i cieplejsza niż np na Krecie, czy Rodos lub innych greckich wyspach.
Pytanie do bywalców i znawców Turcji - który region wybrać na pierwszą wizytę w tym kraju ? Uwzględniając oczywiście dziecię 3 letnie ?
Zależy nam na spokojnej miejscowości, gdzie będzie piaszczysta (nie żwirowa) plaża, i ewentualnie na jakiejś fajnej okolicy, aby można było troche poprzemieszczać się samochodem i cokolwiek jednak zobaczyć (mówię tu o naprawdę bliskiej oklicy typu do 100-150 km)
Na innych forach odradzano mi oczywiście Turcję ze względu na dziecko, ale oficjalne uprzedzam że nie boję się żadnych problemów żołądkowych itp, ponieważ dziecko mam pół-syryjskie i jest mocno zaprawione w takiej kuchni ;) W 2010 byliśmy zresztą miesiąc w Syrii i to był dla niej raj kulinarny :)
Tak wiec czekam na podpowiedzi, gdzie wybrać się do Turcji, do końca weekendu powinnam podjąć niestety decyzję, żeby się załapać na promocję kilku biur..
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 13.01.2012 12:37

Zdecydowanie riviera turecka (od Antalyi do Alanii). Dlaczego? Bo piaszczyste plaże. W Turcji byłem w Side i zdecydowanie mogę Ci polecić tę miejscowość. Jest czysto, a autochtoni są mili.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2012 12:52

corrina napisał(a):Pytanie do bywalców i znawców Turcji - który region wybrać na pierwszą wizytę w tym kraju ? Uwzględniając oczywiście dziecię 3 letnie ?


http://turcjawsandalach.pl/content/%C3%B6l%C3%BCdeniz

corrina napisał(a):Na innych forach odradzano mi oczywiście Turcję ze względu na dziecko, ale oficjalne uprzedzam że nie boję się żadnych problemów żołądkowych itp, ponieważ dziecko mam pół-syryjskie i jest mocno zaprawione w takiej kuchni ;) W 2010 byliśmy zresztą miesiąc w Syrii i to był dla niej raj kulinarny :)


Tak z ciekawości zapytam - jakie potrawy z kuchni syryjskiej zajadało 2 letnie dziecko :?:
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 13.01.2012 13:01

moondek napisał(a):Zdecydowanie riviera turecka (od Antalyi do Alanii). Dlaczego? Bo piaszczyste plaże. W Turcji byłem w Side i zdecydowanie mogę Ci polecić tę miejscowość. Jest czysto, a autochtoni są mili.


Popieram.
W zeszłym roku byliśmy w pierwszym tygodniu maja. Temp od 22 do prawie 40 stopni w Pamukkale.

Byliśmy w Okurcalar w hotelu Meryan.
Do Side ok. 30 km.

Absolutnie polecam miejsce i termin. Ceny znacznie niższe niż w sezonie 8)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 13.01.2012 13:26

Janusz Bajcer napisał(a):
corrina napisał(a):Pytanie do bywalców i znawców Turcji - który region wybrać na pierwszą wizytę w tym kraju ? Uwzględniając oczywiście dziecię 3 letnie ?


http://turcjawsandalach.pl/content/%C3%B6l%C3%BCdeniz


corrina napisał(a):Na innych forach odradzano mi oczywiście Turcję ze względu na dziecko, ale oficjalne uprzedzam że nie boję się żadnych problemów żołądkowych itp, ponieważ dziecko mam pół-syryjskie i jest mocno zaprawione w takiej kuchni ;) W 2010 byliśmy zresztą miesiąc w Syrii i to był dla niej raj kulinarny :)


Tak z ciekawości zapytam - jakie potrawy z kuchni syryjskiej zajadało 2 letnie dziecko :?:


Dzięki za linka, poczytam :)


Ona wtedy miała 13 miesięcy :) Jadła absolutnie wszystko. Od duszonch mięs z warzywami (bamia czyli okra, papryka, bakłażan, cukinia), po wszystkie hummusy, baba ganough (pasta z bakłazana), lizała wszystko co tylko dotykało choćby czosnku (tłuczek od moździeża), po kebaby (takie z mielonego mięsa a nie to co w polsce nazywa się kebabem). Pizzę arabską czyli sfeeha (z mielonym mięsem i pomidorami oraz natką). Piła litrami domowy jogurt. Naprawdę jadła już wtedy wszystko to co my.
Teraz (2,5) hitem są oliwki marynowane po arabsku, czyli z dużą ilością cytryny i ostrej papryki. Dalej liże wszystko co z czosnkiem.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2012 13:31

Dzięki za odpowiedź w sprawie menu dziecka :lol: jestem w szoku 8O
ikar
Croentuzjasta
Posty: 202
Dołączył(a): 06.10.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikar » 13.01.2012 13:38

http://www.oceniacz.pl/hotel/4814/ibero ... den/opinie

Byłem w zeszłym roku wtedy z 3,5 letnią córką. Jednym słowem: Rewelacja. Świetny ośrodek, bardzo czysto. Dziecko jadło i piło co chciało. Fajne miejsce dla rodzin z dziecmi.

Gorąco polecam.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.01.2012 13:40

Tak z ciekawości zapytam - jakie potrawy z kuchni syryjskiej zajadało 2 letnie dziecko


prawdopodobnie w Syrii też są dwuletnie dzieci, które coś jedzą ... ;@)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2012 13:46

Krystof napisał(a):
Tak z ciekawości zapytam - jakie potrawy z kuchni syryjskiej zajadało 2 letnie dziecko


prawdopodobnie w Syrii też są dwuletnie dzieci, które coś jedzą ... ;@)


Zapewne - tylko zależy co :wink:

Ja mając dwa latka jadem kaszkę i zupkę, moje dzieci też - widocznie czasy i gusta kulinarne się zmieniają :wink:
moondek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2331
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) moondek » 13.01.2012 13:56

No skoro nasz "DżejBi" ;) dał Ci linka do swojego hotelu, to i ja nie będę groszy... :)
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Inform ... 30954.html
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 13.01.2012 13:57

Kochani, dzięki za rekomendacje :)

Co do menu dziecka, to o ile nie ma żadnych przeciwskazań ani alergii, to nie ma powodu aby się ociągać i jechać na samych kaszkach :) Po ukończeniu roku w teorii można już wszystko. Nasze dziecko zresztą jest skazane niejako na dobre jedzenie bo rodziców ma wielkich miłośników kuchni śródziemnomorsko-bliskowschodniej :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107683
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2012 13:59

moondek napisał(a):No skoro nasz "DżejBi" ;) dał Ci linka do swojego hotelu, to i ja nie będę groszy... :)
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Inform ... 30954.html


Mój hotel był w Kemer - ale go nie polecam, natomiast miasteczko tak :idea:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26128
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 13.01.2012 14:03

Krystof napisał(a):
Tak z ciekawości zapytam - jakie potrawy z kuchni syryjskiej zajadało 2 letnie dziecko


prawdopodobnie w Syrii też są dwuletnie dzieci, które coś jedzą ... ;@)


No właśnie, jedzą dużo i normalnie, tzn żadnych tam gerberków i innych słoiczków, bo w SYrii jest z tym duży problem, a te co są, można nabyc głownie w aptekach i za chore pieniądze (drożej niż w Polsce).
Ja oczywiście wzięłam jakiś zapas ale symboliczny, myśląc, ze na miejscu się kupi. Był to błąd taktyczny, w wyniku którego córka przeszła ekspresową adaptację do jedzenia "normalnego" i akurat uważam że tam jej to b.dobrze zrobiło, bo wszystkie produkty były lokalne, świerze itp.
Jedyne zło, które jedzą dzieci syryjskie juz od najmłodszych lat w strasznych ilościach,to oczywiście słodycze. Ciężko bylo tłumaczyć wszystkim, żeby młodej nie dawali czekoladek itp bo jeszcze nie zna ich smaku i moją wolą jest aby długo nie poznała (no,akurat tak długo znów to nie, bo jako dwulatka już jadała okazyjnie czekoladę 70%)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 13.01.2012 14:09

Janusz Bajcer napisał(a):
moondek napisał(a):No skoro nasz "DżejBi" ;) dał Ci linka do swojego hotelu, to i ja nie będę groszy... :)
http://www.holidaycheck.pl/hotel-Inform ... 30954.html


Mój hotel był w Kemer - ale go nie polecam, natomiast miasteczko tak :idea:

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=26128



Sorki że nie wycinam wszystkiego ale coś mi się nie udało :( :oops:
A chcialam tylko o linku zbiorczym, że jest super i na pewno go przestudiuję , a razem z nim wszystkie zawarte równiez.

Sama pytałam swojego czasu coś o Turcję (i przy okazji przeczytałam sobie wtedy z ciekawości Turecki Szlak Turecki AD 2009 - genialny temat i wiadomości!!) bo mąż do Syrii pojechał samochodem (ja z młodą sie nie zdecydowałyśmy, więc doleciałyśmy). O, wiem, pytałam chyba coś o trasę przez Turcję i właśnie w super wątku Piotrka B znalazłam sporo pomocnych info dla męża :)
J@dranka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 28.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) J@dranka » 13.01.2012 14:16

Ja absolutnie polecam Oludeniz i ten hotel http://www.oceniacz.pl/hotel/60/sun-city/opinie. Moim zdaniem dla rodzin z dziećmi idealny, położony w bajecznym ogrodzie z mini placem zabaw i brodzikiem. Plaża publiczna piękna, szeroka, żwirkowo-piaskowa, spacerkiem z hotelu do 10 min. Wieczorem można spacerować promenadą wzdłuż morza aż do samej słynnej laguny i obserwować np. lądujących paralotniarzy.
Byliśmy tam w zeszłym roku w pierwszym tygodniu maja, ruch jeszcze niewielki, plaża praktycznie pusta, ludzi w hotelu stosunkowo niewiele. Jedynym minusem przynajmniej jak dla mnie jest jeszcze zbyt zimne morze w tym terminie. Może w innych regionach, miastach Turcji jest inaczej ale ja nie kąpałam się ani razu i z tego co pamiętam inni plażowicze też nie. Ale opalać można się spokojnie.

Powrót do Turcja - Türkiye


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Turcja w maju z 3-latką - dokąd?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone