Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

A w maju?

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Prezes1981
Odkrywca
Pogoda pod koniec kwietnia na Krk (Baška)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prezes1981 » 24.02.2020 22:22

Rozumiem, że trochę tych tematów było, ale nie znalazłem konkretnej informacji odnośnie pogody w drugiej połowie kwietnia, jeśli posiadacie jakąś informację proszę o pomoc.
Byłem już na przełomie kwietnia i maja w okolicach Makarskiej i tam zawsze była wakacyjna pogoda.
Janusz Bajcer
Moderator
Re: Pogoda pod koniec kwietnia na Krk (Baška)

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.02.2020 23:20

Prezes1981 napisał(a):Rozumiem, że trochę tych tematów było, ale nie znalazłem konkretnej informacji odnośnie pogody w drugiej połowie kwietnia, jeśli posiadacie jakąś informację proszę o pomoc.
Byłem już na przełomie kwietnia i maja w okolicach Makarskiej i tam zawsze była wakacyjna pogoda.

Może dlatego, że szukałeś w złym Dziale.
Końcem kwietnia będzie podobnie jak początkiem maja.
bzyq74
Mistrz Świata 2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bzyq74 » 01.03.2020 17:08

Jaka temperatura wody będzie na majówkę zależy głównie od tego jaka jest poprzedzająca ten okres zima i wczesna wiosna.
Teraz np woda w Ardiatyku ma ok 13-14 stopni i co ciekawe taką średnią temparaturę wieloletnią ma Adriatyk w kwietniu.
Przyczyną tego stanu jest to że zima (temp. powietrza) w Chorwacji była powyżej normy wieloletniej o ok 3-4 stopnie (w sumie cała Europa tej zimy zimy nie miała) i woda nie zdążyłą się przez ten okres ochłodzić.
W tym roku min. temp wody miała ok 10-11 stopni, a z wielolecia ma ok 7-8 stopni.
Reasumując jak przez marzec/kwiecień temp powietrza oraz nasłonecznienie nie będa odbiegały od normy jest szansa by temp wody na majówkę osiągnęła nawet 20 -21 stopni w zatokach i 2 stopnie mniej na otwartym morzu.
Bidon
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 03.05.2020 23:19

Poprzednia strona

Powrót do Pogoda i klimat

A w maju? - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019