Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trochę wiosny zimą - CYPR - thanks Aphrodite's Island!

Cypr jest trzecią co do wielkości wyspą na Morzu Śródziemnym. Hymn państwa nosi tytuł „Imnos is tin Eleftherian, co oznacza „Hymn do Wolności”. Jest to jednocześnie hymn Grecji. Z tego powodu jest nieakceptowany przez Turków zamieszkujących wyspę. Znajdują się tu trzy obiekty, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Należą do nich zabytki archeologiczne w regionie Pafos, zdobione kościoły regionu Trodos oraz stanowisko neolityczne Chirokitia. Charakterystycznym dla Cypru gatunkiem fauny jest muflon, który znajduje się tu pod ścisłą ochroną.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę wiosny zimą - thanks Aphrodite's Island!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.03.2013 14:00

tony montana napisał(a):...kotkami...


kulka53 napisał(a):Kotki obłędne :D :hearts:


No nie? Wariactwo na Cyprze z tymi kotkami - do wyboru do koloru :)

kulka53 napisał(a):Co znaczy "żegnajcie" ? :? :roll:
Ja tam nie zamierzam się żegnać i bbb chętnie poczytam latem czy też jesienią o południowej Italii widzianej Twoimi oczami :idea: :) .
Może się co nieco rozjaśni w sprawie "jechać tam czy nie" w przyszłym roku :roll:

Za tę relację pięknie dziękuję :cool: , zawsze chętnie tu zaglądałem :idea:
Choć było nie tylko piękne niebo, to przypominała mi trochę o naszej ulubionej Grecji :)



No, w kwestie "żegnajcie" chodziło mi oczywiście o to, że to koniec tej relacji ;)
Tak łatwo się ode mnie nie uwolnicie ;0

Dzięki za miłe słowa!
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę wiosny zimą - thanks Aphrodite's Island!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.03.2013 14:04

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Jedziemy do Polis - miasta położonego w północno - wschodniej części Cypru.

W północno-zachodniej.

Fajnie było przejechać się z Tobą po Cyprze.

Pozdrawiam,
Wojtek


No jassssne, że w północno-zachodniej :) Wyjątkowo nie pokazałem Polis na mapce Google czy Bing i widzisz jaki głupiutki szkolny błąd.

Wojtku, dziękuję bardzo i przypominam się nieśmiało z prośbą o kontynuację Twojej relacji (jesteś w 4 dniu dopiero! 0 :)

Fatamorgana napisał(a):Dziękuję Mojemu Bratu Tony'emu za wysiłek i trud stworzenia tej opowieści o dalekich krajach gdzie wiosny i zimy są poprzestawiane inaczej a ludy zamieszkujące tę ziemię cieszą się ciepłem i słońcem więcej księżyców niż my.



Oj, trud to rzeczywiście ci był wielki ;)
Życzę sobie, abym mógł takie trudy ponosić jak najczęściej! ;0

A faktycznie skandalicznie fajnie tam mają z pogodą - teraz cały czas ok 22 stopni... a teraz wyjrzyjcie za okno...

8O :evil:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Trochę wiosny zimą - thanks Aphrodite's Island!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 30.03.2013 14:08

tony montana napisał(a):Wojtku, dziękuję bardzo i przypominam się nieśmiało z prośbą o kontynuację Twojej relacji

Ty miałeś Myszę, która Cię motywowała.
Ja podchodzę podobnie - częściej aktualizuję te tematy, w których widzę zainteresowanie.

Pozdrawiam,
Wojtek
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę wiosny zimą - thanks Aphrodite's Island!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 30.03.2013 14:12

Franz napisał(a):
tony montana napisał(a):Wojtku, dziękuję bardzo i przypominam się nieśmiało z prośbą o kontynuację Twojej relacji

Ty miałeś Myszę, która Cię motywowała.
Ja podchodzę podobnie - częściej aktualizuję te tematy, w których widzę zainteresowanie.

Pozdrawiam,
Wojtek


Oj tak, Mysza jest nieoceniona i cały czas mnie PILNUJE ;)
Gdyby nie ona, mógłbym się załamać w połowie relacji i jej nie skończyć 8O :oops: :roll:

Wiedz, że w wielu relacjach jestem, ale nie zawsze się odzywam, bo czasem jak człowiek coś powie to strasznie banalnie wychodzi. Cypr jednak od mojego na nim pobytu wspominam nostalgicznie i chciałbym zobaczyć więcej - szczególnie rzeczy, których nie widziałem...

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Trochę wiosny zimą - thanks Aphrodite's Island!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.03.2013 17:29

tony montana napisał(a):

KOTEK, najodważniejszy, reszta pierzchła ...

Obrazek


Niebieski może się Myszy
spodobać



Coś się zamotałam i niebieski zrobił mi się kotek :wink: :lol:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Trochę wiosny zimą - thanks Aphrodite's Island!

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 01.04.2013 19:00

Kenik napisał(a):
tony montana napisał(a):

KOTEK, najodważniejszy, reszta pierzchła ...

Niebieski może się Myszy
spodobać



Coś się zamotałam i niebieski zrobił mi się kotek :wink: :lol:


hehe a to chodziło a samochód, bo Mysza lubi duże ... ;)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14786
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 02.04.2013 21:09

Kotki super :D

Tony, dzięki za świetną relację! Pięknie pokazałeś Wyspę Afrodyty.

Nie zawsze się odzywałam, ale byłam :) Przy następnej Twojej relacji obiecuję się ujawniać częściej :D

Pozdrav :papa:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12731
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 02.04.2013 21:53

Ja również DZIĘKUJĘ :!: Nie mów nigdy więcej o zagubieniu się relacji gdzieś w forumowych zakamarkach... Mam bowiem wrażenie, że kiedyś może mi się przydać :) (chociaż zapewne jeszcze nie w tym roku), wówczas z pewnością ją odnajdę! Ostatnio robiłam porządki na półce z książkami, znalazłam upchnięty gdzieś "w trzecim rzędzie" przewodnik po Cyprze sprzed wieeeelu lat - dostałam go kiedyś w prezencie. Może to jakiś znak :wink: :?:

Pozdrawiam i czekam na obiecane mapki.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 03.04.2013 14:43

maslinka napisał(a):Kotki super :D

Tony, dzięki za świetną relację! Pięknie pokazałeś Wyspę Afrodyty.

Nie zawsze się odzywałam, ale byłam :) Przy następnej Twojej relacji obiecuję się ujawniać częściej :D

Pozdrav :papa:


Trzymam Cie za słowo zatem Agnieszko :)

:smo: :papa:


dangol napisał(a):
Ja również DZIĘKUJĘ Nie mów nigdy więcej o zagubieniu się relacji gdzieś w forumowych zakamarkach... Mam bowiem wrażenie, że kiedyś może mi się przydać (chociaż zapewne jeszcze nie w tym roku), wówczas z pewnością ją odnajdę! Ostatnio robiłam porządki na półce z książkami, znalazłam upchnięty gdzieś "w trzecim rzędzie" przewodnik po Cyprze sprzed wieeeelu lat - dostałam go kiedyś w prezencie. Może to jakiś znak

Pozdrawiam i czekam na obiecane mapki.


Oczywiście, że to znak! :) Musicie jechać!
Tylko sporo gotówki weźcie lepiej

Choć ja mam nadzieję, że Afrodyta pomoże wykaraskać się wyspie z problemów

:boss: :papa:
Poprzednia strona

Powrót do Cypr - Kýpros



cron
Trochę wiosny zimą - CYPR - thanks Aphrodite's Island! - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone