Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 21.05.2012 17:33

Iggy napisał(a):
tomag napisał(a):z tego co wiem to niestety przez Słowację teraz trzeba kupować winiety czy jedzie się autostradą czy zwykłą drogą

Jest to nieprawda. Nawet wg słowackiej mapki płatnych dróg:
Mapka


nie to raczej nie możliwe chyba że ktoś się nawinie słowackiej policji i bedzie zmuszony do pokuty :) :evil:
kato
Croentuzjasta
Posty: 187
Dołączył(a): 29.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kato » 22.05.2012 07:27

A ja zawsze kupuję winietkę na słowacką autostradę. Do Chorwacji jeździmy we wrześniu. W drodze powrotnej Słowację "zaliczam" wieczorem, czyli jest już ciemno.

Myślę, że każdy, kto jechał w nocy od Koszyc w kierunku Barwinka, wie jaki to horror. Tiry oślepiają, drogowskazów właściwie nie ma, nawierzchnia kiepska.

Dla mnie nawet te 40 km dziadowskiej autostrady jest sporym ułatwieniem.
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 27.05.2012 17:10

Witam Cię Yellow , tą trasą Barwinek - Miskolc - Zagreb jechałem w 2009 roku z Leżajska , więc nie znam stanu remontów drogowych , ale dla nas ze ściany wschodniej jest to jedyna alternatywna trasa , każda inna jest dłuższa w kilometrach i czasie .
Też jadę z dziećmi 24 lipca, wyjazd 23 - go ,biorę to tak :
wyjazd po południu ,tak aby dojechać w okolice Ballatonu , w zasadzie im dalej tym lepiej , potem drzemka w samochodzie od północy do 5-6 tej rano (dzieci dawno śpią ukołysane drogą) , mnie to wystarcza , i rano dalej w pedał nad jadran , dojeżdża się około południa , zależy gdzie ktoś planuje .
W tym roku wyjadę wcześniej , żeby o północy nie przebijać się przez Budapeszt ,chociaż jest pięknie oświetlony , to tak ponastawiam Hołka , żeby mnie około północy za Ballaton dowiózł i tam zawsze na autostradzie w jakimś CPN-ie się prześpimy .
Uważam , że tak jest najlepiej , poprzednie wyjazdy do Włoch (6 razy) też spaliśmy na Autogrilach i przeżyłem , więc nie widzę sensu wywalania 50 czy 100 euro na spanie w trasie .
sardo
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 13.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sardo » 03.06.2012 11:24

Ja jak zwykle jadę przez Barwinek na Miszkolc - Budapeszt - Zagrzeb.
Co do odpoczynku to zawszę staję na 2 noce w Zalakaros na Węgrzech http://infobasen.pl/basen/W%C4%99gry/Zalakaros/GRANIT_Gyogyfurdo.html#maps.
Jeden dzień na basenach to już wakacje same w sobie.
Jadło i napitek są na basenach, kwater prywatnych w rozsądnej cenie jest pełno (2 lata temu 2.500 ft osoba/noc), bez potrzeby rezerwacji.
Z Zalakaros do Letenye jest 50 km po autostradzie, zatem rano wyjeżdżając praktycznie wszędzie można dojechać na Chorwację aby mieć czas poszukać kwaterę (w Makarskiej byłem ok godz 13).

Mam tylko jedno pytanie do szanownych koleżanek i kolegów.
Ja wyglądają korki na obwodnicy Budapesztu?
W Budapeszcie będę w sobotę w południe.
Którą opcję wybrać (obwodnicą czy przez centrum) aby było szybciej?
Znam obie trasy.
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 03.06.2012 12:57

Jeżeli na obwodnicy miałoby być tłoczno to chyba jedynie na odcinku A5, który łączy nową cżęść A0 ze starą.
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 04.06.2012 07:35

demi-duox napisał(a):Jeżeli na obwodnicy miałoby być tłoczno to chyba jedynie na odcinku A5, który łączy nową cżęść A0 ze starą.


a która droga jest lepsza nocą :)
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 05.06.2012 07:13

andrzejk1975 napisał(a):
demi-duox napisał(a):Jeżeli na obwodnicy miałoby być tłoczno to chyba jedynie na odcinku A5, który łączy nową cżęść A0 ze starą.


a która droga jest lepsza nocą :)


Mnie chołek wykierował o północy przez centrum , ani raz nie stałem w jakimś korku a Budapeszt w nocy to ..... ach i och , tylko słychać w aucie .

Sądzę że i obwodnica będzie pusta nocą .
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 05.06.2012 12:18

auto_gt napisał(a):
andrzejk1975 napisał(a):
demi-duox napisał(a):Jeżeli na obwodnicy miałoby być tłoczno to chyba jedynie na odcinku A5, który łączy nową cżęść A0 ze starą.


a która droga jest lepsza nocą :)


Mnie chołek wykierował o północy przez centrum , ani raz nie stałem w jakimś korku a Budapeszt w nocy to ..... ach i och , tylko słychać w aucie .

Sądzę że i obwodnica będzie pusta nocą .


a to fakt w nocy jednak wybiore przez centrum
Asiar
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 24.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiar » 05.06.2012 12:22

My też jedziemy nocą przez centrum. Jest pięknie, pusto i szybko :)
R-r57
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 03.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) R-r57 » 06.06.2012 11:50

Jak się nie utknie w jakimś korku to i w dzień szybciej przejedzie przez centrum ,chociaż wg. mnie mniej stresu jest obwodnicą M-0 i tak jeżdżę co roku. 8)
auto_gt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2914
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) auto_gt » 06.06.2012 12:14

R-r57 napisał(a):Jak się nie utknie w jakimś korku to i w dzień szybciej przejedzie przez centrum ,chociaż wg. mnie mniej stresu jest obwodnicą M-0 i tak jeżdżę co roku. 8)


Chołka ustawiajcie na tresę "szybką" ustawia małą obwodnicę
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 11.06.2012 17:04

Ubiegły rok, trasa radymno, barwinek, koszyce, Miszkolc, a potem autostradą do Trogiru. Wyjazd o 18.30 na miejscu 11.00.

Słowacja: po drodze 2 płatne odcinki: obwodnica Swidnika i wspomniana wcześniej autostrada (i jeden i drugi da się swobodnie ominąć). Ostrzegam przejazd przez Słowację w nocy naraża na dodatkową szansę zawału Szczególnie pomiędzy Świdnikiem a Preszowem.....

Na granicy słowacko-węgierskiej byliśmy przed 24...

Węgry: granica słowacko-węgierska do Miszkolca, droga przyzwoita ale bez szaleństw. Trzeba uważać, na wysepki na przejściach dla pieszych bo można się nie wyrobić i nie wrócić na jezdnię :)

Później już tylko sama przyjemność, czyli autostrada
andrzejk1975
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1331
Dołączył(a): 07.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzejk1975 » 11.06.2012 17:17

Słowacja: po drodze 2 płatne odcinki: obwodnica Swidnika i wspomniana wcześniej autostrada (i jeden i drugi da się swobodnie ominąć). Ostrzegam przejazd przez Słowację w nocy naraża na dodatkową szansę zawału Szczególnie pomiędzy Świdnikiem a Preszowem.....

kolego obwodnica Świdnika płatna i czemu odrazu zawał na tym odcinku czyżby zakręty czy czynnik ludzki czy tez inny ;)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 11.06.2012 17:34

nmar napisał(a):Słowacja: po drodze 2 płatne odcinki: obwodnica Swidnika i wspomniana wcześniej autostrada


Małe sprostowanie - obwodnica Svidnika płatna tylko dla pojazdów powyżej 3,5 t.
Mapka płatnych odcinków dla pojazdów do 3,5 t tutaj
Pozdrav.
nmar
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) nmar » 12.06.2012 12:35

wojan napisał(a):Małe sprostowanie - obwodnica Svidnika płatna tylko dla pojazdów powyżej 3,5 t.
Mapka płatnych odcinków dla pojazdów do 3,5 t tutaj
Pozdrav.


O dziękuję, dobrze wiedzieć.

Po prostu drogi nie są w najlepszym stanie na tym odcinku a do tego kręte, przechodzące w serpentyny. Nie dosyć że dziurawa droga, to jeszcze nie widać jak głęboki jest zakręt, trzeba jechać 20km/h i wchodzić w zakręt w ciemno :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa Barwinek-Budapeszt-Varażdin - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone