Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam fajnej miejscowości

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zxc1234
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.01.2015
Szukam fajnej miejscowości

Nieprzeczytany postnapisał(a) zxc1234 » 21.12.2015 15:20

Witam :)
Rok temu ze znajomymi (2 pary) byliśmy w Vodicach (pierwszy raz w Chorwacji) W tym roku także planujemy wakacje w Chorwacji na początku września. Tylko problem jest bo nie wiemy gdzie :( I tu moja prośba..Czy możecie polecić jakieś fajne, mniejsze ale nie całkiem małe miasteczko?? Najważniejsze aby były fajne plaże, czyściutka woda, jakieś knajpy gdzie można smacznie zjeść i posiedzieć wieczorem przy piwku, targ z pamiątkami, jakieś sklepy typu Konzum. Zeby było blisko gdzieś coś pozwiedzać. Najlepiej w Środkowej Dalmacji, okolice Splitu, Trogiru. Zastanawiam sie nad Pakostane, Lokva rozgonica, Omis, Duce, Wyspa Ciovo.
Możecie mi coś doradzić ?? :lol: :lol:
MKB
Croentuzjasta
Posty: 241
Dołączył(a): 22.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) MKB » 21.12.2015 15:26

to może Biograd na Moru?
http://stalove.eu/gdzie-jest-moj-dom-wakacje-w-chorwacji-2015/
pomiędzy Vodicami a Zadarem...

albo Dalmacja Południowa :) <3 <3
http://stalove.eu/chorwacja-wspomnienia-z-wakacji-2014/
zxc1234
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 07.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zxc1234 » 21.12.2015 16:12

widoki piekne, ale okolica jednak za spokojna ;)
koziołkowa
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziołkowa » 27.12.2015 16:08

Witam Was wszystkich kochani ponownie.
Rok temu zanim wyjechaliśmy na wakacje (Baśka Voda) uzyskałam tutaj ogromną pomoc i całą masę życzliwych rad... ogromne dzięki, bo wyjeżdżaliśmy po raz pierwszy i byłam ogromnie spanikowana....I choć nie obyło się bez wpadek( :lol: ), to wyjazd bardzo fajny, choć na nasze nieszczęście trafiliśmy w te największe lipcowe upały ....
Na szczęście przeżyliśmy...jednak w tym roku urlop zaplanowany od początku czerwca, bo to i taniej i może takich upałów jeszcze nie będzie..mam nadzieję...
No i prośba do Was moi kochani...podpowiedzcie jakąś fajną miejscowość...na pierwszy tydzień wybraliśmy Podgorę , miejscówka fajna przy samym morzu, a na drugi tydzień biedzę się i biedzę, szukam i wertuję wszystko i nie mogę się zdecydować za żadne skarby świata,,,
wymarzyłam sobie aby to była na tyle duża miejscowość, żeby było gdzie wieczorem wyjść na lody czy na kolację, połazić po jakiejś promenadzie,,,, ale żeby też nie było takich dzikich tłumów jak w Baśce...myślałam o Omisiu lub pobliskich miejscowościach, ale boję się żeby do budynku nie podjeżdżać <<w pionie<< bo tego moje biedne serce mogłoby nie wytrzymać... :lol: aaaa jest nas tylko dwójka dorosłych,,,baaaardzo proszę o rady i podpowiedzi,,,czekam z niecierpliwością- buziaki dla Was :papa:
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 27.12.2015 16:49

A może Primosten.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 03.01.2016 11:29

Na wyspy płyń. To nie jest trudne. :wink:
Jakiś Brač na przykład, na początek. Poznasz inne klimaty.
Zwiedzacie czy leżycie plackiem?
JoannaMaxel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 583
Dołączył(a): 16.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaMaxel » 03.01.2016 12:43

A może popatrz sobie przez google maps na Tucepi :-) Wszystkie kryteria które podałaś - pasują :-)
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 07.01.2016 16:48

Będę nudny i monotonny polecając stale miasteczko G r a d a c.

1) Blisko Drvenik i przeprawa promowa autem Korćula-Domińce (Korcula) oraz Sućuraj (Hvar).
2) Blisko Dubrovnik (być w południowej Dalmacji i nie odwiedzić Dubrovnika to grzech :mrgreen: ).
3) Jeszcze bliżej Mostar - to trzeba zobaczyć!
4) Zdecydowanie najbliżej wodospady Kravice, które przynajmniej raz w życiu trzeba koniecznie odwiedzić.

Ponadto:

1. Piękna, czysta i najdłuższa plaża w Makarskiej Rivierze (podzielona na 3 lub 4 odcinki).
2. Wspaniała architektura starego Gradaca (wieczorem czujemy się jak byśmy byli na Sycylii).
3. Super gastronomia, niezliczona ilość knajpek.
4. Miejscowość bardzo czysta (plaże codzienne sprzątane).
5. Wszelkie wygody włącznie ze służbą zdrowia na wypadek "W" (warto mieć europejską kartę pacjenta).
6. 2 bardzo dobrze zaopatrzone sklepy.
7. Przynajmniej 2-3 bankomaty i 4 punkty wymiany walut.
8. Dostępność sportów wodnych: speadboat i parasailing lub banan, szkoła nurkowania dla amatorów (eksploracja linii brzegowej plaży do 150-200 metrów od brzegu) oraz zaawansowanych (rejs 20 km w morze i zwiedzanie starego wraku w asyście innego nurka).
9. Niezliczona ilość winnic, plantacji arbuzów i świeżość owoców morza (południe słynie z najsmaczniejszych arbuzów co szczególnie potwierdzam!)
10. Najważniejsze dojazd i powrót pełną nitką autostrady co umożliwia ominięcie zakorkowanej i przepełnionej Jadranki w sezonie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 07.01.2016 17:31

Brutaka napisał(a):Drvenik i przeprawa promowa autem Korćula-Domińce (Korcula)

To akurat palcem po wodzie pisane. W zeszłym sezonie nie pływał.
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 08.01.2016 02:33

Mikromir napisał(a):To akurat palcem po wodzie pisane. W zeszłym sezonie nie pływał.


To prawda ale jeśli się zdarzy taka sytuacja i w tym roku to dla upartych można zrobić mały hardkore:

Blisko jest Ploce, a stamtąd do Trpanj (rejs trwa 60 minut) i dalej autem do Orebić.

Potem rzut beretem na Orebić-Korćula (rejs trwa 20 minut).

Piękna wycieczka na cały dzionek tylko wymaga idealnego zgrania w czasie, aby na noc wrócić na Makarską :smo:

Dla leniuszków co wolą odpocząć od auta i koniecznie chcą zobaczyć Korćulę pozostaje Fish picnic, który z tego co pamiętam wypływa z Gradaca codziennie o 8.30 :mrgreen:
reporter_85
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 16.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) reporter_85 » 11.01.2016 20:59

Hej. Ja byłem w tym roku w Omisu. Dzięki temu forum dużo sie dowiedziałem o Chorwacji i były to bardzo przydatne info. Pierwszy razm byłem w Chorwacji i sam zaplanowałem cały urlop. Wybrałem Omiś z kilku powodów:
1. Dobre miejsce wypadowe do zwiedzenia Mostaru, Dubrownika, Splitu, Breli, Wyspy Brać.
2. Łagodne zejście do Adriatyku, ale woda troszkę zamulona ze względu na Cetinę. Czysta jest w stronę Makarskiej ale głęboko ( byłem z dzieckiem ).
3. Miasteczko urokliwe, nie duże, nie małe. Jest gdzie spacerować wieczorami, jest co robić i w dzień ( Mirabella Forteca i Stari Grad Forteca ).
4. W tym roku jadę tam ponownie, bo chcę zobaczyć jeszcze Kanion Cetiny i zaliczyć ZIP LINE. Nie daleko do Makarskiej i Parku Biokovo, szczyt sv.Jure. Może Trogir i znów rejs na Brać.

Minusem Omisa jest to, że większość noclegów jest przy ruchliwej Jadrance ( co mnie akurat nie przeszkadzało) albo na zboczu gór, skąd na piechotę jest trochę dalej do centrum.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.01.2016 21:58

reporter_85 napisał(a):Hej. Ja byłem w tym roku w Omisu. Dzięki temu forum dużo sie dowiedziałem o Chorwacji i były to bardzo przydatne info. Pierwszy razm byłem w Chorwacji i sam zaplanowałem cały urlop. .

Witaj.
Chyba nie w tym roku :wink: lecz w 2015 :idea:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 12.01.2016 12:37

Do zxc1234
Masz Makarską i pytasz ?
Cała Riviera u stóp. Jeżeli Vodice z imprezowym podejściem Wam się spodobały to w Makarskiej też masz dyskoteki, ładne plaże, w okół milion rzeczy do zwiedzenia.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 13.01.2016 01:11

reporter_85 napisał(a):Hej. Ja byłem w tym roku w Omisu. Dzięki temu forum dużo sie dowiedziałem o Chorwacji i były to bardzo przydatne info. Pierwszy razm byłem w Chorwacji i sam zaplanowałem cały urlop. Wybrałem Omiś z kilku powodów:
1. Dobre miejsce wypadowe do zwiedzenia Mostaru, Dubrownika, Splitu, Breli, Wyspy Brać.
2. Łagodne zejście do Adriatyku, ale woda troszkę zamulona ze względu na Cetinę. Czysta jest w stronę Makarskiej ale głęboko ( byłem z dzieckiem ).
3. Miasteczko urokliwe, nie duże, nie małe. Jest gdzie spacerować wieczorami, jest co robić i w dzień ( Mirabella Forteca i Stari Grad Forteca ).
4. W tym roku jadę tam ponownie, bo chcę zobaczyć jeszcze Kanion Cetiny i zaliczyć ZIP LINE. Nie daleko do Makarskiej i Parku Biokovo, szczyt sv.Jure. Może Trogir i znów rejs na Brać.

Minusem Omisa jest to, że większość noclegów jest przy ruchliwej Jadrance ( co mnie akurat nie przeszkadzało) albo na zboczu gór, skąd na piechotę jest trochę dalej do centrum.

Są takie rzeczy na świecie, które się nawet fizjologom nie śniły :roll:
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 14.01.2016 14:25

zxc1234 napisał(a):jakieś fajne, mniejsze ale nie całkiem małe miasteczko?? Najważniejsze aby były fajne plaże, czyściutka woda, jakieś knajpy gdzie można smacznie zjeść i posiedzieć wieczorem przy piwku, targ z pamiątkami, jakieś sklepy typu Konzum. Zeby było blisko gdzieś coś pozwiedzać. Najlepiej w Środkowej Dalmacji

Pierwsze co przychodzi mi do głowy to Makarska. Spełnia wszystkie Twoje kryteria :D 8)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Szukam fajnej miejscowości
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone