Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szukam fajnej miejscowości

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 02.02.2016 12:46

Brutaka napisał(a):1) Blisko Drvenik i przeprawa promowa autem Korćula-Domińce (Korcula)

Troszkę OT, ale...
Przywrócili na 2016 rok to połączenie promowe? W 2015 promy nie kursowały.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.02.2016 12:57

yooshky napisał(a):
Brutaka napisał(a):1) Blisko Drvenik i przeprawa promowa autem Korćula-Domińce (Korcula)

Troszkę OT, ale...
Przywrócili na 2016 rok to połączenie promowe? W 2015 promy nie kursowały.

Zazwyczaj było wiadomo dopiero w czerwcu albo nawet później.
prom-drvenik-korcula-t31689.html
http://www.putovnica.net/en/transport/p ... ovidba-lnp
Brutaka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 26.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 03.03.2016 16:55

To już pewne. I tym roku (niestety) nie ma przeprawy promowej z Drvenika na Korculę :( :
http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.03.2016 18:34

W zasadzie też stoję przed podobnym dylematem: do tej pory pasował nam Nin (o czym już kiedyś tu pisałem, tylko chyba za dużo rakii do tego poszło, bo ciężko się to czyta ;)). Byliśmy też w Starigradzie. Czyli właśnie takie stosunkowo nieduże miejscowości.
Czytając tutejsze sugestie waham się nad Tučepi i ewentualnie czymś po drodze na południe.
Pozostaje tylko pytanie o nocleg-jeśli wybiorę się tam w okolicach 20 lipca to czy nie będzie problemu ze znalezieniem apartamentu (2 dorosłe +1) w miarę niedaleko morza? Przypuszczam, że nie powinno być większego problemu, ale zawsze jest jakaś taka niepewność..
W związku z tym, że to nie są duże miejscowości mam nadzieję mieć choć trochę luzu na plaży i wodzie. Poza tym zawsze można podjechać gdzieś kawałek dalej na jakąś małą plażę w zatoczce, czego raczej tam nie brakuje.
W zeszłym roku wstępnie planowałem Drašnice a później Nin, ale jak to z planami bywa-wyszedł najpierw Nin a później Starigrad :mrgreen:
Może i zatrzymalibyśmy się w Drašnicach? Kumpel mieszkając w Makarskiej właśnie tam jeździł na plażę-mniej ludzi.
Jak sądzicie?
Kastela
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kastela » 11.03.2016 08:40

Witajcie
a ja polecam Tucepi. Szczerze mówiąc mi Mskarska nie przypadła do gustu. Pojechaliśmy zobaczyć i juz wystarczy.
Bylismy w Cro 5 razy i do tej pory Tucepi wygrywa.
W sezonie sporo ludzi ale bez przesady, da się przejść promenadą i miejsce na plaży znaleźć (nawet dopiero o 11-ej) :)
Jest tam kilka sklepów typu Konzum, bankomat, piekarnie, dużo knajpek, jeszcze wiecej straganów, port, atrakcje wodne typu rowery, skutery itp.
wzdłuż plaży drzewa.
Oczywiście jak ktoś szuka spokojnej zacisznej miejscowości -to odpada.
Ja teraz szukam czegoś na wakacje i najlepiej w stylu Tucepi! :)
Pozdrawiam
Kastela
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kastela » 04.04.2016 14:43

JoannaMaxel napisał(a):A może popatrz sobie przez google maps na Tucepi :-) Wszystkie kryteria które podałaś - pasują :-)

Tucepi - tak zdecydowanie zgadzam się z tym zdaniem :D
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Szukam fajnej miejscowości - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone