Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Szukam fajnej miejscowości

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 02.02.2016 11:46

Brutaka napisał(a):1) Blisko Drvenik i przeprawa promowa autem Korćula-Domińce (Korcula)

Troszkę OT, ale...
Przywrócili na 2016 rok to połączenie promowe? W 2015 promy nie kursowały.
Mikromir
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 02.02.2016 11:57

yooshky napisał(a):
Brutaka napisał(a):1) Blisko Drvenik i przeprawa promowa autem Korćula-Domińce (Korcula)

Troszkę OT, ale...
Przywrócili na 2016 rok to połączenie promowe? W 2015 promy nie kursowały.

Zazwyczaj było wiadomo dopiero w czerwcu albo nawet później.
prom-drvenik-korcula-t31689.html
http://www.putovnica.net/en/transport/p ... ovidba-lnp
Brutaka
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Brutaka » 03.03.2016 15:55

To już pewne. I tym roku (niestety) nie ma przeprawy promowej z Drvenika na Korculę :( :
http://www.chorwackie.pl/dalmacja/trans ... dkowa.html
kojacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 06.03.2016 17:34

W zasadzie też stoję przed podobnym dylematem: do tej pory pasował nam Nin (o czym już kiedyś tu pisałem, tylko chyba za dużo rakii do tego poszło, bo ciężko się to czyta ;)). Byliśmy też w Starigradzie. Czyli właśnie takie stosunkowo nieduże miejscowości.
Czytając tutejsze sugestie waham się nad Tučepi i ewentualnie czymś po drodze na południe.
Pozostaje tylko pytanie o nocleg-jeśli wybiorę się tam w okolicach 20 lipca to czy nie będzie problemu ze znalezieniem apartamentu (2 dorosłe +1) w miarę niedaleko morza? Przypuszczam, że nie powinno być większego problemu, ale zawsze jest jakaś taka niepewność..
W związku z tym, że to nie są duże miejscowości mam nadzieję mieć choć trochę luzu na plaży i wodzie. Poza tym zawsze można podjechać gdzieś kawałek dalej na jakąś małą plażę w zatoczce, czego raczej tam nie brakuje.
W zeszłym roku wstępnie planowałem Drašnice a później Nin, ale jak to z planami bywa-wyszedł najpierw Nin a później Starigrad :mrgreen:
Może i zatrzymalibyśmy się w Drašnicach? Kumpel mieszkając w Makarskiej właśnie tam jeździł na plażę-mniej ludzi.
Jak sądzicie?
Kastela
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kastela » 11.03.2016 07:40

Witajcie
a ja polecam Tucepi. Szczerze mówiąc mi Mskarska nie przypadła do gustu. Pojechaliśmy zobaczyć i juz wystarczy.
Bylismy w Cro 5 razy i do tej pory Tucepi wygrywa.
W sezonie sporo ludzi ale bez przesady, da się przejść promenadą i miejsce na plaży znaleźć (nawet dopiero o 11-ej) :)
Jest tam kilka sklepów typu Konzum, bankomat, piekarnie, dużo knajpek, jeszcze wiecej straganów, port, atrakcje wodne typu rowery, skutery itp.
wzdłuż plaży drzewa.
Oczywiście jak ktoś szuka spokojnej zacisznej miejscowości -to odpada.
Ja teraz szukam czegoś na wakacje i najlepiej w stylu Tucepi! :)
Pozdrawiam
Kastela
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kastela » 04.04.2016 13:43

JoannaMaxel napisał(a):A może popatrz sobie przez google maps na Tucepi :-) Wszystkie kryteria które podałaś - pasują :-)

Tucepi - tak zdecydowanie zgadzam się z tym zdaniem :D
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

Szukam fajnej miejscowości - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019