Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Split- Plitwice- co warto zobaczyć po drodze?

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mandinka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2015
Split- Plitwice- co warto zobaczyć po drodze?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mandinka » 28.07.2015 11:37

Cześć :)
Za dwa tygodnie jadę z mężem do Chorwacji, to jest nasz 1szy taki wypad, liczymy, że jeszcze wrócimy do tego miejsca, ale póki co chcemy się dobrze "zaszczepić". Lecimy do Splitu, nie będziemy mieć auta więc liczymy głównie na komunikację miejską i własne nogi. To, co bardzo chcemy zobaczyć to Jeziora Plitwickie i chcielibyśmy wybrać się tam najpierw ze Splitu, a w drodze powrotnej zwiedzać jeszcze miejsca, które napotkamy po drodze. Mamy tydzień czasu i chcemy dużo zobaczyć, nastawiamy się bardziej na aktywny wypoczynek, lubimy focić ;) i niekoniecznie leżeć na plaży cały dzień.
I w związku z tym moje pytanie kieruję do Was- co polecacie na drodze do Splitu z Parku w Plitwicach? Wiem, że Park Krka będzie do ogarnięcia, ale nie wiem, gdzie jeszcze można się zatrzymać i nacieszyć oko? Nie myślę tu o architekturze,a w dużej mierze o krajobrazie w ogólnym tego słowa znaczeniu, może są jakieś pomniki przyrody, itd.
Mam też pytanie o nocleg: czy uda się nam znaleźć jakąś kwaterę na jedną, dwie noce, w Plitwicach bez wcześniejszej rezerwacji, "na żywioł"? Może coś polecacie?
I jak wygląda sprawa z autobusami do Plitwic ze Splitu- czy z dworca autobusowego coś się nawinie? Może jest jakiś inny transport?
Mam nadzieję, że trafiłam z tym wątkiem w dobre miejsce :)
Dzięki i pozdrawiam z jesiennej Szkocji
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 28.07.2015 16:26

Cześć.

Koło Split twierdza Klis i Salona.

Pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2015 16:38

Mandinka napisał(a):Lecimy do Splitu, nie będziemy mieć auta więc liczymy głównie na komunikację miejską i własne nogi. To, co bardzo chcemy zobaczyć to Jeziora Plitwickie i chcielibyśmy wybrać się tam najpierw ze Splitu, a w drodze powrotnej zwiedzać jeszcze miejsca, które napotkamy po drodze.



Nie wiem, czy komunikacja miejska wie o waszych planach. :roll:
Ale na pewno się do nich nie dostosuje 8)
Do Plitwic nie jeżdżą autobusy miejskie.

Bez auta w Chorwacji jest jak bez ręki. :roll:

Autobusy "międzymiastowe" :wink:
ze Splitu do Plitwic:
http://www.ak-split.hr/DE/vozni.red/Voz ... azaka.aspx
Np. macie o 7 rano, 10.30 jest w Plitwicach
Praktycznie czas macie TYLKO na zwiedzanie parku i powrót do Splitu

Strona komunikacji miejskiej w Splicie:
http://www.promet-split.hr/

Bilety autobusowe w Chorwacji są bardzo drogie w porównaniu do Polski 8)
Mandinka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mandinka » 29.07.2015 09:09

Dziękuję Wam :)
Właśnie my nie zamierzamy od razu wracać do Splitu, chcemy przenocować w Plitwicach i zobaczymy, co dalej, więc autobus jest ok:)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2015 09:41

Park, a właściwie wejścia do niego, nie są w Plitwicach. Nocuje się w okolicznych miejscowościach, a do parku trzeba podjechać. Lub podejść. Razem ze zwiedzaniem i powrotem to całodniowa wycieczka.
Na autostop bym nie liczył. Może dogadacie się z gospodarzem?

Koło Plitwic macie Slunj. Warto tam zanocować i zwiedzić okolicę.
soap_bubble
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) soap_bubble » 29.07.2015 10:26

A rozważaliście wypożyczenie samochodu? Nam sie udało zarezerwować auto za 380 euro na 17 dni więc cena całkiem w porządku uważam :D
Mandinka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mandinka » 29.07.2015 11:58

właśnie rozważaliśmy, ale nie posiadamy karty kredytowej ani nie chcemy jej mieć- da radę się dogadać na kartę debetową już na miejscu z lotniska? to by ułatwiło nam życie z pewnością, problem tkwi w procedurach wypożyczalni
Mandinka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mandinka » 29.07.2015 12:05

soap_bubble a możesz powiedzieć coś więcej na temat waszego rezerwowanego autka?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 12:18

soap_bubble napisał(a):A rozważaliście wypożyczenie samochodu? Nam sie udało zarezerwować auto za 380 euro na 17 dni więc cena całkiem w porządku uważam :D


Samochód za 20 euro dziennie w Chorwacji?
Możesz podać jakieś blizsze szczegóły tego "udania"?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 29.07.2015 12:21

Były kiedys smarty za podobnie śmieszne pieniądze,tyle,ze na końcu rozliczano z dopłatą za kazdy przejechany km.
kazow
Croentuzjasta
Posty: 173
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kazow » 29.07.2015 12:28

wracajac do tematu

Do Plitwic ludzie przyjezdzaja zazwyczaj na jedna-dwie noce. Nocleg latwo znalezc ale samochod wskazany, po protu tam w okolicy sa wioski i ciezko chodzic od jednego do drugiego na piechote.

Proponowane tutaj Slunj jest w miare daleko od samego parku, bedzie trzeba dojechac. My znalezlismy kwatere jakies 2km od wejscia do parku, nazwy miejscowosci nie pamietam niestety. Mala uwaga, ceny sa rozne, na poczatku trafilismy do "ladnego" budynku z budka niby agencja turystyczna, oferta: 50 euro za 2ke. Obok byl juz normalny dom i pokoj za 20 euro (bez klimy niestety) ale jedna noc bylo ok.

a co do zwiedzania w okolicach Splitu - polecam Trogir, komunikacja autobusowa powinna byc a w sumie bardziej nam sie podobal niz sam Split
soap_bubble
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) soap_bubble » 29.07.2015 12:33

Ja wiem że to podejrzanie tanio :lol: ale wypożyczalnia ma dobre opinie np. na Tripadvisorze - NOVA Rent-a-Car (nie mogę umieścić linka bom świerzak jeszcze :wink: )
Szukałam długo, bo w innych, dużych firmach, cena za te 17 dni za taką samą klasę nie schodziła poniżej 700 euro.
Jest to małe autko, klasy A, większego nam nie potrzeba bo jedziemy tylko w dwójkę.
Nie ma limitu kilometrów, jedynie excess (700 euro chyba) ale ja mam ubezpieczenie roczne na takie przypadki.

Mandinka, nie wiem, czy da sie wypożyczyć z kartą debetową, musiałabyś sprawdzić bezpośrednio w wypożyczalni. Oni z pewnością chcą zablokować jakąs sumę na wypadek wypadku :wink: , nie wiem czy da się to zrobić na debetowej?
Natomiast doczytałam na mojej polisie, że można płacić gotówką, to też może być dla Was jakieś rozwiązanie.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 29.07.2015 12:40

soap_bubble napisał(a):Nam sie udało zarezerwować auto za 380 euro na 17 dni więc cena całkiem w porządku uważam :D

8O Szok ........

Z mojej relacji z Korculi 2014 czerwiec.

maniust napisał(a):No nic idziemy szukać dalej , jeden "Rent" , drugi "Rent", trzeci "Rent" , czwarty "Rent" i "scenki" nam normalnie opadają , najtaniej co jest to jakiś matiz za 53 ojro + 7 ojro za atocasko , tragedia cenowa , chyba im się doopach poprzewracało !!! 8O 8O


To że na wyspach drożej to wiem , ale .... aż taka różnica...... 8O
soap_bubble
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 28.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) soap_bubble » 29.07.2015 14:03

Maniust, powiem Ci że mi też mina zrzedła gdy zaczęłam szukać auta w necie. Rozbestwiona niskimi cenami na Wyspach Kanaryjskich, Hiszpanii czy nawet Portugalii, byłam zaszokowana ile sobie liczą w Chorwacji. Bilety lotnicze już zarezerwowane, no nie będziemy rezygnować z wyjazdu z powodu cen aut!
No i po kilku dniach kopania znalazłam NOVA, sprawdziłam opinie, zarezerwowałam... Teraz trzymam kciuki żeby wszystko dobrze poszło :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 29.07.2015 15:27

kazow napisał(a):Proponowane tutaj Slunj jest w miare daleko od samego parku ...

Trogir też ;)

Przecież nie proponuję im tam noclegu i zwiedzania Plitvic, tylko jako atrakcję dodatkową - nocleg ze zwiedzaniem okolicy. Rastaoke tez jest sympatyczne na spędzenie tam dnia lub dwóch.
Natomiast blisko są też jaskinie, tylko blisko, to znaczy samochodem. Autobus tam chyba nie jeździ ale kto wie? Ciężko sprawdzać środki lokomocji, z których się nie będzie korzystało.
Boracevo Spilje. W okolicy mieszkają ludzie, więc może i mają jakąś komunikację.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Split- Plitwice- co warto zobaczyć po drodze?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone