Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

snurkowanie (hvar,split,korcula)

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
undercoverbrother
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.05.2003
snurkowanie (hvar,split,korcula)

Nieprzeczytany postnapisał(a) undercoverbrother » 14.07.2003 17:45

To juz pewnie setne pytanie tego rodzaju.......
gdzie mozna sobie posnurkowac w oklicah hvar,split,korcula??
tzn. na co sie zdecydowac z tych trzech miejsc pod wzgledem surkowania z ABC (rozpadliny, fauna, flora pseudo rafa itp. itd)
niestetu nie dysponuje samochodem i spedze pewnie z pol pobytu na jakims campingu, wiec chcialbym cos zobaczyc pod woda..
gdzie sie udac
moze ktos ma jakies sugestie????
pozrd.
undercoverbother
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 14.07.2003 18:10

Jeśli chodzi o nurkowanie na Korculi lub w oklicach Splitu nic specjalnego oczywiście dla tych co już coś w życiu widzieli. Z miejsc które wymieniasz najładniejsze widoki są na Hwarze miejscowośc Jagodna Milna i Vrboska.Żeby zobaczyć cos ciekawego w wodzie należy szukać miejsc z wybrzeżem skalistym, półkami skalnymi tam gdzie są kamyczki widoki są marne. W niektórych centrach nurkowych może skorzystac z nurkowania zapoznawczego nie posiadając certyfikatu z butlą ( pełny ekwpunek= koszt ok 200 KN). Na ośrodku Bon Repos w mieście Korculi szkołę nurkową prowadzi Anglik bardzo sympatyczny człowiek zresztą wiele centr nurkowych wprowadzilo tą usługę w Podgorze k/Makarskiej Oleg Chorwat bardzo profesjonalnie prowadzi centrum nurkowe i jest bardzo miły. Nurkujesz wtedy normalnie ze sprzętem tylko nie z łodzi
Grazka :hut:
undercoverbrother
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 20.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) undercoverbrother » 14.07.2003 20:52

dzieki za odpowiedz......
a wiec skaliste wybrzeze
moze troche wiecej..
jade 25 lipca i jeszce nie wiem gdzie sie zatrzymam, glownym wyzanacznikiem miejsca do zatrzymania jest wlasnie snurkowanie...czyli
plaze skaliste?wiem ze beda to oklice splitu choc niekonieczneie...

moze ktos zna jeszce jakies raje "snurkowe" w chorwacji...

dwa lata temu snurkowalem na Istrii(Umag) i bylo calkiem ciekawie,
rozpadliny, rybki, roslinki kraby... czy na poludniu tez mozna liczyc na takie widoki???
co do jagodna mila to wiem ze jest tam caping dla naturystow, czy jest tez jakis zwykly??
grazka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 436
Dołączył(a): 05.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) grazka » 14.07.2003 21:24

Fajnych miejsc do nurkowanie nie znajdziesz w miejscowościach turystycznie skomercjonowanych pisałam o tym w oscie
forum/viewtopic.php?t=2547&highlight=
Co do Jagodnej jest tam kamp ale przede wszystkim dla nurkujących piękne widoki w 2000 r nie widziałam tam naturystów to samo w Milnej nurkowałam też w Umagu przyznaję miło to wspominam. Po prostu nurkuj na dzikich plażach a nie w ośrodkach turystycznych. A może kurs nurkowy wraz z otrzymaniem certyfikatu 5 godz pod wodą ze sprzetem czas trwania od 3 do 5 dni koszt 250 Euro w Polsce średnio 800 zł z czego pod wodą jesteś 45 minut do 60 przez okres całego kursu, wodzie w któej zobaczysz raka , satary samochód itp. Mam porównanie bo jeden syn robil w Polsce a drugi w Chorwacji :!: WARTO
Grazka :hut:

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone