Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie i snurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
myfoonia
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 1
Dołączył(a): 06.08.2013
Nurkowanie i snurkowanie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) myfoonia » 06.08.2013 19:36

Witam,

w pierwsze 2 tygodnie września wybieramy się do Chorwacji. Nie mamy jeszcze sprecyzowanego miejsca pobytu. Na razie orientujemy się co warto zobaczyć i pod tym względem będziemy ustalać trasę pobytu. Powiedzcie mi gdzie można posnurkować oraz ponurkować w Cro? Byliśmy rok temu w Egipcie i strasznie nam się nurkowanie spodobało. Tyle, że oczywiście z wyszkolonym nurkiem gdyż my upoważnień ani sprzętu nie posiadamy. Są miejsca gdzie można wykupić taką wycieczkę? Proszę o pomoc.
Summit
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 31.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Summit » 06.08.2013 23:49

napisz lub dzwon do FunDiveClub, powinni cos doradzic. Znajomi byli zadowolenia zarowno z nurkowania jak i kwater.

pzdr
Kambr
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 16.09.2014
snurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kambr » 23.09.2014 21:09

Witam!
Dopiero wróciłam z CRO, a już planuję wakacje na przyszły rok. Będzie to piąty wyjazd do Chorwacji, na której punkcie kompletnie oszalałam.
Od dwóch lat jesteśmy fanami snurkowania.W ubiegłym roku penetrowaliśmy okolice Zavalaticy na Korculi, a w tym Vrboskiej na Hvarze. Oba miejsca, chociaż kompletnie inne, były fantastyczne.
Szukam czegoś podobnego na wrzesień przyszłego roku. Wstępnie wytypowałam 3 wyspy: Brac, Pag i Rab.
I chciałam prosić o opinię, którą z nich polecacie snurkowcom i jaka miejscowość ma dużo skalistych, w miarę ustronnych zatoczek.
Z góry dziękuję.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005
Re: snurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 23.09.2014 21:55

Rab jest dość wysoko a więc może być ciężko o ciekawe dno , ja dobrze wspominam Np. Hvar :) fajne zatoczki itp a jeśli ktoś ma ponton np. z silnikiem to już całkiem bajerka :)
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: snurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 24.09.2014 10:30

witaj w klubie :wink:
W tym roku (przez prawie 3 tyg) zdaje się ani razu nie pływałem w Adriatyku bez maski, fajki i płetw :lol:

z tym, że po za oglądaniem, lubię zbierać muszelki, skorupki itp.
ze 4 słoiki w tym roku przywiozłem :lol:
Kambr
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 16.09.2014
Re: snurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kambr » 24.09.2014 12:09

no_fear napisał(a):witaj w klubie :wink:
W tym roku (przez prawie 3 tyg) zdaje się ani razu nie pływałem w Adriatyku bez maski, fajki i płetw :lol:

z tym, że po za oglądaniem, lubię zbierać muszelki, skorupki itp.
ze 4 słoiki w tym roku przywiozłem :lol:


He, też jestem zbieracz:), my targalismy w pojemnikach po masle i serze:)

Wiem, że Hvar jest ekstra, bo przez pierwsze 2 tyg., września tam szalałam.
Niby obok, a w tamtym roku na Korculi "podwodny" świat był całkiem inny, bardziej kolorowy. W tym roku dopiero 3 dnia zaczęłam dostrzegać rozgwiazdy, które kompletnie wtapiały sie w tło (oczywiście łowy sa bezkrwawe i wszystko wraca do morza :)).

Również nie pływam bez "sprzętu" dlatego nie szukam miejsc do plażowania, wystarczy kawałek skałki. Liczę, że podrzucicie mi pomysł na nowe miejsce. Wolałabym wyspy, ale jak plecacie coś ekstra na lądzie, to przemyślę.
Ze swojej strony moge rekomendować Zavalaticę, ale Żitną, miałam kwaterę z bezposrednim zejściem do morza, tam nie było nikogo i morskie życie kwitło. A na Hvarze Vrboską, ale też nie od strony miasteczka, tylko mała zatoczka spory kawałek za kampingiem nudystów. Niestety dopiero 2 lata temu odkryłam uriki snurkowania, więc pierwsze 2 wyjazdy przegapiłam:(
A to część z cudów, które widziałam:)
Załączniki:
P9080547.JPG
P9060443.JPG
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009
Re: snurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 02.10.2014 09:47

no_fear napisał(a):...ze 4 słoiki w tym roku przywiozłem :lol:

część tegorocznych podwodnych znalezisk :wink:
mini.jpg


nie mam już co z tym robić w domu :lol:
Kambr
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 16.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kambr » 03.10.2014 06:59

A skąd takie "łupy"?, też chętnie tam posnurkuję. W okolicach Vrboski i Zavalaticy, podwodny świat był super, ale do zbierania niestety niewiele.
no_fear
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 124
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) no_fear » 03.10.2014 12:26

Kambr napisał(a):A skąd takie "łupy"?, też chętnie tam posnurkuję. W okolicach Vrboski i Zavalaticy, podwodny świat był super, ale do zbierania niestety niewiele.

Najwięcej Lumbarda (na Korčuli), trochę Primošten, Tučepi i inne miejsca :wink:

Co ciekawe w ubiegłym roku bardzo mało muszelek a sporo skorupek po jeżowcach...w tym na odwrót 8)
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 23.03.2015 22:35

Kurcze, ja od kilkunastu już lat nie mogę posnurkować :(
2 m pod wodę i ból uszu :( Ma ktoś podobny problem? Snurkuje ktoś w korkach? Kiedyś nakupowałem tego trochę ale brak mi odwagi zanurzyć się głębiej niż 0,5 m :)
Lechu67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 471
Dołączył(a): 02.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechu67 » 06.04.2015 12:28

To normalne zjawisko i dotyczy wszystkich. Musisz poprostu wyrównać ciśnienie w uszach względem otoczenia (w tym wypadku woda). Jak zanurzasz się ciśnienei wody rośnie, a wewnętrzne nie i jest nacisk na błonę bębenkową ucha powodując ból. Nurkując coraz głębiej musisz wyrównywać co 2-3 m . Na początku mogą być małe trudności, ale szybko dochodzi się do wprawy. Poniżej masz kilka linków z objaśnieniem co to jest i metodami wyrównywania ciśnienia - poczytaj :
http://www.dive-away.pl/g/nurkowanie__p ... _cisnienia
http://www.spearfishing.pl/forum/viewtopic.php?t=1494
http://forum-nuras.com/printview.php?t= ... 6d615d7c39
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
okolice Vodice - snurkowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2016 14:06

Na które plaże polecacie się udać, aby posnurkować? (Planujemy nocleg w Srima - I tydz. września)
Zależy mi na ciekawym życiu podwodnym.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: okolice Vodice - snurokowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 20.08.2016 16:01

nie ma takiego w Vodicach,ogólna bieda ze snurkowaniem w Vodicach,chyba będziesz musiał do Tribunj jeżdżić.
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006
Re: okolice Vodice - snurokowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 20.08.2016 21:35

Bez przesady.
Wszędzie się da

=====================
http://spearo.republika.pl
Obrazek
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: okolice Vodice - snurokowanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 21.08.2016 09:05

Spearo napisał(a):Bez przesady.
Wszędzie się da

=====================
http://spearo.republika.pl
Obrazek


Nie chodziło mi o to że się nie da :D tylko że tego życia podwodnego nie ma
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone