Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie i snurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2016 09:43

Domyślam się, że Vodice to nie najlepsze miejsce na snurkowanie, dlatego szukam miejsca w okolicy. W Tribunj to dokładnie w które miejsce warto się udać?
Okolica to dla mnie do 20/30 km w jedną stronę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.08.2016 13:50

Tribunj, plaża Zamalin.
Ale nie nastawiaj się na super snurkowanie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.08.2016 15:16

Janusz Bajcer napisał(a):Tribunj, plaża Zamalin.
Ale nie nastawiaj się na super snurkowanie.

Ją sobie już zaznaczyłam, ale bardziej jako plażowanie. Może jeszcze ktoś coś zaproponuje?
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 22.08.2016 15:07

Ciekawe miejsca do snurkowania w okolicy makarskiej ktoś cos? Zależało by mi na tym aby w miare szybko dało się tam dojść na piechote :D. Godzina marszu max. Dzięki
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 27.08.2016 21:22

Poszukales troche na forum? Pierwsze z brzegu:
nurkowanie-z-rurka-w-okolicach-makarskiej-t29722.html

Z zasady forumowicze gardza pojsciem na latwizne, wiec zadaj sobie trudu i probuj przyjsc z konkretami, a Ci oblatani bardziej to docenia...

Ogolnie szukaj mniej zaludnionych, dzikich miejsc, choc moge sie okazac bardziej niebezpiecznie. Reszte wybadasz uksztaltowaniu dna, gdzie wiecej skalek, nieregularne zejscia itp. to i podwodny swiat ciekawszy.
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 28.08.2016 12:33

crk64 napisał(a):Poszukales troche na forum? Pierwsze z brzegu:
nurkowanie-z-rurka-w-okolicach-makarskiej-t29722.html

Z zasady forumowicze gardza pojsciem na latwizne, wiec zadaj sobie trudu i probuj przyjsc z konkretami, a Ci oblatani bardziej to docenia...

Ogolnie szukaj mniej zaludnionych, dzikich miejsc, choc moge sie okazac bardziej niebezpiecznie. Reszte wybadasz uksztaltowaniu dna, gdzie wiecej skalek, nieregularne zejscia itp. to i podwodny swiat ciekawszy.


Dobra odpowiedź.
Popieram :D

=====================
http://spearo.republika.pl

Obrazek
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 28.08.2016 19:40

Ja jestem na campie Zaton, niedaleko NIN i również szukam jakieś plaży do snurkowania w okolicy. Najlepiej gdyby nie była całkiem dzika, bo będę z całą rodziną. Możecie coś polecić?
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 31.08.2016 16:09

Zapytam inaczej. Swoją przygodę ze snurkowaniem dopiero zaczynam. Pytanie gdzie w okolicy Zadru, do max 2h jazdy samochodem mogę zobaczyć cos więcej, niż tylko pare przezroczystych rybek?
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 01.09.2016 05:48

Az cisnie sie na usta, jesli do 200 km to do Splitu. Dalej przesiadka na samolot i kierunek, nie wiem, Hurghada...?

Tak powaznie, czy szukales informacji na forum? Sadze, ze nie ma tu osoby, ktora przeczesala by 200km dna, a i szczegolnych rekomendacji tutaj nie widzialem. Kieruj sie przyjeta tu zasada - im dalej od cywilizacji, tym ciekawiej pod woda... Ew. pytaj miejscowych, albo dopadnij jakiegos freak'a z maska...
markx
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 02.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) markx » 02.09.2016 11:51

Zauważyłem, że strasznie nerwowe to forum. Tak szukałem i jak sam napisałeś "szczególnych rekomendacji nie było". Wiec chyba mogę zapytać? No chyba, że to forum to koło wzajemnej adoracji....
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 03.09.2016 21:11

Nerwowo to ty podszedles do tematu, calkiem niepotrzebnie, bo Ci oblatani z forum sa tutaj dla Ciebie, a nie odwrotnie...
Podobnie jak ty, bedac nowicjuszem w Chorwacji, przez kolejne dni bede borykal sie z tozsamym problemem. Dzisiaj na prawej plazy Baska Voda czesalem dno w poszukiwaniu czegos ciekawszego poza glaskaniem jezowcow - z mizernym skutkiem. Do tego jeszcze posialem przyciemniane okulary, ktore mialy dla mnie wartosc sentymentalna :(. Jednak po dluzszej obserwacji podtrzymuje wszechobecna opinie, ze najciekawiej tam gdzie w przesadnej ilosci nie dociera cywilizacja i takie miejsca sam szybko dostrzezesz. Niebawem wyrusze rowniez poza miasto, zeby moc odniesc sie do propozycji z Hurgarda, ktora podalem powyzej... Dam znac, pozdrowki
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 03.09.2016 22:14

Z Baški masz dość blisko do skalistej plaży pomiędzy Krvavicą i Makarską. Jeśli zdecydujesz się na wypad to auto możesz zostawić na kempingu w Krvavicy i przejść pieszo brzegim w stronę Makarskiej. W wodzie szukaj pod skałami przy brzegu są tam kraby, małe skorpeny, mątwy, strzępiele pisarze. W toni trafiają się także belonki. Pod rumowiskiem kamieni na dnie można spotkać ośmiornice choć ciężko je wypatrzeć. Poza tym rozgwiazdy, zarówno te duże kolczaste jak i trochę głębiej te czerwone. Dwa lata temu widziałem tam także wielką mantę i dość dużego ugora. Pływają też chromisy, cefale, salpy. Na skałach szukaj omułków, ostryg, ukwiałów oraz wszelkich porostów.
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 09.09.2016 23:40

Po kilku wojażach musze stwierdzić, ze rzeczywiście najciekawiej jest tam, gdzie w przesadnej ilości nie dociera cywilizacja, ale i uksztaltowanie terenu pozwoli na rozwój zycia pod woda - kamienie, ostre zejścia etc... I tak na lewym cyplu w Makarskiej spotkałem cala game rybek roznej masci i wielkości, 3 dorodne kraby, i miniaturke raka pustelnika... W pochmurny dzień dotarłem do polecanej plazy Nugal, gdzie o dziwo golasy opalaly się w cieniu, to przy klifie tez znajdziesz sporo większych rybek i trochę podwodnej roslinnosci. Tak poza tym, to chyba trzeba by zejść dużo nizej, aczkolwiek do tych 15m co najwyżej pozbierasz muszelki.
pawelzet
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 09.06.2017
Szybenik - miejsca do snurkowania

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelzet » 09.06.2017 20:33

Na wstępie witam wszystkich forumowiczów.
W piątek za tydzień wyjeżdżam do Campingu Solaris niedaleko Szybenika.
Czy może znacie w okolicy jakieś miejsca do snurkowania, bo z tego co widzę na mapach to na kempingu tylko zwykłe plaże.
Pytam gdyż mam zamiar kupić maskę pełnometrażową w decatlonie, ale nie wiem czy się w tej okolicy przyda.

Pozdrawiam
Paweł
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 10.06.2017 19:57

Cze!
Kup pełnotwarzową będzie Ci łatwiej... :wink:
pozdro
fly
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone