Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w CRO

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.03.2016 14:51

Rysio napisał(a):
piotrulex napisał(a):Ja jednak kuszą nie chcę robić zbędnych sensacji na skraju plaży, mała jakoś tak mniej groźnie wygląda


Dla mnie obojętne. Wrzucę raz na dno gumjaka a wciągać będę tam gdzie ludzi nie ma. Bałbym się strzelać tam gdzie ludzie plażują / pływają. Poza tym po wykupieniu pozwolenia, (co roku to robię), poluję na legalu więc czego się obawiać.

piotrulex napisał(a):cudem będzie nie trafić jakiejś z kotłujących się 20tu ryb metr podemną :)

Sportem może też bym tego nie nazwał. Dla mnie to zdobywanie jedzenia i fascynujące dodatkowe zajęcie w przerwie miedzy plażowaniem


Trochę inaczej do tego podchodzę. Dla mnie to właśnie bardziej sport niż zdobywanie jedzenia :wink: Za cenę kuszy to w Novalisie kupię ryb na kilka urlopów, więc interes marny, natomiast ustrzelenie czegoś większego to i satysfakcja większa i zaczyna być to sportem. Wcześniej bawiłem się właśnie krótkim pneumatem, ale efekty bardzo marne. Tak jak piszesz można zdziesiątkować drobnicę metr od siebie, ale o czymś większym zapomnij.


Nie pisałem o obawach lecz o zbędnej sensacji. Facet idący plażą pełna ludzi z kuszą i groźnym grotem jak zauważyłem właśnie takową wzbudza. Nie pływam tam gdzie są ludzie. Wchodzę na skraju plaży skałkami do wody i jak szukam celu to w zasięgu kilkudziesięciu metrów nie mam nikogo. Wychodzić i tak muszę plażą gdyż innej opcji nie ma, skały sa zdecydowanie za strome :)

Nie wiem ile kosztowała Twoja kusza, za swoja dałem chyba z 2,5 stówki. Nie bardzo wiem ile kosztują ryby na targu gdyż nie kupujemy ale zdecydowanie podczas jednego urlopu moja kusza się zwróciła porównując z cenami knajpowymi. Dla mnie upolowanie rybki średnio 0,5kg to już wystarczający powód do radości. Kilka takich strzałów i naprawdę jest co smażyć :)

Używałem takiej najkrótszej więc pewnie 50-tki

http://www.decathlon.pl/kusza-mundial-s ... 32045.html
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 23.03.2016 15:44

Kupiłem taką.Mam jeszcze Cressi SL 40 ale średnio to na Jadranie się sprawdza o czym wcześniej pisałem. Korci mnie Mamba Maorisuba 110 ale niedostępna u nas a w zasadzie to w ogóle :roll:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 13.05.2016 09:23

piotrulex napisał(a):
Używałem takiej najkrótszej więc pewnie 50-tki

http://www.decathlon.pl/kusza-mundial-s ... 32045.html


Szukam, szukam, szukam

Jak znajduje coś co było by moim marzeniem to cena mnie odpycha. Szkoda mi wydawać z 3 razy wiecej od tego z linku na coś co będę używał przez 10 dni w roku

Pewnie w tym roku pojawi się nowy, też najkrótszy Beuchat Mundial za 240 ...

Na alledrogo znalazłem z 2 ręki nie używaną za 150zł ale 75-kę i się lekko zastanawiam
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 26.06.2016 18:24

piotrulex napisał(a):
piotrulex napisał(a):
Używałem takiej najkrótszej więc pewnie 50-tki

http://www.decathlon.pl/kusza-mundial-s ... 32045.html


...

Pewnie w tym roku pojawi się nowy, też najkrótszy Beuchat Mundial za 240 ...


No i stało się, zamówiona i zapłacona, za kilka dni do odbioru w sklepie. Za niecałe 3 tygodnie mam nadzieję już efekty będą skwierczały na patelni :)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 05.07.2016 16:59

Czy ktoś juz jakieś połowy w tym roku robił?

Ja też będę próbował 75cm z decathlonu mam nadzieje ze połowy będą owocne :P

A jak wygląda transport na granicy celnicy się czepiają kuszy jak by była jakaś rewizja?

Trzeba mieć jakiś papier? Czy ktoś juz miał jakieś doświadczenie?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2016 21:38

ufokking napisał(a):Trzeba mieć jakiś papier? Czy ktoś juz miał jakieś doświadczenie?

Musisz na 100 % mieć pozwolenie
polowanie-z-kusza-t38687.html
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 05.07.2016 22:42

Janusz Bajcer napisał(a):
ufokking napisał(a):Trzeba mieć jakiś papier? Czy ktoś juz miał jakieś doświadczenie?

Musisz na 100 % mieć pozwolenie
polowanie-z-kusza-t38687.html


Tak ten temat znam, mam na myśli granice i kontrole które teraz mogą się nasilić. Pozwolenie trzeba wykupić na miejscu mi chodzi o granice
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.07.2016 22:50

Jak jest na granicach - nie wiem, zrozumiałem, że pytasz o "papier" na połowy kuszą.

Coś o kuszach >>> http://nurkowapolska.pl/220,Kusza-dla-r ... owami.html
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.07.2016 18:01

ufokking napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
ufokking napisał(a):Trzeba mieć jakiś papier? Czy ktoś juz miał jakieś doświadczenie?

Musisz na 100 % mieć pozwolenie
polowanie-z-kusza-t38687.html


Tak ten temat znam, mam na myśli granice i kontrole które teraz mogą się nasilić. Pozwolenie trzeba wykupić na miejscu mi chodzi o granice


Pozwolenie dokładnie takie samo jak na scyzoryk, sztućce czy konkretny nóż kuchenny ;)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 06.07.2016 18:12

:D ok :lol:
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 15.07.2016 19:51

no i jak tam po połowy, jakie sztuki , na jakiej głebokości i jakieś swoje spostrzeżenia
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 22.07.2016 18:47

szczaw napisał(a):no i jak tam po połowy, jakie sztuki , na jakiej głebokości i jakieś swoje spostrzeżenia


Nikt się nie pochwali? Jakieś sugestie nowe doświadczenia
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 22.07.2016 18:56

ufokking napisał(a):
szczaw napisał(a):no i jak tam po połowy, jakie sztuki , na jakiej głebokości i jakieś swoje spostrzeżenia


Nikt się nie pochwali? Jakieś sugestie nowe doświadczenia


Przyłączam się do pytania

:)
https://polakpotrafi.pl/projekt/pierwszy-polski-praktyczny-przewodnik-po-spearfishingu
---------------------------------------------
http://spearo.republika.pl
Obrazek
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 22.07.2016 19:19

do wyjazdu zostało nam jeszcze tydzień , ale widząc po postach moich przedmówców , dochodzę do wniosku że dobrze że nie kupiłem kuszy i osprzętu bo chyba nici z wielkich połowów, rozumiem ze jakby były zaraz by nam się tu pochwalono ale nie poddawajcie się ,zawsze może być gorzej.Pozdrawiam
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008
Re: Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w C

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 22.07.2016 19:39

szczaw napisał(a):do wyjazdu zostało nam jeszcze tydzień , ale widząc po postach moich przedmówców , dochodzę do wniosku że dobrze że nie kupiłem kuszy i osprzętu bo chyba nici z wielkich połowów, rozumiem ze jakby były zaraz by nam się tu pochwalono ale nie poddawajcie się ,zawsze może być gorzej.Pozdrawiam



Pewnie siedzą w wodzie i polują :P jak wrócą będą pisać. Ja w drugiej połowie sierpnia jadę i nie żałuje ze kupiłem sprzęt na pewno się nie zmarnuje :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nurkowanie z kuszą, kusza pneumatyczna, kusza gumowa w CRO - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone