Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Polowanie z kuszą

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
harnas23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.02.2012
Polowanie z kuszą

Nieprzeczytany postnapisał(a) harnas23 » 14.08.2012 21:17

Witam.
Mam pytanie dotyczące polowania z kuszą pneumatyczną. Czy wystarczy do tego licencja "Licenses for recreational fisheries at sea" kupiona ze strony http://www.mps.hr/ribarstvo/default.aspx?id=71 ?
Trzeba kupować coś jeszcze? Szukałem trochę w internecie, ale nie mogę znaleźć jednoznacznej odpowiedzi.

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 16.08.2012 18:11

Tak to pozwolenie wistarczy, najlepiej skopiowac dowud, zapisac na nim numer pozwolenia i to dobrze zaklejic
harnas23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) harnas23 » 16.08.2012 20:54

Dzięki za odpowiedź.

Ponieważ w kilku miejscach znalazłem różne odpowiedzi na moje pytanie, napisałem do chorwackiego departamentu rybołówstwa (strona http://www.mps.hr, tam gdzie można kupić licencje na łowienie ryb). Pytałem też jak wygląda sprawa z łapaniem krabów i ośmiornic.
Długo nie odpowiadali, aż w końcu:

Dear Sear,

License for recreational fisheries at sea is not valid for spearfishing.(With recreational license you can hunt fish and other marine organisms). If You want to buy sport fisheries license (spearfishing license) You have to contact Croatian Federation of sport fishing on sea, in Rijeka. They will surely help You to get a spearfishing license.
The following are the contact details:

Croatian Federation of sport fishing on sea
Matije Gupca 2A
51000 Rijeka, Croatia
tel: +385 51212196
web: http://www.hssrm.hr
e-mail: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Best regards,
Petar Krznarić
The Directorate of Fisheries

Konkluzja: Na łowienie z kuszą potrzebne jest inne pozwolenie. Skontaktowałem się dzisiaj z Croatian Federation of sport fishing on sea. Jak mi odpiszą to dam znać co i jak.
Pozdrawiam.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 18.08.2012 13:04

No cusz przepraszam ze ciebie i innich wprowadzile w bland ale mni wistarczy te poprzednie pozwolenie, a ministarstvu trzeba wierzic. Pozdrawiam Leon
harnas23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) harnas23 » 20.08.2012 21:32

Drogi Leonie. Nie było moim celem jakiekolwiek ujmowanie Twojej osobie.
Po prostu wokół połowu ryb i strzelania z kuszy jest tyle niejasności, że postanowiłem je uporządkować przed moim pierwszym wyjazdem do Chorwacji.
Pozdrawiam:):):)
harnas23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) harnas23 » 20.08.2012 21:32

A i jeszcze jedno. Mam już część info o licencji na kuszę. Jak będę miał wszystko to napiszę.
harnas23
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 05.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) harnas23 » 22.08.2012 21:37

Ok Kończę temat z mojej strony.

Dear Sirs
Price for fishing licenses are

1 DAY 60,00 KN

3 DAYS 150,00 KN

7 DAYS 300,00 KN

30 DAYS 700,00 KN

If you are not member of Italian fishing federation you have to buy Croatian
federation membership card 50,00 kn and it is valid till 31.12.2012.

If you are interested you can send us copy of your passport and we will
send you information for money transfer

Best regards

Tijana Juretić

www.hssrm.hr

Ceny takie same jak za łowienie wędką. Tylko licencja inna. Pierwsza jest "rekreacyjna" a druga "sportowa"
Poza tym trzeba opłacić składkę - 50KN.

Ja już mam i jedną i drugą na 10 dni.
Pozdrawiam.
Spearo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 231
Dołączył(a): 18.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Spearo » 03.09.2012 14:32

Niepotrzebne zamieszanie bo nic się w przepisach nie zmieniło.Jak napisał Leon jemu starcza to co ma,mnie też.




http://spearo.republika.pl
Obrazek
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 03.10.2012 10:52

Dobre miejsce Tisno, zatoka Lovišće ostatnio tam kilka 0.7-1 kg dorad upolowale
fxd
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 05.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fxd » 13.06.2017 08:27

Witam,
A ja mam pytanie ... .. :

Wędkowanie z speargun nie jest dozwolony z licencją rybołówstwa rekreacyjnego. - (na szybko tlumaczenie) wiec lowimy sobie rybki .... z brzegu i z lodzi . .??? Tutaj ponizej jest cennik ...

Teraz nastepna tabelka :

Rybołówstwo rekreacyjne dla tuńczyka (Thunnus thynnus), miecznika (Xiphias gladius) i marlin śródziemnomorski (belone Tetrapturus) licencyjnej......

Wiec jesli bede plywal po morzu w trollingu .. . to licencja na tunczyka .. . czy jak . .ale ja nie chce lapac unczyka ( hahaha pewnie ze chce tylko nie chce placic za licencje takiej kasy) Nastawiam sie na inne ryby . . lecz jak sie trafi i nie bede mial wykupionej licencji to "catch and release". wiec styknie mi licencja tansza..?
Jak to jest rozpatrywane ..??

Sorry ze pytaniew tym temacie .. . ( polowanie z kusza)
Segitarius
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 26.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Segitarius » 07.01.2018 21:10

Niech mnie ktoś proszę oświeci. Kupując pozwolenie na połów ryb kuszą (sportowe jeśli dobrze zrozumiałem nieco zagmatwany temat + składka 50KN), muszę określić region połowów. Czy to oznacza, że jeżeli planuję pozwiedzać przez 3 tygodnie różne zakątki wybrzeża, wyspy etc. to co chwila muszę wykupować nowe pozwolenie na nowy region ??
Załączniki:
strefa1.jpg
Strefy.jpg
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 07.01.2018 21:34

Zaznaczasz region tylko do celów statystycznych, polować możesz wszędzie gdzie jest to dozwolone (100m od plaż, obiektów wojskowych, akwakultur, portów itd. zakaz w parkach narodowych, rzekach i u ujścia rzek). Składka 50KN oznaczająca przynależność do chorwackiego klubu łowców podwodnych "na morzu" jest konieczna abyś mógł wykupić w kolejnym kroku zezwolenie (podajesz tam numer legitymacji jaki otrzymasz w mailu). Możesz spróbować podać swój numer legitymacji SSP ale nie wiem jak będzie przy ewentualnej kontroli, bo wymagają żeby była to legitymacja stowarzyszenia łowców "morskich".
W.W.
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 10.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) W.W. » 15.02.2018 17:28

No właśnie nie!
Do celów statystycznych są poniższe dane formularza, typu adres, kraj itp.
Pozwolenie obejmuje konkretny obszar i poza nim nie jest ważne. Taka odpowiedź uzyskałem dwa lata temu, planując rejs łowców po wybrzeżu Chorwackim. Na każdy z zaznaczanych akwenów należy kupić oddzielną licencję.
Teraz jestem w trakcie załatwiania pozwolenia na jedna wyspę, w oku której wyznaczona aż 4 akweny.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 15.02.2018 18:15

Strefa połowów jest wyłącznie do celów statystycznych, ale jak ktoś chce to może kupić kilka pozwoleń, Kto bogatemu zabroni?
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 15.02.2018 22:29

W.W. napisał(a):No właśnie nie!
Do celów statystycznych są poniższe dane formularza, typu adres, kraj itp.
Pozwolenie obejmuje konkretny obszar i poza nim nie jest ważne. Taka odpowiedź uzyskałem dwa lata temu, planując rejs łowców po wybrzeżu Chorwackim. Na każdy z zaznaczanych akwenów należy kupić oddzielną licencję.
Teraz jestem w trakcie załatwiania pozwolenia na jedna wyspę, w oku której wyznaczona aż 4 akweny.


Nie chcę się z Tobą sprzeczać... Kilka lat temu pisałem do http://www.ribarstvo.mps.hr i odpowiedzieli ze zezwolenie dotyczy całego morza poza obszarami gdzie łowiectwo jest zabronione lub wymagane są dodatkowe zezwolenia. Niestety nie zachowałem tego maila.

http://sportskiribolov.hr/more/ribolov/zakonik-o-ribolovu-na-moru/

Područja nacionalnih parkova (Brijuni, Kornati, Krka i Mljet), posebnih i strogih rezervata nisu ribolovno more te je ribolov u njima ribolov uređen pravilnicima o unutrašnjem redu ustanova koje upravljaju tim područjima. Kod kupnje dozvole elektronskim putem (web shop) kupac vrši odabir ribolovne zone ovisno o području ribolovnog mora RH u kojem namjerava pretežno obavljati ribolov. Odabir ribolovne pod zone isključivo služi u statističke svrhe, a kupljena dozvola vrijedi za cijelo ribolovno more Republike Hrvatske.
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone