Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie i snurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brat3k
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 23.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) brat3k » 06.02.2019 10:47

faraon28 napisał(a):witam
jestem nowicjuszem, nigdy nie nurkowałem a chciałem spróbować, jade w tym roku na wyspe Ciovo i chciałbym nurkować, znalazłem tam taką firme która zabiera ludzi na nurkowanie, czy musze mieć jakiś kurs czy pozwolą mi po krótkim szkoleniu nurkować


na INTRO zabiorą Cię zawsze - żeby "nurkować" trzeba mieć papiery ...
JACU
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 30.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) JACU » 09.07.2019 08:14

Krótki filmik z wyjazdu

anusiakowe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2020
Snorkeling / Puste/male plaze, gdzie jechac? Pomocy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiakowe » 18.02.2020 10:50

Drodzy,

Obserwuje Was od lat, wiele razy skorzystalismy z mezem z Waszych porad, tym razem postanowilam zapytac (uzywalam juz lupki, naprawde! ;) ale nie odpowiedziala na moje wszystkie pytania )
W zeszlym roku pojechalismy do Mimic, bylo pieknie! Wczesniej byla Stara Baska, tez super, i Vodice (najmniej nam sie podobalo).
Kochamy snorkowac, w Mimicah bylo miejsce i warunki ( malenkie dwusobowe plaze, polowa czerwca, nikt nie ploszyl nam rybek, no i woda zdecydowanie cieplejsza niz w Starej Basce, tam bylo hm... trudno sie zanurzyc)
W tym roku mial byc hvar, ale ze wzgledu na wysokie koszty, prom itd, musimy chyba jednak odlozyc to marzenie.
Czy macie sprawdzone miejsca na kontynencie (ewentualnie na jakies wyspie z mostem albo z krotka, no i tansza, przeprawa promowa) podobne do Mimic? Znow jedziemy w polowie czerwca.
Zalezy nam na snorkowaniu, malych zatoczkach, i jak najwiekszym odludziu.
Nie potrzebujemy restauracji, jakis maly sklepik by sie przydal, ale tez niekoniecznie.
Aha, no i jedziemy z psem, gdyby ktos mial przy okazji do polecenia konkretne miejsce.

Z gory dziekuje za wszelka pomoc, pozdrawiam
Anna
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Snorkeling / Puste/male plaze, gdzie jechac? Pomocy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.02.2020 10:56

Wyspa z mostem?
Pag, Krk, Vir...i chyba tyle.
Czy jest tam coś podobne do Mimic?
Absolutnie nie. :wink:

Znalazłem snoorkowanie z Hvaru:
koko-koko-hvar-jest-spoko-snoorkowania-sezon-iii-t29232.html?hilit=snoorkowanie
ale tam nie chcesz.

Snoorkowałem w Marušići i szczerze powiedziawszy nie znalazłem tam nic czego bym nie widział np. na takim Pagu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Snorkeling / Puste/male plaze, gdzie jechac? Pomocy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2020 12:50

anakin napisał(a):Wyspa z mostem?
Pag, Krk, Vir...i chyba tyle.

No jest jeszcze Murter :wink:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 18.02.2020 12:56

anakin napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
anakin napisał(a):Wyspa z mostem?
Pag, Krk, Vir...i chyba tyle.

No jest jeszcze Murter :wink:

Jak liczysz takie to jeszcze Čiovo. :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.02.2020 13:03

Na Murter i Čiovo są zatoczki do snurkowania.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Snorkeling / Puste/male plaze, gdzie jechac? Pomocy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 18.02.2020 13:18

anakin napisał(a):Snoorkowałem w Marušići i szczerze powiedziawszy nie znalazłem tam nic czego bym nie widział np. na takim Pagu.

Bo na Pagu nie ma nic ;) więc trudno coś zobaczyć :papa:
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017
Re: Snorkeling / Puste/male plaze, gdzie jechac? Pomocy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 20.02.2020 21:51

bluesman napisał(a):
anakin napisał(a):Snoorkowałem w Marušići i szczerze powiedziawszy nie znalazłem tam nic czego bym nie widział np. na takim Pagu.

Bo na Pagu nie ma nic ;) więc trudno coś zobaczyć :papa:

A są rejony Chorwacji, w których świat podwodny jakoś wybitnie różni się od okolic chociażby takiego Pagu?
anusiakowe
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2020
Re: Snorkeling / Puste/male plaze, gdzie jechac? Pomocy!

Nieprzeczytany postnapisał(a) anusiakowe » 21.02.2020 20:43

A są rejony Chorwacji, w których świat podwodny jakoś wybitnie różni się od okolic chociażby takiego Pagu?[/quote]

Kurcze, mam nadzieje, ze tak, bo jednak jedziemy na Hvar, niskobudzetowy, ale tez na odludnym "zadupiu", marza mi sie jakies 'odkrycia', noo dobra, docenie cokolwiek innnego niz dorada, byle morze bylo cieple i slonce niezakryte :)
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 21.02.2020 21:46

nie ma
Venom555
Cromaniak
Posty: 524
Dołączył(a): 02.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Venom555 » 21.02.2020 21:55

grab56 napisał(a):A są rejony Chorwacji, w których świat podwodny jakoś wybitnie różni się od okolic chociażby takiego Pagu?


Są. Np Vis. Wszystko zależy czego oczekujesz pod wodą. Im głebiej tym ciekawsze stworzenia można zobaczyć.
Kolejna sprawa - wraki a jeszcze inna np Kongery w nich żyjące.
Karmienie ich parówkami też jest ciekawe. Na sępa spływają się inne gatunki nie wiadomo skąd.
Pzdr.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 22.02.2020 09:20

Wraki są także w wodach wokół Pagu. Kongery też. Być może wokół Vis jest ich więcej, ale w żadnym wypadku nie zgodzę się z bluesman, że "na Pagu nie ma nic".
klubus007
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 11.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) klubus007 » 05.03.2020 14:44

Hej. Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z podwodnym życiem w rejonach Razanac'u? Chodzi mi o snorkeling. Mamy swoją łódkę, więc dostęp od lądu nie jest konieczny...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.12.2020 12:34

Dla tych, którzy ze względu na swoją "lekkość" mają problemy z zejściem głębiej przy snurkowaniu:
https://www.decathlon.pl/browse/c0-spor ... Nurkowanie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone