Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie i snurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
albe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) albe » 25.01.2018 08:32

baska napisał(a):Trochę poczytałem i podyskutowałem na forum nurkowymi i się okazało, że to nurkowanie z power dive to tylko tak na reklamie ładnie wygląda.
Nurkowanie tylko z ABC na powietrzu zaczerpniętym na powierzchni, a nurkowanie ze sprzętem, nawet taką zabawką jak ten to dwie różne sprawy.
Chodzi mi o trzymanie powietrza w płucach i prędkość wynurzania.
Zagrożenie barotraumą płuc jest bardzo poważne nawet przy najpłytszych nurkach i można rozerwać płuca w wodzie po szyję wstając zbyt gwałtownie z zatrzymanym oddechem. Rozważając za i przeciw, ja jednak chyba najpierw zrobię podstawowy kurs OWD a potem dopiero jak nabiorę doświadczenia będę myślał nad zrobieniem tej zabawki na wakacje. Bo jednak ryzyko jest zbyt duże żeby robić to na wariata.

:D :D :D O to właśnie mi chodziło we wcześniejszym wpisie, ryzyko barotraumy płuc bez nauki i ćwiczeń jest naprawdę duże.
UwTw
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) UwTw » 25.01.2018 10:06

boboo napisał(a):Dziękuję ślicznie za odpowiedź.
I już wiem, że maska snorkelowa mi całkowicie wystarczy 8)
Żadnych butelek, żadnych węży.
"Z góry" też fajnie widać :oczko_usmiech:


Jak sobie poczytałam, to maska i fajka na takie pływanie bliziutko nam zupełnie wystarczy 8O
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.01.2018 12:44

baska napisał(a):Trochę poczytałem i podyskutowałem na forum nurkowymi i się okazało, że to nurkowanie z power dive to tylko tak na reklamie ładnie wygląda.
Nurkowanie tylko z ABC na powietrzu zaczerpniętym na powierzchni, a nurkowanie ze sprzętem, nawet taką zabawką jak ten to dwie różne sprawy.
Chodzi mi o trzymanie powietrza w płucach i prędkość wynurzania.
Zagrożenie barotraumą płuc jest bardzo poważne nawet przy najpłytszych nurkach i można rozerwać płuca w wodzie po szyję wstając zbyt gwałtownie z zatrzymanym oddechem. Rozważając za i przeciw, ja jednak chyba najpierw zrobię podstawowy kurs OWD a potem dopiero jak nabiorę doświadczenia będę myślał nad zrobieniem tej zabawki na wakacje. Bo jednak ryzyko jest zbyt duże żeby robić to na wariata.

Ale jakie jest ryzyko przy zrobieniu tego urządzenia,montaż i nauka się nie wykluczają a wręcz przeciwnie jest to wskazane.
baska
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 18.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) baska » 25.01.2018 14:20

Chodzi mi o to że jeśli dotąd nurkowałeś tylko ABC/freediving, to masz na pewno takie same nawyki jak ja :
-nabrać powietrza
-na pełnej prędkości do dna
-posiedzieć na dnie aż nie zacznie brakować powietrza
-i wtedy maksymalnie szybko do góry.
I niestety ten ostatni nawyk może skutkować nawet śmiercią :(. Można sobie mówić, że będę uważał itd..., ale w chwili jakiegoś stresu nawyki są silniejsze. Jeśli coś nagle się stanie, będziesz jak najszybciej chciał uciec na powierzchnię, tak jakbyś miał w płucach powietrze zabrane z powierzchni, a w rzeczywistości wynurzając się z 3 metrów będziesz go miał 15 litrów zamiast 5, a tego płuca nie wytrzymają.
Więc ja na dzień dzisiejszy odpuszczam, najpierw spróbuję zrobić podstawowy kurs OWD, żeby instruktor mnie nauczył prawidłowej techniki wynurzania. A potem to się zobaczy czy sprężarka czy butla. Wiem pomysł żeby tanio i mobilnie bez oglądania się na bazy nabijające butle pozwiedzać dno w okolicy brzegowej jest bardo kuszący i sam się do niego zapaliłem. Jednak gdy przeczytałem trochę i popytałem doświadczonych nurków uważam, że ryzyko jest zbyt duże.
A szkoda bo już sobie znalazłem kompresor, akumulator, 10-litrowy zbiornik, presostat, dwa automaty, itd i ze wszystkim zmieściłbym się w okolicach tysiąca, niestety życie jest warte dużo więcej.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.01.2018 15:32

Poważnie w 1000zł się zmieściłeś?, koszty w granicach rozsądku idą w firmę.Do wakacji szmat czasu a basen pod bokiem, więc i dzieciak będzie miał radochę, przy okazji trochę pływania złapie. Wszystko jest dla ludzi, tylko z głową, wrzuć namiary na podzespoły które miałeś na myśli.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.01.2018 17:09

Nie zapomnijcie o pozwoleniu na nurkowanie.
W Chorwacji od 2003 r. skończyła się "partyzantka" podwodna .
https://www.cro.pl/zezwolenie-na-nurkowanie-t1521.html
kontrole-policyjne-na-wodzie-nurkowanie-lowienie-itp-t38373.html
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 18.03.2018 19:00

Projekt zrobiony,idzie do spawania.Dojdzie jeszcze pare elementów przy montażu.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 19.03.2018 09:22

szaki17 napisał(a):Nie zapomnijcie o pozwoleniu na nurkowanie.
W Chorwacji od 2003 r. skończyła się "partyzantka" podwodna .
https://www.cro.pl/zezwolenie-na-nurkowanie-t1521.html
kontrole-policyjne-na-wodzie-nurkowanie-lowienie-itp-t38373.html


Nurkując z centrum nurkowym problem pozwoleń nas nie dotyczy.
Lianis
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 19.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lianis » 21.03.2018 19:38

Witam,
Zeby nie zakladac nowego tematu, zapytam tutaj.
Szukamy miejscowki na lipiec, jeden z glownych warunkow to bogate zycie podwodne odpowiednie do snorkelingu. Nasze dzieci potrafia z twarza w wodzie przelezec kilka godzin. Mozecie polecic najlepsze miejsca, plaze?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.03.2018 19:47

Lianis napisał(a):Witam,
Zeby nie zakladac nowego tematu, zapytam tutaj.
Szukamy miejscowki na lipiec, jeden z glownych warunkow to bogate zycie podwodne odpowiednie do snorkelingu. Nasze dzieci potrafia z twarza w wodzie przelezec kilka godzin. Mozecie polecic najlepsze miejsca, plaze?

Polecam wyspy.
Krk
Cres
Hvar
Mljet
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.03.2018 06:46

Karrotka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018
Snoorkeling Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karrotka » 25.04.2018 05:18

Dzień dobry,
Chciałbym się dowiedzieć czy w Chorwacji nurkowanie z rurką, okularami i płetwami też jest płatne? Czy tylko nurkowanie ze sprzętem tj butla...?
Jeżeli taka opłata jest to ile wynosi?
Są jakieś miejsca warte "zanurzenia głowy" na Riwierze Makarskiej lub w okolicy?:)
z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4893
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Snoorkeling Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.04.2018 05:38

Karrotka napisał(a):czy w Chorwacji nurkowanie z rurką, okularami i płetwami też jest płatne?

Ta zabawa jest już wliczona w cenę dojazdu i noclegu :wink: :lol:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017
Re: Snoorkeling Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 25.04.2018 06:36

W różnych kategoriach cenowych mówi się że Chorwatom się w głowie poprzewracało (jednak nie bardziej niż naszym na bałtykiem),
ale bez przesady ...:)
Karrotka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 25.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Karrotka » 25.04.2018 15:08

czyli rozumiem ,że nurkowanie z rurką i w płetwach jest darmowe?:)
z Makarskiej można w jakiś łatwy sposób dostać się na wyspę jakąś?:)
są w Makarskiej jakieś miejsca warte uwagi? zanurzenia się?:)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone