Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie i snurkowanie.

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 18.07.2017 21:27

Jej sorki pomieszało mi się :) płetwy mam z firmy Mares , ale prawie takie same jak twoje , pierwszym razem miałem cressi dokładnie ten model co ty i sprawowały się super :)
Prus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prus » 18.07.2017 21:38

Kojarzę. Gdzieś chyba pisałeś, że masz żółte Maresy Superchannel. Ja z kolei zaczynałem od Maresów Avanti HP. Fajne, ale teraz mi w nich trochę ciasno.

Wydaje mi się, że tu, na forum jest mało informacji o tym, gdzie czysta woda, gdzie fajne, podwodne widoki itd. Może mało osób jest tym zainteresowanych, a może jeszcze nie znalazłem wszystkiego.
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 18.07.2017 21:46

chyba faktycznie mało , choć też mało kto nurkuje głębiej , ciężko bez doświadczenia i sprzętu zejść nisko :) super opcją był ponton z silnikiem który wujaszek miał ze sobą , pakowaliśmy się rano i na cały dzień na zatoczki gdzie nie było ludzi :) niestety teraz to dość droga impreza :)
Prus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prus » 18.07.2017 22:19

To chyba optymalne rozwiązanie. Niestety nie mam tyle szczęścia. Ale zwykle staram się o kwaterę blisko wody i najlepiej, by były ze dwie albo trzy plaże w zasięgu kilkuminutowego spaceru. Nawet jeżeli są to miejsca uczęszczane, to rzadko ktoś schodzi głębiej niż 2-3 metry.
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016
Re: Mega różnica w życiu podwodnym.

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 24.07.2017 17:49

p76@ napisał(a):Nie jedź tam!!! Ja dużo pływam min kilka godzin dziennie. Na Murterze pooglądasz ośmiorniczkę, napotkasz murenę na większych głębokościach 6-8 metrów, jak będziesz mieć szczęście zobaczysz stado rybek czyszczących "rozcapierzonego" kraba. A na Pagu jest masakra Widziałem jednego kraba i to o średnicy 10 cm /zjeździłem całą wyspę do o koła w poszukiwaniu życia podwodnego. Tam jest może 5 % w porównaniu do Murteru.


Wypowiesz sie lub ktos podobnie zaszczepiony snurkowaniem, jak wzgledem wyspy Murter wyglada podwodny swiat na Polwyspie Paljesac? Wstepnie zalozylem swoje drugie wakacje w Cro, po Riwierze Makarskiej, na tydzien na polwyspie Paljesac + okolice i tydzien w Czarnogorze w okolicach Kotoru.

W tamtym roku dość ambitne plany udalo sie w zasadzie zrealizowac w pelni, wiec w tym roku bedzie podobnie ("nie ma opier... się...") - eksploracja brzegu w poszukiwaniu najpiekniejszej plazy (typu Nugal) + wypady na jakies bardziej wymagajace, acz malownicze szlaki (w tym roku tez bike'ami) + posnurkowac na glebokosci do ok. 10m + zderzyc w koncu swoje podniebienie ze smakami owocow morza (do tej pory aby krewetki, mule, czy ostryga w Ston z Waszego polecenia ;-)), czego ceny juz samego "zywca" w rybnym w Basce mocno mnie zniechecily (dorata za 70pln/kg??!).
crk64
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 01.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) crk64 » 28.07.2017 07:49

Gorzyste tereny na Paljesac, wiec i sporo skalek przy plazach. Jak podwodne zycie w tym miejscu? Jest cos wiecej poza kamieniami, muszelkami, jezowcami i slimakami?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.07.2017 08:32

Rybek trochę było, ale ja byłam w 2014....
Rafal_X
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 205
Dołączył(a): 28.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafal_X » 30.07.2017 22:43

Prus napisał(a):Ja używałem ostatnio Cressi Pro Star. Najlepsze jakie miałem, jak przedłużenie nogi. Niestety złamały się pod wodą, co trochę nadszarpnęło moje zaufanie do tego modelu i do całej firmy. Próbowałem reklamować, ale chyba nic z tego.

Cressi Rondine Light - kupione zupełnie przypadkiem ponad dwadzieścia lat temu! Obecnie używa je w spadku po mnie ma małżonka
Cressi FreeFrog - mają już z 10 lat i mają się dobrze. Kiedyś intensywnie katowałem je na basenie, obecnie już sporadycznie.
monikazb
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikazb » 02.08.2017 21:32

Hej,

kilka dni temu pisałam o naszych podwodnych doświadczeniach z Pag. Snurkowaliśmy w Mandre, na Girenicy i na Kolansko Bloto - byliśmy zachwyceni. Żeby nie być gołosłowną, pokażę Wam kilka zdjęć (mam nadzieję, że uda mi się je załączyć:)). Nie wiem, czy to, co się działo pod wodą faktycznie świadczy o kiepskim życiu podwodnym wokół Pag, ponieważ mam tylko doświadczenia z Pag i Ciovo.

Mam też film znad i spod wody, jeśli ktoś chciałby go obejrzeć, jest na mojej stronie: fajnastrona.com.pl/chorwacja/pag-zycie-pod-woda-i-nad-film-2017/

m.
Załączniki:
dwadwa.jpg
jedenjeden.jpg
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 02.08.2017 22:21

super fotki :) ja już gotowy na przyszły rok :)
Załączniki:
IMG_1649.JPG
monikazb
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikazb » 03.08.2017 08:32

Super! Ekwipunek zacny! My może na następny rok jeszcze nie spakowani:), ale szukamy już miejsca w Cro na kolejne wakacje. Klucz - życie pod wodą. A Ty gdzie uderzasz? Gdzie wg Ciebie w Cro najfajniej pod wodą?
KrzychuZiom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 661
Dołączył(a): 04.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzychuZiom » 03.08.2017 08:43

Najfajniej tam gdzie nie ma ludzi Heheh :) lata temu nie było problemu bo pakowaliśmy się na ponton i rura na zatoczki , teraz kiszka ciężko mi odpowiedzieć :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2017 09:02

monikazb napisał(a):Super! Ekwipunek zacny! My może na następny rok jeszcze nie spakowani:), ale szukamy już miejsca w Cro na kolejne wakacje. Klucz - życie pod wodą.

http://www.hotdive.com/divemap,c55,sites.html
monikazb
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikazb » 03.08.2017 09:16

Dzięki!
Prus
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 13.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Prus » 03.08.2017 12:56

Rafal_X napisał(a):
Prus napisał(a):Ja używałem ostatnio Cressi Pro Star. Najlepsze jakie miałem, jak przedłużenie nogi. Niestety złamały się pod wodą, co trochę nadszarpnęło moje zaufanie do tego modelu i do całej firmy. Próbowałem reklamować, ale chyba nic z tego.

Cressi Rondine Light - kupione zupełnie przypadkiem ponad dwadzieścia lat temu! Obecnie używa je w spadku po mnie ma małżonka
Cressi FreeFrog - mają już z 10 lat i mają się dobrze. Kiedyś intensywnie katowałem je na basenie, obecnie już sporadycznie.

Gdybym gdzieś znalazł nieużywane freefrogi to chyba bym sobie nie odmówił zakupu.

Tymczasem sprawa moich płetw znalazła szczęśliwy finał, mimo, iż wiele osób sygnalizowało mi, że nie jest to niestety popularną praktyką. Ekspertyza producenta stwierdziła, że płetwy mimo widocznego uszkodzenia nie straciły swoich właściwości i nadal są w pełni sprawne. Natomiast polski dystrybutor podniósł poprzeczkę, przyjmując, że biała pręga przełamania płetwy, nawet jeżeli nie wpływa na parametry użytkowe, to jednak kwalifikuje produkt do wymiany.
Właśnie kurier Michał przywiózł mi nowe Cressi Pro Star. Pokażę im Murter w przyszłym roku. I może coś jeszcze.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone