Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Nurkowanie z rurka w okolicach Makarskiej

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rejestr123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.07.2010
Nurkowanie z rurka w okolicach Makarskiej

Nieprzeczytany postnapisał(a) rejestr123 » 18.08.2010 20:21

Czy jest jakies fajne miejsce do "nurkowania" z rurka i maska tylko w okolicach Makarskiej ?[/i]
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 20:48

rejestr123 napisał(a):Czy jest jakies fajne miejsce do "nurkowania" z rurka i maska tylko w okolicach Makarskiej ?[/i]


Dla mnie wszędzie tam jest bajecznie. Im dalej od plaż tym widoki ciekawsze.
sławeka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 30.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sławeka » 18.08.2010 21:56

PETERENZO napisał(a):
rejestr123 napisał(a):Czy jest jakies fajne miejsce do "nurkowania" z rurka i maska tylko w okolicach Makarskiej ?[/i]


Dla mnie wszędzie tam jest bajecznie. Im dalej od plaż tym widoki ciekawsze.


Znaczy dno mniej przeczesane ?
rejestr123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rejestr123 » 18.08.2010 22:28

No w sumie tak, wszedzie pieknie a poleci ktos jakies specjalne miejsce z ciekawymi widokami.... ?
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 22:30

sławeka napisał(a):
PETERENZO napisał(a):
rejestr123 napisał(a):Czy jest jakies fajne miejsce do "nurkowania" z rurka i maska tylko w okolicach Makarskiej ?[/i]


Dla mnie wszędzie tam jest bajecznie. Im dalej od plaż tym widoki ciekawsze.


Znaczy dno mniej przeczesane ?


Nie wiem czy to pytanie zadałeś ironicznie czy masz w tym względzie jakieś doświadczenie?
Ja uwielbiam pływać między skałami w miejscach niedostępnych i trudnych do eksploracji. Uwielbiam pływać w ławicach ryb - różnokolorowych, a takich jest więcej tam gdzie nie ma ludzi. Piękne jeżowce, rozgwiazdy i fragmenty rafy dodają temu wszystkiemu uroku. W zeszłym roku natknąłem się nawet na ośmiornicę. Wrażenia niezastąpione!
Każdemu polecam zabrać ze sobą podstawowy zestaw: płetwy, maska i rurka. Niewielki koszt, a tak jak pisałem - wrażenia bezcenne.
rejestr123
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) rejestr123 » 18.08.2010 22:57

To nie bylo ironiczne, po prostu tutaj jest wszedz pieknie.... :-) Czyli mamy szukac miejsc trudno dostepnych dla ludzi i tam probowac szczescia ? Bo generalnie w pytaniu chodzilo mi o konkretne miejsce/miejscowosc...
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 18.08.2010 23:11

rejestr123 napisał(a):To nie bylo ironiczne, po prostu tutaj jest wszedz pieknie.... :-) Czyli mamy szukac miejsc trudno dostepnych dla ludzi i tam probowac szczescia ? Bo generalnie w pytaniu chodzilo mi o konkretne miejsce/miejscowosc...


Skaliste wybrzeże Dalmacji jest przepiękne - gdzie się nie udasz. Jeżeli chodzi Ci o konkretne atrakcje w stylu - zatopiny statek - o tym nie mam pojęcia.
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 19.08.2010 08:02

Osobiście uważam, że pytanie założyciela jest na miejscu. To moje subiektywne odczucie, ale zauważyłem znaczną różnicę między tym co można było zobaczyć w Marusici, a tym co w Breli (Scit). Mimo, że i tu i tu dno podobne, to w Marusici więcej krabów, rozgwiazd itp. Wniosek - tam gdzie mniej ludzi tam prawdopodobieństwo trafienia czegoś fajnego w wodzie większe. Może nie odkrywcze, ale ma wpływ na wybór miejsca na pobyt. Dlatego też następną razą - jakieś zadupie.
Pozdrav
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 19.08.2010 08:28

faziolot napisał(a):Osobiście uważam, że pytanie założyciela jest na miejscu. To moje subiektywne odczucie, ale zauważyłem znaczną różnicę między tym co można było zobaczyć w Marusici, a tym co w Breli (Scit). Mimo, że i tu i tu dno podobne, to w Marusici więcej krabów, rozgwiazd itp. Wniosek - tam gdzie mniej ludzi tam prawdopodobieństwo trafienia czegoś fajnego w wodzie większe. Może nie odkrywcze, ale ma wpływ na wybór miejsca na pobyt. Dlatego też następną razą - jakieś zadupie.
Pozdrav


Ja za tydzień już będę pływał w Mimicach.
PatricuS
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) PatricuS » 19.08.2010 11:58

no prosze kolega z Katowic:) sesese ja jutro do Marusici
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12172
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 19.08.2010 12:23

PETERENZO napisał(a):
Skaliste wybrzeże Dalmacji jest przepiękne - gdzie się nie udasz. Jeżeli chodzi Ci o konkretne atrakcje w stylu - zatopiny statek - o tym nie mam pojęcia.


Może nie Makarska ale statek jest.

Obrazek

Zavratnica

pzdr
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 19.08.2010 15:09

PatricuS napisał(a):no prosze kolega z Katowic:) sesese ja jutro do Marusici


Też pięknie. A te Bulwary Rawy to dosłownie? Również Katowice?
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 25.08.2010 18:34

faziolot napisał(a): Osobiście uważam, że pytanie założyciela jest na miejscu....


A czemu by miało byc nie na miejscu? Chce wiedziec to pyta.
Niestety ze wszystkich miejsc w jakich byłem dno na Marskiej Rivierze jest najmniej ciekawe. Na dnie głównie gruby żwir i kamienie a potem ostro w dół.

P.
PETERENZO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4042
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) PETERENZO » 25.08.2010 22:08

piotr62 napisał(a):
faziolot napisał(a): Osobiście uważam, że pytanie założyciela jest na miejscu....


A czemu by miało byc nie na miejscu? Chce wiedziec to pyta.
Niestety ze wszystkich miejsc w jakich byłem dno na Marskiej Rivierze jest najmniej ciekawe. Na dnie głównie gruby żwir i kamienie a potem ostro w dół.

P.


To mu pomogłeś :o

Oczywiście, im dalej na południe, tym widoki są piękniejsze. Tego nikt nie zaprzecza. Ja polecam Hvar - południowe wybrzeże - tam już jest co oglądać. Też chciałbym się wybrać, ale to już nie na moją kieszeń.
toudee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 748
Dołączył(a): 03.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) toudee » 26.08.2010 07:51

Wraczek do snoorkowania ?
Proszę bardzo - wprawdzie nie Makarska ale "niedaleko"
Przed Orebić - lewa strona plaży campingu Mokalo
wraczek wystający częściowo z wody max głębokość z tego co pamiętam to 12 metrów ale musiałbym sprawdzić na komputerku.
Tu jest trochę zdjęć tego wraczku
http://www.bulbul.pl/www/Relacje/chorwacja2005.htm
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone