Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia-Postojna-nocleg?

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Słowenia-Postojna-nocleg?

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 05.06.2019 19:27

Witam.
Mam pytanie do tych z Was, którzy zwiedzili jaskinię Postojna w drodze do lub z Chorwacji; czy w pierwszej połowie lipca w rejonie Postojnej znajdę bez problemu kwaterę na jedną noc (3 osoby), czy radzicie szukać w necie i rezerwować? A może ktoś ma namiar na nocleg i może polecić?
Planujemy w lipcu obaczyć tę jaskinię i w tym rejonie spędzić jedną noc. Nie znam tego regionu, nie wiem, czy jest tam rozbudowana infrastruktura noclegowa (jak np. w rejonie Plitvic). Planujemy tam przyjechać około 16-17.
Będę wdzięczny za każdą podpowiedź.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Chorwacja-Słowenia-Postojna-nocleg?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.06.2019 19:48

My mamy zarezerwowaną jedną nockę (dwójkę) 30.06 - 01.07 w Cave Hotel Jama (booking)
Koszt (rezerwacja parę miesięcy temu): 95 €
Na dziś (booking), w pierwszej połowie lipca wygląda dla 2+1 -> 143 € (w tym hotelu).
Ale booking pokazuje sporo innych wolnych kwater w Postojnej już od 67 € dla 2+1.
Jako termin wbiłem przykładowo 12-13 lipiec.
Na dole po prawej skala mapy (linia 500 m)
booking_postojna.png


numenius napisał(a):Planujemy tam przyjechać około 16-17.
Postaraj się zdążyć: https://www.postojnska-jama.eu/en/infor ... imetables/
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Chorwacja-Słowenia-Postojna-nocleg?

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 05.06.2019 20:58

Dzięki @boboo,
na Bookingu już oglądałem, nie urywam, że trochę dla nas drogo, dlatego szukam kogoś, kto był, widział okoliczne miejscowości i ma jakieś rozpoznanie, jak to wygląda w kwestii znalezienia noclegu przy wyjeździe w ciemno. Chodzi mi o to, czy jest tam w okolicy sporo kwater (jak to bywa w rejonie jakiejs atrakcji turystycznej), czy lepiej szukać i wynająć wcześniej, przed wyjazdem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Chorwacja-Słowenia-Postojna-nocleg?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.06.2019 21:24

No to jedyną pomoc, jaką Ci mogę zaoferować, to:
30 czerwca wieczorem napiszę, ile widziałem ofert kwater w tym rejonie.
Nie będę ich szukać specjalnie, tylko policzę te, które mi się rzucą w oczy od zjazdu z autostrady.
Nie wiem kiedy dokładnie jedziesz, ale może te parę dni "zapasu" pozwoli na podjęcie decyzji.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009
Re: Chorwacja-Słowenia-Postojna-nocleg?

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 06.06.2019 11:35

@boboo
Ok., dzięki, chętnie skorzystam, planujemy tam być około 11.07. Podeślij info., gdy tam będziesz.

Proszę też o informacje od osób, które tam były i maja jakiekolwiek informacje w interesującej mnie kwestii.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Chorwacja-Słowenia-Postojna-nocleg?

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 06.06.2019 16:01

Ano przejechałem się... w google StreetView :wink:
Od zjazdu z autostrady do parkingu "Jamy".
Jest tego trochę. Co "parędziesiąt" metrów tabliczki z "Sobe".
Ale za 24 dni "rzucę" własnym okiem.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 30.06.2019 15:31

Ok, apartmanów w Postojnej więcej niż widać na streetview. Im bliżej Jamy tym gęściej reklamy stoją.
Ale nie stawałem i o ceny nie pytałem.
Przemyśl jednak Hotel Jama :wink:
Wart każdego euro. Warszawski Mariott się chowa.
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 16.07.2019 17:05

Dzięki. Ostatecznie zrobiłem rezerwacje przez Booking. Dwie doby 132e za pokój z łazienką. Miejscówka na wsi, jakieś 5km od Jamy. Zwiedziliśmy obie jaskinie (Postojna i Skocjan). Tym, którzy nie byli, gorąco polecam. Parking przy jaskini w Postojnej kosztuje 5e, parking przy jaskini Skocjan jest za free. Dojazd pomiędzy obiema jaskiniami zajął nam około 25-30min. Byłem na miejscu w czwartek 11.07., można śmiało jechać bez wcześniejszej rezerwacji noclegów.
Jeżeli ktoś ma pytania o ten rejon i same jaskinie, proszę pisać, chętnie odpowiem.

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Słowenia-Postojna-nocleg?
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone