Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia..Lesce..Bled???

W Słowenii rośnie najstarsza winorośl na świecie, mająca ponad 400 lat. Jaskinia Postojna jest najczęściej odwiedzaną jaskinią w Europie. Jaskinia Vrtoglavica w Alpach Julijskich posiada najgłębszą studnię jaskiniową na świecie. Liczy 603 metry. Dopuszczalna zawartość alkoholu we krwi osoby prowadzącej samochód wynosi 0,5 promila. 135 osób na 1000 posiada broń palną. W Słowenii znajduje się druga największa na świecie skocznia narciarska – Letalnica bratov Gorišek.
krystian74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 20.02.2007
Słowenia..Lesce..Bled???

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian74 » 20.02.2007 14:14

Witam wszystkich maniaków nie tylko cro :P jadę na początku wakacji na camp Sobec k.Lesce i Radovalijce u podnóża alp julijskich jako że kocham góry i wody słodkie :lol: spędzę również tydzień w Caorle nad Włoskim adriatykiem "kombinat z myślą o dzieciach" + Venezia z myślą o żonce,myślę że się nie pomylę z tą SLO bo co do Caorle to niestety nie mam złudzeń :? co o tym sądzicie łaziki????
magdapaszek
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 11.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdapaszek » 20.02.2007 15:03

[ :lol: spędzę również tydzień w Caorle nad Włoskim adriatykiem "kombinat z myślą o dzieciach" +


czy ktoś z was tam był????
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 20.02.2007 22:31

.....ja jako dziecko mieszkale rok w Bled...kto lubi gory polecam....Nad Bledem jest skala a na skale zamek......w czasie bilej Jugoslawi ciesil sie zla slawom bo tam Wlochy i Austryjaci kupowali dzieci i noworodky od zdesperowanich obiwatelow Jugoslawi lub od Ciganow-czergarow ktory kradly dzieci i sprzedawali we wloszech.....
Pozatim miasto bardzo podobne do Austrijackich w Alpach....
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 22.02.2007 19:34

Witam,
ja byłem w zeszłym roku tydzień w samym Caorle. Co Cię interesuję?
Pozdrawiam.
krystian74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 20.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian74 » 23.02.2007 11:08

napisz proszę czy naprawde jest taka brudna plaza i woda jak sporo osób sie wypowiada (nie porównuj z cro tylko raczej z bałtykiem) czy w caorle jest jakiś hipermarket może znasz camp. laguna village :lol: pozdrawiam
frome
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 09.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) frome » 23.02.2007 12:12

Witam,
co dotyczy kampingu, to nie mogę nic powiedzieć, bo mieszkałem w apartmanowcu przy plaźy. Caorle jest bardzo miłe miasteczko, czyste i zadbane. Nie jest tak duże i przepełnione jak Lido di Jesolo lub Bibione. Plaża jest bez zarzutów, morze też. Mam w domu dość zdjęć z Caorle, jeżeli Cie to interesuje, daj znacz. Co dotyczy wycieczki do Wenecji, proponuję przejazd autem przez Lido di Jesolo do Punte Sabioni (ok. 40km) i stamtąd stateczkiem przez zatokę wenecką do samego centrum Wenecji. Jest to duźo atrakcyjniejsze niź dojazd autem do samej Wenecji, i na pewno też tańsze. Co dotyczy zakupów, na obrzeżach Caorle jest kilka hipermarketów, w których są ceny porównywalne do naszych, a nawet niektóre rzeczy zdecydowanie tańsze.
krystian74
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 20.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystian74 » 25.02.2007 16:45

dzięki frome,jeśli możesz fotki to bardzo proszę adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl dzięki :D

Powrót do Słowenia - Slovenija



cron
Słowenia..Lesce..Bled???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone