Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Słowenia jaskinia Postojna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JanuszW
Podróżnik
Słowenia jaskinia Postojna

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 15:45

Jaskinia duża i warta zobaczenia - wstęp 15,88 €, dzieci do 6 lat gratis potem chyba 50 %.
Wejście o pełnych godzinach od 9 - 18 i raczej trudno się nie załapać - jednorazowo w jaskini może przebywać 700 osób, zwiedzanie ok 1,5 godz.
Nie dajcie się wpakować w hotel JAMA przy jaskini - taka "socjalistyczna" nędza za 105€/dobe - 2 os, dorosłe i dzieciak! Zresztą sama nazwa wszystko mówi - ja dojechałem wieczorem i reszta marudziła ale to był zły ruch.
aneta_jacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 16.06.2005 15:56

Powaznie dziecko do lat 6 nie placi???
Na ich stronie jest inny cennik ..... moglbys podac ile wyszlo w Euro bo nie mam szitow?
A jak zamek Predjama ? zwiedzales ...
pytam tak na szybko bo mam zamiar byc tam za kilka dni ....
Pozdrawiam Aneta
JanuszW
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 16:01

Widzę, że zamiast symbolu euro wyszła jakaś kratka, te 15,88 to w euro, zamku nie zwiedzałem - brak czasu, ale z tego co pamiętam, to kilka euro więcej coś ok. 21.
JanuszW
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 16:16

Jeszcze jedno, w jaskini zimno - to czywiste 7 stopni (jak będą z wami dzieci), przewodnicy w mówią w języku słoweńskim, włoskim, angielskim no i oczywiście niemieckim - najgorsza grupa - jak zauważyłem duża banda głośnych "emerytów" choć ich upominali cały czas robili zdjęcia i to ich ciągłe gadanie...
aneta_jacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 16.06.2005 16:43

zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce...
oficjalny cennik na stronie twierdzi ze dzieci do 5 lat wchodza darmowo ... ( ech moj syn skonczyl tydzien temu 5 lat , ale moze sie nie skapuja ;) ) .....
byles z malym dzieckiem ? rzadali wtedy dokumentu czy jak przy kasie ?
Pozdr. Aneta
Waldi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldi » 16.06.2005 18:30

Co do zamku PREDJAM - polecam w przypadku amatorów starych zamków. Zaliczam się do tej grupy. W przypadku pozostałych osób można się ograniczyć do oglądania zamku z zewnątrz. Zamek jest fantastycznie położony, wpuszczony w skałę. Dwa lata temu jak byłem w kasie była sympatyczna pani, całkiem przyzwoicie mówiąca po polsku.
JanuszW
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 19:01

Przy kasie nie kazano pokazywać dokumentów dzieciaka, czy ma 6 lat.
kniesp
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 16.06.2005 20:38

Rok temu byłem 3 dni w Słoweni i jezeli chodzi
o jaskinie to zdecydowanie polecam jaskinię skocjańską :

http://www.park-skocjanske-jame.si/
http://www.gov.si/parkskj/

Rewelacja.
Dużo większa, dłuższe zwiedzanie, ciekawsza i tańsza.
Podstojna jest bardzo skomercjaliozwana i oklepana.
( Dla dzieci i emerytów )

:wink: :wink: :wink:
Ostatnio edytowano 17.06.2005 21:20 przez kniesp, łącznie edytowano 2 razy
Waldi
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldi » 17.06.2005 08:49

Potwierdzam i także polecam Jaskinię Skocjańską.
aneta_jacek
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 03.07.2005 10:23

kniesp napisał(a):Dużo większa, dłuższe zwiedzanie, ciekawsza i tańsza.
Podstojna jest bardzo skomercjaliozwana i oklepana.
( Dla dzieci i emerytów )

:wink: :wink: :wink:

Fakt, bylam i sie przekonalam ....tyle ze dziecko tylko w Postojnej pojedzie wagonikiem i stad jednak pojechalismy do najwiekszej.
Ale moje zdanie: latwa trasa co z dzieckiem albo starsza osoba ma duzo plusow. I jaskinia jest faktycznie imponujaca.
Minusy: szybko i na "odwal sie" poprowadzona wycieczka.....choc totalnego tlumu to nie bylo wcale....tylko jakies 150 osob w grupie angielskiej ;). I nie mozna zdjecia nawet w jednej komorze zrobic dziecku na pamiatke co uwazam za idiotyczny wymysl ....Czesi pozwalalaja za drobna oplata i to wydaje mi sie ok.
I czemu nie ma grupy polskiej jak bylo wiecej Rodakow niz Włochow ktorzy maja swoja ? ;) Nie mowie juz o grupie rodzinych Słowencow ktorych bylo 5 sztuk i mieli wlasnego przewodnika ...w naszej grupie bylo przynajmniej ze 20 osob z PL ( a mysle ze bywa w sezonie duzo wiecej ) i polowa nic nie rozumiala ale gdzies trzeba bylo sie dolaczyc. Moze nas kiedys docenia bo moje Euro tak samo wyglada jak to z Dojczlandu....
Plus ze dziecko bylo gratis .... a tak w ogole ...to zwiedzic Postojna albo Skocjanskie + Punkve na Morawach to mozna juz nie zwiedzac innych w Europie ( chyba ze cos jeszcze jest super we Francji albo w Hiszpani gdzie dotad nie bylam)
Pozdrawiam Aneta
Irek G
Globtroter
Pytanie do Anety i Jacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 04.07.2005 08:55

Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)
platon
Cromaniak
Re: Pytanie do Anety i Jacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 04.07.2005 12:07

Irek G napisał(a):Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)

Dorośli około 15.5 euro osoba ,dzieci ok.10 eur
(dzieci do 5 lat wstęp wolny) ,dzieci między od 5 do 15 lat bilet studencki 11 euro,wstęp co godzinę od godziny 9.00 do 18.00.
Polecałbym jeszcze wiwarium Proteus ,jest to jaszczurka bez oczu o skórze człowieczej,żyje tam od milionów lat.(do jaszczurki jest dodatkowy bilet 7 eur dorosli i 3 młodzież.
Dojazd i informacje.
http://www.postojnska-jama.si/en/cave.htm
Acha kolejką jeżdzi się oczywiście w jaskini,ale dużo jest też na piechotę.
krakuscity
Cromaniak
Re: Pytanie do Anety i Jacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.07.2005 12:33

Irek G napisał(a):Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)

A gdzie jedziesz do HR? Ja sobie zrobiłem jednodniową wycieczkę będąc w HR.
Wsiadasz do podziemnej kolejki i sobie jadąc zwiedzasz. Dojedziesz do pewnego miejsca, wysiadasz , tam się tworzą 4 grupy z przewodnikami (niemiecki, angielski, słoweński i chyba francuski lub włoski- nie pamiętam) przyłączasz się do nich i zwiedzasz. Potem ponownie do kolejki i wracasz do punktu wejścia. Zwiedzając jaskinię należy wziąć sweter lub polara.

Pozdrawiam
Maciej Janowski
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Janowski » 04.07.2005 13:17

aneta_jacek napisał(a):
kniesp napisał(a):... a tak w ogole ...to zwiedzic Postojna albo Skocjanskie + Punkve na Morawach to mozna juz nie zwiedzac innych w Europie ( chyba ze cos jeszcze jest super we Francji albo w Hiszpani gdzie dotad nie bylam)
Pozdrawiam Aneta

he, he
W Polsce też się można kolejką podziemną przejechać ....
W kopalni soli w Bochni ...
Co prawda daleko jej do tej lunaparkowej w Postojnej ... ale zawsze to coś swojego :-)
Pzdr Maciej
Irek G
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 05.07.2005 08:21

krakuscity napisał(a):

A gdzie jedziesz do HR? Ja sobie zrobiłem jednodniową wycieczkę będąc w HR.
Wsiadasz do podziemnej kolejki i sobie jadąc zwiedzasz. Dojedziesz do pewnego miejsca, wysiadasz , tam się tworzą 4 grupy z przewodnikami (niemiecki, angielski, słoweński i chyba francuski lub włoski- nie pamiętam) przyłączasz się do nich i zwiedzasz. Potem ponownie do kolejki i wracasz do punktu wejścia. Zwiedzając jaskinię należy wziąć sweter lub polara.

Pozdrawiam

Wybieram się w okolice Dubrovnika i w ramach odpoczynku na trasie chciałbym zwiedzić jaskinię.

Mam jeszcze pytanka : gdzie dokładnie jest ta jaskinia , jak długo trwa zwiedzanie?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019