Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia jaskinia Postojna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005
Słowenia jaskinia Postojna

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 15:45

Jaskinia duża i warta zobaczenia - wstęp 15,88 €, dzieci do 6 lat gratis potem chyba 50 %.
Wejście o pełnych godzinach od 9 - 18 i raczej trudno się nie załapać - jednorazowo w jaskini może przebywać 700 osób, zwiedzanie ok 1,5 godz.
Nie dajcie się wpakować w hotel JAMA przy jaskini - taka "socjalistyczna" nędza za 105€/dobe - 2 os, dorosłe i dzieciak! Zresztą sama nazwa wszystko mówi - ja dojechałem wieczorem i reszta marudziła ale to był zły ruch.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 16.06.2005 15:56

Powaznie dziecko do lat 6 nie placi???
Na ich stronie jest inny cennik ..... moglbys podac ile wyszlo w Euro bo nie mam szitow?
A jak zamek Predjama ? zwiedzales ...
pytam tak na szybko bo mam zamiar byc tam za kilka dni ....
Pozdrawiam Aneta
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 16:01

Widzę, że zamiast symbolu euro wyszła jakaś kratka, te 15,88 to w euro, zamku nie zwiedzałem - brak czasu, ale z tego co pamiętam, to kilka euro więcej coś ok. 21.
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 16:16

Jeszcze jedno, w jaskini zimno - to czywiste 7 stopni (jak będą z wami dzieci), przewodnicy w mówią w języku słoweńskim, włoskim, angielskim no i oczywiście niemieckim - najgorsza grupa - jak zauważyłem duża banda głośnych "emerytów" choć ich upominali cały czas robili zdjęcia i to ich ciągłe gadanie...
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 16.06.2005 16:43

zobaczymy jak to wyjdzie w praktyce...
oficjalny cennik na stronie twierdzi ze dzieci do 5 lat wchodza darmowo ... ( ech moj syn skonczyl tydzien temu 5 lat , ale moze sie nie skapuja ;) ) .....
byles z malym dzieckiem ? rzadali wtedy dokumentu czy jak przy kasie ?
Pozdr. Aneta
Waldi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldi » 16.06.2005 18:30

Co do zamku PREDJAM - polecam w przypadku amatorów starych zamków. Zaliczam się do tej grupy. W przypadku pozostałych osób można się ograniczyć do oglądania zamku z zewnątrz. Zamek jest fantastycznie położony, wpuszczony w skałę. Dwa lata temu jak byłem w kasie była sympatyczna pani, całkiem przyzwoicie mówiąca po polsku.
JanuszW
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 17.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanuszW » 16.06.2005 19:01

Przy kasie nie kazano pokazywać dokumentów dzieciaka, czy ma 6 lat.
kniesp
Globtroter
Posty: 48
Dołączył(a): 29.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kniesp » 16.06.2005 20:38

Rok temu byłem 3 dni w Słoweni i jezeli chodzi
o jaskinie to zdecydowanie polecam jaskinię skocjańską :

http://www.park-skocjanske-jame.si/
http://www.gov.si/parkskj/

Rewelacja.
Dużo większa, dłuższe zwiedzanie, ciekawsza i tańsza.
Podstojna jest bardzo skomercjaliozwana i oklepana.
( Dla dzieci i emerytów )

:wink: :wink: :wink:
Ostatnio edytowano 17.06.2005 21:20 przez kniesp, łącznie edytowano 2 razy
Waldi
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldi » 17.06.2005 08:49

Potwierdzam i także polecam Jaskinię Skocjańską.
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 03.07.2005 10:23

kniesp napisał(a):Dużo większa, dłuższe zwiedzanie, ciekawsza i tańsza.
Podstojna jest bardzo skomercjaliozwana i oklepana.
( Dla dzieci i emerytów )

:wink: :wink: :wink:


Fakt, bylam i sie przekonalam ....tyle ze dziecko tylko w Postojnej pojedzie wagonikiem i stad jednak pojechalismy do najwiekszej.
Ale moje zdanie: latwa trasa co z dzieckiem albo starsza osoba ma duzo plusow. I jaskinia jest faktycznie imponujaca.
Minusy: szybko i na "odwal sie" poprowadzona wycieczka.....choc totalnego tlumu to nie bylo wcale....tylko jakies 150 osob w grupie angielskiej ;). I nie mozna zdjecia nawet w jednej komorze zrobic dziecku na pamiatke co uwazam za idiotyczny wymysl ....Czesi pozwalalaja za drobna oplata i to wydaje mi sie ok.
I czemu nie ma grupy polskiej jak bylo wiecej Rodakow niz Włochow ktorzy maja swoja ? ;) Nie mowie juz o grupie rodzinych Słowencow ktorych bylo 5 sztuk i mieli wlasnego przewodnika ...w naszej grupie bylo przynajmniej ze 20 osob z PL ( a mysle ze bywa w sezonie duzo wiecej ) i polowa nic nie rozumiala ale gdzies trzeba bylo sie dolaczyc. Moze nas kiedys docenia bo moje Euro tak samo wyglada jak to z Dojczlandu....
Plus ze dziecko bylo gratis .... a tak w ogole ...to zwiedzic Postojna albo Skocjanskie + Punkve na Morawach to mozna juz nie zwiedzac innych w Europie ( chyba ze cos jeszcze jest super we Francji albo w Hiszpani gdzie dotad nie bylam)
Pozdrawiam Aneta
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005
Pytanie do Anety i Jacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 04.07.2005 08:55

Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)
platon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3540
Dołączył(a): 03.08.2004
Re: Pytanie do Anety i Jacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) platon » 04.07.2005 12:07

Irek G napisał(a):Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)

Dorośli około 15.5 euro osoba ,dzieci ok.10 eur
(dzieci do 5 lat wstęp wolny) ,dzieci między od 5 do 15 lat bilet studencki 11 euro,wstęp co godzinę od godziny 9.00 do 18.00.
Polecałbym jeszcze wiwarium Proteus ,jest to jaszczurka bez oczu o skórze człowieczej,żyje tam od milionów lat.(do jaszczurki jest dodatkowy bilet 7 eur dorosli i 3 młodzież.
Dojazd i informacje.
http://www.postojnska-jama.si/en/cave.htm
Acha kolejką jeżdzi się oczywiście w jaskini,ale dużo jest też na piechotę.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Pytanie do Anety i Jacka

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 04.07.2005 12:33

Irek G napisał(a):Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)

A gdzie jedziesz do HR? Ja sobie zrobiłem jednodniową wycieczkę będąc w HR.
Wsiadasz do podziemnej kolejki i sobie jadąc zwiedzasz. Dojedziesz do pewnego miejsca, wysiadasz , tam się tworzą 4 grupy z przewodnikami (niemiecki, angielski, słoweński i chyba francuski lub włoski- nie pamiętam) przyłączasz się do nich i zwiedzasz. Potem ponownie do kolejki i wracasz do punktu wejścia. Zwiedzając jaskinię należy wziąć sweter lub polara.

Pozdrawiam
Maciej Janowski
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 04.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej Janowski » 04.07.2005 13:17

aneta_jacek napisał(a):
kniesp napisał(a):... a tak w ogole ...to zwiedzic Postojna albo Skocjanskie + Punkve na Morawach to mozna juz nie zwiedzac innych w Europie ( chyba ze cos jeszcze jest super we Francji albo w Hiszpani gdzie dotad nie bylam)
Pozdrawiam Aneta

he, he
W Polsce też się można kolejką podziemną przejechać ....
W kopalni soli w Bochni ...
Co prawda daleko jej do tej lunaparkowej w Postojnej ... ale zawsze to coś swojego :-)
Pzdr Maciej
Irek G
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 57
Dołączył(a): 04.02.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Irek G » 05.07.2005 08:21

krakuscity napisał(a):
Irek G napisał(a):Planuję ok 20 lipca wyjazd do HR. Proszę o więcej szczegółów na temat jaskini ( ceny , jak tam dojechać , jak mam rozunieć jazdę kolejką)

A gdzie jedziesz do HR? Ja sobie zrobiłem jednodniową wycieczkę będąc w HR.
Wsiadasz do podziemnej kolejki i sobie jadąc zwiedzasz. Dojedziesz do pewnego miejsca, wysiadasz , tam się tworzą 4 grupy z przewodnikami (niemiecki, angielski, słoweński i chyba francuski lub włoski- nie pamiętam) przyłączasz się do nich i zwiedzasz. Potem ponownie do kolejki i wracasz do punktu wejścia. Zwiedzając jaskinię należy wziąć sweter lub polara.

Pozdrawiam


Wybieram się w okolice Dubrovnika i w ramach odpoczynku na trasie chciałbym zwiedzić jaskinię.

Mam jeszcze pytanka : gdzie dokładnie jest ta jaskinia , jak długo trwa zwiedzanie?
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone