Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowenia jaskinia Postojna

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 01.07.2016 13:51

Tak gwoli podsumowania: jaskinia jak jaskinia, pierwsze pół godziny super a potem to już właściwie ciągle to samo.
Uwieżcie, zamek Predjamski Grad zrobił na mnie o wiele większe wrażenie.
P.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 01.07.2016 14:01

piotr62 napisał(a):Tak gwoli podsumowania: jaskinia jak jaskinia, pierwsze pół godziny super a potem to już właściwie ciągle to samo.
Uwieżcie, zamek Predjamski Grad zrobił na mnie o wiele większe wrażenie.
P.

A w jaskini ponoć zimno i jest ok. 8 - 10 st C? Czy to prawda?
Jeśli tak to do Chorwacji jednak zabiorę jakąś rzecz z długim rękawem.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 01.07.2016 18:22

polecam bluzę z kapturem. kaptur się przydaje, szczególnie dzieciom, bo w czasie jazdy kolejką naprawdę wieje, szkoda uszu. No i temperatura niska w porównaniu z zewnętrzną.
franki
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 09.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) franki » 04.08.2017 09:58

Jak aktualnie wygląda kwestia zakupu biletów do jaskini? Można bez problemu kupić przed samym wejściem?
Bo jak zerknąłem dziś na stronę z biletami to do 14 nie było już biletów w sprzedaży internetowej.
zbig99
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 451
Dołączył(a): 31.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbig99 » 04.08.2017 10:52

Byłem rok temu w lipcu. Wracałem z Istrii do Polski i po drodze byłem o 08:30 przed Jaskinią.
Kupiłem bilety bez problemu na wejście o godz. 09:00.

Może wyślij do nich emaila albo zadzwoń i zapytaj czy można wejść bez problemu czy faktycznie bilety zostały w całości wykupione. Na pewno im wcześniej będziesz chciał zwiedzać tym masz większe szanse zakupu biletu. Dlatego wyjechałem z Chorwacji wcześnie rano tak by zdążyć na 1 wejście do jaskini o godz 09:00. Wyszedłem z jaskini ok. godz: 12:30 (wykupiłem bilet na 3 opcje zwiedzania) i pozostało mi potem 8h podróży do Katowic.
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 21.02.2020 14:39

Chciałabym zobaczyć zamek Predjama i na stronie jaskini jest napisane , że jest możliwość bezpłatnego przewozu z jaskini do zamku. Czy to dotyczy tylko sytuacji, w której mam wykupiony bilet na zwiedzanie jaskini? Wiem, że można podjechać samochodem pod sam zamek, ale nie wiem czy nie będzie tam tłumów i problemów z parkowaniem (sierpień). Nie wiem jeszcze czy będę zwiedzać jaskinię Postojna czy Szkocjańskie i dlatego pytam.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 11.03.2020 23:30

My, prosto z Postojnej podjechaliśmy do Predjamy - mały parking, ale miejsce było bez problemu. Niedaleko.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Słowenia jaskinia Postojna - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone