Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Slatine na Ciovo

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bozena Kljaković
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 30.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bozena Kljaković » 04.04.2009 19:02

agneess napisał(a):A co z taksówkami wodnymi?
Czy są takie w Slatine i ile kosztuje taka dogodność?

Witaj :D
w ponizszym linku sa informacje o taksowkach wodnych,miedzyinnymi z Slatine codziennie sa organizowane wycieczki statkiem na pobliska wyspe Šolta.
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Pozdrav :D
Bozena
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 07.04.2009 11:50

W ogóle to jaka jest plaża - czy nadaje się dla rocznego szkraba ? I co możecie napisać o samym Slatine ? Bardzo spokojna miejscowość ? Czy są sklepy, market, godne uwagi knajpki ?


alo, może źle, że na mnie trafiło :twisted: ...

Urlop w Slatine uznaję za udany, bo to urlop i nie po to dymam 2000 km, żeby potem zrzędzić :wink:
Bywałem jednak w fajniejszych miejscach, a Slatine wybrałem ze względu na dostąpność (2 apartamenty obok siebie, w określonym czasie, na określoną liczbę dni - 10, żeby nie stać w korkach) i kasę - 40 i 50 euro za dobę/aparament (4 + 5 osób).
Odpowiadam:
- plaża - ładna na zdjęciach: tamaryszki dające cień, ładna woda, kamyczki; plaża w rzeczywistości - w Slatine nieciekawa - nawiaziona jakimś gruzem, w których były też odpadki (korki, kapsle, resztki kubków, bzdury), obok najbliższej - budowa domu - betoniarka, wykopy, zasieki, płoty
- plaża dla szkraba - my byliśmy akurat z podobnym wiekiem szkrabem - raczkowanie, chodzenie po takiej plaży to niefajna rzecz - polecam plaże żwirkowe (w Pisaku choćby, albo gdzieś indziej)
- woda - ciepła
- dno morskie - różnie - ja pływałem "dalej" (do plaży skalistej), żeby posnorkować, bo skoro plaża nawieziona, to i dno wyjałowione i "niewygodne" - dla trwałości usypane z dużych (ok 10 - 20 cm średnicy) kamieni), po których chodzi się niewygodnie
- Slatine spokojne - wiesz, to nie jest miasteczko ze spokojna starówką, tylko wiocha składająca się z drogi (często) bez chodników, przy której rosną apartamenty - na końcu Slatine jest coś w rodzaju Slatine centar, czyli porcik - tam też plaża jest przyjazna dla dziecka (nawieziona piaskiem), są knajpy, wypożyczalnie, Riki Martin drze gębę z głośników i jest impreza :wink:
- zależy więc, o jakim Slatine mówimy - tym na początku (od strony Trogiru), w środku (gdzie byłem ja w domu Maslina), czy o Slatine właściwym
- w Slatine jest sklep ze wszystkim, czego dusza zapragnie (browary i wino)
- przez wieś jeździ auto z pieczywem - trzeba sprawdzić o której i je zatrzymać
- godne uwagi knajpki - nie rozuiem, co masz na myśli - ale: najczęściej jedliśmy w "głównej" knajpie przy plaży - pizza z mielonką, ale kalmary super! 2 razy byliśmy w małej knajpie, gdzie już były ceratowe obrusy (drożej) - pyszna ryba, super krewetki! polecam (a najlepszy sos :@) )

pozdrov, K.
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 27.04.2009 11:38

Czy w Slatine można kupić świeże rybki,jak tak to gdzie?
kluseczka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kluseczka » 02.05.2009 14:58

aszukam kogoś kto w lipcu bedzie na wyspie CIOVO w apartamencie pero i ivan ??
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 06.05.2009 19:43

Hmm może jednak znajdzie się ktoś kto wie czy w Slatine można kupić świeże rybki?
stola1
Croentuzjasta
Posty: 223
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) stola1 » 06.05.2009 20:17

Zapewne przy największym sklepie rano będą stali.
Gospodarze poradzą gdzie najlepiej kupić.
Bardzo duży wybór jest w sąsiednim Trogirze.
Tam jest taki kamienny dom przy skrzyżowaniu, gdzie odbywa się targ, codziennie w godzinach rannych.
:D
agneess
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 02.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) agneess » 06.05.2009 21:56

Dzięki za informację. :D
jutrzenka
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutrzenka » 07.05.2009 11:49

kluseczka napisał(a):aszukam kogoś kto w lipcu bedzie na wyspie CIOVO w apartamencie pero i ivan ??


wlasnie sie zastanawiam nad tym apartamentem, ale napisali ze przyjazd i wyjazd musi byc koniecznie w niedziele? 8O
kluseczka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kluseczka » 07.05.2009 19:56

a byłaś już tam wczesniej?? bo ja w marcu zaliczke juz dałam.odp
kluseczka
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 14
Dołączył(a): 13.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kluseczka » 07.05.2009 19:58

a my dogadalismy sie że w sobote przyjazd odjazd w sobote
bez
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bez » 26.05.2009 12:20

Krzysztof - piszesz gdzies tam Saltine -stratine-o co chodzi? co jest nie tak?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.05.2009 12:49

Krzysztof - piszesz gdzies tam Saltine -stratine-o co chodzi? co jest nie tak?


- nie nie, napisałem "Slatine-sratine" a nie "Saltine-stratine" :wink:
- tak mi się wymsknęło, przepraszam, po prostu już mi się nie chciało powtarzać swoich ansów kolejny raz
- z perspektywy czasu (lipiec 2007), Slatine to bardzo fajne miejsce ...

- ... ale, jak ktoś był gdzieś indziej, to już mniej fajne - tyle, że (z tego, co pamiętam) stosunkowo tanie (w porównaniu z Brelą, na przykład) i dobrze umiejscowione

K.
bez
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 03.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bez » 26.05.2009 13:06

Krystof napisał(a):
- nie nie, napisałem "Slatine-sratine" a nie "Saltine-stratine" :wink:

K.


Możesz konkretniej? :twisted:
co to za anse? możesz podlinkować?

to będzie mój 4 wyjazd do HR. Jadę z dzieckiem 8 lat. oczekuję plaży strawnej dla dziecka bez dojeżdżania samochodem i jakiejś gastronomioczno-sklepowej cywilizacji na wieczór :wink:
zawiodę się czy nie?
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.05.2009 14:08

zawiodę się czy nie?
nie możesz oczekiwać od nikogo takiej deklaracji

jeśli najważniejsze jest
oczekuję plaży strawnej dla dziecka bez dojeżdżania samochodem i jakiejś gastronomioczno-sklepowej cywilizacji na wieczór
to miejsce wybrałaś dobrze

moja knajpka była okej, z widokiem na morze, pod drzewami, przy głównej plaży (mowa o Slatine-początek; mimo, że Slatine jest małe, to jest na tyle rozległe i dupnie skomunikowane (brak chodników), że nie będziecie zapewne chodzić od plaży do plaży, a raczej skoncentrujecie się na najłatwiej osiągalnych)

wszystko teraz zależy, w której części S. będziesz - ja mogęsięwypowiadać tylko na temat początku i końca

pzdr, K.
adam_one
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 28.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_one » 23.06.2009 09:52

Witam wszystkich użytkowników. Uważnie od kilku miesięcy obserwuje wydarzenia na forum, czytam, interesuje się. Nie mogę się jeszcze wypowaidać poneiważ jestem przed moim pierwszym wyjazdem do Chorwacji. wspolnie z przyjaciolmi nie mozemy sie juz doczekac:) Jedziemy w 12 osob do domu w Slatine zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Teraz kilka moich pytań do bardziej doświadczonych użytkowników.
Czy ktoś z Was zna ten dom, w jakiej jest okolicy, jakie sa tam mozliwosci, co jest warte uwagi, czy fdzies niedaleko sa jakies miejsca ciekawe w ktore warto pojechac, jak jest z freedivingiem w tej okolicy itd:) Bylbym bardzo wdzieczny. czesc postów dotyczacych Slatine juz widzialem nie zaspokoily one jdnak mojej ciekawosci dotyczacej tego meijsca. Pozdrawiam serdecznie wszystkich. Czekam na odpowiedzi
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Slatine na Ciovo - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone