Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.06.2006 18:02

Ballah napisał(a):Ale masz jakąś fotkę ... ?

Tak ale nie należy reklamować, więc podaj swój mail to prześle mój wynalazek.
Pozdrowienia
Ballah
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 08.06.2006 10:03

Ależ cóż to ma wspólnego z reklamą ? Chodzi o dzielenie się z innymi dobrymi pomysłami :)
Ale jeśli nalegasz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 08.06.2006 11:34

Ballah napisał(a):Ależ cóż to ma wspólnego z reklamą ? Chodzi o dzielenie się z innymi dobrymi pomysłami :)
Ale jeśli nalegasz: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Przed chwilą wysłałem.
Niestety nie potrafie publikować zdjęć na forum
Pozdrowienia
Z ciekawości jak to oceniasz,
Wielką zaletą tej konstrukcji, jest możliwośc regulacji kąta pochylenia namiotu, w zależności od tego jak świeci słońce
Ballah
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 08.06.2006 15:31

Genialne w swojej prostocie. Świetne ! :D
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 08.06.2006 15:48

Ballah napisał(a):Genialne w swojej prostocie. Świetne ! :D

problem, jest jeden z gumami neoprenowymi, ale go rozwiązałem.
dzięki że ktoś mnie wreszczie chwali. O gdyby to była najlepsza z żon to byłbym szczęśliwy.
Ballah
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ballah » 09.06.2006 11:33

Przyszedł mi do głowy pomysł, aby zastosować po każdej stronie jedną linkę zamiast dwóch, przewleczoną przez bloczki mocowane do pokładu, układ linki w kształcie litery U. Prostsza byłaby zmiana pozycji - wystarczyłoby poluzowanie z jednej strony. A gdyby tak zastosować jeszcze gumowy odcinek linki i prostą blokadę mimośrodową linki...
libra
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) libra » 09.06.2006 12:17

Ja bym też prosił o zdjęcie jeżeli możesz. Mój adres to : adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 09.06.2006 14:38

Ballah napisał(a):Przyszedł mi do głowy pomysł, aby zastosować po każdej stronie jedną linkę zamiast dwóch, przewleczoną przez bloczki mocowane do pokładu, układ linki w kształcie litery U. Prostsza byłaby zmiana pozycji - wystarczyłoby poluzowanie z jednej strony. A gdyby tak zastosować jeszcze gumowy odcinek linki i prostą blokadę mimośrodową linki...

Masz racje, ja miałem w ubiegłym roku 4 linki. Sprawdziły się.
Problem jest wtedy gdy chcesz płynąć z max prędkością, i jest wiatr.
Producent gwarantuje do 40km/h to jest bzdura.
Ja pływałem ok 20km/h i wszystko mocno się trzymało.
Gumy moim zdanie powodowałyby większe odchylanie baldachimu.
Pewnie w tym roku sprawdze.
Acha tam nie ma kątów prostych, bo pontom ma komory okrągłe, wiec u mnie ma górze jest 160 cm., a na dole tam gdzie dochodzi stelarz do pontonu jest 138cm, to powoduje, że baldachim ma szerokośc pontonu po zewnętrznych wymiarach.
Sznurki zaczepiam w moim rozwiązaniu na nierdzewne karabińczyki, prosto i szybko.
Najsmieszniejsze, że oryginał kosztuje o tych wymiarach w niemczech 799EUR, a jedyną rzeczą z importu są te gumy.
Dzięki za zainteresowanie.
Dle mnie jest to genialna sprawa, bo potrafie pływac po 8 godzin, a wystawianie mojego starego łba na słońce w takim czasie pewnie skończyłobysię w szpitalu.
karol 11
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 11.06.2006 20:19

Daisykf podrzuć zdjęcia.
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
piotrek_99
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrek_99 » 16.06.2006 13:47

A ja mam takie pytanko. Jesli chce ponton do zabawy niedaleko brzegu, to jak poradzi sobie silnik 5KM, do pontonu o dlugosci ok 3,5m, 4 osobowy. tzn chodzi mi o max predkosc jaka mozna osiagnac?
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2006 14:12

piotrek_99 napisał(a):A ja mam takie pytanko. Jesli chce ponton do zabawy niedaleko brzegu, to jak poradzi sobie silnik 5KM, do pontonu o dlugosci ok 3,5m, 4 osobowy. tzn chodzi mi o max predkosc jaka mozna osiagnac?

Ca. naście km/h pod warunkiem, że nie będzie fali i przeciwnego wiatru.

FUX
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 16.06.2006 17:16

FUX napisał(a):
piotrek_99 napisał(a):A ja mam takie pytanko. Jesli chce ponton do zabawy niedaleko brzegu, to jak poradzi sobie silnik 5KM, do pontonu o dlugosci ok 3,5m, 4 osobowy. tzn chodzi mi o max predkosc jaka mozna osiagnac?

Ca. naście km/h pod warunkiem, że nie będzie fali i przeciwnego wiatru.

FUX

Poprawie mojego Mistrza, ja jestem po wczorajszych pomiarach co prawda na wodach słodkich, ale tak na pół gwizdka wychodzi ok 8km/h.
A fala na zalewie była niezła.
Honda 5km, ponton Honda Marine z pompowanym kilem.
Kil jest ważny bo wtedy ponton bardziej wcina się w fale i lepiej płynie po prostej.
FUX
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.06.2006 17:19

Miałeś na myśli Morskiego Pasa. Ja dopiero terminuję...

FUX
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 16.06.2006 17:20

żle przeczytałem z kilem jeśli masz dobry silnik, a z tym różnie bywa ok 20km/h przy 4 osobach.
karol 11
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) karol 11 » 16.06.2006 17:45

W ub. sobote pierwszy test mojego pontonu. Ponton polskiej firmy WATS długość 3,20m z dmuchanym kilem. Silnik honda 5km. Trzy dorosłe osoby. Prędkość ok 15 km/h.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019