Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 25.06.2019 21:18

Adis napisał(a):Jeżeli ktoś potrafi się spakować do małego bagażu, bez bagażnika wypchanego po dach parasolami, materacami, karimatami, namiotami, parawanami, leżakami itp. itd. to jak najbardziej samolot jest sensowną opcją. W tym roku zamierzamy spędzić wakacje raczej stacjonarnie w jednym miejscu, bez pokonywania tysiąca kilometrów po wybrzeżu, wobec czego po raz pierwszy skusiłem się na podróż do Chorwacji właśnie samolotem, we wcześniejszych latach za każdym razem jeździłem samochodem. Za bilety lotnicze z 20kg bagażem(jedna sztuka) wyszło mnie około 500zł w dwie strony / osobę, nie dopłacałem za pierwszeństwo wejścia na pokład, czy miejsca koło siebie, 1,5h lotu dam radę wytrzymać z losowymi osobami obok :oczko_usmiech:


Dziwne, ale jeżdżę samochodem i bagażnika nie mam wypchanego po dach.

Ale to inna bajka.

Jak się jedzie nad morze, trzeba jednak mieć na czym siedzieć/leżeć i mieć jakiś cień, czyli ta karimata i parasol są potrzebne. A jeśli są potrzebne, to trzeba je kupić na miejscu. i tu mamy cena biletu + niezbędne zakupy, czyli cena podróży rośnie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2019 21:25

Maty spokojnie do walizki się mieszczą, a o parasol spokojnie można prosić przy wypożyczeniu noclegu, a jak nie to koszt ledwie 10 eur. Koleżanka z Barii rok temu spokonjnie na powrocie z takim parasolem plażowym wróciła...
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 25.06.2019 21:27

arturescu napisał(a):Dziwne, ale jeżdżę samochodem i bagażnika nie mam wypchanego po dach.

Ty nie, dwie inne osoby tak, po prostu podkreślałem, że samolot jest dla osób, które potrafią się spakować do jednej walizki, nie zamierzam natomiast nikogo przekonywać co dla niego jest lepsze.

piekara114 napisał(a):Maty spokojnie do walizki się mieszczą

o to to, w tym roku będziemy testować taką składaną :P
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 25.06.2019 21:40

Adis napisał(a):
arturescu napisał(a):Dziwne, ale jeżdżę samochodem i bagażnika nie mam wypchanego po dach.

Ty nie, dwie inne osoby tak, po prostu podkreślałem, że samolot jest dla osób, które potrafią się spakować do jednej walizki, nie zamierzam natomiast nikogo przekonywać co dla niego jest lepsze.

piekara114 napisał(a):Maty spokojnie do walizki się mieszczą

o to to, w tym roku będziemy testować taką składaną :P


Dlatego 1000 zł na dwie osoby jest ceną ok. Ale jeśli to 4-osobowa rodzina, to już inaczej. Oczywiście odpada kilkanaście h jazdy (jeśli się ma lotnisko w pobliżu), ale kosztem mobilności na miejscu, czyli trzeba jechać w miejsce gdzie jest jaka taka infrastruktura. Wtedy jednak dochodzą koszty transferu (jeż,i gdzieś dalej od lotniska docelowego)

No chyba że się wynajmuje auto/skuter na miejscu, czyli te koszty dochodzą jakby do ceny biletu lotniczego.

Podsumowując, jeśli w dwie osoby, elastyczny termin i stacjonarnie blisko lotniska, to jest to niezłe rozwiązanie, zwłaszcza przy krótszych tygodniowych wyjazdach. Jeśli impreza dłuższa i większa, to już warto się zastanowić. Chorwacja jest, było nie było, dość blisko i dobrze skomunikowana drogowo, to nie to co Grecja czy Hiszpania...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.07.2019 10:23

wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.07.2019 11:14

Bravik napisał(a):http://ttg.com.pl/dziadostwo-wysokiego-lot-u-czyli-jak-wolek-do-dubrownika-lecial/


Czytałam i aż trudno w to uwierzyć 8O 8)
Leciałam lotem do Dubrownika na majówkę, i do tego jeszcze z Rzeszowa przez WWA, wszystko było idealnie. Byłam na 4 dni, gdyby spotkała mnie taka sytuacja, to nawet bym tam nie dotarła...
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 19.07.2019 18:48

wiolek_lp napisał(a):
Bravik napisał(a):http://ttg.com.pl/dziadostwo-wysokiego-lot-u-czyli-jak-wolek-do-dubrownika-lecial/


Czytałam i aż trudno w to uwierzyć 8O 8)
Leciałam lotem do Dubrownika na majówkę, i do tego jeszcze z Rzeszowa przez WWA, wszystko było idealnie. Byłam na 4 dni, gdyby spotkała mnie taka sytuacja, to nawet bym tam nie dotarła...


Takie sytuacja nie są rzadkie. Na Okęciu (ale i np. we Frankfurcie albo Wiedniu) spotykałem się z sytuacjami overbookingu, kiedy pasażerom oferowano rekompensatę finansową za rezygnację z lotu i skorzystanie z następnego połączenia, tu sytuacja była gorsza, bo musieli lecieć przez Niemcy i mieli pecha z pogodą.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 14.11.2019 00:18

Może komuś z północnej Polski się przyda: od 31.03.2020 Ryanair uruchamia loty z Gdańsk do Zadaru - loty we wtorki, czwartki i soboty.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 16.11.2019 14:50

Zadar w Ryanair dostępny też z Krakowa i Poznania.
... ale kosztowo tak sobie - porównywalnie do auta, szczególnie gdy jadą 2-3 osoby.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.11.2019 15:22

Raphael napisał(a):... ale kosztowo tak sobie - porównywalnie do auta, szczególnie gdy jadą 2-3 osoby.
Bo najlepsze ceny w R. są w momencie ogłaszania rozkładu lotów na dany sezon i na ok. 10 tyg. przed lotem...
olek111
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 74
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) olek111 » 22.11.2019 13:53

pocztówka28
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 423
Dołączył(a): 25.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pocztówka28 » 01.12.2019 17:14

Slavko1974 napisał(a):Może komuś z północnej Polski się przyda: od 31.03.2020 Ryanair uruchamia loty z Gdańsk do Zadaru - loty we wtorki, czwartki i soboty.


Na to czekałam :D
Już nie trzeba będzie jeździć do Wawy na Okęcie :D
Crusty93
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 10.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crusty93 » 27.08.2020 19:30

No to mamy zakaz lotów z Chorwacji do Polski od 2 września. Jak teraz wrócić jeżeli nie przyjechało się autem?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.08.2020 19:50

Crusty93 napisał(a):No to mamy zakaz lotów z Chorwacji do Polski od 2 września. Jak teraz wrócić jeżeli nie przyjechało się autem?

Zależy z jakiego regionu Chorwacji i dokąd w kraju. Są jeszcze autobusy i pociągi. Jeśli potrzebujesz konkretnej podpowiedzi, pisz.
sambajivebond
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 28.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sambajivebond » 28.08.2020 09:27

Witam, my mamy zaplanowany powrót z Zadaru 06.09. do Polski. Czy ktoś może wraca w tym czasie do Polski samochodem?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone