Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
martuszka
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) martuszka » 26.02.2019 14:40

Niestety, ale ja np. nie jestem na tyle dobrym kierowcą i nie ufam swojemu samochodowi na tyle, żeby wybrać się w taką podóż, dlatego sama rozumiem doskonalne innych, którzy decydują się na podróż samolotem. ;)
Czas to też pieniądź, jak ktoś wyżej zauważył!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.03.2019 09:49

Obrazek

:papa:
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.03.2019 22:48

Finalnie kupiliśmy 11 biletów po 800 zł wraz z rezerwacją miejsc, w dwie strony rzecz jasna. Na wrzesień/październik. Musiałby się chyba stać się cud, żeby te bilety spadły niżej, znacznie niżej.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 11.03.2019 23:00

Aldonka napisał(a):Finalnie kupiliśmy 11 biletów po 800 zł wraz z rezerwacją miejsc, w dwie strony rzecz jasna. Na wrzesień/październik. Musiałby się chyba stać się cud, żeby te bilety spadły niżej, znacznie niżej.


800 za wszystkie czy za jeden?

Jeśli za jeden to drogo bo to już po sezonie, a bez problemu można na ten termin kupić taniej, jeśli za wszystkie, to nawet niezły deal.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.03.2019 18:26

arturescu napisał(a):
Aldonka napisał(a):Finalnie kupiliśmy 11 biletów po 800 zł wraz z rezerwacją miejsc, w dwie strony rzecz jasna. Na wrzesień/październik. Musiałby się chyba stać się cud, żeby te bilety spadły niżej, znacznie niżej.


800 za wszystkie czy za jeden?

Jeśli za jeden to drogo bo to już po sezonie, a bez problemu można na ten termin kupić taniej, jeśli za wszystkie, to nawet niezły deal.

Za jeden :D
I zważywszy, że to z rezerwacją miejsc w dwie strony to uważam, że cena niezła. W zeszłym roku płaciłyśmy po ponad 900 zł bez rezerwacji miejsc.
To już drugi rok kiedy musimy dolecieć na rejs. Mimo szukania i sprawdzania nie udało nam się nic tańszego znaleźć. Tym bardziej, że inne miasta wylotu i przylotu odrzuciłyśmy, bo bez sensu kupować o 100 zł tańszy bilet z Katowic na przykład skoro jeszcze do tych Katowic dojechać musimy. Albo kupić tańszy lot do Dubrovnika i potem jeszcze szukać transportu z Dubrovnika do Sibenika.
Pokaż mi "bez problemu" tańszy lot na te dni w tej konfiguracji miast, a zwrócę honor. Ja uważam, że się taniej, dużo taniej nie da. Bo o 100 zł taniej to żadna różnica.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 14.03.2019 19:57

No, to żadna rewelacja jak na ten termin. Na majówkę kupiłem w Lufthansie Maltę za niecałe 600 zl w obie strony z przesiadką w MUC. Lizbona była z nieco ponad 800, podobnie Izrael. Za 800 zł na przełomie sierpnia/września Kreta, Karpathos albo Skhiatos Aegeanem. 3 lata temu kupowałem z Lufie Dubrownik w końcu kwietnia za niecałe 500 zł z przesiadką w FRF przy okazji wyjazdu służbowego.

Wszystko cywilizowanymi liniami, odprawiam się online z rezerwacją miejsc i 10 kg bagażu podręcznego, za rejestrowany dopłacam +100 zł.

Dawno przekonałem się, że "tanie" linie są tanie w takich okresach roku, kiedy docelowe miejsca nie są zbyt atrakcyjne. Po cholerę mi Barcelona czy Dubrownik w styczniu albo lutym, kiedy ryzyko deszczu albo wiatru urywającego głowę jest bardzo wysokie, a wiele ciekawych miejsc jest nieczynne. To już wolę narty, albo prawdziwe tropiki jak mi brakuje ciepła. Kupię bilet za parą zł, a na miejscu pobyt będzie na ćwierć gwizdka.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 14.03.2019 23:27

3 lata temu w sierpniu za lot z Berlina do Dubrownika kupowalismy bilety za niespełna 500 zł.

LOT to nie tania linia, nie liczyłam na tańsze bilety. Reklamowany właśnie przelot z Poznania do Zadaru Rayanerem w tym samym okresie to na chwilę obecną 780 zł. Też żadna rewelacja. Przełom września i października to jeszcze nie całkiem "po sezonie" szczególnie dla żeglarzy.
Loty z przesiadkami też jakoś szczególnie mnie nie bawią.

Nic to, bilety są, nie żałuję ani grosza wydanego na nie. Wydałabym nawet więcej gdyby trzeba było. Byleby już być na pokładzie i poczuć znowu wiatr w żaglach.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.03.2019 15:08

Wolę lot tanimi lotami ale bezpośrednio niż w cywilizowanych liniach (jak kolega napisał) z przesiadka a zamiast u celu być po 2,3h podróż zajmie min. pół dnia...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.03.2019 16:48

Pełna zgoda. Też preferuję loty bezpośrednie. Na szczęście LOT takowe posiada. Mało bawi mnie spędzanie dnia na przesiadkach.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2019 22:14

Nie wiem jak wy wyszukujecie te loty ale ja nie mamo tym zielonego pojęcia. Zawsze wychodzą mi niebotyczne kwoty z ilomaś tam przesiadkami i czasem podróży wynoszacym 19-20 godzin :mrgreen:
700-800 zł za 3 osoby w obie strony z WRO/KRK/BRN/DRE do Dubrovnika czy Splitu szarpałbym jak Reksio szynkę :D
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 16.03.2019 22:44

alechandro napisał(a):Nie wiem jak wy wyszukujecie te loty ale ja nie mamo tym zielonego pojęcia. Zawsze wychodzą mi niebotyczne kwoty z ilomaś tam przesiadkami i czasem podróży wynoszacym 19-20 godzin :mrgreen:
700-800 zł za 3 osoby w obie strony z WRO/KRK/BRN/DRE do Dubrovnika czy Splitu szarpałbym jak Reksio szynkę :D


Bo w sezonie takich cen nie upolujesz. No chyba, że chcesz lecieć do Dubrownika w upojny zimowy czas ;)

No i w przypadku "tanich" linii nie lecisz z przesiadką na jednym bilecie, co jest zdecydowanym minusem.

Te 20-godzinne przesiadki to też jest rzadkość. W majówkę lecę na Maltę. Wylatuję o 6 rano do MUC, w MLA ląduję o 12,20. Dla niektórych to nie do przeskoczenia, ale rozumiem, na dużych lotniskach można czuć się zagubionym i niepewnym ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.03.2019 23:24

Z tego co tutaj można przeczytać to jednak można i w sezonie a ja tylko w sezonie jeżdżę chyba, że drugi raz ponadto po sezonie. Ja nie czuję się zagubiony na dużych lotniskach bo nigdy jeszcze nawet nie leciałem samolotem. W pewnym momencie odbije raz od cro i polecę na Mauritius lub Malediwy a tam już tylko samolotem niestety. Z dzieckiem to plus ale wtedy, nawet do cro nie wezmę całego ekwipunku w postaci dmuchańców :?
ma_ko
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.03.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma_ko » 26.03.2019 12:11

Podepnę się do tematu. 6 czerwca moi rodzice jadą pierwszy raz do Chorwacji, a konkretnie na Wyspę Hvar. Wycieczka 10dniowa z przjazdem autokarem. Mój ojciec ma jednak problemy z kręgosłupem i nie jest pewien czy wytrzyma te ~18 godzin w autobusie dlatego zaczęliśmy się zastanawiać nad samolotem. Czy są jakieś bezpośrednie loty z Polski najlepiej do Splitu? Bo wszystkie te porównywarki pokazują loty z przesiadką albo ja nie umiem szukać...
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 26.03.2019 17:56

ma_ko napisał(a):Podepnę się do tematu. 6 czerwca moi rodzice jadą pierwszy raz do Chorwacji, a konkretnie na Wyspę Hvar. Wycieczka 10dniowa z przjazdem autokarem. Mój ojciec ma jednak problemy z kręgosłupem i nie jest pewien czy wytrzyma te ~18 godzin w autobusie dlatego zaczęliśmy się zastanawiać nad samolotem. Czy są jakieś bezpośrednie loty z Polski najlepiej do Splitu? Bo wszystkie te porównywarki pokazują loty z przesiadką albo ja nie umiem szukać...

Na pewno LOT ma bezpośrednie połączenie ze Splitem. Pytanie tylko czy coś bezpośredniego jeszcze zostało.
Tak patrzę na 6 czerwca i rzeczywiście, o ile z bezpośrednim powrotem nie ma problemu o tyle "do" wszystko z przesiadką.

Mam taki lot:
lot.jpg

tylko cena niczego sobie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.04.2019 17:59

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 26
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone