Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.04.2019 23:43

Wizzair z Katowic do Splitu ma w lipcu kilka fajnych cenowo lotów.
pozdro
fly
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 10.06.2019 12:07

fly napisał(a):Wizzair z Katowic do Splitu ma w lipcu kilka fajnych cenowo lotów.
pozdro
fly

Fajne oferty dla tych co mogą urlop sobie zaplanować do odlotu samolotu a nie dla kogos kto ma urlopy planowane dużo wcześniej.
Ja patrzyłem z KTW do Splitu w moim terminie to totalnie mija się z celem a jest to wrześniowy termin.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.06.2019 12:52

Jeśli ktoś planuje wylot do Chorwacji pod koniec sezonu, to Ryanair rzucił fajne ceny na przełom sierpień/wrzesień. Wylot z Poznania do Zadaru 182 zł, powrotny 260 zł. W cenie bagaż podręczny.


Naturalnie nie mogliśmy takiej okazji pominąć :D

Dobrodošli u Hrvatsku! :papa:
Załączniki:
Bez tytułu.png
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.06.2019 13:59

Inde napisał(a):Jeśli ktoś planuje wylot do Chorwacji pod koniec sezonu, to Ryanair rzucił fajne ceny na przełom sierpień/wrzesień. Wylot z Poznania do Zadaru 182 zł, powrotny 260 zł. W cenie bagaż podręczny.


Naturalnie nie mogliśmy takiej okazji pominąć :D

Dobrodošli u Hrvatsku! :papa:


Dorzucisz bagaż i robi się 1600 za dwa bilety.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.06.2019 19:39

Bagaż rejestrowany kosztuje 60 euro. Natomiast w cenie biletu mamy 10kg na odzież, podstawowe środki czystości, leki, elektronikę. Myślę że na tydzień każdemu wystarczy. Chyba że kolega w podanej przez siebie cenie z kosmosu wliczył weki, konserwy, deskę do prasowania, teściową i żółtą kartkę za zaśmiecanie forum.

Pozdrav :papa:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.06.2019 19:51

Inde napisał(a):Bagaż rejestrowany kosztuje 60 euro. Natomiast w cenie biletu mamy 10kg na odzież, podstawowe środki czystości, leki, elektronikę. Myślę że na tydzień każdemu wystarczy. Chyba że kolega w podanej przez siebie cenie z kosmosu wliczył weki, konserwy, deskę do prasowania, teściową i żółtą kartkę za zaśmiecanie forum.

Pozdrav :papa:


Zależy jeszcze jak restrykcyjnie Ryanair podchodzi do bagażu podręcznego. W majówkę byliśmy tydzień na Malcie Lufthansą, gdzie limit teoretycznie to 8 kg, ale jak się ma 10-12 kg to nie problem, no i nie trzeba kombinować z wymiarami co do centymetra, poza tym w małym plecaku mieliśmy oddzielnie aparat, elektronikę i różne drobiazgi. W każdym razie trzeba się było nakombinować, aby się w to upakować.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.06.2019 20:10

Dzięki za info o Lufthansie. Generalnie w Ryanair wystarczy spakować się zgodnie z regułami, które mają w ofercie. Płyny, szampony itd. w opakowaniach po 100ml. Laptopy, aparaty w trakcie odprawy trzeba pokazać, czasem otworzyć. Leki, syropy w oryginalnym opakowaniu max 100ml. Wymiary walizki podręcznej zazwyczaj zgodne z tym co mamy w sklepach. Nikt nie lata z linijką.

:wink:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.06.2019 20:18

Inde napisał(a):Dzięki za info o Lufthansie. Generalnie w Ryanair wystarczy spakować się zgodnie z regułami, które mają w ofercie. Płyny, szampony itd. w opakowaniach po 100ml. Laptopy, aparaty w trakcie odprawy trzeba pokazać, czasem otworzyć. Leki, syropy w oryginalnym opakowaniu max 100ml. Wymiary walizki podręcznej zazwyczaj zgodne z tym co mamy w sklepach. Nikt nie lata z linijką.

:wink:


Akurat wymagania, które przytoczyłeś, czyli pojemność opakowań z płynami, czy wyciąganie elektroniki na bramce bezpieczeństwa, to przepisy UE dotyczące pasażerów wszystkich linii lotniczych, nie tylko Ryanaira.

Pisałem o wymiarach bagażu, bo pamiętam jak przy odprawach bagażowych Ryanaira, często trzeba wsadzić kabinówkę w ramkę, przy niektórych "skorupach" są z tym problemy.

W każdym razie podstawowe rzeczy można w 10 kg na tydzień zmieścić, ale już jakieś maty, parasole plażowe, płetwy itp, albo trzeba kupić na miejscu, albo dopłacić za bagaż rejestrowany.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 23.06.2019 20:31

Zatem niewiele się różni Ryanair od innych linni. Lataliśmy wielokrotnie, nigdy z tej miarki na bagaż nie musiałem korzystać. Raczej dotyczy ona osób, które ciągną na pokład te wielkie torby. Zdążyło się też wziąć na pokład namiot plażowy z Decathlon o średnicy 60cm po spakowaniu, nikt nie robił problemu.
Załączniki:
zoom_138639.jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.06.2019 21:49

Inde napisał(a):Bagaż rejestrowany kosztuje 60 euro. Natomiast w cenie biletu mamy 10kg na odzież, podstawowe środki czystości, leki, elektronikę. Myślę że na tydzień każdemu wystarczy. Chyba że kolega w podanej przez siebie cenie z kosmosu wliczył weki, konserwy, deskę do prasowania, teściową i żółtą kartkę za zaśmiecanie forum.

Pozdrav :papa:


Primo - na tydzień to by mi się tyłka nie chciało ruszać.
Secundo - cena nie z kosmosu tylko Taryfa+ z normalnym bagażem rejestrowanym.
Tertio - chyba za niska ranga na szafowanie żółtymi kartkami. :papa:
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 23.06.2019 21:54

Bravik napisał(a):
Inde napisał(a):Bagaż rejestrowany kosztuje 60 euro. Natomiast w cenie biletu mamy 10kg na odzież, podstawowe środki czystości, leki, elektronikę. Myślę że na tydzień każdemu wystarczy. Chyba że kolega w podanej przez siebie cenie z kosmosu wliczył weki, konserwy, deskę do prasowania, teściową i żółtą kartkę za zaśmiecanie forum.

Pozdrav :papa:


Primo - na tydzień to by mi się tyłka nie chciało ruszać.
Secundo - cena nie z kosmosu tylko Taryfa+ z normalnym bagażem rejestrowanym.
Tertio - chyba za niska ranga na szafowanie żółtymi kartkami. :papa:


No właśnie na tydzień, przelot jest bardziej sensowny niż standardowe zarywanie nocy jadąc autem.
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 23.06.2019 22:51

Inde napisał(a):Jeśli ktoś planuje wylot do Chorwacji pod koniec sezonu, to Ryanair rzucił fajne ceny na przełom sierpień/wrzesień. Wylot z Poznania do Zadaru 182 zł, powrotny 260 zł. W cenie bagaż podręczny.


Takie ceny pod koniec sezonu to normalka. Dla singla, czy pary, która jest w stanie zmieścić się w bagaż 10 kg, i obojętne, gdzie usiądzie w samolocie, to jest to atrakcyjna oferta. Jeśli jednak trzeba wziąć większy bagaż, usiąść obok siebie to z wyjściowej ceny 450 zł robi się ponad 800 za osobę - sprawdziłem przed chwilą podobny wylot 26.08 - 02.09.

Szukanie lotów to loteria, po prostu trzeba trafić. Znajomy trafił lot do Alicante w Hiszpanii w dniach 15.08 - 24.08. Za 4 osoby w obie strony 3000 zł z dodatkowym bagażem dla każdej osoby i miejscami w samolocie parami.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 25.06.2019 13:48

Oczywiście, że można wykupić wszystkie usługi i najdroższe miejsca. Ale można to zrobić podobnie jak my.
Lecimy w 5 osób dorosłych i jedno dziecko. Praktycznie możemy zabrać 60 kg bagażu. Miejsce dla dziecka oraz opiekuna jest w cenie biletu, pozostałe 17 zł. Siedzimy wszyscy razem. Na miejscu mamy wynajęte w pełni urządzone mieszkanie z airbnb. Pralka, lodówka itd. Zatem na tydzień, 3-4 komplety odzieży spokojnie wystarczą bo się można przeprać. Jedzenia też ze sobą nie ciągniemy bo wszystko można dostać na miejscu, a posiłki główne to konoby/restauracje. Reasumując, naprawę nie demonizowałbym tych samolotów ;) Tym bardziej jeśli lata się w ciągu roku parę razy w różne miejsca, to człowiek z każdym wyjazdem wie co zabrać, a czego nie.

Wysokich lotów :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2019 21:08

Inde napisał(a):Jeśli ktoś planuje wylot do Chorwacji pod koniec sezonu, to Ryanair rzucił fajne ceny na przełom sierpień/wrzesień. Wylot z Poznania do Zadaru 182 zł, powrotny 260 zł. W cenie bagaż podręczny.
Tylko ten podręczny to taka torba na laptopa: 40*25(30)*20 cm. Warto na to zwrócić uwagę przy rezerwacjach... 10kg bagaż podręczny i w Ryan. i wizz jest dodatkowo płatny i to od 01.11.2018. Cena tego bagażu zależy od trasy, taniej jest jak kupuje się od razu z biletem niż jak dokupuje się później.
Aby nie być gołosłownym:
https://wizzair.com/pl-pl/informacje-i- ... baga%C5%BC
https://www.ryanair.com/pl/pl/zaplanuj- ... odrecznego

Latam na tydzień i w ten 10kg podręczny pakujemy się spokojnie (mamy wagę ok.8,5 kg, a ja 9,5, kiedyś nie wierzyłam,że się da,). W walizkach jest także miejsce na materac, zestaw do nurkowania, ręczniki plażowe, ja nawet wszystkich ubrań nie zdążę wykorzystać :D . Wagi nie sprawdzają, bo na ich przy odprawie nie ma, a walizki mamy zgodne z wymiarami...
Ostatnio edytowano 25.06.2019 21:14 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 25.06.2019 21:10

Jeżeli ktoś potrafi się spakować do małego bagażu, bez bagażnika wypchanego po dach parasolami, materacami, karimatami, namiotami, parawanami, leżakami itp. itd. to jak najbardziej samolot jest sensowną opcją. W tym roku zamierzamy spędzić wakacje raczej stacjonarnie w jednym miejscu, bez pokonywania tysiąca kilometrów po wybrzeżu, wobec czego po raz pierwszy skusiłem się na podróż do Chorwacji właśnie samolotem, we wcześniejszych latach za każdym razem jeździłem samochodem. Za bilety lotnicze z 20kg bagażem(jedna sztuka) wyszło mnie około 500zł w dwie strony / osobę, nie dopłacałem za pierwszeństwo wejścia na pokład, czy miejsca koło siebie, 1,5h lotu dam radę wytrzymać z losowymi osobami obok :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 27
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone