Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 13.04.2021 14:01

A dlaczego powrotu nie ma?
Z Zadaru do Poznania znalazłem loty w czwartki i niedziele. Za mniej niż 500 zł w obie strony znalazłem dwa 11-dniowe terminy.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 15.04.2021 21:33

Slavko1974 napisał(a):A dlaczego powrotu nie ma?
Z Zadaru do Poznania znalazłem loty w czwartki i niedziele. Za mniej niż 500 zł w obie strony znalazłem dwa 11-dniowe terminy.

Z Poznania do Splitu WizzAir ma lot 24 września (piątek), ale już powrotnego nie ma. Problemem jest też to, że standardowo rejsu odbywają się od soboty do soboty, przynajmniej w naszej firmie czarterowej tak jest. Nic to, na tegoroczny rejs bilety kupione w zeszłym tygodniu, z Warszawy do Zadaru za 609 zł w dwie strony, najtaniej od 4 lat wylotów na żagle :D
EwelinaKRK
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelinaKRK » 22.05.2021 14:03

Sprawdziłam cenę biletu w jedną strone z Krakowa do Zadaru na połowę lipca /loty tylko w niedziele/.Koszt najtanszego 139 pln za 1 osobę, lecz bagaż tylko podreczny.
Z bagażem do 10 kg to już 330 pln.Im większy bagaż tym drożej .Świetna propozycja,bo lot trwa tylko 1,5 h.Ale jak tu przetrwać z jednym podkoszulkiem ?
Ja potrzebuję dostać się na wyspę Losinj, więc mialabym prom z Zadaru do wyspy za jedyne 35-60 pln. Wykonalne.Tylko ten jeden T-schirt. ...
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 22.05.2021 14:47

...i w piątek
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 22.05.2021 16:02

EwelinaKRK napisał(a):Sprawdziłam cenę biletu w jedną strone z Krakowa do Zadaru na połowę lipca /loty tylko w niedziele/.Koszt najtanszego 139 pln za 1 osobę, lecz bagaż tylko podreczny.
Z bagażem do 10 kg to już 330 pln.Im większy bagaż tym drożej .Świetna propozycja,bo lot trwa tylko 1,5 h.Ale jak tu przetrwać z jednym podkoszulkiem ?
Ja potrzebuję dostać się na wyspę Losinj, więc mialabym prom z Zadaru do wyspy za jedyne 35-60 pln. Wykonalne.Tylko ten jeden T-schirt. ...


Nie wiem co z tym jednym podkoszulkiem. Z ołowiu? Dwa lata temu lecieliśmy na tydzień na majówkę na Maltę z podręcznym 8kg na osobę i zapakowaliśmy i komplet ubrań, dodatkowe sandały i klapki. Kosmetyki spokojnie zmieścisz do drugiej małej torby.

330 zł z bagażem rejestrowanym to też niezła cena. I nie 10 tylko 23 kg.
EwelinaKRK
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelinaKRK » 22.05.2021 18:10

No,sprawdziłam ponownie,w cenie biletu 139 pln można zabrać bagaż podręczny 20x40x25,coś, co zmieści się pod siedzeniem pasażera przed nami.Jest to wyraźnie określone. Nie wiem jakimi liniami lecieliście, lecz każdy przewoźnik ma prawo do własnych dyspozycji.W tym konkretnym przypadku Ryanair. Jakby nie dyskutować, mam w planie wyjazd na ponad miesiąc i bagaż 10 kg to dużo za mało,choćby do podkoszulki dodać sandałki i szampon.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.05.2021 19:15

W 10 kg to ja się zimą na Cypr pakowałam, więc i bluzy i letnie rzeczy musiałam mieć. W walizce wylądowały też kosmetyki i 5 par butów.
Latem w taką walizkę to sporo na tydzień można spakować, a przecież na miejscu można przeprac. Nie wierzę, że zabierzesz ze sobą 30 kompletów bielizny i 30 koszulek.
EwelinaKRK
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 21.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) EwelinaKRK » 22.05.2021 21:24

Nie,to odwiedziny /pobyt u Przyjaciół ,polsko-chorwatska rodzina ,więc największa część bagażu to książki. Pal sześć podkoszulki i sandałki .
Jak to Polka,coś wymyślę i dam radę.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 22.05.2021 22:11

EwelinaKRK napisał(a):lecz bagaż tylko podreczny.
Z bagażem do 10 kg to już 330 pln.Im większy bagaż tym drożej .Świetna propozycja,bo lot trwa tylko 1,5 h.Ale jak tu przetrwać z jednym podkoszulkiem ?

:)
fakt, mając walizkę wchodzi więcej... ale zauważyłem, że gdy jadę autem to zawsze, ale to zawsze, brakuje mi miejsca w bagażniku, a każda wolna przestrzeń - szczególnie wracając - jest wypchana i zagospodarowana.

Co do "małego podręcznego" ostatnio udało mi się do niego upchnąć "komplet" ubrań, czyli po kilka podkoszulków, skarpetek, bielizny, buty do wody, klapki i jeszcze udało się wepchnąć małą matę (w połowie zgięta na pół, ale weszła) :) Elektronika (aparat, ładowarki) do nerki, okulary do kieszeni.
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 22.05.2021 22:33

EwelinaKRK napisał(a):Nie,to odwiedziny /pobyt u Przyjaciół ,polsko-chorwatska rodzina ,więc największa część bagażu to książki. Pal sześć podkoszulki i sandałki .
Jak to Polka,coś wymyślę i dam radę.


Nie wiem co mają książki do polsko-chorwackiej rodziny, ale jak chcesz tanio, to musisz dostosować się do limitów.

A książki można wziąć ze sobą w czytniku.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 09.06.2021 07:42

marze_na napisał(a):Lot z Wrocławia do Splitu w siatce wizzair'a bardzo mnie ucieszył. Zwłaszcza, że ceny atrakcyjne :).
Split + Omiš, na tydzień jak znalazł 8).

Klamka zapadła :D .
Przetestujemy Chorwację samolotem 8) .
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 12.06.2021 09:59

Ze względu na tylko tydzień wolnego zdecydowaliśmy się na lot samolotem z Warszawy. Martwi mnie tylko godzina przylotu do Splitu. Jesteśmy o 21:50 na lotnisku. Nocleg chcę zarezerwować w Breli. Jak się tam dostanę o tej porze? Wypożyczalnie aut działają całą dobę? Właściciel apartamentu będzie na nas czekał w środku nocy? Zazwyczaj zameldowanie jest max do 22. Proszę o podpowiedź, jak to rozwiązać
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 12.06.2021 10:16

aniapz napisał(a):Ze względu na tylko tydzień wolnego zdecydowaliśmy się na lot samolotem z Warszawy. Martwi mnie tylko godzina przylotu do Splitu. Jesteśmy o 21:50 na lotnisku. Nocleg chcę zarezerwować w Breli. Jak się tam dostanę o tej porze? Wypożyczalnie aut działają całą dobę? Właściciel apartamentu będzie na nas czekał w środku nocy? Zazwyczaj zameldowanie jest max do 22. Proszę o podpowiedź, jak to rozwiązać


Jest parę opcji. Np. poszukać apartman z transferem lotnisko-lokal-lotnisko. Albo tak jak wspomniałeś wynająć auto, wypożyczalnie są czynne 24h, a jak wypożyczysz auto przed lotem to będzie na Ciebie czekało. Z gospodarzem/hotelarzem umów się na late check in. Patrzałem też autobusy ale ostatni odjeżdża 21:15.

https://www.ak-split.hr/en/departures-from-split/
aniapz
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 21.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) aniapz » 12.06.2021 12:02

Dziękuję za konstruktywne rady i link do rozkładu autobusów. Chyba jednak wynajmiemy auto, bo daje większą niezależność.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 12.06.2021 21:47

Inde napisał(a):Patrzałem też autobusy ale ostatni odjeżdża 21:15.
https://www.ak-split.hr/en/departures-from-split/

Jest jeszcze normalny autobus, linia 37 (http://www.promet-split.hr/en/airport-line)

Choćby nie wiem jak szybko wszystko poszło, to trzeba liczyć mniej więcej 20-30 min na wyjście z samolotu i przejście kontroli, 15-20 na odbiór bagaży, 20-30 na formalności z autem, 60 na dojazd do Breli = lądowanie 21:50 + 2 godz > circa o północy, przy dobrych wiatrach, @aniapz dociera do Breli.
Ja bym 1. nocleg wziął w Trogirze albo i gdzieś w Kasztelach, a następnego dnia jechał do Breli, czy to komunikacją publiczną, czy to autem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 30
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone