Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 24.05.2022 16:36

marze_na napisał(a):
Bravik napisał(a):
pavio napisał(a):Nam się udało Poznań-Split i powrót za trochę ponad 200 zł :)


Z bagażem? 8O

Ja i bez bagażu się dziwię, ze udało się tak tanio. Chciałabym skończyć na parę dni do Trogiru i o ile "tam" bilety trafiają się za kilkadziesiąt zł to o powrót ponizej 200 zl trudno.
Patrzę na Split z Wrocław i Poznań z wizzairem

No niestety to bez bagażu .Trzeba bedzię 20kg dokupić i on bedzie droższy od człowieka:):) Miałem jeszcze aktywne konto wizzar club i bilety za osobe w kazdą strone wyszły po 49 zł. kupowane jakies póltora miesiąca temu. Samochodem byłem chyba z 6 razy ale samolotem to jednak 2 godzinki i na miejscu nie patrząc na ceny benzyny czy autostrad.
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 13.06.2022 10:58

Orientuje się ktoś czy są i ile mniej więcej kosztują busy z lotniska Split do Breli ?
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 13.06.2022 11:08

LUKASQ napisał(a):busy z lotniska Split do Breli

A są takie?
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 13.06.2022 11:13

LUKASQ napisał(a):Orientuje się ktoś czy są i ile mniej więcej kosztują busy z lotniska Split do Breli ?


Zerknij tutaj :idea:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 13.06.2022 11:18

LUKASQ napisał(a):Orientuje się ktoś czy są i ile mniej więcej kosztują busy z lotniska Split do Breli ?


Bus z lotniska do portu w Splicie 45 kun (17 kun autobus miejski 37, ale nie dojeżdża do portu), bus z portu w Splicie do Breli, zależnie od operatora i momentu zakupu od 30 do 60 kun. Plus parę kun za bagaż.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 18.11.2022 15:29

Ryanair aktywuje nowe połączenia z lotniska w Pyrzowicach do Chorwacji i Bułgarii. Linia będzie latać do Warny i Puli.
Zamiast 9 - 10 godzin samochodem, można do Chorwacji polecieć samolotem. To raptem półtorej godziny lotu. Będzie to możliwe już od czerwca z lotniska w Pyrzowicach, bowiem latem będą dodatkowe połączenia z Pyrzowic do Chorwacji i Bułgarii. Linia lotnicza Ryanair na początku czerwca przyszłego roku zacznie latać z Pyrzowic do Puli w Chorwacji oraz do Warny w Bułgarii. Te nowe wakacyjne destynacje z pewnością sprawią, że chętnych na loty nie zabraknie. Warto kupić bilet wcześniej, bilety są naprawdę tanie. Jak informuje Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska, połączenie do Puli wystartuje w piątek 2 czerwca 2023 roku. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek i piątek. Inauguracja połączenia do Warny została zaplanowana na niedzielę 4 czerwca przyszłego roku, trasa obsługiwana będzie w każdą środę i niedzielę. Obydwa połączenia mają charakter sezonowy i realizowane będą do końca września 2023 roku.
- Cieszymy się, że Ryanair poszerzy swoją ofertę z Pyrzowic w zbliżającym się sezonie letnim. Połączenia do Puli i Warny z pewnością spotkają się z bardzo dużym zainteresowaniem, bo bazują na ogromnym wylotowym potencjale regionu. To także niezwykle atrakcyjne trasy z perspektywy samodzielnej organizacji wyjazdów wakacyjnych, a jak wskazują statystyki, bardzo lubimy wypoczywać w Chorwacji i Bułgarii – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.
Loty do Warny i Puli potrwają około półtorej godziny. Bilety można kupić w aplikacji wyjątkowo tanio, bo loty do Warny zaczynają się już od 239 złotych w jedną stronę, a do Puli od 299 złotych w jedną stronę.


źródło

Rodzina czteroosobowa: 4 x 299 x 2 = 2.392 - czy tanio? No nie wiem... :|
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 18.11.2022 18:03

stachan napisał(a):
Ryanair aktywuje nowe połączenia z lotniska w Pyrzowicach do Chorwacji i Bułgarii. Linia będzie latać do Warny i Puli.
Zamiast 9 - 10 godzin samochodem, można do Chorwacji polecieć samolotem. To raptem półtorej godziny lotu. Będzie to możliwe już od czerwca z lotniska w Pyrzowicach, bowiem latem będą dodatkowe połączenia z Pyrzowic do Chorwacji i Bułgarii. Linia lotnicza Ryanair na początku czerwca przyszłego roku zacznie latać z Pyrzowic do Puli w Chorwacji oraz do Warny w Bułgarii. Te nowe wakacyjne destynacje z pewnością sprawią, że chętnych na loty nie zabraknie. Warto kupić bilet wcześniej, bilety są naprawdę tanie. Jak informuje Piotr Adamczyk, rzecznik pyrzowickiego lotniska, połączenie do Puli wystartuje w piątek 2 czerwca 2023 roku. Kierunek obsługiwany będzie dwa razy w tygodniu w każdy poniedziałek i piątek. Inauguracja połączenia do Warny została zaplanowana na niedzielę 4 czerwca przyszłego roku, trasa obsługiwana będzie w każdą środę i niedzielę. Obydwa połączenia mają charakter sezonowy i realizowane będą do końca września 2023 roku.
- Cieszymy się, że Ryanair poszerzy swoją ofertę z Pyrzowic w zbliżającym się sezonie letnim. Połączenia do Puli i Warny z pewnością spotkają się z bardzo dużym zainteresowaniem, bo bazują na ogromnym wylotowym potencjale regionu. To także niezwykle atrakcyjne trasy z perspektywy samodzielnej organizacji wyjazdów wakacyjnych, a jak wskazują statystyki, bardzo lubimy wypoczywać w Chorwacji i Bułgarii – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskiego Towarzystwa Lotniczego SA.
Loty do Warny i Puli potrwają około półtorej godziny. Bilety można kupić w aplikacji wyjątkowo tanio, bo loty do Warny zaczynają się już od 239 złotych w jedną stronę, a do Puli od 299 złotych w jedną stronę.


źródło

Rodzina czteroosobowa: 4 x 299 x 2 = 2.392 - czy tanio? No nie wiem... :|


Tanio faktycznie nie jest, ale obliczyłem właśnie na szybko podróż do Chorwacji samochodem w 2023. Wyszło tak:

1. Na 100km auto spali 6.3L ropy, więc na 3,200km spali 201.6L ropy
2. Przy cenie 8zł/Litr ropy przejechanie powyższego dystansu to 1,613zł
3. Całkowity koszt autostrad wyszedł by około 560zł, bo CZ + AT + SLO to 300zł + HR 260zł
4. Koszt podróży to około 2,173zł

Tak więc tym samolotem tanio oczywiście nie jest, ale na pewno samochodem też nie będzie tanio.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 327
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 18.11.2022 20:40

Tanio to już pewnie nigdy nie będzie. Ale słabo to wygląda chyba że ktoś za cel ma właśnie Pulę lub okolice.
Pozatym do Pyrzowic też trzeba dojechać, może auto parkować itd tak więc opcja raczej dużo droższa.
Natomiast jeśli chodzi o komfort to 1,5 godziny brzmi ciekawie pomijając fakt ze duzo osób już sama podróż samochodem traktuje jak urlop i relaks
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 18.11.2022 20:47

stachan napisał(a):Rodzina czteroosobowa: 4 x 299 x 2 = 2.392 - czy tanio? No nie wiem...

Dolicz jeszcze jakiś dodatkowy większy bagaż, bo zapakować się w same małe podręczne będzie ciężko.
Tyle, że nie zawsze akurat ten łączny koszt ma największe znacznie.

Mamy dobrych znajomych, rodzina 2+3, przy czym dwójka z tych dzieciaków to przedszkolaki.
W zeszłym roku lecieli do Splitu, w tym do Dubrownika. Apartamenty zarezerwowane blisko plaży, w miejscowościach z bezproblemowym dojazdem komunikacją publiczną. Tylko parę godzin podróży, a potem tydzień moczenia się w ciepłym morzu.
Maluchom nic więcej do szczęścia nie potrzeba i raczej nie traktują podróży samochodem jako urlopu i relaksu :lol: .
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 327
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 18.11.2022 21:20

Mój dzieciak śpi większość trasy bo jade nocą :).
No każdy podróżuje jak lubi ale tego bezproblemowego korzystania z komunikacji miejskiej dla rodziny 2+3 i bagaże to już sobie nie wyobrażam choć wierzę że są osoby które nie mają z tym problemu :).
Pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 18.11.2022 21:47

Warszawa - Split - Warszawa, LOT, wylot 16 lipca, powrót 6 sierpnia, 2 osoby, każda po 31 kg bagażu, za wszystko 1800 PLN.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 19.11.2022 00:46

Wa-wa-Split-Wa-wa autem koszt około 2,2k
(jak ktoś wyliczył),
bagażu ile wlezie,
mamy auto cały czas,po drodze robimy co chcemy,
a jak jeszcze na tylnej kanapie siedzą dwie osoby
to w ogóle nie ma co porównywać,
w moim przypadku dojazd do Wa-wy i z powrotem + parking
to koszt blisko 500PLN,
jeśli cena jest ok to samolot jak najbardziej,
ale nie uważam że 1,8k za lot do Splitu i z powrotem
był "dobrą"ceną,
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.11.2022 11:42

599 napisał(a):Wa-wa-Split-Wa-wa autem koszt około 2,2k
(jak ktoś wyliczył),
bagażu ile wlezie,
mamy auto cały czas,po drodze robimy co chcemy,
a jak jeszcze na tylnej kanapie siedzą dwie osoby
to w ogóle nie ma co porównywać,
w moim przypadku dojazd do Wa-wy i z powrotem + parking
to koszt blisko 500PLN,
jeśli cena jest ok to samolot jak najbardziej,
ale nie uważam że 1,8k za lot do Splitu i z powrotem
był "dobrą"ceną,


Ja uważam, że wprost przeciwnie. A teraz moje argumenty.
1. Lecimy we dwie osoby, więc dziel koszty również na dwie osoby. I tylko taką opcję należałoby w tym przypadku rozpatrywać.
2. Uwierz, przy limicie 62 kg bagażu ogarnę wszystko, czego potrzebuję na 3-tygodniowe wakacje. Z zapasem. Tym bardziej, że
konserw, ziemniaków i piwa z kraju nie wiozę. A ile rzeczy ładujesz do samochodu, a potem nawet ani razu z nich nie
skorzystasz, to tylko Ty sam wiesz. Podobnie jak z ubraniami.
3. Jadąc samochodem tyle kilometrów, rozsądni ludzie zatrzymują się na nocleg po drodze. Dla dwóch osób to koszt ok. 500 PLN
w obydwie strony. Więcej osób - większy koszt. Jadąc tyle czasu trzeba też coś po drodze zjeść, więc i nowy, dodatkowy koszt.
4. Wakacje mam na Hvarze - koszt przetransportowania samochodu ze Splitu do SG w dwie strony zależności od auta - 400÷700 PLN.
Płynąc z Sućuraju taniej, ale strata czasu + dodatkowe paliwo na dojazd, więc różnica niezbyt duża. U mnie to tylko cena
biletów "ludzkich" na prom, którą również i ty poniesiesz. Jaka będzie cena za prom w przyszłym roku, nikt nie wie.
5. Zależnie od sposobu podróżowania (nocleg lub nie) dwa do trzech cennych dni wypada Ci z urlopu. Nawet podróżując na jeden
raz, po dojeździe człek jest wymięty, jak stary płaszcz z ortalionu. A potem swoje odespać musisz.
W moim przypadku o 7 rano wychodzę z domu, by w południe , po pięciu godzinach podróży brutto być w Splicie, zwartym i
gotowym do wypoczynku. :mrgreen:
6. Jadąc tyle kilometrów samochodem to 3200 km podwyższonej uwagi, często walki ze snem, bo chęć zaoszczędzenia paru
groszy za hotel bierze przewagę nad rozsądkiem. U mnie bezstresowo, z piwkiem w ręku.
7. Piszesz o koszcie dojazdu i parkingu. U mnie to dwa razu zero.
8. A na miejscu, jak sobie będę chciał pojeździć to sobie hulajnogę, rower lub skuter wynajmę. :oczko_usmiech:
9. Jaki mam koszt podróży wiem już w tej chwili. Ty swój niestety tylko szacujesz.

Tak więc Twoja ocena kosztów mojego lotu jest baaaardzo, ale to baaaardzo subiektywna. Tym bardziej że w ludzkiej naturze leży efekt potwierdzenia. Obniżanie np. swoich kosztów dojazdu jest symptomatyczne, podobnie jak i wykazywanie przez niektórych "ile to ja nie wydałem" i "jakie to pieniądze ja za to zapłaciłem".
Miłego weekendu. :papa:
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 327
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 19.11.2022 15:24

Wyjeżdżam zawsze w weekend poprzedzający urlop, wyjeżdżam popołudniu a na miejscu jestem nad ranem, śpimy jakieś 3,4 godziny i cały dzień mamy dla siebie tak więc pisanie o stracie 2,3 dni urlopu mocno naciągnięte pod swoją teorię, uwagi o nierozsądnych kierowcach w dobie kiedy prawie każda rodzina ma 2 , 3 samochody nie przyjmuję bo nie wyobrażam sobie w tych czasach że ktoś nie ma prawo jazdy tak więc można się zmieniać z żoną, chyba że chcesz podpaść kobietkom i twierdzisz że nie mają albo się boją jeździć :)
No i na miejscu nikt nie jeździ bo mu się zachciało pojeździć tylko żeby pozwiedzać, a skuterem czy hulajnoga fajna opcja ale raczej lokalnie.
Może ktoś woli na miejscu być bez samochodu i wszelkich związanych z tym udogodnień i problemów dla mnie na chwilę obecną jazda innym środkiem transportu nie ma sensu (na karku już prawie 50 tak więc za pare lat może się wszystko zmienić).
No i mam trochę bliżej niż wy że stolicy no ja z Zabrza :)
Jeśli chodzi o stronę finansową dla pary może to być niezła opcja dla większej rodziny taniej to raczej nigdy nie wyjdzie .
Pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 19.11.2022 15:59

W którym miejscu napisałem, że rodzinny lot samolotem jest korzystniejszy od wyjazdu samochodem? 8O
Przecież cały czas - od pierwszego postu - odnoszę się lotu we dwie osoby.
A wszyscy wciskają mi dzieci na wakacje.
Jadąc z W-wy raczej nie dojadę nad ranem do południowej Dalmacji startując po południu. Dokładając nocleg (a nie jestem zwolennikiem jazdy w nocy - z racji wieku, niestety związanego z tym gorszego wzroku, a także ogólnie pojętego rozsądku), razem z drogą powrotną masz łącznie te dwa, trzy dni podróży.
A urlopu tydzień. :oczko_usmiech:
Co do skutera, wierz mi - dla dwóch osób nie ma lepszego środka transportu nad Jadranem. A na wyspach to już nie ma o czym dyskutować. Wszędzie wjadę, nawet w najwęższą uliczkę, zaparkuję za darmo przy samej plaży czy w centrum każdego miasteczka. A do zwiedzania na miejscu po tylu latach w Chorwacji coraz mniej zostaje.
Poczekaj jeszcze 10 lat i być może też zmienisz optykę.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone