Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Samolotem do Chorwacji

Nie każdy musi podróżować swoim samochodem. Autokar, pociąg, samolot ... możliwości jest wiele. W tym dziale także tematyka promów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2023 10:37

Z tego co wiem na lotnisku w Splicie jest sporo buksów typu Taxi/Uber gdzie można się dogadać jeśli chodzi o cenę kursu. Syn w tym roku jechała z lotniska do portu w Splicie i dorzucił się do kosztów ekipy która wynajęła busa, kosztowało go to 10 euro.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 04.07.2023 11:01

dids76 napisał(a):Z tego co wiem na lotnisku w Splicie jest sporo buksów typu Taxi/Uber gdzie można się dogadać jeśli chodzi o cenę kursu. Syn w tym roku jechała z lotniska do portu w Splicie i dorzucił się do kosztów ekipy która wynajęła busa, kosztowało go to 10 euro.

No to przepłacił.
Bus z lotniska do portu bez proszenia się kogokolwiek kosztuje tych euro tylko osiem.
qbaldo
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 03.07.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) qbaldo » 04.07.2023 11:27

Bravik napisał(a):
Inde napisał(a):
qbaldo napisał(a):Hej, wybieram sie w 7 osób samolotem do Chorwacji do miejscowości Vodice, lądujemy w Splicie i pytanie mam do forumowych wyjadaczy: jak znaleźć w miare tanio transfer? Czy ktoś ma jakieś namiary? Patrzyłem tylko na pośredników (transferowy booking), to ceny zaczynają się od 115eur w jedną stronę, a wiadomo oni mają swoją prowizję.


Generalnie wynająłbym busa i troche pojeździł ale nie wiem jakie macie plany czy aktywnie czy plażing :)
Jeśli chodzi o transport publiczny to z lotniska są busy/taxi do centrum Splitu, a dworzec autobusowy jest w porcie niedaleko Pałacu Dioklecjana, który koniecznie polecam odwiedzić. Autobusy do Vodic są mniej wiecej co godzinkę, poniżej rozpiska połączeń Split - Vodice. Ajde!


Tylko po co cofać się z lotniska do Splitu, ponosić dodatkowe koszty i tracić czas. Nie lepiej podjechać 5 czy 6 przystanków autobusem 37 z lotniska do Trogiru i tam przesiąść się do busa do Vodic? 8O Pętla autobusu 37 jest przy dworcu autobusowym. Autobusy ze Splitu w kierunku Vodic kursują przez Trogir.


Po dokładnych oględzinach widzę, że bus wychodzi 2.50 do trogiru + 7.50 do vodice, jadąc w 7 osob to już wolę dopłacić do taxi :), ale dziękuję kolegom za informacje. Przy 2 osobach to zdecydowanie najlepsza opcja
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 04.07.2023 13:36

Bravik napisał(a):
Inde napisał(a):
qbaldo napisał(a):Hej, wybieram sie w 7 osób samolotem do Chorwacji do miejscowości Vodice, lądujemy w Splicie i pytanie mam do forumowych wyjadaczy: jak znaleźć w miare tanio transfer? Czy ktoś ma jakieś namiary? Patrzyłem tylko na pośredników (transferowy booking), to ceny zaczynają się od 115eur w jedną stronę, a wiadomo oni mają swoją prowizję.


Generalnie wynająłbym busa i troche pojeździł ale nie wiem jakie macie plany czy aktywnie czy plażing :)
Jeśli chodzi o transport publiczny to z lotniska są busy/taxi do centrum Splitu, a dworzec autobusowy jest w porcie niedaleko Pałacu Dioklecjana, który koniecznie polecam odwiedzić. Autobusy do Vodic są mniej wiecej co godzinkę, poniżej rozpiska połączeń Split - Vodice. Ajde!


Tylko po co cofać się z lotniska do Splitu, ponosić dodatkowe koszty i tracić czas. Nie lepiej podjechać 5 czy 6 przystanków autobusem 37 z lotniska do Trogiru i tam przesiąść się do busa do Vodic? 8O Pętla autobusu 37 jest przy dworcu autobusowym. Autobusy ze Splitu w kierunku Vodic kursują przez Trogir.


Po to się cofamy :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 04.07.2023 13:47

Bravik napisał(a):
dids76 napisał(a):Z tego co wiem na lotnisku w Splicie jest sporo buksów typu Taxi/Uber gdzie można się dogadać jeśli chodzi o cenę kursu. Syn w tym roku jechała z lotniska do portu w Splicie i dorzucił się do kosztów ekipy która wynajęła busa, kosztowało go to 10 euro.

No to przepłacił.
Bus z lotniska do portu bez proszenia się kogokolwiek kosztuje tych euro tylko osiem.

Wiem, tylko że nie jechał za swoje tylko za moje :twisted:
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 04.07.2023 14:12

Inde napisał(a):
Bravik napisał(a):
Inde napisał(a):
qbaldo napisał(a):Hej, wybieram sie w 7 osób samolotem do Chorwacji do miejscowości Vodice, lądujemy w Splicie i pytanie mam do forumowych wyjadaczy: jak znaleźć w miare tanio transfer? Czy ktoś ma jakieś namiary? Patrzyłem tylko na pośredników (transferowy booking), to ceny zaczynają się od 115eur w jedną stronę, a wiadomo oni mają swoją prowizję.


Generalnie wynająłbym busa i troche pojeździł ale nie wiem jakie macie plany czy aktywnie czy plażing :)
Jeśli chodzi o transport publiczny to z lotniska są busy/taxi do centrum Splitu, a dworzec autobusowy jest w porcie niedaleko Pałacu Dioklecjana, który koniecznie polecam odwiedzić. Autobusy do Vodic są mniej wiecej co godzinkę, poniżej rozpiska połączeń Split - Vodice. Ajde!


Tylko po co cofać się z lotniska do Splitu, ponosić dodatkowe koszty i tracić czas. Nie lepiej podjechać 5 czy 6 przystanków autobusem 37 z lotniska do Trogiru i tam przesiąść się do busa do Vodic? 8O Pętla autobusu 37 jest przy dworcu autobusowym. Autobusy ze Splitu w kierunku Vodic kursują przez Trogir.


Po to się cofamy :)


Trochę średnio że zwiedzaniem po kilkugodzinnej podróży, w upale i z bagażem i możliwe że z dziećmi. . Może zresztą nie są zainteresowani, albo planują Split i zwiedzanie w innym czasie, na spokojnie.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 04.07.2023 14:18

marecky81 napisał(a):
Inde napisał(a):
Bravik napisał(a):
Inde napisał(a):
qbaldo napisał(a):Hej, wybieram sie w 7 osób samolotem do Chorwacji do miejscowości Vodice, lądujemy w Splicie i pytanie mam do forumowych wyjadaczy: jak znaleźć w miare tanio transfer? Czy ktoś ma jakieś namiary? Patrzyłem tylko na pośredników (transferowy booking), to ceny zaczynają się od 115eur w jedną stronę, a wiadomo oni mają swoją prowizję.


Generalnie wynająłbym busa i troche pojeździł ale nie wiem jakie macie plany czy aktywnie czy plażing :)
Jeśli chodzi o transport publiczny to z lotniska są busy/taxi do centrum Splitu, a dworzec autobusowy jest w porcie niedaleko Pałacu Dioklecjana, który koniecznie polecam odwiedzić. Autobusy do Vodic są mniej wiecej co godzinkę, poniżej rozpiska połączeń Split - Vodice. Ajde!


Tylko po co cofać się z lotniska do Splitu, ponosić dodatkowe koszty i tracić czas. Nie lepiej podjechać 5 czy 6 przystanków autobusem 37 z lotniska do Trogiru i tam przesiąść się do busa do Vodic? 8O Pętla autobusu 37 jest przy dworcu autobusowym. Autobusy ze Splitu w kierunku Vodic kursują przez Trogir.


Po to się cofamy :)


Trochę średnio że zwiedzaniem po kilkugodzinnej podróży, w upale i z bagażem i możliwe że z dziećmi. . Może zresztą nie są zainteresowani, albo planują Split i zwiedzanie w innym czasie, na spokojnie.


Nie takie rzeczy się zwiedzało po 12h samolotem z przesiadkami i mandżurem w ręce ;) Bagaż można zostawić w storageu, których w Splicie nie brakuje. Upał? A po co się do Chorwacji leci? :papa:
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 28.08.2023 08:15

A ja w tym roku zmodyfikowałem totalnie powrót z Chorwacji. Pierwsza strona Lubartów-Rovinj-Primosten samochodem w 4 osoby. Po 12 dniach i morderczych upałach rzuciłem okiem na loty i znalazłem. Lot Split-Lublin 580 zł z bagażem podręcznym dla żony i syna. I wrócili samolotem, a ja z córką na kołach 1400 km w 22 godziny. I jeszcze przygoda w Trogir stłuczka. Także ten rok powrót jakże inny dla wszystkich, nawet auto ma pamiątkę, a żona i syn pierwszy lot mają za sobą.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 30.08.2023 16:48

Zacheusz napisał(a):Lot Split-Lublin 580 zł z bagażem podręcznym dla żony i syna.

580 zł za obu czy za jednego?
Lot w sensie nazwa linii lotniczej, czy nazwa czynności (jeśli to drugie to jaką linią?)?
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 01.09.2023 11:55

580 zł za 2 osoby z bagażami podręcznymi. Wizzair'em
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.09.2023 14:52

Zastanawiam się nad jesiennym lub zimowym wypadem na 2-3 dni niekoniecznie do Chorwacji, choć ta też jest brana pod uwagę. ;)
Jeśli termin jest nieistotny to gdzie (na jakiej stronie) najlepiej szukać okazji cenowych?
Ostatnio edytowano 11.09.2023 23:58 przez empire13, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.09.2023 18:07

Jeśli chcesz pozwiedzać to polecę Ateny i pierwszy weekend listopada, w pierwszą niedzielę darmowe wejścia. Bilety już warto poszukać.
Teraz są też dobre ceny na listopad do Londynu.
2-4 dni to ten bezpłatny bagaż (plecak) ci wystarczy.
Ostatnio edytowano 12.09.2023 08:36 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.09.2023 23:59

piekara114 napisał(a):Jeśli chcesz pozwiedzać to polecę Ateny i pierwszy weekend listopada, w pierwszą niedzielę darmowe wejścia. Bilety już warto poszukać.
Teraz są też dobre ceny na listopad go Londynu.
2-4 dni to ten bezpłatny bagaż (plecak) ci wystarczy.

Chyba się nieprecyzyjnie wyraziłem ;)
Już poprawiłem. Chodzi mi o strony z informacjami o promocjach na loty ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.09.2023 08:35

Takich rzetelnych strony z promocjami nie ma. Trzeba przeglądać każdego przewoźnika, skyscanner, azair (tu ceny mogą nie być całkiem aktualne), wakacyjni piraci, fly4free i pośrednicy w obrocie biletami (np. kajak - tu uwaga, jak linia odwoła/przesunie lot i chcesz anulować lot to potrafią się pojawić problemy, oni mają np. lepsze ceny na lot Ryanairem, ale przy odprawie musisz przesłać scan obu stron dowodu osobistego lub odprawić się (zapłacić) na lotnisku) Szukanie tanich lotów to zabawa dość pracochłonna. No chyba, że masz wysoki budżet na lot rzędu 1000-1500 zł w Europie to od strzała można bilety kupić.

Ja np. typuję sobie kilka kierunków i ustalam max kwotę za loty ze wszystkimi dodatkami (bilet+kabinówka 10 kg+wykupienie miejsca) i jak trafi się lot w tej cenie to kupuję. Choć czasami granicę trzeba podnieść, zwłaszcza w tym roku....
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.09.2023 08:45

empire13 napisał(a):Zastanawiam się nad jesiennym lub zimowym wypadem na 2-3 dni niekoniecznie do Chorwacji, choć ta też jest brana pod uwagę. ;)
Jeśli termin jest nieistotny to gdzie (na jakiej stronie) najlepiej szukać okazji cenowych?


Kayak, Booking, Skyscanner.

Z mojego doświadczenia - najlepsze ceny ma przeważnie Skyscanner. Trzeba wchodzić co chwilę i polować na okazje.

Uwaga: sztuczki z VPN-em czy tańszymi biletami w środku tygodnia już dawno nieaktualne.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Alternatywne środki lokomocji



cron
Samolotem do Chorwacji - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone