Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozwód po ośmiu latach szczęśliwego pożycia ...

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.08.2009 19:29

No to w końcu zobaczyłam Egipt Twoimi oczami :) .
Muszę jednak stwierdzić, że akurat ta afrykańska eskapada nie zrobiła na mnie aż takiego wrażenia, jak ongiś Twa podróż po Maroku... W każdym bądź razie :? nie na tyle, żeby już zacząć kombinować, jak Twoim śladem ruszyć. Rzecz jasna, nie chodzi tu o przerażanie "brudną egzotyką" :wink:, z tym jakoś sobie dam radę, jeśli kiedyś jednak w Egipcie się znajdę :). Bo zobaczyłam, że trzeba i warto :lol: , co najmniej dla zabytków :D . Teraz cios za ciosem ruszam do wyprawy Roberta, bo może coś ważnego przegapiłam i jednak powinnam szybciej zmienić kolejność na mojej liście miejsc do zobaczenia "już" i "potem"?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2009 21:02

Danusiu - nie mam zamiaru mieszać w Twoich podróżniczych priorytetach :D i namawić Cię do niezwłocznej podróży moimi śladami :D :D Ale powtórzę się po raz kolejny - Egipt trzeba zobaczyć własnymi oczami właśnie dla egipskich starożytności.A czy to zrobisz prędzej czy później to już mniej ważne ...
Pozdrawiam serdecznie.
LRobert
Cromaniak
Posty: 4130
Dołączył(a): 09.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) LRobert » 18.08.2009 21:24

Tak tak Danusiu. Zabytki w Egipcie stoją już jakieś 5000 lat to jeszcze chwilę poczekać mogą :lol: Bardziej obawiam się o rafę, którą niestety ludzie wtym także turyści niszczą :x
Tekla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 448
Dołączył(a): 30.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tekla » 18.08.2009 21:31

Ale się porobiło z tymi rozwodami - i ja po rozwodzie.... Tym razem była Bułgaria :wink:
Bardzo oryginalnie pokazałeś tą popularną destynację naszych rodaków, pozdrawiam :D
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12724
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 18.08.2009 21:40

LRobert napisał(a): Zabytki w Egipcie stoją już jakieś 5000 lat to jeszcze chwilę poczekać mogą :lol: Bardziej obawiam się o rafę, którą niestety ludzie wtym także turyści niszczą :x


Rafa też musi :wink: poczekać, aż się nauczę pływać :lol: , bo bez tego cóż mi po urokach rafy? To co zobaczę z miejsc mi aktualnie dostępnych, to raczej :? mało jak na mój apetycik :( . No to naukę pływania czas chyba zacząć! Któraś z crokoleżanek ostatnio fajnie opisywała wbijanie się w dmuchane kółko i cud, który potem nastąpił :D - to może i ja dam radę?
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2009 22:21

Tekla napisał(a):Ale się porobiło z tymi rozwodami - i ja po rozwodzie.... Tym razem była Bułgaria :wink:


Mam nadzieję Basiu,że nie zaraziłaś się bułgaricusem :D :D
A na mnie "rozwód" podziałał tak,że zaczynam coraz mocniej tęsknić za starą,sprawdzoną "żoną" :D :D
Pozdrav.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 18.08.2009 23:03

Fotograficzny suplemencik nr 2

Żelaznym punktem wszystkich wycieczek po Egipcie są wizyty w sklepach z papirusami. :D Z tego co zauważyłem to z naszych wycieczkowych grup nikt nic nie kupił :D ani w Luxorze,ani w Kairze ... :D :D Za to wszyscy byliśmy zadowoleni z tych wizyt,bo sklepy były klimatyzowane ... :D

Kilka "papirusowych" fotek :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


W Luksorze i w Kairze papirusów nie kupowaliśmy,bo w Hurghadzie naprzeciwko hotelu mieliśmy bardzo dobrze zaopatrzony w te "dzieła sztuki" sklep prowadzony przez przesympatycznego Egipcjanina Marca.
Dodatkową zachętą do zakupów było to,że w sklepie jest dużo polskich akcentów,a Marco doskonale posługuje się naszym językiem. :D :D

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koniec definitywny :D :D
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.08.2009 07:50

Dziwnie wygląda w tym towarzystwie obraz z Jezusem i Maryją...no i jeszcze ten dopisek na kartce naklejonej na szybie :)
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 19.08.2009 11:18

JacYamaha napisał(a):Dziwnie wygląda w tym towarzystwie obraz z Jezusem i Maryją...


Marco jest chrześcijaninem,a jego sklep (jak widać na zdjęciu) nazywa się Saint Maria Papyrus . :D :D
:papa:
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 21.08.2009 13:17

Zdrady nie zawsze na dobre wychodzą, ta jednak mi się spodobała. Z zazdrości nad ciepłym, cudownym morzem z powodu którego i my w przyszłym roku we wrześniu dokonamy pełnej zdrady na rzecz tej nowej miłości zbudowałam z piasku piramidę. Nie przetrwa nawet jednej nocy. Ale może w wirtualnej rzeczywistości jakiś czas........

Obrazek

To w prezencie dla autora za relację.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 21.08.2009 14:20

Bardzo dziękuję - strasznie mi się ten przeprezentny :D prezent podoba :D :D
Pozdravki.
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 30.08.2009 18:01

Lidia - ale cudne!!! :D

A teraz do Mruczysława - Egipt jak Egipt. Pal go sześć. No wypada, wypada. Odrobinkę widziałam, a te "cztery tysiące, które patrzą" :lol: - może kiedyś tam w jakichś dziwnych okolicznościach... Może, może...

AAAAAAAALE :!: :!: :!: ALE ja chcę Ci pogratulować wspaniałej Rodzinki. Z takimi wariatami, to każda szerokość, długość geograficzna - choćby nie wiem jaka była: piękna/okropna/ciekawa/nieciekawa/obrzydliwa/cudowna - gwarantuje niepowtarzalne pomysły i odlotowe wakacje :D

Nieustajaco będą mi się podobały piramidalne szaleństwa :lol: :lol: :lol:

Serdecznie pozdrawiam całą załogę!!!
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.08.2009 22:10

shtriga napisał(a):
Serdecznie pozdrawiam całą załogę!!!


A załoga dziękuje i nisko się kłania ... :D :D
:papa:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 30.08.2009 22:15

Wojanku, dzięki bardzo za piękną relację :D Ciekawie było z Tobą podróżować i poznawać egzotyczne egipskie klimaty, tak mi obce do tej pory, a teraz już trochę bliższe :D

P.S. Ten kotek z avatarka jest jakoś bardzo do Ciebie podobny :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 30.08.2009 23:06

Maslinko, bardzo sie cieszę,że Ci się podobało ... :D

A kotek :?: Faktycznie - wąsy mamy takie same ... :D :D :D
:papa:
Poprzednia strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Rozwód po ośmiu latach szczęśliwego pożycia ... - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone