Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rowerem przez most KRK

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012
Rowerem przez most KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 23.05.2014 23:21

Witam,
planuje wyprawę po Chorwacji i między innymi wypada przejechać przez wyspę Krk.
Zastanawiam się jak wygląda kwestia przejazdu na rowerze przez most łączący wyspę Krk z lądem?
Nie widziałem tam nigdzie zakazu ruchu dla rowerów a na cenniku za przejazd nie widnieje taryfa dla rowerzystów.
Jak wygląda ta sprawa? da się przejechać przez most na rowerach czy jest to zabronione i ile w takim wypadku (i czy w ogóle) będzie za to jakaś opłata?

Pozdrawiam
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 24.05.2014 11:32

Dać się da; sądzę że nic nie zapłacisz; może jeździe ten odcinek nocą lub wczesnym rankiem gdy ruch samochodowy prawie nie istnieje.
Za mostem po prawej stronie jest spory parking na nocleg lub niżej jest mały kamp.

Ja rok temu nocą (przed świtem) dwa razy stawałem na moście i robiłem fotki... nikt mnie nie opierdzielił.... ale nie było żadnego ruchu samochodów. :papa:
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 24.05.2014 21:33

rapez: w maju też taki ruch jest o jakim piszesz? My mamy zamiar być tam w okolicach połowy maja lub bliżej jego końca - to jeszcze jest do ustalenia.
Dzięki za informację !
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 24.05.2014 22:37

Yankee w wekendy ruch jest duży... wszystko zależy od pogody. Sporo osób z "lądu" tam jeździ odpocząć, połowić itd.
Dużo też jeździ samochodów z zaopatrzeniem.
Pisząc o maju masz na myśli rok 2015?

Najlepsza pora to rano - wschód słońca... pięknie.
Yankee
Croentuzjasta
Posty: 143
Dołączył(a): 08.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yankee » 25.05.2014 19:15

Tak, planuję w przyszłym roku wycieczkę rowerową wyspami Chorwacji. I tak aż do Dubrownika. Niestety czasochłonna zabawa to jest i muszę wybrać rodzynki, żeby zamknąć się w max 8 dniach. Z tego co znalazłem w Openstreet map to przez most prowadzi nawet Europejska trasa rowerowa EV8 - wynika z tego że faktycznie mozna przejechać i chyba za free bo w cenniku nie ma rowerów jak np. na większości promów.
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 25.05.2014 21:08

Yankee Masz sporo czasu do wyjazdu.
Z tego ca ja zauważyłem; po za sezonem (lipiec sierpień) nie pobierają opłaty za rower :idea:
Trasa po wyspach bo te znam ma sporo cienia (drzewa zagajniki), rowerem super sprawa.
Jest też spora różnica poziomów... :mrgreen:

Sprawdzę w tym roku czy jest na moście osobna nitka dla rowerów; wcześniej nie było. Jadę dopiero w sierpniu ale...... może..... będę wcześniej.
Mariola Luce
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mariola Luce » 28.06.2017 08:03

Witaj Yankee
I jak udała Ci się podróż przez wyspy? Jechałeś może trasą (lub podobną ;)) Novalja - Pag - okolice Zadaru. Zastanawiam się czy jest do zrobienia ;)

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone